Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Orzeł wylądował" - 16-17 czerwca 2018 r., Wola Wodyńska k. Mińska Mazowieckiego (LARP/ASH)


Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odpowiedzi:

 

PRIMO brać zegarki !!! Tylko nie na zasadzie czerwonoarmistów ;)

Ranni: Powinieneś leżeć przez 10 min, nie oznaczaj się szmatą bo możesz dostać 2 raz, możesz wzywać pomocy lub siedzieć cicho, możesz się przesunąć 2-3 m w celu osłonięcia przed ponownym trafieniem i najważniejsze. Nie walczysz dalej! Po 10 min bez opatrzenia jeśli wokoło nie trwa walka odblaskowa kamizelka i powrót o respa.

 

Dajmy sobie czas, dla obu stron, w celu zdobycia informacji. Wróg oczywiście musi opatrzeć rannego zgodnie z zasadami nie może go taszczyć bez opatrunku. Samobójstwo ? Generalnie nie powinno się opłacać.

 

Może wprowadźmy zasadę ewakuacji rannego przez kolegów by nie wpadł w ręce przeciwnika ? Czyli kolega bierze rannego pod rękę i prowadzi na tył by medyk mógł go opatrzeć, Tylko jedna uwaga 10 min to czas od trafienia do czasu pełnego zabandażowania

 

Trupy: IMO powinni pozostać ( oznaczeni) na placu boju do czasu zakończenia potyczki.

 

To są moje propozycje co do zasad które mogą wprowadzić nieco funu i realizmu jednocześnie. Możecie się wypowiedzieć czy to się wam podoba? Jeśli tak możemy to wprowadzić. Zasady są wielokrotnie przetestowane.

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites
W dniu 25.05.2018 o 11:32, Vlad napisał:

Może wprowadźmy zasadę ewakuacji rannego przez kolegów by nie wpadł w ręce przeciwnika ? Czyli kolega bierze rannego pod rękę i prowadzi na tył by medyk mógł go opatrzeć, Tylko jedna uwaga 10 min to czas od trafienia do czasu pełnego zabandażowania

Fajny pomysł. :)

Warto byłoby ustalić jeden chwyt prowadzenia rannego. No chyba, że idziemy w realizm i ciągniemy po ziemi. :D

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Widzę, że się wkrada chaos pod moją nieobecność, ale  jako najwyższa (wzrostem) instancja odwoławcza zrobię z tym porządek i naprostuję wszystkie rozbieżności oraz odpowiem na palące pytania jak tylko dorwę się do sensownego łącza internetowego. Albo komputera. A najlepiej jednego i drugiego... Do niedzieli mogę być offline, więc cierpliwie czekajcie.

Tymczasem dobra nowina. Jak to mawiają filmowcy - mamy to! ;)
 

Link to post
Share on other sites

Przypominam Państwu że to LARP, więc proszę zaprzestać insynuować że będziemy się otwarcie strzelać, eskortować i "jeńcować" od pierwszych minut.

Sugeruję, jak normalnie jak człowiek najpierw wejść do pubu i porozmawiać

 

 

W ofercie wygodne krzesła, leżaki, parasole, wspaniała obsługa i kufle pełne soku jabłkowego.

Edited by Dr Klauss
Link to post
Share on other sites
W dniu ‎24‎.‎05‎.‎2018 o 22:01, Vlad napisał:

AD Respy: Jako ranny nie oznaczałbym się czerwoną szmatą. To widać z daleka i łatwo takiego dobić. Czerwona szmata jest dla TRUPA i OFF GAME. Co oznacza solidny opatrunek? Proponuję ustalić by był nie węższy niż szerokość dłoni.

AD Jeńcy: "Jeniec musi podążać za konwojem do aresztu". Czy jeniec może uciec? Czy jest związany ?

No way. Szmata musi być. Za dnia albo szmatka albo kamizelka w nocy czerwone światło. Kropka. Za dużo się nasłuchałem wzajemnych pretensji o to że ktoś kogoś potraktował serią bo nie widział szmaty. Zresztą dobić rannego można wyłącznie poprzez cichą śmierć.

