Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Alternatywa Pattona" cz. 2: "Misja Arado" - Wola Wodyńska k. Mińska Maz., 25-26 czerwca 2022 r.


Recommended Posts

Zapowiedź pierwsza.

Po wspólnej analizie możliwości i obgadaniu terenu  chcemy kontynuować rozgrywkę semi milsimową w ASH w konwencji historii alternatywnej.

" Późna wiosna, Rok 1945.  Sudety są zajęte przez 3A USA gen Pattona i siły II Korpusu PL. Oddziały Niemieckie wiedząc o pozostawionych instalacjach ukrytych w tajnych miejscach gór Śląskich, planują misje specjalne by wydobyć jak najwięcej  ukrytych technologii tak by nie wpadły w ręce Sprzymierzonych. Wydzielone Niemieckie grupy specjalne pojawiają się  jak duchy w różnych miejscach dokonując aktów sabotażu by zmylić przeciwnika  i wydobyć jak najwięcej.  Wiadomo od jakiegoś czasu o nowym projekcie Arado, szybkim nowoczesnym samolocie mogącym być nosicielem niszczących broni. Gdzieś na tym terenie jest prototyp, który wykonywał pierwsze loty testowe. Trwa wyścig po technologie a tych jest na prawdę sporo. Przeszukiwanie terenów, wydobycie dokumentów i poszukiwanie ukrytych ważnych osobistości, naukowców i dokumentów czy nawet zrabowanych skarbów. Trzeba się spieszyć  bo RKKA też  chce mieć w tym udział, tym bardziej że te tereny mieli Rosjanie zając zgodnie z umowami. Jednak gen Patton był szybszy. "

Gra jest przewidziana jako semi milsim  z ograniczonymi respami co oznacza wykonanie poszczególnych zadań a nie pojedynki strzeleckie. Nie oznacza to oczywiście, że do nich nie dojdzie. Stawiamy jednak na działania zespołowe. Rozkazy będą przekazywane dowódcom oddziałów  i od nich ma zależeć sposób ich wykonania. Ważna będzie znajomość map topograficznych. Konieczne posługiwanie się radiem ( stylizowane) ze względu na planowane spore odległości w terenie.

Lokalizacja: https://www.google.pl/maps/place/WARGAMES+-+poligon+"Camp+Wola"+-+Centrum+Rozrywki+Militarnej+Organizacja+Imprez/@52.0409102,22.0222398,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471f4d06e13fa27b:0x77c314a0061dcb23!8m2!3d52.0409069!4d22.0244285

Gra podzielona jest na 3 scenariusze: sobotni ok 8h, nocny 4h i niedzielny ok 4h.  Start gry przewidywany jest na godziną 10:00  Zbiórka i odprawa  stron 9:00. Osoby które chcą przyjechać w sobotę rano proszę o przybycie na godz 8:00  Pomiędzy scenariuszami będzie przewidziana przerwa na odpoczynek.  W grze będą mogły brać udział pojazdy graczy  (zgłoszenia)

Na teren może będzie przyjeżdżać od piątku wieczór do czego zachęcam bo szybciej ruszymy z grą.  Planujemy wieczorne ognisko, integrację, tradycyjną grochówkę.  Na miejscu będzie można zamówić sobie dodatkowe posiłki  dla chętnych ( np śniadanie ).  Będzie też czynny bufet z napojami do kupienia podobnie jak w poprzedniej edycji.  W trakcie gry (czyli od soboty rano do końca rozgrywki niedziela)  obowiązuje całkowity zakaż spożycia alkoholu.

Koszt imprezy jest jeszcze dogrywany i podamy go niebawem  w kolejnej informacji. 

Podamy wtedy zasady gry i planowane składy drużyn, funkcje  etc.  

Zakładamy, że gra odbędzie się przy min. ok. 50 osobowym składzie.  

Zapisy na maila wqurek@gmail.com Proszę podać Stronę, Nick i adres mailowy.

Pozdrawiam i zapraszam do udziału  "Vlad".

Link to post
Share on other sites
 • Replies 73
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Domin007 changed the title to Alternatywa Pattona" cz. 2: "Misja Arado" - Julianówka k. Mińska Maz., 11-12 czerwca 2022 r.

Krótka Informacja ! 

Zapisy ruszyły. Na obecną chwilę jest prośba by przy zgłoszeniu podawać  funkcję  w oddziale oraz  rodzaj umundurowania poza stroną  jak np.  ( WH  FJ SS, INF, PARA).   To pozwoli nam na zorganizowanie oddziałów - plutonów.

