Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czesc. Mam specne b01 SAEC. Mam w niej zamontowaną precke edgi 6,02mm 363mm, gumke czarna systeme, komore airsoftpro cnc, mblock airsoftpro, zestaw boreup guarder do m4, tłok shs czarny 14 metalowych zębów, zebatki shs 16:1, silnik neodym cyma/pj z niebieskim tyłem, ascu2 gen4, sprężyny jakie używam to SP90, SP130 i SP150 wszystkie guardera. Calosc zasilana lipo 11,1V. Spodkładkowane, doszczelnione (glowica cylindra + komora), ząbek ładnie wchodzi w ząbek. Proszę, abyście ocenili taki zestaw i ewentualnie poradzili co jest źle, co zmienić, co jeszcze zrobić.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

ROF bardzo przyjemny, reakcja na spust natychmiastowa, jednak musze jakoś wyregulować dystans jaki spust musi pokonać, aby nacisnąć mikroprzycisk w ascu.

Wcześniej miałem jefftrona v2 i w sumie dużej różnicy pod względem reakcji na spust nie ma, ale jest większy rof i jakby równowaga szybkostrzelności pomiędzy SP90, a SP150. Oczywiście na SP90 strzela szybciej, jednak nie ma takiej kosiarki jak przy jefftronie.

W sumie, jefftron to wielkie gówno, spalił się trzy razy. Dwa razy na M130 i raz na M90 przy w/w cfg. Poki co ASCU jest ok, ale brakuje takich opcji jak precocking do której przyzwyczaiłem się w jefftronie, jednak wole coś lepszego, coś co się nie będzie palić kosztem bajerów. Z czasem może wymienie ascu na jakaś chimere albo spectre btc. Się zobaczy.

 

Przemieliłem już na M150 jakieś 1000 strzałów, na M130 z 2000, na M90 sprawdzałem tylko ROF, jakieś 500 strzałów. Razem nie więcej niż niż 4k. Środek, poza startą farbą wygląda bardzo dobrze. Zębatki to dokładnie czarne SHS 16:1 bez łożyskowania. W sumie, bardzej martwie się o szkielet niż zębatki.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

W sensie: nawiń taśmę teflonową na głowicę cylindra i wymień uszczelkę na głowicy tłoka.

 

 

co do głowicy cylindra to jest bardzo szczelna, przy próbnie owinięcia jedną warstwą teflonu wsadzenie jej w cylinder jest wręcz niemożliwe.A co do uszczelki głowicy tłoka to też nie zauważyłem potrzeby, po wymianie samej dyszy na uszczelnioną efekt o niebo lepszy.Wiec jeśli chodzi o mój model sa b11 wystarczyło tylko wymienić dysze na uszczelnioną i trzyma ciśnienie ( przy wciskaniu tłoka i zakryciu dyszy palcem)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam !

Jestem póki co szczęśliwym posiadaczem SA-B02, mam zamiar podrasować porządnie moją Emusię a mianowicie:

1) GB

- dysza (niestety mam problem jaką wybrać)

- tłok SHS wzmocniony z 14 stalowymi zębami

- SP 130 Guardera

- oczywiście cały układ doszczelnić

plus mosfet kabelki i zasilanie z LiPo 11,1 ( już jest batka przetestowana)

a co do balistyki to :

- Lufka promyk 6,03 mm tylko która lepiej 300mm długość czy 285 mm ? Cylinder stockowy

- Komora KA z zieloną G&G

Tak chcę ją zrobić. Pytanie czy coś jeszcze powinienem zrobić jak chcę mieć Sp130 i 11,1v ? i czy części balistyczne ( lufa komora) będą ze sobą pasować ?

Link to post
Share on other sites

Witajcie :)

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w kwestii doboru części tuningowych do repliki,

tutaj chciałbym zaznaczyć, że nie zależy mi na osiągach doprowadzających przeciwnika do "płaczu" tylko kulturze pracy repliki i powtarzalności oddawanych strzałów.

 

Przeczytałem ten wątek (z wieloma niejasnościami) :) i wybrałem elementy, które polecacie ale niestety cześć z nich nie wiem czy będzie kompatybilna z repliką.

 

i tak ...

