Jump to content
REKLAMA
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
XrayPl

ASH "GETREIDESILO" 30.11.2019/Warszawa

Recommended Posts

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch- und Deutschmeister ma zaszczyt zaprosić na siódmą odsłonę zmagań na Froncie Wschodnim!

„Elewator zbożowy. Południowa część Stalingradu jest niemal nasza. Ostatni bolszewicki oddział uparcie broni miejscowej przetwórni zboża – mamy go stamtąd usunąć. Sam elewator to prawdziwy potwór – potężna betonowa konstrukcja. Artyleria tłukła w to miejsce przez ostatnią dobę, ale bez większych sukcesów. Czołgi nie podjadą, bo bolszewicy z góry łatwo by je ostrzeliwali. W tej sytuacji piechota musi iść sama…

20 września 1942 roku.

Armia niemiecka przygotowująca się do uderzenia.”

dsda.jpg.5f5357d42adc1f5703c6cf1e87e56741.jpg

 

Data gry: 30 Listopada 2019r.

Miejsce: Elewator zbożowy – Płochocińska 65

https://www.google.pl/maps/place/MartJack+Extreme+Event/@52.3225707,21.0228797,650m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471ec92703eb22df:0x35fb376981f14de!8m2!3d52.321692!4d21.0237809

https://photos.google.com/share/AF1QipNeNLhrxlHfqsU4uMsDQChWAf7-LWHty-NMdZQAeRwgIA9lA3IicuBEJK18XDUu4A?key=Q05yTkZwRkdncDBTSkpSVUxSLWtMSjM5THE3aWRB

Wpisowe: 

- Do 23 listopada – 40zł

- Po 23 listopada – 50zł

- Na miejscu – 60zł

Wiek: Od 18 lat (od 16 z pozwoleniem)

Zgłoszenia: https://forms.gle/vRchjZdsq2cTipdq9 - w zgłoszeniu jest podany numer konta

Lista zgłoszonych (tylko osoby opłacone i te które zadeklarowały wpłatę na miejscu)

- https://docs.google.com/spreadsheets/d/1e98mAIqAZ717DgG4x7t2-Zn6FTB4XGCNLv8KrnjYsPU/edit?usp=sharing

 

Czas:

10:00 – odprawa i chronowanie

11:00 – Początek rozgrywki

16 – 17:00 – Zakończenie gry

W trakcie gry będzie zrobiona przerwa.

 

Strony:

-Niemcy i przyjaciele (Wehrmacht)

-Rosjanie i towarzysze (Armia czerwona)

 

Funkcje – Dowódcy, Sanitariusze, Saperzy. Dokładniejsza informacja pojawi się później.

 

Stylizacja obowiązkowa:

Niemcy – Absolutny zakaz jakichkolwiek współczesnych kamuflaży (powstałych po 1945) i stricte współczesnego wyposażenia (wyjątek – buty, ale też bez przesady). Można używać współczesnych ciuchów pod warunkiem ich jednokolorowości w dowolnych odcieniach szarości, zielonego lub niebieskiego (Luftwaffe).

Rosjanie – Podobnie jak u Niemców. Kolory dopuszczane natomiast to odcienie brązowego, piaskowego i czarnego.

W razie wątpliwości co do stylizacji, śmiało możecie pytać ;)

 

Zasady:

Limity i broń:

- Absolutne maximum na całą grę – 370 fps (Przekroczenie o 1fps skutkuje nie dopuszczeniem broni)

- Repliki historyczne poniżej 300 mogą walić serią.

- Dopuszczalne są bronie nie historyczne (wyprodukowane po 1945), pod warunkiem obwinięcia ich szmatami, bandażami itp. Żadnych dodatków typu lunety, kolimatory, chwyty itd.  Broń nie historyczna zawsze strzela pojedynczo.

- Można oczywiście przez całą grę biegać tylko z boczniakami

Respawny i sanitariusze:

- Respawny będą ustalone na miejscu

- Sanitariusz walczy i ginie jak zwykli gracze. Nie musi być oznaczony

- Sanitariusz leczy poprzez zasypanie rany zasypką, podanie znieczulenia (strzał z strzykawki) i zawiązanie bandaża. Po wykonaniu czynności ranny od razu wraca do gry. Po ponownym trafieniu idzie na respa.