1 Strzelec

2 Sanitariusz- Medyk 2 osoby

3 Saper min  2osoby

4 Radiowiec  będzie potrzeba min 1 na "pluton" Radio będzie miało znaczące znaczenie w grze. Radio oczywiście stylizowane na epokę

Dowódców drużyn - plutonów wybierzemy po zorganizowaniu oddziałów.

 

   

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedziami ZASADY GRY

Są  one Wam znane  ale są pewne modyfikacje: Zatem, proszę przeczytać i zapoznać  się !

Zasady gry:

Wiek: 18+ lub 16+ za okazaniem zezwolenia opiekuna

Respy: Ruchome oznaczone flagą strony przez dowodzącego stroną Czas respowania 20 min. Pełne dwudziestki 20, 40 ,60 ( podaję jako przykład ). Czas RESP możemy zmienić i będzie on zależny od sytuacji przed grą i zależny od ilości zapisanych i obecnych graczy.

Trafienia : Każde trafienie powoduje ranę i ranny ma tylko 5 min czasu na pomoc. Po 5 min bez opatrzenia rany następuje powrót do pkt RESP. Obowiązkowe posiadanie czerwonej szmaty i lampki na scenariusz nocny.

 1. 1-sze trafienie ranny Od razu obowiązkowe oznaczenie czerwoną szmatą, w nocy czerwona lampka. Można odczołgać się za zasłonę ok 3-5 m. Opatrzenie możliwe przez kolegę bandażujemy rękę. Po 5 min bez opatrzenia rany zejście na respa.

 1. 2- gie trafienie. Działa tylko po opatrzeniu 1-szej rany. Można odczołgać się za zasłonę ok 3-5 m. Konieczna specjalistyczna pomoc medyka.( opis poniżej). Czas na zaopatrzenie rany 5 min.

 1. 3-cie trafienie powrót na RESP

 1. Cicha śmierć podejście do przeciwnika i położenie ręki na ramieniu z deklaracją TRUP !

 1. Nie strzelamy z bliskiej odległości 0 -5 m do przeciwnika ! Głośna deklaracja Bang-Bang i strzał w ziemię.

Medycy :

Każdy oddział powinien posiadać medyka. Przewidywana ilość medyków to 1 sanitariusz na 10-12 graczy.

Medyk udziela w trakcie gry pomocy specjalistycznej.

Leczenie polega na wykonaniu profesjonalnego opatrunku w miejscu trafienia.

Medyk leczący drugą ranę zdejmuje bandaż z ręki lub nogi gracza, Używa zasypki, zakłada opatrunek gazowy 8*8 cm na miejsce trafienia i obwiązuje dokładnie ten opatrunek bandażem ( gracza lub swoim z wyposażenia medyka). Bandaż z opatrunkiem nie może się zsunąć, w przypadku utraty takiego opatrunku gracz idzie na pkt RESP.

Gracz może zdjąć opatrunek dopiero w pkt RESP. Opatrunki gazowe można oddać medykowi.

Wyposażenie torby medyka zostanie przygotowane i przekazane medykom przed grą, wraz z instruktarzem leczenia.


Limity fps:

Pistolet: 380fps (1 pełny magazynek ) max 30 kulek przy wyjściu do gry.
PM (Thompson, Sten, MP40, MP 38 etc ) max 400fps, max 300 kulek przy wejściu do gry.

Karabiny samopowtarzalne (Garand , etc ) 450fps max 150 kulek przy wejściu do gry.
Karabiny powtarzalne (kar 98 , Lee Enfield, etc ) 550fps max 100 kulek przy wejściu do gry.
Karabiny maszynowe RKM (BAR, STG) 450fps max 300 kulek przy wejściu do gry.
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 500 fps, 500kul- w magazynku box. Max 1000 kulek przy wejściu do gry. Obowiązkowo skrzynka amunicyjna z „2-gą taśmą” 500 kulek. Skrzynkę przenosi amunicyjny.

STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA
(max 2 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu KM ?)

Snajperki (4-takt z lunetą) max 600fps max 100kulek przy wejściu do gry. Snajper może mieć swoje osobiste kulki, zgłoszone organizatorowi. Obowiązkowo broń boczna. Max 2 snajperów na każdą stronę (proszę napisać w zgłoszeniu kto ?)

