Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Zielonka k. Warszawy (ASH)


Recommended Posts

Widać maski na gębę niezbędne. W Poznaniu , w 15 minucie gry, kolezka wrócił bez jedynki, po jednym strzale z dystansu. Minę miał nie bardzo nie szczęśliwa. Ja miałem więcej szczęścia tylko warga rozcięta. Maski na cała twarz niezbędne, zdrowy rozsądek tu nic nie ma do rzeczy, szybkie kulki owszem.

Maski to zawsze dobry pomysł. Trzy lata temu na "Zakarpaciu 1944" w Gdyni mój kolega też oberwał w jedynkę podczas akcji. Ze Stena albo MP40 (a wiadomo ile to ma FPS).

Tym razem w drodze wyjątku dałem Seppowi dyspensę, po to by pole walki bardziej nasycić czterotaktami.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, jestem chętny (z 1-2 kolegami) repliki mamy (sten + webley, thompson) natomiast zupełnie nie mamy umundurowania i szpeju. Czy jest szansa na poradnik tutaj, lub założenie powiązanego wątku pt. "Poradnik: jak się szybko umumundurować /wyposarzyć jako WW2 UK/US soldier" ? Profil takiej porady powinien uwzględniać raczej proste i tanie rozwiązania. Dzięki za wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Hej,

fajnie widzieć nowego.

Poradniki są założone ale raczej prezentują już rzeczy o których powinni myśleć Ci co chcą na serio w to wchodzić.

Na pierwszy raz wystarczy raczej tylko po prostu ciuch w kolorze oliwki/khaki, zwłaszcza górna część ubioru. Na głowę można kupić tanio jeep capa (dla USmana) w razie co na przyszłość się przyda.

 

Mam zgłoszenie od dwóch osób Wochu (szwab) i Kuken (prawilny aliant)

 

Alianci

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

18. Janik (jeszcze nie zdecydowałem czy US czy GB)

19. Kolba (jeszcze nie zdecydowałe: US czy GB)

20. Renifer (US)

21. Kuken (US)

 

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

13. Wochu

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Panowie, jestem chętny (z 1-2 kolegami) repliki mamy (sten + webley, thompson) natomiast zupełnie nie mamy umundurowania i szpeju. Czy jest szansa na poradnik tutaj, lub założenie powiązanego wątku pt. "Poradnik: jak się szybko umumundurować /wyposarzyć jako WW2 UK/US soldier" ? Profil takiej porady powinien uwzględniać raczej proste i tanie rozwiązania. Dzięki za wyrozumiałość.

....w kategorii linkownia+komis sa dobre linki do zakupow na Allegro, juz sam skorzystalem. Polecam...
Link to post
Share on other sites

Kompedia czytałem, ale jak wspomniał wish chodzi mi o proste i tanie rozwiązanie na razie "na raz". Btw. Niemcy mają łatwo bo wystarczy bo wystarczy sobie włożyć panterkę sumpftarn + furażerkę + jakieś zielone spodnie :-o Zaproponujcie pls jakieś podobne rozwiązanie dla GB / US ? Jeep cap dla US to już coś ;-)

Link to post
Share on other sites

Alianci

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

18. Janik (jeszcze nie zdecydowałem czy US czy GB)

19. Kolba (jeszcze nie zdecydowałe: US czy GB)

20. Renifer (US)

21. Kuken (US)

 

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

13. Wochu

14. Hajdi

15. Lee

15. Michaił

Link to post
Share on other sites

Dla Brytyjczyka:

Spodnie (szorty, jak będzie ciepło) i koszula khaki. Koszula z kieszeniami na piersiach, spodnie bez kieszeni na udach. Mogą być cienkie, bawełniane - na Afrykę w sam raz. Zamiast koszuli sweter, oliwkowy/ khaki. Na głowę beret- czarny, khaki, zielony. Zielony beret pasuje do swetra - stylizacja na komandosa. Czarne buty. Do szortów zielone/ khaki skarpety- podkolanówki.

Oporządzenie: pas parciany, jakiś chlebak.

Link to post
Share on other sites

Widać maski na gębę niezbędne. W Poznaniu , w 15 minucie gry, kolezka wrócił bez jedynki, po jednym strzale z dystansu. Minę miał nie bardzo nie szczęśliwa. Ja miałem więcej szczęścia tylko warga rozcięta. Maski na cała twarz niezbędne, zdrowy rozsądek tu nic nie ma do rzeczy, szybkie kulki owszem.

 

Maski to zawsze dobry pomysł. Trzy lata temu na "Zakarpaciu 1944" w Gdyni mój kolega też oberwał w jedynkę podczas akcji. Ze Stena albo MP40 (a wiadomo ile to ma FPS).

Tym razem w drodze wyjątku dałem Seppowi dyspensę, po to by pole walki bardziej nasycić czterotaktami.

