Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Wojna na Pacyfiku" - planowany cykl gier


Czy byłbyś zainteresowany udziałem w cyklu "Wojna na Pacyfiku" po stronie Japonii?  

22 members have voted

  1. 1. Czy byłbyś zainteresowany udziałem w cyklu "Wojna na Pacyfiku" po stronie Japonii?

    • Jasne! Za cesarza, Kawasaki, hentai, BANZAI!
      19
    • Panie, co pan?! Nie po to mam Thompsona.
      3


Recommended Posts

Tadaima.

W odwiedzi na głosy członków naszej społeczności ASH, Kampfgruppe Silesia, przygotowuje cykl „Wojny na Pacyfiku”.

Planowany cykl 5 gier na okres 2022-2026 roku. Założenia obejmują okres historyczny od 1937 do 1945 roku, od wojny chińsko-japońskiej do kapitulacji Cesarstwa Japońskiego.

Cykl będzie rozpoczęty w momencie uzyskania minimum 10 osób po stronie Cesarstwa.

W przedmiocie stylizacji: po stronie Cesarstwa nie będzie wyśrubowanych wymagań, dopuszczamy stylizowanie sylwetki, jeżeli chodzi o repliki nie będzie wymogu posiadania broni historycznej Cesarstwa, preferowane 4 takty, pmy typu MP18, pistolety Mauser, Luger, rewolwery typu Webley, pozostałe repliki będą dopuszczane po zamaskowaniu oryginalnego kształtu materiałem kamuflującym. Proponowana i preferowana również broń biała, wykona w technice otulinowej lub lateksowej, typu miecze i włócznie w stylu orientalnym. Sprawy problematyczne będziemy ustalać przed każdą z planowanych gier w zależności od tego czym będziemy dysponować.

Aliantów zapraszamy po stronie Imperium Brytyjskiego, Stanów Zjednoczonych oraz Republiki Chińskiej, tu ukłon w stronę osób dysponującym wyposażeniem Wermachtu, w pozostałych przypadkach sprawa stylizacji jest wiadoma.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie (dla nas z synem)  BOMBA !!! ....tylko jako Alianci, "stety-niestety".... :P nawet mundury i naszywki czekają  //// ... uwielbiamy ten ultra ciekawy i niedoceniony teatr działań IIWŚ. Nie ma to jak desant !!! 

PS.

Domin tylko w roli Kapitana USS The Galloping Ghost of the Oahu Coast -  United States Navy. Tak to widzę ! ... 

Edited by c4mper
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Wojna na Pacyfiku" - planowany cykl gier

Jasne, bardzo chętnie.

Acz lojalnie uprzedzam, że jak będzie Hong Kong, Malaje, Singapur, Birma czy Jawa to idę z Brytyjczykami i Holendrami. Nie zapominajmy, że po stronie Sprzymierzonych walczyły też oddziały australijskie, kanadyjskie i indyjskie, dlatego pozwoliłem sobie zmienić "Zjednoczone Królestwo" na "Imperium Brytyjskie".

Link to post
Share on other sites

Spojrzałem na obrazki z Ospreya oraz na zawartość swojej szafy i już mam stylizację:

Spodnie oliwkowe lub beżowe szorty, trzewiki, owijacze lub skarpety, do nich te śmieszne tasiemki krzyżujące się na łydkach, koszula khaki z kieszeniami, skórzany pas i ładownice czeskie do mauzera. Jeszcze coś na głowę - może polski wspóczesny hełm ( nie znam się, więc nie powiem jaki wzór) w pokrowcu-  kształt podobny. Do tego jakiś chlebak. Jeśli jako broń będzie dobry SMLE lub Jungle carbine, to mam komplet. Jakbym robił oficera, to mój PieceMaker też będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

Nic nowego nie napiszę, stylizacja japońska, jak najbardziej na tak- na pewno nie koszer, ale postaram się godnie.

Za wyjątkiem scenariuszy, gdzie w grę wchodzą Brytyjczycy... Co z jednej strony jest dobrą wiadomością, a z drugiej przy kilku podobnych deklaracjach pachnie grami z US w roli głównej. Oczywiście pół żartem, pół serio ;-)

 

Edited by arkusz86
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.01.2022 o 15:43, Kolba_DK napisał:

Oj, Pearl Harbor chyba nie koniecznie. Nie wiem, jak zrobić stylizację na Wildcat'a. Poza tym, jak w tym biegać? :-)

Kolba Ty byś za USS Arizona, a ja USS Oklahoma robił ;) I problem biegania z głowy. Zresztą już była już taka gra: 

 

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Meister napisał:

I teraz pytanie. Ile osób na Pacyfik, będzie miało Japończyka jako podstawową stylizację. Żeby się nie okazało podczas Birmy lub Nowej Gwinei, że populacja nagle -50% (patrząc po komentarzach "ale jak będą Brytole to idę jako Brytol")

Meister weź poprawkę na to, że najczęściej w przebieranki bawi się właśnie frakcja brytyjska, bo obskakuje i Sowietów i Polaków na 1939 r. i Herbaciarzy na I wojnę światową i partyzantów. Jak wszyscy od nas pójdą w Japończyków to nagle się okaże że na Birmę zabraknie Aliantów. Lojalnie uprzedzaliśmy, żeby nie było. Po to Gregor dostał te informacje, żeby wziąć je pod uwagę. Będzie Wake, Guam, czy Filipiny - pas de problem, pójdziemy z Japończykami.

