Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, 

Szukalem, szukalem i szukalem, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje smieszne pytania.

Wiec zapytam doswiadczonych graczy :)

1. Jaka butle na poczatek polecacie ? Czy najtanszy Tippmann 3000psi wystarczy ?

2. W jaki sposób dobrac regulator do butli ? 

3. Czy sa jakies różnice w silnikach p*, wolverine i innych ? Bo konstrukcyjnje wszystko wyglada tak samo, a ceny niestety takie nie sa.

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Ad 1. Mam taką butlę, jest spoko, działa, jest moim zdaniem lepsza od Valkena których nie polecam (regulatory w Valkenach to jakaś drama była, na 4 szt 3 trafione, dwa przeciekały) 

Ad 2. Mam dwa regi na swoim stanie, Velkena i Ninję LPR, obydwa są spoko, ale Valkeny ostatnio można kupić nawet po 4 stówki z ciapem. Ma spory zakres zapasy PSI, NInja przy 110 zaczyna już mi puszczać powietrze, a nie chciało mi się przekręcać tego zabezpieczenia na inne, Ninję mam jako backup, Valkena używam jako główny i jestem z niego zadowolony, jakby ciekł to od razu reklamacja do sklepu. Nasze dwa nie sprawiały nam żadnych problemów. Odradzam Mancrafta, zawiodłem się raz i jakoś tak już mi zostało ;)

Ad 3. Im wyższa cena tym myślę lepsze komponenty. Odnośnie silnikó mogę wypowiedzieć się tylko na temat tego co mam, Daytony i Hunter od Progressive Airsoft.

Daytona, beznadziejny hop up, a w wersji do MSK to normalnie porażka, lufa i hop up na wcisk, muszę kiedyś w końcu to poprawić, nie wiem co Tony myślał jak to projektował żeby było na ścisk przy tym kicie, lufa mi się przekręciła o 90 stopni kiedyś an strzelance ;)

Hunter, aktualnie korzystam z tego, nietypowe HPA z zębatkami, ale jakoś urzekło mnie, palcem mnie pokazują jako ciekawostkę na strzelankach bo zgrzytam hehehe ;)

O pozostałych polecam grzebać po sieci :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację :)

Plan jest taki, ze w tym roku butla i reg, pobawie sie projektem Kuby-t1000 DIY ze zwyklym zaworem, nie typu bullet.

Części juz wytoczone, jezeli mi sie spodoba, to wsadzam jakis gotowy silnik, bo AEG, jakby nie bylo na początku jest tanie, ale wszelkie tuningi z sensem juz nie, wpompowalem w aega praktyczke cene p* jack'a, a dalej daleko mu do HPA...

 

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tez, że HPA to nie jest świety graal ersoftów, tylko po prostu inny rodzaj zasilania. AEG ma swoje wady i zalety, hpa to samo więc dążenie w budowaniu aega żeby działał tak jak hpa to ślepa droga, która do niczego nie prowadzi. Klasyczny elektryczno-zębatkowy napęd na dobrych częściach to nadal skuteczne zasilanie, pod kilkoma względami przewyższający hpa i warto mieć je na uwadze, nawet jesli wyjdzie drożej niż konkurent.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.10.2019 o 11:36, falloutpl napisał:

Pamiętaj tez, że HPA to nie jest świety graal ersoftów, tylko po prostu inny rodzaj zasilania. AEG ma swoje wady i zalety, hpa to samo więc dążenie w budowaniu aega żeby działał tak jak hpa to ślepa droga, która do niczego nie prowadzi. Klasyczny elektryczno-zębatkowy napęd na dobrych częściach to nadal skuteczne zasilanie, pod kilkoma względami przewyższający hpa i warto mieć je na uwadze, nawet jesli wyjdzie drożej niż konkurent.

Mialem na mysli awaryjność przy mocnej eksploatacji, nawet nie o zeby chodzi, a ogolna niezawodność ukladu pneumatycznego w stosunku do "silnika" hpa.

Wiadomo, ze ASG, to nie paintball, ale powoli te dwa tematy zaczynana sie przenikać na korzyść ASG.

Dlaczego wiekszac graczy w USA biega z HPA ? Czy za duzo youtube sie naogladalem i nie mam racji ?