Jeńcy nie są związani ale nie mogą próbować odebrać broni konwojentom. Mogą próbować ucieczki ale do czasu spotkania pierwszego sojuszniczego patrolu są rozbrojeni.

W dniu ‎24‎.‎05‎.‎2018 o 22:42, Czarne Buty napisał:

Proponuję przy wzięciu jeńców zamiast wyciągać magazynki niech osoba prowadząca jeńca wzieła jego replikę na czas marszu a po przesłuchaniu jeniec odebrałby ją na posterunku :icon_biggrin:

Można i tak tylko wtedy konwojent odpowiada za powierzoną replikę. Ale jeżeli ktoś tak chce to nie widzę przeciwwskazań.

W dniu ‎24‎.‎05‎.‎2018 o 23:05, Matt Baker napisał:

Czy to oznacza, że 'szeregowy' żołnierz nielarpowy ( taki co to tylko strzelać umie ) też będzie musiał mieć dokumenty?

Tak, każdy ma mieć swoje kwity. Chodzi o ułatwienie pracy żandarmerii i kontrwywiadowi, bo tajne obiekty zwykle przyciągają szpiegów.

W dniu ‎25‎.‎05‎.‎2018 o 09:31, mareq napisał:

Czy jeśli jestem ranny i widzę, że wróg nadchodzi, mogę popełnić samobójstwo, żeby nie dostać się do niewoli lub na przesłuchanie?

Nie nie możesz popełnić samobójstwa. Więcej-Twoi koledzy nie mogą Cię dobić. Czekasz cierpliwie 10 minut na to by dopełnił się Twój los. 

I tak-10 minut dla medyka jest obowiązkowe. Ma to dać szansę wykazania się łapiduchom a przeciwnikowi na pochwycenie języka. Owszem można kolegę odciągnąć, przeturlać i przenieść ale spacery pod rękę są dobre z dziewczyną na promenadzie w Cannes a nie na twardej, męskiej rozgrywce w lasach pod Siedlcami. Jeżeli chcecie się tak bawić to rannego muszą prowadzić DWIE osoby.

Postaci fabularne-nie giną. Nie da się ich trwale wyeliminować z gry (kwestia podnoszona po "Operacji Big Ben"). Do czasu ich opatrzenia po postrzale są obezwładnione ale nie umierają. 

Krzesełka i leżaki będą częścią wyposażenia obiektów. Zarówno w zamku Baskerville jak też w stacji Porton Down będą pomieszczenia gdzie będziecie mogli usiąść, odpocząć, napić się wody.

Powyższe zasady są ostateczne i nie podlegają dalszej dyskusji.

Dziękuję za uwagę, to były odpowiedzi na palące pytania. 

PS. Pit przygotował projekt plakatu do gry i liczę, że lada dzień nam go tutaj zaprezentuje.

Link to post
Share on other sites

Domin w twojej ocenie  ranny  nie może zostać dobity, ( cicha śmierć to rzadkość)  ma leżeć i czekać na pomoc medyka przez 10 min lub być ew  wzięty do niewoli.  Jak rozumiem  tacy  ranni leżą i do nich nie strzelam,  nie mogę dobić.  Chodzi Ci o to by nie strzelać do ludzi 2rugi raz ? OK .   Śmierć następuje tylko poprzez "wykrwawienie".  Czyli w przypadku ataku na Fort  i załamania ataku obrońca  wyjdzie  i  pozbiera wszystkich  rannych, opatrzy i zamknie w niewoli przesłucha i dowie się wszystkiego poodbiera fanty.  Co w takim razie z drugim postrzałem ( nie zdążyłem wyjąć szmaty lub  jestem w trakcie)  ?  Taki system z medykami  będzie premiował  również strzelanie do medyków i  kolegów  ewakuujących rannego, tym bardziej że będzie go widać na odległość.  Nie będzie miało sensu  odczołganie się i ukrycie przed wrogiem bo masz na sobie szmatę a zatem wiadomo gdzie szukać  jeńców.   

To kwestia którą poddaję pod dyskusję a nie narzucam. Moim zdaniem opcja bez  szmaty  jest lepsza, bo daje większe możliwości nie wpadnięcia w ręce wroga. 

