Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"O jeden most za daleko" - 21 września 2019 r., Wola Wodyńska k. Mińska Mazowieckiego (ASH)


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpowiedzi na palące pytania:

OK. Amerykanów już nam wystarczy. Serio. Jeżeli ktoś chce się zapisać na grę to jako Niemiec, holenderski kolaborant w cywilkach albo Brytyjczyk do XXX Korpusu. 101 DPD podpiętą do Brytyjczyków też już mamy, więc kończymy nabór na Jankesów.

406 Land. Div. dowodzi X-Ray, KG Walther - Meister. Potrzebujemy ochotnika do dowodzenia 9 Pz. Div. SS. Po stronie alianckiej potrzebujemy ochotnika do dowodzenia 82 DPD.

Co do noclegu to tak jak napisał Matt, mamy jeszcze parę miejsc. Niestety Sikor, nasz obiekt nie dysponuje jedynkami, jedyne co możemy panu zaoferować to nocleg w sali wieloosobowej. ;)

 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, cressco napisał:

Dominik, jeśli nie masz nic przeciw mogę zabrać ze sobą kumpla (przebierzemy go za Holendra), który pasjonuje się fotografią i może zrobić nam fajną foto-dokumentację przebiegu działań wojennych. 

Zapraszamy. Fotografowie są zwolnieni z wpisowego. A jeżeli będzie wystylizowany - tym lepiej. Nie będzie tak bardzo raził w polu.

Miło mi poinformować, że wpłynęły wszystkie zadeklarowane wpłaty - mamy 47 graczy (27 po stronie alianckiej i 20 po stronie niemieckiej). Dziękuję uprzejmie. Oczywiście jeżeli ktoś chce się dopisać, ma znajomego, który chce zagrać, ale się boi, nie ma sprzętu, etc. to niech da znać. Sprzęt pod Niemca (hełm, kangurka, spodnie, pas, ładownice i MP 40) się znajdą.

Oczywiście priorytet mają w zapisach gracze z Ciemnej Strony Mocy (w tym holenderscy kolaboranci) i Brytyjczycy. Amerykanów mamy póki co dość.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.09.2019 o 09:07, Domin007 napisał:

Oczywiście jeżeli ktoś chce się dopisać, ma znajomego, który chce zagrać, ale się boi, nie ma sprzętu, etc. to niech da znać. Sprzęt pod Niemca (hełm, kangurka, spodnie, pas, ładownice i MP 40) się znajdą.

Weżcie. Będę z kumplem a że jeszcze coś tam nam brakuje na alianta to go może do osi podepniemy. mp40 mam. W razie co ze zdobycznym tomkiem też pobiega.

Link to post
Share on other sites

Kuba wolałbym kogoś dodać do KG "Walther" jeżeli już. Thompson wezmę zatem dla kolegi spodnie, kangurkę, hełm i szpej niemiecki. Ty weź dla niego empisza i magazynki. No i podeślij mi zgłoszenie za niego na pocztę lub PW. Ostatnie czego potrzebujemy na tydzień przed grą to bajzel w papierach. Przejdźmy zatem do 

OGŁOSZENIE HQ No. 2

1. Z uwagi na minimalne zainteresowanie funkcyjnymi uprzejmie informuję, że tylko 9 SS Pz. Div. dorobiła się sanitariusza (dzięki Ruski za deklarację). Zatem kasujemy medyków. Będziecie po każdym trafieniu śmigać na respa. Sorka, ale trzeba było się zastanowić czy warto, bo np. spadochroniarze ilość respów (ze względu na specyfikę działań wojsk powietrznodesantowych) będą mieli limitowaną (vide kwestia kuponów powrotu do gry). Jak się skończą, trzeba będzie czekać na zrzut (który albo nastąpi, albo nie). Zasada "kuponowa" przestaje obowiązywać dopiero po połączeniu z XXX Korpusem. Są to ostateczne ustalenia i nie podlegają dalszej dyskusji, odwołaniom, apelacjom czy kasacji.

2. Saperzy - na dobrą sprawę potrzebni są wyłącznie w XXX Korpusie (naprawa mostów, przeprawy, czyszczenie drogi) i w oddziałach niemieckich (wysadzanie mostów). Instrukcje saperskie ochotnicy (lub wyznaczeni ochotnicy) dostaną przy rejestracji.

3. Proszę o info kto dowodzi 82 DPD  i kto jest RTO u Amerykanów? Proszę o te informacje kto dowodzi, kto jest RTO, kto jest saperem w 9 SS Pz. Div.  Proszę o info kto jest RTO i saperem w 406 Land. Div. i w KG "Walther". Kiedy tylko wrócę do kraju uzupełnię te informacje na liście (jest na drugim komputerze).