UWAGA!!!
Zakaz magazynków używania HiCap. Dotyczy to tylko replik gdzie nie występują magazynki innego typu (Low Mid ). Magazynki tego typu są załadowane według podanych powyżej norm. Jeśli ktoś nie posiada innych magazynków niż takie proszę o info przed grą u organizatora. Podkręcenie tego typu magazynka w czasie gry jest możliwe tylko po wyjęciu z repliki. Doładowanie tylko w puncie amunicyjnym wg obowiązującej procedury.

Uzupełnienie amunicji:

 1. Każda ze stron ma swój główny magazyn amunicji ( skrzynka ) Dowódca strony ustala miejsce magazynu. Gracze mają pozostawić swoje kulki w pkt amunicyjnym. Stały punkt amunicyjny nie podlega przejęciu przez nieprzyjaciela.

 2. W teren wychodzimy jedynie z załadowanymi magazynkami.

 3. Na każdy scenariusz będzie obowiązywał limit amunicji dla strony.

 4. Nie można załadować się w pkt RESP, a jedynie w pkt amunicyjnym.

 5. Jeśli będący w polu oddział ma braki, może wysłać łącznika po amunicję. Aby ją otrzymać należy powiadomić dowodzącego stroną i mieć ze sobą skrzynkę na amunicję. Dowodzący decyduje czy przydzielić amunicję i walczyć czy wycofać oddział. Nie można przenosić amunicji poza skrzynką. Taka amunicja może być przejęta przez nieprzyjaciela. Zasada polega na wyjęciu dostarczanej amunicji ze skrzynki przeciwnika i dostarczeniu własnej przenośnej skrzynki amunicyjnej.

 6. Gracze w polu mogą wzajemnie wymieniać się posiadanymi magazynkami i amunicji.

Pirotechnika : Nie używamy granatów hukowych, dymów, strobo. Na terenie mogą być liczne zwierzęta i dlatego nie straszymy ich.

Miny i inne ładunki wybuchowe.

Ładunki wybuchowe dopuszczone ( dźwiękowe ) przekazane przez organizatora.

Pole minowe jest oznakowane tabliczkami. Miny może rozminować jedynie przeszkolony saper. Podobnie jest z ładunkami wybuchowymi. Pola minowe ew ładunki wybuchowe najczęściej zabezpieczają istotne punkty w scenariuszu z tego powodu powinny być rozbrojone. Po rozbrojeniu oddział zabiera ze sobą wydobyte ładunki /miny. Sposób rozminowania zostanie podany przed grą saperom stron.

Pojazdy w grze:

W grze mogą brać udział pojazdy zgłoszone przez graczy organizatorowi przed grą w zgłoszeniu mailowym. Pojazdy winny być oznakowane znakami strony. Niszczenie pojazdów przy pomocy granatów Gamona. Trafiony pojazd jest wyeliminowany i respuje się podobnie do graczy. Gracze będący w pojeździe po trafieniu są ranni na podanych zasadach z wyjątkiem kierowcy.

Przewidujemy także użycie pojazdów on game, podobnie jak było to w części pierwszej. Zasady ich użycia oraz ewentualnych pojazdów graczy zostaną podane wcześniej przed grą.

Jeńcy :

Zasady brania do niewoli podobnie jak w innych imprezach. Najczęściej do niewoli może trafić ranny przeciwnik. Wszystkie osoby trafione czekają obowiązkowo 5 min w miejscu trafienia wg podanej powyżej procedury! Ranny jeniec - na początku należy go oparzyć wg podanych schematów. Nieudzielenie pomocy w ciągu 5 min kończy się zejściem gracza do Respa.

Po wzięciu do niewoli należy zadeklarować status jeńca. „ Jesteś rozbrojony” , „Jesteś związany” , „Przeszukuję Cię” Gracz musi wtedy obowiązkowo oddać przedmioty związane z grą !

Jeńca można przesłuchać stosując 3 konkretne pytania zamknięte.

 

Gra nocna Ważne: Na grze nocnej zasady zostaną uproszczone, o czym gracze zostaną poinformowani przed wyjściem w teren.

Na grze nocnej Obowiązkowe jest posiadanie symulatora wystrzału lub tracera oraz czerwona lampka

 

Link to post
Share on other sites

UWAGA !   WAŻNA INFORMACJA !

 Po negocjacjach z  właścicielem terenu i podliczeniu kosztów imprezy oraz możliwości,  musieliśmy zdecydować o dokonaniu zmian.