Jeńcy:

Nie będą potrzebni…

Pirotechnika:

Max k206. Zalecam posiadanie jak największej ilości granatów wybuchowych i dymnych ;) Obowiązuje okrzyk „GRANAT” przy rzucaniu.

Inne:

Walka będzie niemal całkowicie w budynku i w głównej mierze na dystanse nie większym niż 10 metrów. Będzie także baaardzo dużo walk na schodach. Wszystkie dziury, szczeliny itp. przez które można strzelić do drugiego gracza – grają.

Bardzo dobrze będzie się zaopatrzyć w maski (na prawdę, lepiej miejsce, chociażby grube chusty). Nie muszą być historyczne.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Kolba_DK napisał:

Zgłoszenie i przelew poleciały

Super. Powiem ci, że tak się wczoraj zastanawiałem czy Ty się zgłosisz jako pierwszy, czy ktoś cię wyprzedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem wczoraj z Markiem na miejscu oglądać teren. Powiem Wam że naprawdę robi wrażenie. Miejsce jest niesamowite, choć dosyć nietypowe dla naszych rozgrywek ASH. Gra będzie się toczyć praktycznie wyłącznie na bliskim dystansie, dlatego tak jak Marek napisał - zalecamy maski. W ruch pójdą słabe PMy, boczniaki, granaty i noże ( :* ). Dodam jeszcze że niestety jest to pierwsza i ostatnia impreza na tym terenie, bo od grudnia zmienia on właściciela. Dlatego tym bardziej zachęcam by znalezć czas 30 listopada na epicki szturm (lub obronę) tego pięknego elewatora!

Edited by ostry_19d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utworzyłem wydarzenie na facebooku - https://www.facebook.com/events/645252622672492/

Jest dokładnie tak jak Ostry napisał. Teren jest super i niesamowity. W grze będzie praktycznie cały silos wliczając w to piwnice i te hale nad zbiornikami, ale także most, część budynku za nim, i fragment dworu. W środku jest bardzo klimatycznie. Na prawdę jest to super okazja by odegrać tak znaną walkę o Elewator Zbożowy w Stalingradzie, w prawdziwym elewatorze (tylko mniejszym ;) ).

Część pomieszczeń jest pustych, ale przed grą zostaną w nich ustawione dodatkowe przeszkody (szczególnie w tych halach na górze). Dodamy także parę drobiazgów dla zrobienia klimatu ;)

Na prawdę uważam, że dla osób które nie mają CQB warto będzie postarać się wymienić sprężynę, albo latać z klamkami. Też niestety będzie to jedyna okazja gry w tym miejscu, ponieważ już od grudnia nie będzie tam w ogóle możliwości przeprowadzenia jakiegokolwiek ASG. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostało jeszcze 10 dni do imprezy. Na razie mamy 20 opłaconych osób. 

Osoby które chcą się zgłosić proszę by zrobiły to jak najszybciej. Im wcześniej znam liczbę osób tym lepiej będzie można przygotować grę i scenariusz. 

Przypominam, że po 23 wchodzimy na wyższy próg wpisowego 50zł zamiast 40zł (Liczy się dzień wysłania wpisowego) 

Także jeszcze informacyjnie. Jeśli ktoś chce wziąć udział, a nie ma broni, to jest możliwość by na miejscu wypożyczyć broń, okulary i maskę za 30zł. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gra już w najbliższą sobotę więc czas dać nieco informacji.

W grze będą następujące funkcje. Po 2 osoby na strony. Osoby chętne do zajęcia proszę na priv lub niech się zgłoszą w komentarzu. W ostateczności wybierzemy na miejscu.

- Dowódcy

- Sanitariusze

- Saperzy

Jednakże zaznaczyć muszę, że żadna z tych funkcji nie będzie obecna przez całą grę. W niektórych częściach po prostu dana postać nie będzie potrzebna i zgłoszona osoba będzie grać jak zwykły gracz.

Dowódców chyba nie muszę tłumaczyć.

Sanitariusz leczy tylko i wyłącznie poprzez zasypanie rany zasypką, podanie znieczulenia i zawinięciu rany bandażem. Po skończeniu tego, gracz od razu wraca do gry. Sanitariusz musi posiadać torbę czy coś w podobie na środki medyczne.

Saperzy będą się bawić tylko i wyłącznie minami, które już większość z zapisanych zna, ale ich zasady powtórzę na miejscu. Jednakże zaznaczę, że Saper to bardziej taka mini dodatkowa funkcja. Nie będzie miał jakoś mega więcej roboty niż zwykły gracz. Saper musi posiadać torbę na miny i nożyce (zwykłe nożyczki odpadają, ale mogą być te do roślin). Będą mogli przecinać żyłkę w minach.

