Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

To jest racja Tukasiak, nie postarałeś się z wyglądem wizualnym :)

Po czasie może się zewrzeć i hula full auto przez spalony Fet, lub dupa z baterii z racji zwarcia.

Na twoim miejscu użyłbym TeroKurczki lub izloki, albo nawet taśmy samowulkanizującej.

Pozdrawiam

Edited by uszy19922
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zależy ile miejsca jest w replice, ja w ciasnym FN-FAL'u ledwo ułożyłem 1.5mm^2 - rdzeń, z koszulką pewnie maja 2mm^2 lub więcej - ale z tego co mi koleś powiedział w modelarskim starczają spokojnie na 40A.

Weź pod uwagę że jeszcze sygnałowe musisz ułożyć ale te akurat mogą być cienkie jak włoś byle by tylko izolacja była pożądna żeby ich nie uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

No oczywiście chodziło mi w zamyśle o V2, mam takie głośnikowe ale ten silikonowy oplot jest chyba trochę przy gruby, mimo to mam pytanie czy jeśli kable będą za grube to czy silnik wchodząc zębatką do szkieletu nie będzie o nie zawadzał? ewentualnie czy przypadkiem ich nie przemieli?

Link to post
Share on other sites

Ja miałem tak, że jak wsadziłem do gb v2 kable silikonowe 2,5mm to po włożeniu silnika nie mogłem go wyciągnąć, bo się zębatka klinowala o kabel. Mój błąd, że nie zwróciłem na to uwagi. Wtrakcie użytkowania izolacja oczywiście się przetarła.

 

Zmieniłem kable na 1,5mm silikonowe, które i tak są minimalnie za grube do mojego chińskiego gb. W miejscu, gdzie silnik wchodzi w gb delikatnie oskrobałem izolację kabla skalpelem, tak żeby napewno zębatka silnika się z nim nie stykała i wszystko jak do tej pory działa.

Link to post
Share on other sites

A tak gwoli ciekawości, czy jest sens smarować connectory Deans smarem miedziowym czy czymś innym wspomagającym przewodzenie ??

Różnica będzie nie do zmierzenia żadnym miernikiem, jeżeli w ogóle będzie :-P A już na pewno nie zauważysz różnicy w ROFie.

A styki najlepiej polutować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...