Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wielka Wojna: Neuve Chapelle 1914 "Tyfus" - 5 września 2020, Rogów k. Końskich


Recommended Posts

Czołem.

Zapraszamy na imprezę pierwszo wojenną. Wzorujemy się na wydarzeniach z jesieni 1914 roku w okolicach Neuve Chapelle. Tym razem powinno się nam udać. 

Organizator: ZHIS

Termin: 05.09.2020 rok.

Wpisowe:

Strzelec:30zł

Medyk, dowódca: 20zł

Wiek: powyżej 18 lat

Rozkład jazdy:

8:00 - Zbiórka

9:00 – Start

Brak przerwy. Proponuje się by każdy miał wszystko co potrzebne przy sobie. Oficer Ci powie kiedy masz jeść, pić i odpoczywać.

16:00 - Zakończenie

Miejsce: województwo świętokrzyskie. Rogów niedaleko Końskich. 51.203258,20.451515

Podział mundurowy

Państwa Centralne

Prusy(preferowana opcja stylizacyjna), pozostali sprzymierzeńcy.

Ententa

Brytyjczycy(preferowana opcja stylizacyjna), Francuzi, brytyjskie zamorskie oddziały sprzymierzone, pozostali sojusznicy.

Limit fps: 350 fps. (max 370 fps)

Repliki:

·         Karabiny czterotaktowe jako broń podstawowa dla każdego. Mile widziane repliki historyczne.

·         Strzelby jedynie jako broń awaryjna po wcześniejszym zgłoszeniu.

·         Broń krótka jedynie dla oficerów.

·         Repliki bezpiecznej broni białej. Będzie bezlitośnie testowana na właścicielu. 

·         Granaty certyfikowane oraz samoróbki na bazie petard max k 206. Mile widziana stylizacja historyczna.

Limity amunicji

·         Każdy może mieć przy sobie 300 kulek łącznie w magazynkach i szybkoładowarkach. Limit obowiązuje na całą grę. Kolejne 300 kulek odsypujemy do woreczka strunowego podczas rejestracji. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będzie możliwość otrzymania zaopatrzenia przez cały oddział. Decyzja o wezwaniu zaopatrzenia należy do oficera.

·         Karabin czterotaktowy 8 kulek w magazynku.

·         Strzelba 4 kulki w magazynku.

·         Pistolety i inna broń krótka 8 kulek. 

Zasady:

Granaty 3 m trup, 5 m ranny. Jeżeli stałeś poza promieniem rażenia a mimo to oberwałeś to będąc honorowym graczem  zgłaszasz, że jesteś ranny. 

·         Granaty dymne: dym szary funkcja zasłony dymnej

·         Granaty dymne: dym żółty funkcja ataku gazowego.

·         Granaty dymne: dym czerwony funkcje specjalne.

Drut kolczasty: Drut jest nieprzekraczalny. Montowanie i rozmontowywanie jedynie poprzez wyrwanie kołka do którego przywiązano „drut”. Zakaz rzucania się na drut. Zakaz rzucania na drut gałęzi i innych elementów. Dotykanie drutu skutkuje….niczym.

Opcja specjalna(czerwony dym) zrywanie drutu kolczastego artylerią poprzez miotanie czerwonych granatów dymnych.

Brak deklaracji "dostałeś". 

Broń biała: Każde trafienie oznacza, że jesteś ranny i potrzebujesz medyka. Liczymy na honorowe przyznania się do wyraźnych trafień. Trafiamy w całą sylwetkę poza głową, szyją i kroczem. Trafienie w palce dłoni się liczy, trafienie w ładownice się liczy, trafienie w plecak musi być odczuwalne dla oponenta i liczy się. Można blokować ciosy repliką broni białej i repliką broni palnej (liczymy się jednocześnie z tym, że obie mogą zostać uszkodzone). Nie dotykamy wyposażenia wroga, to nie zapasy, można to robić jedynie repliką broni białej albo kulką. Nie chcesz walczyć wręcz? Strzelaj, uciekaj, poddaj się. 