 

Chłopaki, nie martwcie się, na "bliskie spotkania" mam HP1935 firmy WE

Link to post
Share on other sites

Właśnie kumpel mnie zaprosił na wesele w terminie imprezy, więc muszę odpuścić strzelankę :((

 

Alianci

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

18. Kolba (jeszcze nie zdecydowałe: US czy GB)

19. Renifer (US)

20. Kuken (US)

 

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

13. Wochu

14. Hajdi

15. Lee

15. Michaił

Link to post
Share on other sites

Kompedia czytałem, ale jak wspomniał wish chodzi mi o proste i tanie rozwiązanie na razie "na raz". Btw. Niemcy mają łatwo bo wystarczy bo wystarczy sobie włożyć panterkę sumpftarn + furażerkę + jakieś zielone spodnie :-o Zaproponujcie pls jakieś podobne rozwiązanie dla GB / US ? Jeep cap dla US to już coś ;-)

C'mon! Rozwiązanie "na raz", zwłaszcza w temacie tropików jest podane w kompendium na tacy.

Brytyjczycy mają najłatwiej, bo wystarczy to w czym idziesz na plażę. Piaskowa/beżowa koszula, do tego szorty w takim samym kolorze i na głowę beret. A jak jeszcze wygrzebiesz podkolanówki w kolorze szarości to już wogle cacy będzie.

W przypadku Niemców kangurka kosztuje circa 150 PLN a szorty czy koszula w sklepie z odzieżą używaną 15. Beret jak dobrze ustrzelisz to w przedziale 20-35 PLN, taniej niż jeep cap.

 

Właśnie kumpel mnie zaprosił na wesele w terminie imprezy, więc muszę odpuścić strzelankę :((...)

Wstydź się Piotrek. Który to już raz idziesz na darmowe jedzenie, picie, tańce zamiast umorusać się w błocie, kurzu i być może deszczu. Starzejecie się Panie doktorze. ;)

Link to post
Share on other sites

Miała być plaża i pustynia a ty nagle piszesz o błocie i deszczu. Brawo Ty!

Człowiek szuka taktycznego leżaka z epoki a widać, że trzeba gumofilce i parasol :icon_smile:.

 

OFF TOP: po przeczytaniu powyższego posta banan od ucha do ucha albo i dalej.

też bym się chętnie zapisał na taktyczny leżak z epoki, ale jedyne co znajduje na allegro to taktyczne nosze

 

Generalnie jeśli wszystko wypali szykuje się duża frekwencja. Wiem, że jeszcze kilka osób się zastanawia, ale może nam wypalić największa gra od lat.

Link to post
Share on other sites

OFF TOP: po przeczytaniu powyższego posta banan od ucha do ucha albo i dalej.

też bym się chętnie zapisał na taktyczny leżak z epoki, ale jedyne co znajduje na allegro to taktyczne nosze

 

Generalnie jeśli wszystko wypali szykuje się duża frekwencja. Wiem, że jeszcze kilka osób się zastanawia, ale może nam wypalić największa gra od lat.

Nie no Wish nie przesadzaj. Na "Big Benie" było nas równe 50 osób. Póki co na liście widzę 35 osób, co bardzo cieszy.

 

Miała być plaża i pustynia a ty nagle piszesz o błocie i deszczu. Brawo Ty!

Człowiek szuka taktycznego leżaka z epoki a widać, że trzeba gumofilce i parasol :icon_smile:.

Taktyczne leżaki z epoki to dla sztabu będą. Wy to będziecie ganiać w piachu.

Link to post
Share on other sites

Nie no, nie pisałem, że też chcę Hindusa do wachlowania :icon_smile: .

 

Jakby ktoś potrzebował pożyczyć do stylizacji, to mam do syspozycji dodatkowego smallpacka, tyle że nie ma l-strapów a zwykłe szelki (wiem, dziwne ale mam takowe) i dwie ładownice samochodowe - wystarczy każdy zwykły pasek, żeby używać.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Rozpropagowałem imprezę tam gdzie miałem dojścia, zwracajcie także proszę uwagę na ewentualne imprezy asg wiosennej tury bowiem Mokry Ług jest częstym wyborem mazowieckich grup. 2 ekipy na jednym terenie, w weekend plus spacerowicze to nieco za gęsto choć jest obiekt dość obszerny to parking i liczne ścieżki zachęcają cywilów. ... Wiosna już za mroźnym rogiem :) ...

Link to post
Share on other sites

C'mon! Rozwiązanie "na raz", zwłaszcza w temacie tropików jest podane w kompendium na tacy.

Brytyjczycy mają najłatwiej, bo wystarczy to w czym idziesz na plażę. Piaskowa/beżowa koszula, do tego szorty w takim samym kolorze i na głowę beret. A jak jeszcze wygrzebiesz podkolanówki w kolorze szarości to już wogle cacy będzie.

W przypadku Niemców kangurka kosztuje circa 150 PLN a szorty czy koszula w sklepie z odzieżą używaną 15. Beret jak dobrze ustrzelisz to w przedziale 20-35 PLN, taniej niż jeep cap.

 

 

Wstydź się Piotrek. Który to już raz idziesz na darmowe jedzenie, picie, tańce zamiast umorusać się w błocie, kurzu i być może deszczu. Starzejecie się Panie doktorze. :icon_wink:

 

 

Wstydzę, tym bardziej że widzę na forum powstają plany przyznawania baretek za całe kampanię, a wyjdzie na to, że nie byłem na żadnej Twojej pustynnej imprezie :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...