Misja "ARADO"  zostaje  przesunięta  na  4 weekend czerwca tj.  25-26  czerwca  do  CRM  w Woli Wodyńskiej.  Miejsce nam dobrze znane z imprez takich jak "Big Ben"  czy "O jeden most za daleko". Mamy nadzieje że możliwości CRM i okolicy pozwolą na lepsze rozegranie zaplanowanego scenariusza. 

Ze zmian w zasadach  podam że będzie możliwość użycia  zaplanowanej Pirotechniki na terenie gry  CRM  Wola Camp. 

Można będzie  przyjechać i rozgościć się  już w piątek 24-06 po południu. Robimy wtedy mała integrację środowiska  wspólne ognisko, pogaduchy, etc. Na miejscu nocleg jest możliwy w znanym wam koszarowcu.   Impreza rozpocznie się zgodnie z podanymi wcześniej ustaleniami. 

Koszty imprezy: bilet wstępu wynosi na całą 2 dniową imprezę  100 zł / os  Nr konta podaję w zwrotnym mailu  osobom zapisanym. Podobnie jak we wszystkich  naszych imprezach zgłoszenia na maila podanego w pierwszy poście. O zapisie na imprezę decyduje otrzymana wpłata na konto, nie przyjmujemy zgłoszeń na forum, msn, etc. 

Dead line wpłat --> 5 czerwca. Po tej dacie do dania rozpoczęcia imprezy opłata wzrasta do 120 zł /os

Osoby rezygnujące  z gry otrzymają zwrot za bilet jeśli zdecydują się na odwołanie  swojego udziału 

do 5 czerwca --> 100%

do 19 czerwca --> 50%

po 19 czerwca brak zwrotu.

Organizatorzy imprezy. Vlad,  Cortes, Zawadek.

Link to post
Share on other sites
 • Domin007 changed the title to (NOWY TERMIN, NOWE MIEJSCE) Alternatywa Pattona" cz. 2: "Misja Arado" - Wola Wodyńska k. Mińska Maz., 25-26 czerwca 2022 r.

Vlad, ile planujesz takich „plutonów”? Jaką ich liczebność przewidujesz? Czy będzie podział na jakieś mniejsze grupy? Coś takiego miało miejsce u Amerykanów na „Alternatywie”. Nie będę ukrywał, że byłbym chętny do objęcia dowodzenia nad swoją grupą :).

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie tak planuję zrobić. Ilość plutonów będzie zależna od ilości zgłoszeń.  Wg mnie pluton powinien  mieć ok 10 os ale nie jest to ścisłe ustalenie. Dobrze by w plutonie byli  wszyscy funkcyjni tzn. dowódca, saper, medyk, snajper, km wsparcia. Dlatego warto się zorganizować. Mamy discorda i tam pogadam by założyć miejsce do knucia ale jeszcze jest czas wiec spox. Czekam na zgłoszenia. 

To co mogę obecnie powiedzieć to

- Gra będzie się toczyć, nie tylko na terenie CRM Wola Wodyńska ale i w okolicy. Będzie trzeba nieco pochodzić. Nie stawiamy na sianie kompozytem  tylko na wykonaniae zadania. 

- Dopuszczamy pirotechnikę na terenie CRM. 

- Zaplanowane są dodatkowe gadżety. 

- W grze będą grały osoby fabularne. 

Czekam zatem na zapisy z obu stron.  Chętni już są. 

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Vlad napisał:

Mamy discorda i tam pogadam by założyć miejsce do knucia ale jeszcze jest czas wiec spox.

Niebawem zrobię kanał na discordzie, tak jak to było z poprzednimi grami. Oczywiście każda ze stron będzie miała swój, bez możliwości wglądu przez stronę przeciwną. W razie potrzeby, mogę zrobić też dodatkowe kanały dla każdego plutonu.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Kilka nowych informacji ! Są pierwsze zapisy co cieszy. Zapisujcie się zatem, bo to pozwoli nam na zbudowanie min 3 plutonów po obu stronach gry. Druga sprawa W grze przewidziane są osoby grające guesty fabularne. Mają one znaczenie dla rozwoju scenariusza. Z tego powodu chętni mogą się do mnie zgłaszać z propozycjami.  Na terenie jest także  nowa lokacja, poza znanym nam miasteczkiem a mianowicie kopalnia.

Kolejna rzecz to teren gry. Przewidujemy by scenariusz rozgrywał się nie tylko na terenie CRM, ale i w okolicznych lasach i na polach. Dlatego też o użyciu pirotechniki na terenie CRM zdecydują warunki pogodowe ale poza nim będzie obowiązywał zakaz użycia Piro.