Replika to Specna Arms SA-B05 SAEC™ System link: link

 

Aby nieco poprawić replikę wybrałem:

1. Gumkę systema czarna

 

 

2. podkładkowanie gearboxa

 

3. Przewody niskooporowe do replik typu M4 ( firmy Modify ) link: link

Tutaj wyjaśniam: wiem, że bardziej opłaca się zakupić kable w sklepie modelarskim ale z uwagi na zakup w sklepie z linków i gwarancję chcę to zrobić bez utraty gwarancji. Niestety w tej chwili gunfire nie ma kabli z wyprowadzeniem kabli do kolby :(

 

3. układ mosfet Zaawansowany układ procesorowy V2 Jefftron - link: link

 

4. Chwyt pistoletowy AGR do replik typu M4/M16 GBB - dark earth link: link

5. Sprężyna m120 Guarder

 

Tutaj dla mnie zaczęły się schody, ponieważ nie wiem czy wybrane części spasują do tej repliki:

 

1. Tłok SHS - 15 metalowych zębów - link: link

Niestety nie podali wymiarów tego tłoka etc.

2. Łożyskowana głowica tłoka, biała SHS - link: link

Niestety nie podali wymiarów etc.

 

 

Z pozostałych rzeczy w tej chwili odpuszczę, chyba że macie jakieś propozycje.

 

/* krótki off-top :) */

PS. zdecydowałem się na zakup Specny z tego powodu, że jest wielu zadowolonych użytkowaników na tym forum, ale zdaje sobie sprawę z tego że klasa I jest pod wieloma względami lepsza ale dla mnie nie są one tak ważne.

Ważniejsza jest kwestia kultury pracy gearboxa etc, spasowanie elementów repliki a z tego co wyczytałem na forum to można to osiągnąć w replikach Specny, a cena po wymianie częsci dużo niższa i zostanie coś w kieszeni.

Osobiście chciałem kupić G&P special operation ale kilka osób odradziło mi ten wybór.

/* koniec off-top-u */

 

Z góry dziękuje za poświęcony czas i chęci :)

 

pozdrawiam

Bartek

Link to post
Share on other sites

 

3. Przewody niskooporowe do replik typu M4 ( firmy Modify ) link: link

Tutaj wyjaśniam: wiem, że bardziej opłaca się zakupić kable w sklepie modelarskim ale z uwagi na zakup w sklepie z linków i gwarancję chcę to zrobić bez utraty gwarancji. Niestety w tej chwili gunfire nie ma kabli z wyprowadzeniem kabli do kolby :(

 

Zapytaj serwis, na pewno będą mieli coś dla Ciebie i założą Ci przewody do tylu. Od razu przy warto to zrobić przy instalacji MOSFET'u.

 

Tłok w SAEC ma metalową szczękę, zostawiłbym stockowy. Do SAEC nie pasują normalne prowadnice, ale masz w stocku stalową z łożyskowaniem, więc nie ma sensu zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Tylko obawiam się, że jeśli doślę do serwisu kable z modelarskiego to mogą odmówić instalacji, jeszcze się dowiem bezpośrednio u źródła.

 

Tak dopytam dla pewności jeśli piszemy o zakupie przewodów w modelarskim to w grę wchodzi jedynie sam przewód,

(* jakiej długości :) ) czy coś jeszcze trzeba dokupić?

 

Chwyt w takim wypadku sobie odpuszczę i będzie na kiedyś.

Link to post
Share on other sites

dziękuje za pomoc. brak komentarzy w stylu "za ta kasę możesz kupic cos markowego" świadczy rozumiem

o dobrym wyborze z mojej strony :D albo ... przemilczeniu sprawy :) jeszcze raz dzięki, na dniach zamawiam replikę.

Edited by bmarek
Link to post
Share on other sites
3. Przewody niskooporowe do replik typu M4 ( firmy Modify ) link: link

Tutaj wyjaśniam: wiem, że bardziej opłaca się zakupić kable w sklepie modelarskim ale z uwagi na zakup w sklepie z linków i gwarancję chcę to zrobić bez utraty gwarancji. Niestety w tej chwili gunfire nie ma kabli z wyprowadzeniem kabli do kolby :(

 

3. układ mosfet Zaawansowany układ procesorowy V2 Jefftron

 

bmarek, miałem 3 takie układy, wszystkie spłonęły na M130 i M90 przy lipo 11,1V. Nie polecam. Lepiej kup coś lepszego. Aktualnie mam ASCU i jest ok, tylko fabryczne kable są cholernie sztywne.

 

Gwarancja jest zbędna. Nic, ale to nic ona nie daje. Nie przejmuj się jej utratą.

 

1. Tłok SHS - 15 metalowych zębów - link: link

Niestety nie podali wymiarów tego tłoka etc

 

Ten tłok jest ok - zrób AOE, cofnij tłok i usuń drugi ząb, tak aby pierwszy zazębiał się z zębatką tłokową pod kątem 90*.