4. Garść informacji organizacyjnych.

Przyjechać na teren można już w piątek po południu-wieczorem. My z Cortesem będziemy prawdopodobnie już od 12 na miejscu prowadzić prace geodezyjne i walczyć ze scenografią. Jeżeli ktoś chce pomóc - zapraszamy.

Śpimy albo w koszarowcu znanym z Operacji "Big Ben" i "Orzeł wylądował" (jeżeli na nocować będzie do 25 osób) lub w domkach (max. 60 osób). Prosiłbym o info w temacie kto przyjedzie już w piątek - policzmy się, łatwiej będzie ogarnąć kwestie kwaterunku. Łóżka polowe są na miejscu, ale weźcie swoje koce i śpiwory. Pamiętajcie - może być zimno (kwatera raczej nie jest ogrzewana), mamy już drugą połowę września. Sanitariaty i bieżąca woda będą dostępne w koszarowcu. Będzie także dostępna kawa i herbata oraz wrzątek. Jedzonko jednak we własnym zakresie - lodówka będzie jednak na miejscu.

5. Harmonogram imprezy:

Sobota, 21 września:

7:00 - rejestracja graczy, szpejowanie

7:30 - zbiórka ogólna, omówienie zasad gry, zdjęcie do rodzinnego albumu

8:00 - odprawa oddziałów niemieckich

8:15 - wymarsz oddziałów niemieckich na pozycje wyjściowe (przerzucimy Was transportem zmotoryzowanym)

8:30 - odprawa oddziałów alianckich

8:45 - wymarsz XXX Korpusu, początek zrzutów alianckich

9:00 - start gry (potwierdzenie otrzymacie drogą radiową).

15:00 - koniec gry, powrót do koszar. Po drodze zbieramy wszystkie zauważone elementy scenografii i składamy je przy koszarowcu.

Rozszpejowywanie, piątki, miśki, plotki, może jakieś ognisko z kiełbaskami jak będą chętni.

Stosowne korekty dotyczące zasad naniosę w pierwszym poście w ciągu 24 h. Pytania, uwagi, wątpliwości, komentarze?

 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rozumiem że łączność radiowa jest ważna, z tym że nie każdy ma radyjko a już tym bardziej stylizowane pudło :d Dodatkowo dochodzi fakt że funkcyjny radiowy jest ważnym członkiem drużyny i nie powinien się narażać co tym samym wyłącza go z poważniejszych akcji (dla mnie na przykład to spory minus bo lubię pierwszą linię). Pewnie dlatego właśnie nie możemy się w kwestiach funkcyjnych dogadać... 

Link to post
Share on other sites

Witam! Miałbym prośbę/pytanie czy ktoś w sobotę przed grą około 6.40 mógłby podjechać do miejscowości Siedlce celem przejęcia i dowiezienia na grę jednego niemieckiego piechura? Oczywiście koszt przewozu zwrócę( w "pobliże" gry mogę dostać się tylko pociągiem stąd prośba). Z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Dominik: zgłaszam się na sapera do XXX korpusu :) . Będą jakieś fanty do noszenia? Zabrać jakiś dodatkowy chlebak czy pomieszczę w ładownicy?

Loperenco: z czasem do ciebie dotrze, że pierwsza linia to nie wszystko i ważniejsze jest wykonanie zadania a jak lubisz adrenalinę to trzeba było się na sanitariusza zgłosić :). Czasem wychodzi na to, że ci co mieli mieć spokój mają największy kocioł tak jak to było w tej samej lokalizacji rok temu :) .

Ps. Chełmu się jescze nie dorobiłem, zatem berecik czarny czy zielony, bo nie wiem co będzie bardziej twarzowe? :)

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Mareq, w którym miejscu napisałem że te role są nieważne? Jakoś nie wiem z którego momentu to wywnioskowałeś ;) 

Wiem że te role są istotne, ale zauważyłem fakt że przez stojącą za nimi odpowiedzialność, nie ma na nie chętnych. Każdy woli spokojnie postrzelać aniżeli mieć później wyrzuty od drużyny czemu nie wykonał swojego zadania jak należy. Byłem i saperem i sanitariuszem, ta druga rola najcięższa, bo gdy zdarzało się dostać (co przecież moją winą nie było) od razu pojawiały się dogryzki że "świetny sani". Nic więc dziwnego w braku chętnych na funkcyjnych.