Link to post
Share on other sites
 • Domin007 changed the title to (NOWY TERMIN, NOWE MIEJSCE) "Alternatywa Pattona" cz. 2: "Misja Arado" - Wola Wodyńska k. Mińska Maz., 25-26 czerwca 2022 r.

Podnoszę temat bo chyba nieco się zapodział a czas biegnie nieubłaganie a chcemy by gra się odbyła.

Musimy się zorganizować z zapisami do piątku 3 czerwca. Jest to ważne ze względu na przygotowania  gry, załatwienie  sprzętu, gadżetów, ustalenia z właścicielem ośrodka CRM  Wola Wodyńska oraz inne sprawy związane z grą. 

Prace cały czas trwają, scenariusz jest dopracowywany, niebawem zrobimy wizję lokalną na miejscu i poukładamy poszczególne zadania dla stron. Liczymy na stworzenie 3 mocnych drużyn- plutonów po obu stronach graczy, tak by mogły działać doskonaląc taktykę.  

W miasteczku na terenie gry będą obecni gracze "cywilni" i od nich ról także będzie zależał sam przebieg gry.       

 Liczymy na  Waszą obecność.

Link to post
Share on other sites

Zapowiedź Druga

Małe miasteczko Friedland żyło do niedawna swoim spokojnym życiem. Wojna tutaj praktycznie nie dotarła, nigdy nie było zagrożeń, była praca w pobliskich zakładach, Wielu młodych co prawda wyjechało na front walczyć za  III Rzeszę, część nie wróciła, ale część wracała na urlopy zdrowotne, kurować się z ran odniesionych na wojnie.

Od czasu do czasu przyjeżdżały jednak transporty robotników przymusowych by wykonywać prace w okolicznych kopalniach. Ze względu na obecność ochrony, doborowych oddziałów SS, nikt nie wiedział dokładnie co robili. Esesmani zaś będąc dobrymi klientami pobliskiego Gasthofu nic nie mówili racząc się lokalnym piwem i dobrze płacąc właścicielowi.

Z dala od frontu jednak kolejny rok przyniósł zmiany. Oddziały niemieckie wycofały się zabierając ze sobą młodych mężczyzn. Ustały też prace na pobliskim lotnisku, zaprzestano głośnych lotów badawczych. Z pobliskiej miejscowości Landeshut wywieziono maszyny i coś jeszcze. Co - tego nikt z cywilów nie wiedział, ale chyba było to bardzo ważne, bo konwoje były mocno strzeżone przez oddziały SS. Pewną oznaką zmian jaka miały nadejść było pojawienie się którejś nocy wielkich alianckich bombowców i nocne bombardowanie okolicy Landeshut. Coraz częściej też nad okolicą pojawiały się alianckie samoloty zwiadowcze. Różni ludzie  powiadali, że widzieli oddziały amerykańskie i brytyjskie. Pojawiali się, wypytywali ludzi, poszukiwali różnych rzeczy pozostawionych przez Niemców. Chodziły też bardziej czarne plotki o nadciągających oddziałach Sowietów i przerażały mieszkańców Friedland. Co się dalej wydarzy? Jaka przyjdzie nowa władza ?

Kmdr ppor. T. J. Glanville - Dowódca Zespołu No. 55 z brytyjskiego 30 Commando wraz z  por. Howardem M. McCoyem – oficerem wywiadu Zespołu T z amerykańskiej 3 Armii, otrzymali z wywiadu polskiej Armii Krajowej informacje o pewnych instalacjach na tym terenie. Zadanie jakie otrzymali z SHAEF nakazuje odnaleźć je i przeszukać, a także przejąć wszystko, co świadczy o badaniach naukowych prowadzonych w tym terenie:

Ostatnia misja powiodła się w stu procentach. Bombardowanie nocnego konwoju z ładunkiem uranu i przejęcie zabezpieczonych tub przez oddział specjalny utrudniło Niemcom prace. Niestety nie powiodła się akcja przejęcia kilku naukowców pracujących nad nowymi technologiami. Wywiad doniósł, że mogą się w tej okolicy ukrywać i czekać na ewakuację. Co jeszcze zostało w terenie? Nie wiadomo. Należy rozpoznać teren i przejąć wszystko co pozostało, tak szybko jak to możliwe. Radziecki sojusznik też chce mieć udział w zdobyczy wojennej. Kto wie czy nie poczynił już działań na tym terenie...