Jeśli chodzi o samą grę. To naprawdę nastawcie się na niezłą rzeźnię. Nie wymagam ale bardzo dobrze by było jakbyście mieli jakąś maskę czy grubą chustę na twarz. Weźcie także baaardzo dużo kulek i zapasowe baterie (będzie zimno to mogą szybciej się kończyć). Gra będzie dynamiczna. Respy szybkie i w większości przypadków bardzo blisko. Jednakże poza jednym wyjątkiem, nie będzie jakiegoś mega nacisku czasowego by coś szybko zrobić, więc na spokojnie ;)

Na grę przygotujcie się tak by wszystko nosić ze sobą, aczkolwiek nie zabierać nie potrzebnych rzeczy i wyposażenia. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze, respy będą ruchome. Po drugie, co prawda wolno będzie chodzić do aut w czasie gry, ale jeśli będzie się akurat na powiedzmy 6 piętrze to trochę słabo będzie schodzić tyle w dół by potem jeszcze wracać. Po pierwszej części gry (lub jeśli szybko pójdzie to po drugiej), będzie zrobiona dłuższa przerwa na odpoczynek i zjedzenie czegoś (więc jedzenie można zostawić w autach).

Ubierzcie się ciepło, ale nie jak na jakieś śnieżyce. Gra zacznie się na dworze, ale będzie to bardzo krótki epizod (tylko w przypadku złej pogody sobie go darujemy). Max kilkanaście minut. Cała reszta będzie w środku. Grube ciuchy mogą krępować ruchy i przy dynamiczności gry okazać się za ciepłe.

Zabierzcie też ze sobą jak najwięcej granatów J Myślę, że tutaj dymne mogą się bardzo przydać.

Co do Balansu gry, to Kielce zmieniły barwy na czerwone. Ale to Bladek o Ashigara możecie wziąć na wszelki wypadek szpeje i niemieckie i radzieckie jeśli to nie robi wam problemu. Zakładam jednak, że dobrze by było jakby Niemcy mieli lekką przewagę liczebną.

 

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie jest opłaconych 24 osoby + plus mam jeszcze kilka deklaracji udziału. Może dobijemy do 30 osób. Zachęcam do dalszego zgłaszania ;) 

A tak poza tym, to 2 dni temu, 23 Listopada minęła 77 rocznica zamknięcia kotła Stalingradzkiego przez Rosjan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałby może ktoś pożyczyć maskę ( taką na całą twarz) albo gogle ochronne dla Pani fotograf?

Chodzi o to, by dało się to założyć na okulary korekcyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impreza już jutro, a więc:

Ja na terenie bedę od ok. 8:00 więc wtedy to kontakt tylko telefoniczny - 502 594 723

Na wjeździe musicie powiedzieć ochroniarzowi, że jedziecie na grę asg w silosie a następnie pojechać prosto i znaleźć gdzieś miejsce na lewo od elewatora. 

Między silosami bedzie ustawiony stół by się schronować i odhaczyć na liście (im szybciej to zrobicie tym wcześniej zaczniemy). Izolki dostaną tylko repliki historyczne poniżej 300 by było wiadomo, że mogą zgodnie z zasadami walić serią. 

Na godzinę 10:00 wszyscy mają już być gotowi na odprawę i najlepiej już schronowani. 

Jutro ma być całkiem ładna pogoda, ale gdyby jednak padało, wszystko przeniesiemy do środka. 

Aktualnie jest na liście 16 niemców kontra 12 rosjan. Jest to bardzo dobra sytuacja bo niemcy bedą mieli znacznie ciężej gdyż atakują. Jak na razie od początku zapisów do gry tylko jedna osoba musiała zrezygnować. Mam nadzieję, że do jutra ten stan się nie zmieni. Nie mam poza tym na ten moment żadnych innych sygnałów, że ktoś może odpaść.

Do obsadzenia zostały jeszcze WSZYSTKIE funkcje u ruskich i po jednym dowódcy i medyku u niemców. Zachęcam do zgłoszenia się jeszcze dzisiaj by jutro już nie bawić się w wybieranie. 

Jeśli nie ma pytań, to do zobaczenia jutro w Stalingradzie! ;)

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...