 

Osobiście chciałem kupić G&P special operation ale kilka osób odradziło mi ten wybór.

 

I dobrze doradzili. G&P to przerost formy nad treścią.

 

Tak dopytam dla pewności jeśli piszemy o zakupie przewodów w modelarskim to w grę wchodzi jedynie sam przewód,

(* jakiej długości :icon_smile: ) czy coś jeszcze trzeba dokupić?

 

Tak, sam przewód. Dolicz do tego wtyki - najlepiej T-Deans oraz wsuwki do silnika. Trochę cyny no i odpowiednie narzędzia. Cyny osobiście używam bezołowiowej z wysoką temperaturą topnienia 400*.

 

Co do przewodów - kup modelarskie, silikonowe, niskooporowe, wysokoprądowe. Od siebie polecam Turnigy. Na DeltaShopie jest cała masa do wyboru. 16 lub 18AWG. Możesz mieć problem przy upchaniu pod zębatką silnikową, tak aby przewód nie został rozszarpany - kwestia spłaszczenia, podklejenia etc.

 

Tłok w SAEC ma metalową szczękę, zostawiłbym stockowy.

 

AnR, co z tego że ma metalową szczękę? Stockowy tłok to syf, który pada na SP90 guardera przy 20k/s - stock z lipo 11,1V. Spodkładkowany, zrobione AOE, strzykawka 100%. Ułamała się tylna część szyny z zębami + przy okazji nadłamał się szkielet tłoka w miejscu oparcia szyny o tłok. Szczęka wklejona.

Link to post
Share on other sites

Haha, @Wallop jak czytam te przygody z trzema skasowanymi mośkami na lekkich sprężynach i połamanym tłoku, to wydaje mi się że to nie części trzeba tu winić... :P

Widzisz, po kilku tysiącach kulek, początkowo sp90, potem na M120 z rofem niemierzalnym dla mojego starego chrono (25+) chciałem zmienić tłok na coś mocnego z metalową szczeną, bo zakładałem że stock plastik już dogorywa. Zdziwiłem się po otwarciu szkieletu, bo ze środka wyciągnąłem praktycznie świeży tłok SA. Najlepsze, że to w dodatku używka, która była wcześniej śmigana tak jak ją chińczyk poskładał. AOE, smary i podkładki zawitały tam dopiero po tym jak ją kupiłem i oddałem na serwis.

Znajomi też nigdy problemów z tłokiem nie zgłaszali, a konfiguracje były różne.

Akurat na ten element nie można narzekać, chyba że miałeś pecha i to ta "mniejsza porcja ryżu"... Bywa :(

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Gwarancje chciałbym zachować przede wszystkim ze względu na wady ukryte, bo z gwarancją na gearboxa, silnik etc nie spodziewałbym się niczego poza "złe użytkowanie" ale wiadomo jak to wygląda z chińskimi produktami... nie wymagam.

 

pozostanę jednak przy wymianie przewodów, gumki, zrobieniu podkladkowania oraz mosfetu jefftrona. Przewody poproszę w GF o Awg16 lub awg18 w zależności co doradzą.

 

Z chęcią zlecilbym to do zrobienia komuś np. w Warszawie ale tylko pod warunkiem że miałbym pewność, że zrobi to tak jak dla siebie :)

niestety/ stety jestem perfekcjonistą i bardzo nie lubię fuszerki.

 

Szukam jeszcze jakiegoś acog-a z "powiększeniem/zbliżeniem" ale nic nie wpadło szczególnego i to będzie na tyle.

 

pozdrawiam Bartek

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jestem zadowolonym posiadaczem sa a01. Na razie mam jeszcze nie włożoną komorę KA i do tego silikonową gumkę guardera.

 

Myślę nad zmianą lufy na jakiegoś prometheusa. Stockowo mam 270mm (gunfire). Planuje dołożyć tłumik 10-15 cm i tym samym przedłużyć o tyle lufę wewnętrzną. Tylko czy zmiana długości o tyle da dużą zmianę czy tylko marginalną?

Do tego pewnie musiałbym wstawić nowego borka z innym typem cylindra.

 

Kable wymienię na niskooporowe, wstawię lipo 11,1 i mosfet. Oddam do podkładkowania i nasmarowania więc powinno być ok.

 

Powracając do komory KA muszę zmienić długość dyszy czy może zostać stockowa?

 

Mam nadzieję że nie popełniam nigdzie kardynalnego błędu- konstruktywna krytyka byłaby super :icon_wink:

 

P.S. O co chodzi z tą budową prometheusa że ma w tych samych miejscach zwężenia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...