Kolejna sprawa to sama rana. Po opatrzeniu wracamy do gry ile czasu zatem ta rana działa ( wykluczam 2gi postrzał w walce bo to oczywiste),  czy na respie jest uleczenie całkowite czy nie? czy gra się z raną do końca  a  rsp tylko trupy?   

Co do jeńców pisałem o tzw wirtualnym związaniu. Deklaracja czy nie bierzemy tego pod uwagę ?  

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie stylizacji. Nie chcę brać pantofli od garnituru - bo szkoda - ani nie chcę kupować specjalnie pantofli tylko do stylizacji - bo szkoda kasy, chyba, że znajdę w jakimś chinolu za kilkadziesiąt złociszy. Czy w takim razie mogę założyć do stylizacji na Scotland Yard polskie buty wojskowe (wz. 926)? Przymkniecie oczy?

Link to post
Share on other sites

Czarne Buty: Co to za zwyczaj, żeby się zapisywać dopiero jak jest zapisanych odpowiednio dużo osób? Od zapisów w wyznaczonym terminie często zależy czy impreza się odbędzie.

Oczywiście nadal można się zapisywać, bo nie ma ustalonego górnego limitu graczy.

Link to post
Share on other sites

A co za pytanie?  Czy warto  i ilu graczy będzie?  Kto chce się wybrać zapraszamy. Dominik informował.  Zapisy i wpłaty były do 31 -05.  Gdyby tak nie było odwołalibyśmy imprezę!   Lista  nie jest  zamknięta bo osiągnęliśmy minimum potwierdzonych zapisów by impreza się odbyła.      

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.05.2018 o 08:44, Vlad napisał:

(...) Kolejna sprawa to sama rana. Po opatrzeniu wracamy do gry ile czasu zatem ta rana działa ( wykluczam 2gi postrzał w walce bo to oczywiste),  czy na respie jest uleczenie całkowite czy nie? czy gra się z raną do końca  a  rsp tylko trupy?   

Co do jeńców pisałem o tzw wirtualnym związaniu. Deklaracja czy nie bierzemy tego pod uwagę ?  

Na respie następuje "całkowite uleczenie". Gracz wraca na pole bitwy jako "tabula rasa" - nie wie kto go zastrzelił, nie ma uprzedzeń wobec innych, nie zna położenia wroga.

Co do deklaracji wiązania - podczas II wojny światowej wiązanie jeńców było rzadkością, dlatego nie przewiduję nawet deklaracji. Kto nosił przy sobie sznur lub kajdanki (poza policją)?

19 godzin temu, Czarne Buty napisał:

Czy wiadomo ile osób jest już zapisanych? Nie wiem czy impreza się odbędzie i czy się zapisywać

Powtórzę - informacja na temat liczebności poszczególnych oddziałów jest poufna i nie zostanie opublikowana. Przekonają się o niej ci co przyjadą na grę.

Jeżeli nie wiesz czy impreza się odbędzie to uprzejmie wyjaśniam, że tak, odbędzie się. Dzięki tym co nie czekali na ostatnia chwilę i wiedzieli, że jeżeli się nie zapiszą do 31 maja to gry by nie było. Nawet gdyby zabrakłoby 1 (słownie JEDNEJ) osoby. Ale będzie, bo lista wpłat się ładnie zazieleniła i teraz pozostaje nam modlić się o dobrą pogodę, zapisy są wciąż otwarte, z preferencją do oddziałów brytyjskich (garnizon Baskerville i Home Guard).

Przypominam tylko - regulamin i najważniejsze zasady rozgrywki są w pierwszym poście, dlatego proszę by każdy się z nim jeszcze raz zapoznał, tym bardziej, że wprowadziliśmy kilka zmian (respy, jeńcy, etc.).

Z uwagi na pewne perturbacje personalno-scenariuszowe oddział Scotland Yardu i Home Guard będzie działał razem. Osoby, które zapisały się do policji zachowają swoje uprawnienia do kontroli dokumentów innych, dostaną też legitymacje policyjne.

No i last but not least. Plakat do gry autorstwa Pita. Do zobaczenia!

plakat wer 3-2 color.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...