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 29.10.2019 o 11:33, Rogaś napisał:

Idealną repliką jest GBLS, nie jakieś tam PTW :P

Ty się nie boga nie boisz ? :D Przecie ta replika kosztuje tyle że złożyłbym za nią dwa porządne AEGi a na dodatek potrafi po prostu przestać działać na zasadzie "NIE BO NIE" ;)

Novritch się nią bawił, zaciela się i zgon.

To samo Brainexploder, same story było z AirsoftCammanem (a ten to chyba z tzry wersje dostał od producenta zanim w ogóle cokolwiek działało).

GBLS to prototyp a koszmarną cenę. Może za kilka lat faktycznie będzie coś warty :)

No chyba ze ktoś lubi realizm an zasadzie, jestem w  Armii i strzelam z beznadziejnej jakości amunicji i stąd są zacięcia, to wtedy wybaczam i rozumiem :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2019 o 23:10, omonon napisał:

Nie znam żadnej broni palnej która była by mniej niezawodna niż jej replika... 

Hmm, to może spróbuj wystrzelić serią hicapa z aega i 400 naboi z jakiegoś AR'a zobaczymy kiedy podda się rura gazowa :) Albo lufa się odkształci :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 8.11.2019 o 10:26, _Czarny_ napisał:

Ty się nie boga nie boisz ? :D Przecie ta replika kosztuje tyle że złożyłbym za nią dwa porządne AEGi a na dodatek potrafi po prostu przestać działać na zasadzie "NIE BO NIE" ;)

Novritch się nią bawił, zaciela się i zgon.

To samo Brainexploder, same story było z AirsoftCammanem (a ten to chyba z tzry wersje dostał od producenta zanim w ogóle cokolwiek działało).

GBLS to prototyp a koszmarną cenę. Może za kilka lat faktycznie będzie coś warty :)

No chyba ze ktoś lubi realizm an zasadzie, jestem w  Armii i strzelam z beznadziejnej jakości amunicji i stąd są zacięcia, to wtedy wybaczam i rozumiem :D

Ponoć wszystkie błędy zauważone przez w.w. youtuberów zostały wyeliminowane a cena jest niższa niż była. 1700$ gdzie systema jest w okolicach 1500$ (nie widzę żadnej dostępnej).

Ale i tak 8k+ złotych jednorazowo za replikę to trochę dużo :D

Link to post
Share on other sites

1. Na początek Tippmann 3000psi gdy nie chcesz wydawać dużo na butlę jest spoko, chociaż do szturmu może być trochę mało. Oczywiście zależy ile kto strzela, od siebie polecam Empire 0,8l/4500psi. Mała, lekka i poręczna.

2. Który regulator? Jeśli pierwszego stopnia to dobierasz do ciśnienia butli. Jeśli drugiego stopnia to teraz najpopularniejszy jest Redline SFR, koledzy mają i sobie chwalą. Mam Ninja LPR i też polecam ale ich już nie produkują, możesz jedynie z drugiej ręki dorwać. 

3. Cena zależy od producenta i użytego elektrozaworu, ogólnej jakości wykonania. Mam P* Jack, do szturmu i cqb szczerze polecam. Prosty, jednozaworowy silnik, bez masy ustawień a sprawuje się wyśmienicie. Ustawiony na 1,85J na kulkach 0,32g. Stosunek cena/jakość na 5 z plusem. 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, HarrisonJones napisał:

1. Na początek Tippmann 3000psi gdy nie chcesz wydawać dużo na butlę jest spoko, chociaż do szturmu może być trochę mało. Oczywiście zależy ile kto strzela, od siebie polecam Empire 0,8l/4500psi. Mała, lekka i poręczna.

A jak jej gabaryty w stosunku własnie do owego Tipmanna ? masz jeszcze skorupę?  Myślałem już jakiś czas temu aby przejść na coś innego ale gabarytowo mam mało miejsca  w plecaczku :P

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, _Czarny_ napisał:

A jak jej gabaryty w stosunku własnie do owego Tipmanna ? masz jeszcze skorupę?  Myślałem już jakiś czas temu aby przejść na coś innego ale gabarytowo mam mało miejsca  w plecaczku :P

Wymiary:
Wysokość samej skorupy: 17,5 cm
Wysokość z regiem butlowym: 23,5 cm
Wysokość z Ninja LPR: 27 cm
Średnica: 10,5 cm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...