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Domin007 napisał:

Meister weź poprawkę na to, że najczęściej w przebieranki bawi się właśnie frakcja brytyjska, bo obskakuje i Sowietów i Polaków na 1939 r. i Herbaciarzy na I wojnę światową i partyzantów. Jak wszyscy od nas pójdą w Japończyków to nagle się okaże że na Birmę zabraknie Aliantów. Lojalnie uprzedzaliśmy, żeby nie było. Po to Gregor dostał te informacje, żeby wziąć je pod uwagę. Będzie Wake, Guam, czy Filipiny - pas de problem, pójdziemy z Japończykami.

Wiem. Dlatego miałem nadzieję, że strona niemiecka się ruszy do zrobienia Japończyków. Myślałem też, czy by nie podrzucić Gregoriusowi pomysłu, żeby wpuścić Brytoli do bitew stricte US i vice versa (wzorem Wielkiej Wojny). Zawsze większa frekwencja, ale no będzie jak będzie. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Meister napisał:

I teraz pytanie. Ile osób na Pacyfik, będzie miało Japończyka jako podstawową stylizację. Żeby się nie okazało podczas Birmy lub Nowej Gwinei, że populacja nagle -50% (patrząc po komentarzach "ale jak będą Brytole to idę jako Brytol")

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że ludzie, którzy na codzień robią Niemców, nagle na Pacyfik zaczeli stylizować się na Amerykanów, Brytyjczyków, czy Australijczyków. Wydaje mi się, że kluczową sprawą jest aktywizacja tej grupy graczy, żeby zdecydowała sie na stylizację japońską. 

Naprawdę, mam dość sytuacji, że biorę udział w grze w stylizacji, której nie lubię, tylko po to, żeby zachować balans stron i z sympatii dla organizatora.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Meister napisał:

Wiem. Dlatego miałem nadzieję, że strona niemiecka się ruszy do zrobienia Japończyków. Myślałem też, czy by nie podrzucić Gregoriusowi pomysłu, żeby wpuścić Brytoli do bitew stricte US i vice versa (wzorem Wielkiej Wojny). Zawsze większa frekwencja, ale no będzie jak będzie. 

Otóż to - skoro w Europie (i Afryce) Niemcy ganiają jako Niemcy, a cała reszta się przebiera w zależności od frontu, to na Pacyfik Niemcy mogą dostać skośnych oczu. Na Sumatrze i Jawie miałeś i Amerykanów, Australijczyków, Brytyjczyków i Holendrów. Co do reszty to jestem sceptyczny, bo przez mieszanie jednostek tam, gdzie ich nie było zaczynamy się bawić w historical fiction.

Będzie teatr GB-JP to Brytyjczycy pójdą jako Herbaciarze i cesarscy będą mieli z kim się bić. Będą starcia US-JP, to pójdziemy z cesarskimi i zdobędziemy Corregidor.

Link to post
Share on other sites

Informacja organizacyjna.

Z dużym wyprzedzeniem zapowiemy tematykę na daną grę, jeżeli frekwencja będzie niska, przejdziemy do kolejnego okresu jaki zaplanowaliśmy, tak aby stworzyć grę która będzie mogła się odbyć. Ponadto będziemy uwzględniać frakcje "wspomagające" stronę deficytowa. Chce na tyle elastycznie podchodzić do tematu żeby nie zmarnować pomysłu na cykl.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Youkoso.

Uprzejmie informuje że w czasie kwitnięcia wiśni nastąpi Incydent na moście Marco Polo. Tym samym rozpoczniemy cykl Pacyfik w oparciu o chronologiczne wydarzenia na azjatyckim teatrze II wojny światowej.

Cykl Pacyfik inicjujemy w dniu 10 kwietnia 2022 roku. Miejsce to Batlle Arena Piekary.

 

Zgłoszenia indywidualne przyjmuje do dnia 28 lutego 2022 roku, kierowane na adres mailowy gregorius7@vp.pl.

Gra się odbędzie przy zgłoszeniu co najmniej 10 osób po każdej ze stron, czyli wymagane minimum to 20 osób.

 Strony konfliktu to :

Armia Republiki Chińskiej - wymogi stylizacyjne adekwatne do umundurowanie Wermachtu, z wyłączeniem umundurowania w barwach kamuflujących, wskazane stalhelm m35 lub pokrewne, oczywiście bez emblematów WH

Ludność cywilna Pekinu- ubiór cywilny,  np. koszule z obciętym kołnierzykami na stójkę, lub komplety ubrania techników lub roboczego, tj. bluza spodnie w jednolitym kolorze.

 

Armia Cesarstwa Japonii -stylizacja omówiona w informacjach wstępnych, plus 3 osoby grające cywili. 

 

WAŻNE: osoby zdeklarowane do dnia 28 lutego proszone są o uiszczenie do tego terminu składki w wysokości 90 zł. Składka w całości przeznaczona jest na wynajęcie terenu, dlatego wymagane jest minimum 20 składek do dnia 28 lutego 2022 roku. W przypadku większej liczby graczy niż 20 osób dodatkowe środki przeznaczymy na pirotechnikę . Ponieważ teren jest komercyjny w przypadku rezygnacji gracza przed terminem gry składka nie będzie zwracana. 

Brak  kworum w ilości 20 osób oraz brak 20 składek do 01.03.2022 spowodują odwołanie gry. Niestety tak się stało w przypadku Eksperymentu SS. 

W przypadku osiągnięcia minimalnych wymagań doprecyzujemy założenia gry. Na wszelkie pytania i wątpliwości opowiem w wiadomościach prywatnych.         

 

 
 

  

  

Edited by gregorius7
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...