Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

Właśnie odebrałem nowe SA-B06 i po wyciągnięciu z pudełka robi 435-438 stabilnie w stocku na g&g. Kolega Puloman napisał że ma 406-410 po tylu przeróbkach to w takim razie ja boje się nawet otwierać replikę żeby czegoś nie zepsuć ;)

Niestety poza mocą celność jest taka sobie, w stockowej konfiguracji można trafić w kartkę A4 z 50m, rof mam w okolicy 611 (dla mnie to akurat jest ok).

Chciałem zapytać czy ja mam takie szczęście, czy to norma że jest ponad 430fps w stockowym modelu?

Czy w nowych modelach komora hop up też jest nadal słaba czy wystarczy że wymienie gumke na systeme. Czy muszę zmieniać całą komorę, zwlaszcza przy takich wynikach. Bo wydaje mi się że układ jest szczelny skoro mam tyle fps? Jeżeli mam zmienić to na pro win?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro w 2 egzemplarzach stockowej A1 na lufce 285mm zmierzyłem 412-413 fps, to te 25fps więcej na prawie 2x dłuższej lufie nie są niczym niezwykłym.

 

Potwierdzam, moja B04 (kupiona już jako używka) dawała ~415fps na stocku. Jak się fajnie trafi fabrycznie full szczelny komplet to potrafi dać więcej, więc wynik ok.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Dla potomnych. Specna B03 ze springiem SP160 Guardera nie wytrzymuje, tzn GB pęka jak andruty w szkolnym plecaku :icon_wink:. Póki co całość trzyma się jeszcze na blachach wzmocnione mblokiem od przodu, ale pora zamawiać obudowę CNC :icon_wink:.

 

Lekkie sprostowanie. Po pęknięciu blachy i mblock utrzymały jeszcze około 100 strzałów i nastąpiło rozszczelnienie (otwory w blachach nie wytrzymały). Moc spadła do 400fps na 0.2g. Kolejne 100 strzałów i zjadło zębatkę (jeszcze nie sprawdzałem która dokładnie). Bez CNC nie ma co podchodzić do tematu :icon_wink:

Edited by arthem
Link to post
Share on other sites

Widziałem z 2-3 wypowiedzi na forum że komora stockowa specny jest ok. Założyłem gumke systemy i jak się bardzo skupie i zaczynam ustawiac hop up to jestem w stanie dojść do naprawde niezlego toru lotu, ale po oddaniu kilku kolejnych strzałów hop up jakby się rozregulowywywal i kompozyt lata znów gorzej. Nie jest jakos tragicznie ale 10m bliżej niż po wyregulowaniu. Pytanie czy mogłem źle poskladac hop up że ma luzy? Czy może od razu go wywalić i kupić coś innego. I co moge kupić żebym nie musiał wymieniać dyszy bo na tą chwilę nie chciałbym zdejmować plomby z gearboxa.

Czy ewentualnie problemem może być lufa 590mm guardera. Akurat taką tylko miałem, po zmianie uzyskałem stabilne fps 441-443 i wydaje mi sie że nie powinna robić problemu choć może zakłóca jakoś podkręcani kulek?

Link to post
Share on other sites

Problem ze specną rozwiązałem. Rozkręciłem komore hopup i skręciłem ponownie. Wymieniłem gumke systemy na zieloną g&g, dystanser na ten z g&g, guardera na promyka i sprzęt strzela jak złoto. fps spadlo o ponad 10, ale zasięg wzrósł o 10m. W zasadzie ze stockowej specny w której wymieniłem tylko lufe na promyka i gumke na zieloną g&g moge trafić kogoś z 70m pierwszym strzałem. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Potwierdzam to co ktoś pisał że komora hop up jest ok (kwestia tylko dobrego jej poskładania i wymiany gumki i dystansera). Zamiast grzebać w gearboksach i wymieniać komorę hopup lepiej moim zdaniem wrzucić promyka za tą kase.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

Wcześniej miałem problem z pluciem kulkami i dubletami na dyszy ARMA (21,4mm). Po wymianie dyszy na http://gunfire.pl/pr...duct=1152200182 problem zniknął. Z racji, iż miałem wsadzoną głowicę cylindra SHS'a, musiałem delikatnie polerować dyszę od środka. To tak dla osób z podobnymi problemami.

 

Koledzy mam pytanie odnośnie luf wewnętrznych.

Chciałem zakupić lufę wewnętrzną SHS'a 300mm, ale niestety pewien sklep coś nie może zrealizować zamówienia. Ogólnie w internecie chyba nastąpił deficyt tej konkretnej lufy, bo nigdzie nie mogę jej znaleźć. Stalową jeszcze idzie trafić, ale mosiężnej niestety nie.

 

Posiadam stockowy cylinder specny (typ II) i jestem zmuszany do zakupu lufy 363mm i tutaj pojawia się moje pytanie.

Czy powinienem wymienić cylinder na typ I?

Wiem, że typ I cylindra wchodzi w zakres luf 35-45cm, ale w niektórych specnach można trafić lufę wewnętrzną 36 cm na cylindrze typu II. i jakoś to chula. Jakie polecacie rozwiązanie tego problemu? Czy wymiana cylindra na typ I dodaje dużo FPS'w? Nie chciałbym przekroczyć magicznych 450fps.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edited by lDmKl
Link to post
Share on other sites

Wiem, że jest to ta sama firma. W większości sklepów utarło się, że SHS - lufy mosiężne, a PPS - stalowe. Z mojego dzisiejszego przeszukiwania internetowych otchłani wynika, że również mosiężnych 363 mm nie można nigdzie dostać, stalowe PPSy owszem. W sprzedaży można jeszcze trafić <25 cm, później dopiero >45 cm. Pojawiła się jakaś dziura na rynku. :icon_neutral2:

Posiłkując się tematem na forum: http://wmasg.pl/board/topic/147292-lufy-precyzyjne-od-shs/ lufy mosiężne tej firmy dają lepsze efekty.

