Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

Nie do końca wiem gdzie to wstawić więc spróbuje to wcisnąć tutaj.

Wynajem pojazdów na gierki:

http://zagrodamlynskaptaki.wixsite.com/zagroda/wynajem-pojmilitarnych

Jest też kilka innych stron. Cena za cały dzień myślę że dla towarzystwa ASH jak najbardziej w zasięgu. Propozycje scenariusza dowolne.

Zdobycie bazy po drugiej stronie rzeki przeprawiając się UC (Universal Carrier). Zneutralizowanie Goliata i odłączenie od sterującego go Niemca.

Przede wszystkim sam Fun związany z używaniem czegoś historycznego. Przewija się także najczęściej Opel Blitz do wynajęcia czy chociażby Amerykański Half Truck (Bez działka)

Po większych kosztach można zorganizować także Strzelankę na terenie jakiegoś Militarnego Parku Rozgrywki.

gryfffxx-1024x510.jpg

 

Połączyć to z przejażdżka Pantera (Dość droga sprawa)

http://czolgowisko.pl/przejazdzki-czolgiem-2/

Albo zamiast Pantery T34:

http://panzer-farm.pl/imprezy-integracyjne/przejazdzki-militarnymi-pojazdami/

Są też pola do PaintBalla myślę że nie było by problemu zorganizować tam strzelankę ASG do tego dokupując wynajem np Amfibii:

http://www.militarne-borne.pl/oferta-2/pojazdy-wojskowe

W niektórych parkach rozrywki można także wynająć ewentualny strój historyczny (to dla tych co by chcieli a nie mają)

Pomysł mnie się nasunął po podliczeniu kosztów na imprezie Husky Vol 2. No i można to w końcu połączyć z długo oczekiwanym promocyjnym wideo ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powodzenia, moja najdroższa gra do tej prory to 3 dniowy GMV za kwotę  80zł. Teren od czwartku, gra w sob i niedzielę, w cenie teren, tojki, umywalki, grochówka, granaty. Żeby zawołać tyle od graczy naprawdę musisz się postarać. A i tak nie ma ŻADNEJ gwarancji, że pozbierasz tyle osób. Niemniej kibicuję przedsięwzięciu, służę radą i jak będę mógł pomogę przy realizacji.

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem ceny za przejażdzkę Panterą. Jakie są tego koszta?

Teren ze zdjęcia to jak wynika z opisu odnowione budynki wykorzystywane jako baza noclegowa, sale muzealno-szkoleniowe itp., więc tam nie postrzelamy, a na pierwszy rzut oka tak to wyglądało co narobiło trochę nadziei na ponadprzeciętną miejscówkę.

Nie wiem jak wygląda sprawa wynajmu lekkich pojazdów, a co dopiero takiej amfibii, ale wydaje się to nieco ryzykowne w warunkach ASH.

 

Link to post
Share on other sites

Póki co czysto teoretycznie.

W Sennicy znajduje się Goliat jest to koło Warszawy. Odległość między Sennica a Zielonką (Ostatnio była tam impreza ASH) to 50km.

Koszt Goliata: 1450zl za 24h. Czas dojazdu (Przyjmijmy że to transport wojskowy będzie się wlec) Jakiejś 2h w jedną stronę.

1294056f3cd73bba.jpg

 

Koszt transportu 10zl za kilometr.

Czyli mamy łącznie 100kilometrów = 1000zl

+ Koszt Goliata 1450zl

Razem 2450zl.

Ile kosztował teren koło Zielonki ? Ale przypuszczam że nic nie kosztował bo impreza była darmowa.

Więc koszt (jednej osoby) na 40 osób to: 61,25zl

 

Goliata mamy na 20h (2h w jedna stronę i 2h w drugą)

 

Edited by Puszek-Okruszek
Link to post
Share on other sites

Jestem po wstępnych oględzinach dotyczących wynajęcia pojazdu z Sennicy (dokładnie koło Sennicy).

Więc tak.

Pojazd jest przetransportowany z punktu A  do punktu B na terenie całej Polski oraz całej Unii Europejskiej.

Mają transport logistyczny więc oni pojazd przywożą a także odwożą. Więc jest to dla nas bardzo wygodne.

Pojazdy są na 24h w dodatku do pojazdu dostajemy instruktora który pełni też role kierowcy.

Tak więc prawdopodobnie nie będzie możliwości samego sterowania pojazdem. Ale myślę że nie będzie problemu z przejechaniem się danym pojazdem w końcu wynajmuje się pojazd nie dla stania w miejscu tylko do jeżdżenia.