 

Po odprawie w OKL kapitan Wolfgang Kurt Herold - dowódca oddziału LW/FJ zebrał swoich podkomendnych by omówić cele misji:

Kameraden, to będzie wyjątkowo trudne zadanie. Teren na którym mamy działać jest obecnie pod całkowitą kontrolą wojsk gen. Pattona. Na drogach wystawione są punkty kontrolne oraz mobilne patrole, które cały czas próbują odnaleźć nasze tajne składy i pozostawione podczas ewakuacji wojsk dokumentacje nowych technologii. Dlatego nasze działania muszą być skryte i jak najdłużej niezauważone przez przeciwnika. Nie możemy pozwolić wykryć naszych działań przed wykonaniem zadań a tym bardziej pozwolić się złapać. Wywiad donosi nam o rozbitych oddziałach Wehrmachtu, które mamy wcielić w swoje szeregi w przypadku spotkania. Dobrą wiadomością jest fakt, że na terenie działają jeszcze nasze komórki wywiadowcze wspomagające naszą misję.

Link to post
Share on other sites

Miło mi poinformować że zapisy  osiągnęły półmetek jednak to nie gwarantuje imprezy na 100 %  Czekamy też na wpłaty.

Wklejam jeszcze linka  do lokalizacji  po informacji, że nie  pokazuje od razu   CRM Wola Wodyńska . Jakby co wpisać tą nazwę w Google mapsy i będzie jasne gdzie.

https://www.google.pl/maps/place/WARGAMES+-+poligon+"Camp+Wola"+-+Centrum+Rozrywki+Militarnej+Organizacja+Imprez/@52.0392043,22.0267351,16.04z/data=!4m5!3m4!1s0x471f4d06e13fa27b:0x77c314a0061dcb23!8m2!3d52.0409069!4d22.0244282

Link to post
Share on other sites

Koledzy na dziś mamy 30 osób zapisanych.  Do 3 czerwca chcieliśmy zamknąć zapisy by mieć czas na dopracowanie szczegółów scenariusza. Apeluję do tych co chcą przyjechać i tych co jeszcze się wahają. Jeśli chcemy się spotkać zapisujcie się w miarę szybko. Teren jest komercyjny i musimy dać odpowiedź właścicielowi do 11 06. Zapisy wydłużamy do 10 czerwca piątek. Podobna sprawa tyczy wpłat ! Osoby , które się zdeklarowały proszę o wpłaty lub podjęcie decyzji o udziale jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

Koledzy, 

Piszę jako pomocnik głównego organizatora.

Vlad ma ambitny plan zorganizowania gry w stylu semiMilsima z rozbudowaną warstwą fabularną. Dlatego wybrał teren, który ma odpowiednią infrastrukturę. Ale żeby wykorzystać ten teren, potrzebna jest odpowiednia frekwencja. Do tego teren jest komercyjny i trzeba zapłacić za jego użytkowanie, bez względu na liczbę graczy. Jeśli będzie ich za mało, to koszt na osobę będzie większy, a scenariusz będzie musiał być okrojony. Wyjdzie z tego średniej wielkości strzelanka, za dużą kasę. Potencjał terenu nie zostanie wykorzystany, a zapłacić za wszystko trzeba.

Z trzydziestoma osobami możemy zrobić grę na Mokrym Ługu, lub na Czarnej Strudzie i żadna infrastruktura nie będzie potrzebna.

Zmobilizujcie się!  

Jeśli ludzi będzie za mało, to gra zostanie odwołana i na następną trzeba będzie czekać do września.

Edited by Cortes
literówka
Link to post
Share on other sites

Koledzy Ostatni dzień normalnych zapisów i zgłoszeń na Misję Arado. Po jutrze może być drożej jeśli przyjdzie ochota pojechać. Dla Was specjalnie przesunąłem dead line ! Strona Niemiecka jakoś się organizuje. Nawet dziś doszły zgłoszenia. A co Wy nasi Alianci boicie się? Boicie się niemieckich spadochroniarzy i Wehrmachtu ? Dawać mi tu jeszcze zapisy ! Złoto i skarby czekają

Link to post
Share on other sites
 • Domin007 changed the title to "Alternatywa Pattona" cz. 2: "Misja Arado" - Wola Wodyńska k. Mińska Maz., 25-26 czerwca 2022 r.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
 • Create New...