 

P.S.

Przepraszam za OFF-topic

Link to post
Share on other sites

Next set specny po tuningu :)

Pomijając trochę niedoróbek w specnie, które mi zajęły 1,5 dnia, aby usunąć i działała ona, to udało się uzyskać 450-455 fps na stokowej sprężynie tej m120 oraz 377-380fps na sp100. Rof na sp100 21,9bb/s

 

Przy rozszczelnieniu komory co się zdarzyło przy testach jest 360fps na sp100

 

Zębatki shs 16:1 (silnikowa specny bo shs była uszkodzona :( )

Silnik tornado F1

Tłok shs niebieski z metalową szczęką 15 zębów

Głowice tłoka i cylka shs aluminiowe

Dysza shs m4 czerwona

Gumka systema

Lufa guarder 366mm

Mosfet ab gate

Wtyki t-deans

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W sumie 100% odpowiedzi na nurtujące mnie pytanko nie znalazłem więc zapytam ;p

 

Planuje wymienić springa w mojej Sepcnie z stockowej 120 na SP 140 Guardera i w związku z tym nasuwa mi sie pytanie czy:

- na singlu stockowy silniczek da rade ?

- podejrzewam że i tłok by trzeba było wymienić na lepszy z pełną szczęką metalową ta?

 

Z racji tego że nie stać mnie chwilowo by wywalić sporo kasy gb CNC to myślę o wpakowaniu m-blocka

trochę już tam wymieniłem i tak sukcesywnie coś staram się robić jeśli by trzeba było to podam co tam zostało wymienione do oszacowania czy będzie git

Link to post
Share on other sites

Mbloc to strata kasy, nic to nie daje. Jak gearbox miałby pęknąć to i tak pęknie. To się załatwia sorbo, można zaokrąglić rogi szkieletu gdzie zapiera się cylinder i ewentualnie wzmocnić na koniec blachą, bo takie połączenie coś daje.

Ja miałem sp150 przez chwilę na stock silniku. Na 7,4 sobie bardzo powoli kaszlał i się masakrycznie grzał. 3 strzały i miałem podgrzewany chwyt, dobre na zimę :D Nie warto, reakcja na spust tragiczna, silnik zdechnie szybko. Bieda tuningi nie mają sensu, warto jedynie robić komplet, albo zostawić jak jest.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Zanim kupisz springa mocniejszego, kup dobrą preclufę, dobrą gumkę, najlepiej z dobrą komorą, a jak zostanie kasy, to może jakiś boreup ze szczelną dyszą, zyskasz więcej, niż wrzucając SP140 do stocka.

 

Mówiąc więcej mam na myśli fun - celność, zabawę, a przy tym całość będzie działać, tylko że to droższe, niż zakup sprężynki...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, sprężyna to właściwie zakończenie tuningów. Najpierw trzeba zadbać o to, żeby ta kulka leciała gdzie powinna, a potem skracać jej czas lotu :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

To może od razu powiem co już do tej pory wymieniłem w mojej SA-B07:

- lufa precka guaredera ( wiem wiem co powiecie ;p)

- komora HU KingArmsa

- guma HU czarna Systema

w GB:

- cylinder Ultimate

- głowica tłoka Ultimate

- głowica cylindra Ultimate

- dysza Ultimate

 

silnik i reszta zostały stockowe i dlatego myślałem teraz o wsadzeniu trochę mocniejszej sprężynki żeby wzmocnić siłę.

150 to trochę za dużo aż takiej mocnej sprężynki nie potrzebuje więc dlatego pytam jak to wyjdzie ze 140

 

dodam że w chwili obecnej wszystko elegancko szczelne 0 przewiewów ;p

Edited by aligator1980
Link to post
Share on other sites

To ile FPS masz na tym zestawie i w ile celujesz?

Inna sprawa, że jeśli robisz kompleksowy tuning niemal od A do Z to znalezienie stu-paru złotych na silnik Tornado raczej nie powinno być aż tak wielkim problemem?

 

Przy SP140, jeśli to ma wytrzymać dłużej niż sezon, pokusiłbym się już o jakieś blaszane wzmocnienia, ale nie te z ASGRevolution bo są z masła, tylko dorobione, porządnie, pod wymiar, z porządnego materiału.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak to co już wymieniłem to była inwestycja z zeszłego sezonu. Systematycznie staram się coś ulepszać o ile o tyle ile mi na to fundusze pozwalają.

Wiadoma sprawa jak bym nie nażekał na nadmiar $ to bym poszedł w CNC i nie było by problemu ale na chwile obecną muszę popatzreć za alternatywą.

 

pewnie ze znalezienie stu-paru złociszy na silnik to nie będzie problem

na chwile obecną mam ok 440fps gdzie w stocku było niecałe 420 fps zasięg przyzwoity choć się przyznam że nie mierzyłem

 

Właśnie patrzyłem na szyny ale akurat ze zbrojowni

Edited by aligator1980
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...