Jeńcy: każdy kto podnosi ręce do góry może zostać jeńcem. Nie musi być ranny. Zostaje rozbrojony automatycznie poprzez poddanie się(podnosząc ręce w górę). Jeniec nie może uciekać. Jedynie oficer może go przesłuchać (o ile zna język przesłuchiwanego lub więzień zna język oficera) i widzi taką potrzebę. Zadaje się dwa pytania na które trzeba udzielić prawdziwej i wyczerpującej wypowiedzi. Jeniec pozostaje w niewoli max 3 minuty od pojmania. Po tym czasie zostaje odesłany do obozu jenieckiego czyli biegnie do swojego punktu resp i po wpisaniu na listę godziny, ksywy i adnotacji „niewola” automatycznie wraca do gry.

Zasady ran:

Medyk instruuje rannego co do jego stanu i przyszłego losu. Każdy gracz może zostać opatrzony bandażem 1 raz, konieczność powtórnego opatrzenia oznacza zgon. Po dotarciu do rannego medyk spisuje godzinę i nick a następnie rzuca kostką.

·         Rzut kostką z wynikiem 1. Gracz jest martwy (rana była zbyt poważna)

·         Rzut kostką z wynikiem 2-5. Gracz ma ranę średnią (medyk zakłada bandaż na ranę, z uwagi na dystans społeczny bandaż można założyć sobie samemu ale w obecności medyka)

·         Rzut kostką z wynikiem 6. Medyk daje wsparcie psychiczne i można grać dalej (tłumaczy, że jest z nim wszystko w porządku, podmuch wybuchu ogłuszył go i obsypał ziemią, ale krew na mundurze nie jest jego-miał dużo szczęścia tym razem)

Respy: Umarłeś to żaden wstyd. Udaj się na punkt resp, na liście uzupełnij nick, godzinę przybycia oraz godzinę powrotu do gry. Modyfikacje czasu spędzonego na respie, dniu imprezy.

 

Wyposażenie obowiązkowe:

·         Stylizacja/mundur wybranej strony.

·         Replika karabin czterotaktowy o mocy 350 fps (max 370) wraz z magazynkami.

·         Kamizelka odblaskowa do oznaczania trupa. Zwykła czerwona szmata może rodzić nieporozumienia jeżeli trafimy na kogoś w czerwonych spodniach.

·         Okulary ochronne.

·         Ołówek

·         Zegarek

Wyposażenie przewidziane do wykorzystania w scenariuszu:

·         Saperki, łopatki, szpadle, kopaczki.

Wyposażenie opcjonalne:

·         Granaty odłamkowe.

·         Repliki broni białej bezpiecznej przy starciu wręcz.

Zapisy:

tylko i wyłącznie na: pazur.zhis@gmail.com

zgłoszenia do 22.08.2020. Osoby zgłaszające się po tym terminie oraz zjawiające się na imprezie bez zapowiedzi mogą doliczyć 10 zł do wpisowego. Ponadto będzie ryzyko nieprzygotowania odpowiedniej ilości rekwizytów.

Osoby które niezależnie od powodu po 22.08.2020 zrezygnują z udziału w imprezie rezygnują również ze zwrotu wpisowego.

Formularz zgłoszeniowy:

1.      Ksywa/pseudonim (najlepiej ta z forum)

2.      Imię i nazwisko postaci.

3.      Język postaci.

4.      Wyznanie postaci.

5.      Narodowość postaci.

6.      Strona konfliktu oraz mundur w jakim wystąpię.

7.      Funkcja(strzelec/dowódca/medyk).

Np.

1.      Pazur

2.      Michał Drewniany

3.      Język polski oraz niemiecki podstawowy.

4.      Katolik

5.      Polak

6.      Państwa centralne/mundur pruskiej piechoty.

7.      Strzelec/Organizator.

Po wysłaniu danych w odpowiedzi zwrotnej podam dane do przelewu.

 

P. S. Termin w połowie października niestety nie odpowiada mi. A bardzo chciałbym się  zjawić na grze. Proszę w tym temacie o ustosunkowanie się do powyższej propozycji terminu imprezy. 

Proszę również o przemyślane deklaracje udziału. Lepiej zapisać się na początku sierpnia i przyjechać niż zapisać w czerwcu i potem wszystko odkręcać. 

Dziękuję 

Pazur

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to (NOWA DATA) Wielka Wojna.1914 Neuve Chapelle. "Tyfus" 05.09.2020"

Czołem Pazur,

Pozwoliłem sobie dodać adnotację "NOWA DATA" do tematu by wszyscy widzieli. Stary temat zamknę i schowam - co by porządek na forum utrzymać. No i oczywiście wysyłam zgłoszenie. :) mam nadzieję, że tym razem temat wypali.

