Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@John Petrucci - Jeśli po przeczytaniu 20 stron topicu piszesz jeszcze takie pytanie to naprawdę - dobrze Ci radzę: daruj sobie robienie tego układu i kup gotowy od kogoś. 2mm^2 silikonowe wejdą bez problemu.

@bamper12 - Jeśli się będziesz opierał o schematy to w 99,9% przypadków są narysowane z elementami które mają zostać użyte. Z tego co patrzyłem w schematach EF są podane prawidłowe.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Części najlepiej ze sklepów elektronicznych. Wszystko zależy w jakiej technologi chcesz robić.

 

Wiem, że robisz b. dobre jak nie najlepsze MOSFETy :biggrin:

 

A ja poprostu nie umiem znaleźć spisu części na EF do AB, chciałbym się dowiedzieć tych cześci jakie uzywacie aktualnie i macie je przetestowane, nie muszą byc to jakieś wasze tajne "składniki" za które macie kase, ale takie które jak złoże wg, w/w schematu, będą ze sobą współgrały.

 

 

white_pl- tu były wymieniane w tym topicu inne tranzystory, i może ktoś uzywa innych lepszych części.

 

Dzięki

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Czyli mam kupić to : [?]

 

Kondensator 25V 10uF

IRL3713

IRF4905

Dioda: D1N5819, TVS 24V

 

Rezystorów nie pisze, bo to wiem.

 

20S-TR - Nie potrafię znaleźć tego ;/ Możesz/cie podać zamiennik ??

 

Z góry dzięki, srr jeżeli kogoś wkurzam takimi postami, ale wole się upewnić ;)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Trochę komplikowana ale ważne że własna ;) Moja ma tylko 4 otwory na wyprowadzenia tranzystorów i nie potrzeba metalizacji otworów.

 

Edit: TVS to transil nie dioda, a to o co pytasz to pewnie bezpiecznik polimerowy, nie mam schematu przed oczami to nie powiem.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Trochę komplikowana ale ważne że własna ;) Moja ma tylko 4 otwory na wyprowadzenia tranzystorów i nie potrzeba metalizacji otworów.

 

Edit: TVS to transil nie dioda, a to o co pytasz to pewnie bezpiecznik polimerowy, nie mam schematu przed oczami to nie powiem.

 

OK thx za sprostowanie, a jakiś zamiennik tego bezpiecznika polimerowego ??

 

 

Mam rozumieć, że reszta jest ok ?

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem, tzn. ze wogóle pomijasz en element w budowie i wszystko działa pięknie, łądnie i w niczym to nie przeszkadza, element jest zbędny i służy jako dodatkowe zabezpieczenie ???

 

Spoko.... to już chyba ostanie pytanie ;) Dłużej nie nudze :icon_cry:

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Kicpa - to nie bezpiecznik ,a ...dioda zabezpieczająca i używasz jej u siebie ;]

@bamper - p6ke18ca - tego szukaj. Nie wiekszej. Nie jest zbędny - b. przydatny. Zabezpieczy przed zwarciem i odwróceniem biegunów.

Jak Ci nie znajdzie D1N5819 to szukaj 1N5819 - to to samo ;] Rozumiem ,że robisz pająka ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hamującego jakiego chcesz użyć? Suma? Czy normalnego 4905?

Generalnie SUMa szukam, ale nie mogę się dogrzebać d:

 

edit: nie wiem czemu nie zwróciłem wcześniej uwagi na twoje pytanie ; ) mam nadzieję, że wybaczysz tą spóźnioną odpowiedź ;D

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

cos sie pochrzaniło, prosiłbym moda o scalenie postów.

 

Części się powoli znajdują, ale niespodzianek ciąg dalszy d:

 

http://pl.farnell.com/vishay/sum90n10-8m2p-e3/mosfet-n-ch-100v-90a-to-263/dp/1779253?Ntt=sum90

SUM110P

IRL1404ZSPBF

1N5819HW-7-F - DIODA, PROSTOWNIK SCHOTKIEGO, 1A, 40V

SMA6J20A-TR - 600W SMA TRANSIL

RGEF1400. - FUSE, PTC RESET, 16V, 14A

 

i ogólnie wszystko by baglało gdyby nie dopisek przy polimerze

Dostępność: 749
Bezpośrednia dostawa z NewarkElementy wysyłane bezpośrednio od producenta, opatrzone informacją o kosztach przesyłki, obciążane są tak jak przesyłki z magazynu Newark. Opłata wynosi 110 PLN, tak jak w przypadku przesyłek z Newark.

Dodatkowa opłata 110 PLN
5 days delivery 

czyli chyba zostaje szukanie w ubogich sklepikach w PL d:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Kicpa - to nie bezpiecznik ,a ...dioda zabezpieczająca i używasz jej u siebie ;]

@bamper - p6ke18ca - tego szukaj. Nie wiekszej. Nie jest zbędny - b. przydatny. Zabezpieczy przed zwarciem i odwróceniem biegunów.

Jak Ci nie znajdzie D1N5819 to szukaj 1N5819 - to to samo ;] Rozumiem ,że robisz pająka ?

 

Pozdrawiam.

 

Witam.

 

Pająka na uniwersalnej płytce ^^

 

D1N5819 - to jest wg google dioda zabezpieczająca, ja pytałem o bezpiecznik polimerowy. Czyli to p6ke18ca ??

 

Wielkie dzięki za pomoc :D:D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

White TVS to transil a kolega pytał co to jest 20S-TR co oznacza na schemacie bezpiecznik polimerowy ;)

 

Dioda 5819 to dioda 5819 a transil to transil. White pisał o transilu.

 

Wegorz ten SUM z kanałem N coś słaby. Jak chcesz bezpieczniki polimerowe to raczej bierz BOURNSa, takich używał autor, ja próbowałem ze 3 różne firmy i żadna nie miała takiego czasu działania jak BOURNS :/

Link to post
Share on other sites

:bialaflaga: Przepraszam - oczywiście Kicpa ma rację!

1N5819 - to dioda schottky'ego - można powiedzieć ,że każda dioda zabezpiecza. Ale od tego są własnie transile.

Bezpieczników - polimerów w polsce takich nie dostaniesz - poza tym, nie ma sensu ich stosowania. EF zastosowali je...bo były. Wszyscy w PL budują bez nich i układy działają już długie lata, także nie martw się. Masz diody i to starczy.

Napisz do mnie na prw - wyslę Ci zdjęcie jak taki pająk powinien wyglądać.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Zrobiłem sobie MOSFET w oparciu o ten schemat: http://www.airsoftmechanics.com/images/articles/mosfet1/schematic_final.jpg . Użyłem tranzystora IRF4905 i po podłączeniu baterii silnik bez dotknięcia spustu sam z siebie kręci niezależnie czy jest ustawione na safe, semi czy auto. Sprawdzałem już kilka razy czy wszystko dobrze polutowałem i nie znalazłem żadnego błędu. Miał ktoś taki przypadek? Dodam że MOSFET siedzi w JG G36C.

Edited by Hector
Link to post
Share on other sites

Popraw link. Możesz dać tez zdjęcia tego swojego układu.

Są 2 rozwiązania: 1.Albo coś jednak źle zlutowałeś. 2. Masz zwarcie.

Replika nie jest tu nic winna , i nie ma znaczania co to jest.

Przeanalizuj jeszcze raz układ, sprawdź luty i znajdziesz rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...