P. S. Sam zgłosiłbym się na rto gdyby nie brak nie tylko pudła w stylizacji, ale i radia w ogóle :b bo tej roli jeszcze nie próbowałem, a w paru sytuacjach dobre plany były przegrywane przez brak koordynacji :c

Edited by Loperenco
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Striwaj napisał:

Witam! Miałbym prośbę/pytanie czy ktoś w sobotę przed grą około 6.40 mógłby podjechać do miejscowości Siedlce celem przejęcia i dowiezienia na grę jednego niemieckiego piechura? Oczywiście koszt przewozu zwrócę( w "pobliże" gry mogę dostać się tylko pociągiem stąd prośba). Z góry dziękuję. 

Daffy pomożesz? Siedlce to chyba Twój rewir?

58 minut temu, mareq napisał:

Dominik: zgłaszam się na sapera do XXX korpusu :) . Będą jakieś fanty do noszenia? Zabrać jakiś dodatkowy chlebak czy pomieszczę w ładownicy? (...) Ps. Chełmu się jescze nie dorobiłem, zatem berecik czarny czy zielony, bo nie wiem co będzie bardziej twarzowe? :)

Dzięki Marek. Beret czarny, jak reszta jednostek pancernych (choć saperzy nosili GS Capy). Cały sprzęt saperski to tak naprawdę sznury do przepraw i miny do wysadzania zapór. Sprzęt pontonowy się znajdzie pewnie na pace halftracka. Wezmę zapasowego small packa.

51 minut temu, Loperenco napisał:

(...). Byłem i saperem i sanitariuszem, ta druga rola najcięższa, bo gdy zdarzało się dostać (co przecież moją winą nie było) od razu pojawiały się dogryzki że "świetny sani". Nic więc dziwnego w braku chętnych na funkcyjnych. (...)

Trzeba zmienić kolegów. Nie przypominam sobie by ktokolwiek kiedykolwiek na którejkolwiek z gier ASH po 2013 r. komuś dociął. Były pretensje do dowództwa, do organizatorów, próby buntu, ale wontów do sanitariuszy, saperów czy łącznościowców nie odnotowałem. Wręcz przeciwnie, po grze zawsze pojawia się mnóstwo wyrazów uznania dla poświęcenia medyków.

Link to post
Share on other sites

LAST CALL!

Do gry zostało mniej niż 48h. HQ będzie na forum do godz. 15:30, potem już znikamy finalizować prace przygotowawcze i od jutra terenowe. Jeżeli ktoś chce zatem wprowadzić jakąś korektę na liście, o coś zapytać, lub poprosić to niech zrobi to teraz. Po 15:30 zmiany i prośby nie zostaną one uwzględnione, podobnie jeżeli ktoś się wysypie to nie dostanie zwrotu wpisowego.

Jeżeli ktoś ma zapasowe okulary do pożyczenia, byłbym wdzięczny za zabranie.

W związku z brakiem ochotników do dowodzenia, bycia RTO i saperami chętni zostaną wyznaczeni na odprawie.

Link to post
Share on other sites

GATE CLOSED.

Panowie to już przedostatni komunikat. Zgodnie z poprzednią informacją nie będę już uwzględniał żadnych zmian, dopisywań, odpisywań, etc. Listy są  już wydrukowane. Jutro HQ w godzinach ok. południowych wyjeżdża na teren rozgrywki szykować scenografię, socjal i prowadzić prace geodezyjne. Przypominam o zabraniu ochrony oczu, czerwonej szmatki, zalecam wziąć też coś do ochrony zębów i coś na komary/kleszcze. I ci co dojadą na wieczór - pamiętajcie, że nocka może być zimna.

Do jutra.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Wojtek!  :)

DEPARTED.

Panowie to już ostatni komunikat przed grą. Zapoznajcie się ze zmianami w zasadach gry - zgodnie  z tym co pisałem wcześniej skasowaliśmy funkcje sanitariuszy i ustaliliśmy nowe zasady powrotu do gry. Dowódcy każdego z oddziałów dostaną je przy rejestracji, tak by mogli wyjaśnić je podkomendnym. Zmieniliśmy też trochę sposób niszczenia i naprawy mostów, ale to kosmetyka, do wyjaśnienia z saperami na miejscu.

Cóż, pozostaje mi życzyć w imieniu HQ szerokiej i bezpiecznej drogi. Do zobaczenia na miejscu.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, XrayPl napisał:

Z Warszawy mam 2 miejsca w aucie jeśli ktoś by chciał się zabrać ;) Wyjazd jutro wieczorem albo w sobotę z rana. Do dogadania jeszcze.

XrayPL - jeśli jeszcze będziesz czytał tego maila przed wyjazdem, to prośba o kontakt, bo mi się transport posypał z Poznania. Podaję numer 606282129

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "O jeden most za daleko" - 21 września 2019 r., Wola Wodyńska k. Mińska Mazowieckiego (ASH)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...