Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta sztuka z F1 jest na serwisie, mutuje się na M160 :icon_biggrin: Mam pod ręką tą drugą na F2.

edit/

Zębatki po jakichś 2-3tys na tym konfigu przełożyłem sobie do MP5, w emce będą Promyki Triple Torque, bo cudów nie oczekuję i przy tak mocnej sprężynie z góry się zabezpieczam. Te Specniaki wciąż świeżo się prezentują, nie było żadnych uszkodzeń.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Jakiś czas temu zmieniłem w B-02 prowadnicę sprężyny na łożyskowaną. Niestety poprzez łożyskowanie prowadnicy zmniejszyło się miejsce na tłok i głowicę (głowica jak się okazało też była łożyskowana), tłok się zacinał. W serwisie wymieniono tłok na taki, który nie ma łożyskowanej głowicy (replika jest na gwarancji, więc sam jeszcze nie chcę dłubać w GB).

Wg serwisu sprzęt przy zakupie miał na mocniejszej sprężynie około 400 fps.

Replika ma założoną gumkę czarną Systemy (założona od razu po zakupie) i lufę 363 mm Guardera. Po chronowaniu u znajomego pokazało się 370 fps +/- 5 fps.

Ten sam serwis zasugerował, że ubiła się sprężyna i zakup nowej. Pomyślałem, że skoro fps'y są stabilne to wymiana sprężyny ma sens. Kupiłem 120 Guardera i po wystrzeleniu około 500 kulek prowadnica sprężyny złamała się w miejscu łożyskowania :-(

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Jak myślicie, czy sprężyna była za mocna na takie rozwiązanie jak łożyskowana prowadnica (oryginalna Specny)?

Nie chcę znów kupować łożyskowanej prowadnicy, tylko założyć tą stockową, ale czy w takim razie zmienić tłok na taki z łożyskowaną głowicą?

 

Poproszę o pomoc w tym temacie.

PZDR

Link to post
Share on other sites

Cześć,

jako ,że posiadam SA-B01 (starszą wersję tak dla ścisłości) to tutaj napisze moje pytanie , choć jest ono natury ogólnej:

W swojej emce , którą kupiłem używaną dostałem 320 fpsów i wymieniłem sprężynę na m120 i prawdopodobnie mam jakieś circa about +- 400 fpsów (niestety nie mam chrono więc podaje w dużym przybliżeniu) i teraz pytanie jest takie : Czy jest sens robić tuning na powiedzmy 460 / 480 bądź 500 fps'ów? Bo nie wiem czy 500 fps to nei bezie za dużo jak na szturmówkę .

Link to post
Share on other sites

Robisz replikę pod swój gry. Ja mam 500 ale strzelam z dalszej odległości. Przez to ze przypominam NavyHippo trudniej mi z jurnymi 20 latkami w zwarciu.

 

Bez chroni nie masz co tuningowac. Zleć to komuś najlepiej. Specna radośnie zniesie upgrade taki.

Link to post
Share on other sites

Robisz replikę pod swój gry. Ja mam 500 ale strzelam z dalszej odległości. Przez to ze przypominam NavyHippo trudniej mi z jurnymi 20 latkami w zwarciu.

 

Bez chroni nie masz co tuningowac. Zleć to komuś najlepiej. Specna radośnie zniesie upgrade taki.

Znaczy ja sam nie tuninguje , zanosze do vipa , tylko sie pytam czy jest sens bo to na pewno dużo kosztuje , a sam nei wiem ile

 

 

EDIT: Dlatego pytam , bo chciałbym sie wpasować w limity fps jakie panują na strzelankach , choć się to zmienia jak w kalejdoskopie , a bym zapomniał - strzelam się głownie w lesie , tereny bardziej na odległość.

Edited by Dżejrosz
Link to post
Share on other sites

Sporym błędem jest pakowanie się w fps. Do mnie podstawa to przyzwoita lufa dostosowana do potrzeb. Dobra gumka, preferowanie rhop/flathop. Dobrze złożona komora. Potem przewody i Mosfet. I na końcu fps.

 

I to jest dobra droga budowania repliki na bazie Specny. Częstym nurtem jest pomijanie tych elementów i żyłowanie fps. To nie jest dobra droga. Bez powyższych elementów dobrze zgranych fps nic nie dadzą. Dodatkowo największym problemem są silniki. Zawsze się wydają drogie ludziom.