PS. O co chodzi z tym tyfusem w temacie?

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to (NOWA DATA) Wielka Wojna: Neuve Chapelle 1914 "Tyfus" - 5 września 2020, Rogów k. Końskich

Dzień dobry. 

Niedługo odpowiem pocztą na pierwsze zgłoszenia za które dziękuję. 

Nieba i ziemi nie trzeba ruszać. Tzn poruszymy je na imprezie. 

Tyfus bo pierwsza gra została "położona" przez zarazę. I tyfus bo......................................................................... ale o tym potem. 

Pozdrawiam Pazur 

P. S. 

Tym razem wypali. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzień dobry.   

Lista opłaconych graczy Ententa:

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

 

 

Proszę o kolejne zgłoszenia. Paliki pod drut kolczasty już gotowe. Oby miał je kto rozstawiać. 

Proszę również nie przejmować się niedociągnięciami w stylizacji. Na to będzie czas po przetestowaniu zasad we wrześniu. Najważniejsze by byli ludzie. I repliki zgodne z wytycznymi. 

To będzie błyskawiczna ofensywa. Obiecuję, że na święta wrócicie do domów. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Pazur 

Edited by Pazur88
Link to post
Share on other sites

Czołem. 

Teraz czekamy jeszcze na mięso armatnie (z całym szacunkiem dla kolegów z ASH). 

Tak, to strzela granatami. Skuteczny zasięg 60 m. Tak można do tego strzelać(a nawet trzeba). 

Mam nadzieję, że będzie miał kto i do kogo strzelać. 

Pozdrawiam 

Pazur 

IMG_20200720_135827.jpg

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.05.2020 o 19:25, Pazur88 napisał:

Wiek: powyżej 18 lat

Kosmetyczna zmiana. 

Wiek: 17 lat z pisemnym pozwoleniem prawnego opiekuna. 

18 lat  i wyżej bez pisemnego pozwolenia prawnego opiekuna lub żony. 

Czekam na kolejne zgłoszenia. 

6 godzin temu, Cortes napisał:

W przyszłym tygodniu zacznę eksperymenty z moździerzem.

Zaczyna się robić poważnie. 

Może rękawica nie została rzucona, a jedynie mimochodem upuszczona. Ale tak jesteśmy gotowi na wyścig zbrojeń w tym wydaniu. 

Link to post
Share on other sites

Lista opłaconych graczy Ententa:

 

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

4. Hubert94/Australia /strzelec. 

 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

 

1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

4. XrayPL/Austro-Węgry/ strzelec

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Lista opłaconych graczy Ententa:

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

4. Hubert94/Australia /strzelec. 

 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

 

1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

4. XrayPL/Austro-Węgry/ strzelec

5. Michael Knochman/Prusy/strzelec 

 

Kto jeszcze odpowie na wezwanie? 

A Ty jaką masz wymówkę ;)? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lista opłaconych graczy Ententa:

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

4. Hubert94/Australia /strzelec. 

5. Bullet/Wielka Brytania /strzelec 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

 

1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

4. XrayPL/Austro-Węgry/ strzelec

5. Michael Knochman/Prusy/strzelec

 

Właśnie dotarł kolejny strzelec. 

Biorę pod uwagę tylko osoby opłacone. Cześć graczy odpadła prawdopodobnie z uwagi na sesję poprawkową, części nie pasuje termin. Wszyscy mobilizujemy się do obrony/zdobycia (niepotrzebne skreślić) Normandii dlatego też niektórym 2 gry w miesiącu mogą sprawić trudność. 

Na tę grę nie daję minimalnego limitu zapisanych graczy. Uprzedzając pytania, tak naszykowałem sobie butelkę wina gdybym zjawił się sam. 

Ostatnio na liście chętnych graczy było 25. Teraz jest 10. 

Napewno w tym składzie uda nam się przetestować mechanikę. 

Czy gra sama w sobie będzie atrakcyjna. Nie wiem. 

Czy dzięki naszemu poświęceniu (bo jesteśmy raczej wolontariuszami w służbie świetlanej przyszłości ASH) uda się przygotować fundamenty pod kolejną grę tak by 10-20 osób mogło przeżyć przygodę w klimacie Wielkiej Wojny?

Jestem o tym przekonany. 