Tu macie cały spis pojazdów które są do wynajęcia:

http://www.br-tzip.pl/pl/zakres-usug/kolekcja-pojazdow.html

Dodatkowo do kolekcji są także te pojazdy:

http://www.br-tzip.pl/pl/zakres-usug/testy-poligonowe.html

Dokładne koszty całego przedsięwzięcia będą po zapytaniu ofertowym. Z tym że tak.

Teraz pytanie czy ktoś byłby zainteresowany taką formą wynajęcia. Po drugie potrzeba by było osoby która użyczyła by swoje doświadczenie organizacyjne (kwestie finansowe) ze wzgledu na to że na moim koncie siedzi darmozjad i dla niektórych mógłbym być osoba mało rzetelna i mało znaną więc potrzeba drugiego organizatora który zebrał by fundusze na swoje konto i zajął się kwestiami czysto finansowymi. Tu puszczam oczko do tych co chcieli pomóc.

Pojazdy kołowe są dopuszczone do ruchu drogowego. Pojazdy gąsienicowe nie. Tak więc goliatem po Warszawie sobie nie pośmigamy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Czołem robaczki, takie pytanie o Biedastylizację WH/SS.

Otóż myślałem o wykorzystaniu wełnianych spodni i koszuli US (które posiadam), na koszulę założyć bluzę maskującą Sumpftarn/Splinter (zależnie co będzie dostępne; od milteca), na głowę czapkę M43, pas oraz chlebak NVA, ładownice od MP40. Kusi mnie też dołożenie szelek i A-ramy (bo mi się zawsze podobała) :) 
Na nogi albo sapogi kierzowe albo inne czarne buty + opinacz BW.

Co o tym myślicie ?

Jak nie ten temat to wiadomix co zrobić z postem ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.03.2019 o 12:26, Domin007 napisał:

Do biedastylizacji to wyłącznie szelki ZOMO. ;) całe 50 pln-ów.

Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś chce wydać np 300zł na stylizację to lepiej kupić mniej ale niech to będą repliki a nie zbędne pierdolety jak szelki. Bluza, coś na głowę, pas i na początek starczy. Spodnie  nawet jakieś szmateksowe ale zarys sylwetki będzie już właściwy.Jak się ktoś wkręci to na resztę przyjdzie pora.
Trzy stówy i tak wydasz ale będziesz już zaczynać wyglądać jak żołnierz Heer a nie go tylko przypominać. To trochę jak z kupnem repliki - jak masz do wyboru full plastic, który wygląda jak zabawka z kramu i bardziej realistyczna metalowa, z którą zaczyna się czuć klimat.
Aaaale...każdy wyda swoje pieniądze jak zechce ;)

Link to post
Share on other sites

Ale nie planuję się wkręcić w temat wh (wystarczy mi us i zsrr) to po prostu ma być taka awaryjna stylizacja gdyby sie okazało, że aliantów jest zbyt wiela i potrzebne by było wsparcie ciemnej strony mocy.

Na początek tak jak pisałem: bluza maskująca, czapka i chlebak i opinacze. Z szelek i aramy zrezygnuję, bo choć fajnie wyglądają to raczej zbędny wydatek.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Dobry wieczór

 

Chyba już za długo siedzę i dostaję na głowę.

Dlaczego całe te wielce zorganizowane nazistowskie Niemcy miały taki bałagan z umundurowaniem? I wchodzeniem sobie w kompetencje (SD, NSDAP, Gestapo i tak dalej)

Ale to inny temat.

 

Oficer SS.

W ramach szwędzania się na pierwszej linii ognia, jeżeli miał dobrą okazję to w co się ubrał?

Wychodzi mi że bluza OFFIZIERS FELDBLUSE M36

Tylko jakie do licha spodnie?

Bryczesy? 

M40? czy jednak M43?

Poddaj się, ide spać.

Dzięi za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Przymierzam się do zakupu stylizacji niemieckiej, jeśli ktoś ma coś na sprzedaż na szczupłą osobę, 191cm wzrostu, to z chęcią bym nabył:

- spodnie;

- opinacze;

- bluza, chociaż tu prawdopodobnie nestof(https://nestof.pl/pl/products/rekonstrukcja-niemiecka-1933/umundurowanie-wh/bluzy-i-kurtki/schlupfhemd-sumpftarn-bluza-maskujaca-4953.html).

- czapka rozmiar 58 najpewniej.

- oporządzeniem też nie pogardzę.

Jako ciekawostka dodam, że na budowie wykopałem ostatnio hełm niemiecki z 2 wojny światowej, niestety ktoś inny go wypatrzył i wziął, lecz za dobrą flaszkę odda, sam z bliska go nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...