Link to post
Share on other sites

Sporym błędem jest pakowanie się w fps. Do mnie podstawa to przyzwoita lufa dostosowana do potrzeb. Dobra gumka, preferowanie rhop/flathop. Dobrze złożona komora. Potem przewody i Mosfet. I na końcu fps.

 

I to jest dobra droga budowania repliki na bazie Specny. Częstym nurtem jest pomijanie tych elementów i żyłowanie fps. To nie jest dobra droga. Bez powyższych elementów dobrze zgranych fps nic nie dadzą. Dodatkowo największym problemem są silniki. Zawsze się wydają drogie ludziom.

Zapomniałem wspomnieć , mam lufę prometehus i gumke od g&g , teraz niedługo ide do gunfire'a na przegląd a potem wymiana kabli , no i nowa bateria.

Link to post
Share on other sites

Cześć, potrzebuje waszej pomocy, mam jedną specne b02 postanowiłem zrobić z niej repke do cqb. Planuje zakup drugiej repliki specny b15, ta z najdłuższym keymodem, robię ją pod las. Mam osobę która zrobi mi tuning ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Dokładnie mi chodzi co byście stuningowali i jakie części wrzucili, możecie wsio wyrzucić i wrzucić co się da, kasa na to będzie przeznaczona 1000zł. Zależy mi na zajebistej celności, czułym spuście, nie więcej niż 500 fpsów, po prostu jak da się zrobić tuning na wypasie za tysiaka to napiszcie co byście w niej zrobili. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Promyk, komora Prowin, flathop, mosfet z precockiem, fast trigger, lipo 3S (4S?), mocniejszy spring ~450-500fps i silnik HT (polecam F1, tanie i bardzo mocne)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

Po przeczytaniu regulaminu nie widziałem wymogu żeby sie przywitać :) ale wole powiedzieć: Cześć!

W airsoft bawię sie od niedawna. Moja pierwsza replika to właśnie specna, stad pisze w tym temacie. Konkretnie model SA-B03.

Co do środka repliki.

Narazie wymieniłem gumkę na zieloną G&G i zamontowałem lufę precyzyjna Guarder 6.02 550mm, stockowa 350mm ale od czego jest tłumik 25 cm.

Moje pytanie jest nastepujące:

Chciałbym z tej repliki zrobić coś na kształt DMR, stąd ta długa lufa. Strzelam raczej semi.

Co należało by wymienić by ta replika była celniejszą i posiadała większy zasięg niż karabiny szturmowe z którymi przyjdzie się mierzyć(w koncu to ma być DMR). Oprócz tego co wymieniłem wyżej, wszystko jest stock.

Wiem że pytanie się powtarza, ale autorom podobnych pytań zawsze chodziło o osiągniecie czegoś innego, a chciałbym żebyście koledzy pomogli złożyć mi coś sensownego dostosowanego do moich potrzeb.

Co do budżetu i części, będziecie wiedzieć na czym zaoszczędzić a w co włożyć więcej pieniędzy - rozumiem dołożenie 30-50zl do lepszej części ale nie przesadzajmy jeżeli różnica jest 200 zł. Części mogą być klasy 2 jak sama replika jest klasy drugiej.

Pozdrawiam wszystkich!

Link to post
Share on other sites

Lufę :P , zadbać o szczelność układu (uszczeleczki niektóre i lepsza dysza), sorbopad, mosfet, wydajna bateria i sprężyna pozwalająca zbliżyć się w okolice conajmniej 500fps. Przy grzebaniu, ładnie wypodkładkować ząbki i przesmarować. Będzie śmigać :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć ze krótko trwa moja przygoda z ASG jak narazie wiec w PDI nie bede inwestować czy Promyka :)

Napisałem na priv byś moze podrzucił jakieś konkretne części, ale myśle ze dla potomnych możesz zamieścić je tutaj :) z góry dziękuje!

Link to post
Share on other sites

Chcesz celność kupujesz minimum Promyka, jeśli nie kupujesz to nie masz celności - proste. Długość stażu w ASG nie wpływa na celność replik ;). Reszta za Emcetem - tak na dobrą sprawę by mieć 500+ FPS to wymienisz niemal wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...