 

Link to post
Share on other sites

"Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze serca" 

 

Lista opłaconych graczy Ententa:

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

4. Hubert94/Australia /strzelec. 

5. Bullet/Wielka Brytania /strzelec 

 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

 

 1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

4. XrayPL/Austro-Węgry/ strzelec

5. Michael Knochman/Prusy/strzelec

6. Meister/Austro-Węgry/strzelec

7. Misiek360/Prusy/strzelec 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najpewniej jadę na rekonstrukcję.

Tylko jest problem posiadam 17 lat i nie mam bezpośredniego dojazdu na pole bitwy.

I prośba brzmi tak: czy ktoś mógłby podrzucić mnie z Warszawy, dokładniej z Warszawy Centralnej ponieważ do tamtąd dojeżdża pociąg z Gdańska i w drugą stronę czyli z Końskich do Warszawy Centralnej abym mógł wrócić z powrotem pociągiem do Gdańska.

 

Uprzejma prośba od moderacji o stosowanie zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki. 27 błędów to trochę za dużo...

D.

Link to post
Share on other sites

Planowałem się pojawić ale chyba muszę odpuścić. Niestety wczoraj na rowerze prawdopodobnie się wywróciłem. Mam lukę w pamięci i muszę sobie porobić jakieś badania czy wszystko ze mną w porządku. Nie chciałbym, żeby coś takiego powtórzyło mi się za kierownicą albo na polu walki. Nie jechałem na maksa swoich możliwości ani nie byłem przemęczony i nie mam pojęcia co się stało. Mam nadzieję, że do Normandii będę wiedział czy mogę się bezpiecznie pojawić. Jeszcze raz sorki.

Link to post
Share on other sites

Lista opłaconych graczy Ententa:

 

1. Kolba_DK /Francja /strzelec

2. Domin007/Wielka Brytania /dowódca. 

3. Cortes/Wielka Brytania /strzelec. 

4. Hubert94/Australia /strzelec. 

5. Bullet/Wielka Brytania /strzelec 

6. SikorPL/Wielka Brytania /strzelec

 

 

Lista graczy Państw Centralnych:

 1. Lee/Prusy /strzelec

2. TomekCK/Prusy /strzelec 

3. Pazur88/Prusy / strzelec, organizator

4. XrayPL/Austro-Węgry/ strzelec

5. Michael Knochman/Prusy/strzelec

6. Meister/Austro-Węgry/strzelec

7. Misiek360/Prusy/strzelec

 

Dziękuję za wszystkie deklaracje i zgłoszenia. Jeżeli Mareq lub ktokolwiek inny będzie się czuł na siłach w piątkowy wieczór lub sobotni poranek to śmiało może przybyć na grę. Od dziś do soboty ogłaszam zakaz jazdy na rowerze, inne sportowe aktywności również proszę ograniczyć ;) 

Czeka nas, ZHIS sporo pracy dlatego od piątku mogę odpowiadać z opuźnieniem. 

Kto się zapisał, a nie będzie go bez dobrego wytłumaczenia, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności (w wydaniu ash). 

Kolega Wsiun jest niezwykle zdeterminowany by wziąść udział w grze(mimo tego, że nie posiada repliki). Będę wdzięczny za pomoc w przetransportowaniu go z Warszawy. Jeżeli się nie uda to liczę, na spotkanie na Normandii. 

Mój nr telefonu już tu kiedyś podawałem. Jeżeli ktoś go potrzebuje zapraszam na pw. 

Do usłyszenia, do zobaczenia

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że jedynym jadącym autem z Warszawy będę ja. Jedzie ze mną Dominik. Mogę wziąć jeszcze 2 osoby, pod warunkiem, że o godzinie 6:00 będą czekać pod blokiem Dominika na Służewcu. Nie mogę jeżdzić po Warszawie i odbierać po kolei, bo i tak będę musiał wstać o przed 5tą, żeby się wyrobić. 

Może Kolba jadąc przez Warszawę mógłby kogoś zabrać?

Link to post
Share on other sites

Nie wziąłem pod uwagę kolegów ze strony "Centralnej" - jest kilku z Warszawy.

Sikor - zbiórka u Dominika o 6:00.

Wsiun - możesz tam dojechać z Dworca Centralnego, jest bezpośredni autobus. Ale zapytam jeszcze Marka (XRay), czy nie dałby rady zabrać ciebie z dworca.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Wielka Wojna: Neuve Chapelle 1914 "Tyfus" - 5 września 2020, Rogów k. Końskich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...