Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zacznijmy może od tego że kolega podłączył tranzystor z kanałem P (IRF4905) tak jak tranzystor z kanałem N (IRL3713) i dlatego nie działa ;)

 

Tak jak pisze Soul. Do takiego schematu kup tranzystor z kanałem N taki jak IRL1404 lub IRL3713.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam. Ponownie ;)

 

Mam pytanie co do przewodów sterujących.

Aktualnie używam 0,5mm^2

 

Dzisiaj dostałem replike z MOSFET'em Gate'a

W replice przewody sterujące są grubości mniej/wiecej dobrej nici xD

 

Teraz, nasuwa się pytanie, czy mogę instalować, cieńsze np, 0,35mm^2

 

Zawsze te będą zajmował mniej miejsca....

 

Ogólnie interesuje mnie jakie można stosować najbardziej cienkie, aby nie było strat ^^

 

Z góry dzięki.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przeowdy sterujące czyli te od spustu to ich grubość nie ma znaczenia. Tranzystor MOSFET jest sterowny prawie bezprądowo. Mogą być jak "nić" a nawet jak "włos" byleby mechanicznie wytrzymały. Najlepiej cienka linka, wystrzegać się drutów.

Link to post
Share on other sites

Siemka....

 

Mam teraz taki mały problem....

 

Mam od kolegi MOSFET AB GATE'a

 

MOSFET podobno AB ale co ma z tym wspólnego to nie wiem;/

 

Jak oglądałem na filmach, czytałem i rozumiem to silnik po puszczeniu spustu powinien w dosyć krótkim czasie wyhamować...

Niestety silnik działa jak na MOSFET'ach które robię na pojedynczym tranzystorze.... po puszczeniu spustu jeszcze się kręcccciiiiiii....

 

Czy jest to jakaś wada produkcyjna? Błąd w montażu ?

Tak jak ten MOSFET był zamontowany przez jeden z znanych i cenionych serwisów(nie wiem czy mogę napisać więc pomijam), to jeszcze okablowania tak zrobionego nie widziałem(z 4 odcinki przewodów i każdy z innej parafii)...

Zerwałem starą koszulkę i przylutowałem w całości przewody, nie robię tego pierwszy raz, ale może ja coś zmajstrowałem ;/

 

Nie wiem czy tak jak w/w ktoś miał?.... Sprawdzał ktoś w ogóle na sucho jak silnik kręci z tym MOSFETem? Czego może to być wina...

 

Jeżeli MOSFET zostanie odesłany bez przewodów to uznają gwarancje ??

 

 

Z góry dzięki...

 

 

Mam nadzieje że nikt się nie będzie czepiał, że tyle tu pisze no, ale chyba po to jest ten temat?

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!!!

Jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich przywitać.

 

Obserwuję temat mosfetu i mam jedno pytanie. Złożyłem na pająku taki układ http://www.airsoftmechanics.com/images/articles/mosfet1/schematic_final.jpgna na tranzystorze IRL3713 i śmiga aż miło, ale teraz chciałbym dołożyć hamulec. Sercem układu także miałby być tranzystor 3713 i jak dobrze doczytałem tranzystor P najlepiej z nim współpracujący to IRF4905. Rozumiem że wartości obu rezystorów pozostają także te same, moje pytanie to gdzie umieścić diodę zabezpieczającą układ. Dodam że całość chcę zrobić w sposób podany tutaj:

http://airsoftsniper.proboards.com/index.cgi?board=aeg&action=display&thread=1188 -na końcu.

Ja oczywiście wytrawię płytkę i podlutuję ścieżki, ale generalnie sposób połączenia ten sam. Mam prośbę do kolegów, aby najlepiej na rysunku podanym niżej zaznaczyć mi miejsce wstawienia tej nieszczęsnej diody. Dlatego proszę o wskazanie na rysunku, bo już bardziej łopatologicznie to się nie da. Proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję.

 

http://i63.photobucket.com/albums/h153/friskymonkeyfilms/AS%20Sniper/AB_MOSFET.jpg

Edited by czarny_281
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz problem z odczytaniem schematu to daj se spokój i znajdź kogoś z doświadczenie w operowaniu lutownicą i montażu elektroniki. Inaczej skończy sie to w najlepszym wypadku spaleniem elementów elektronicznych a w najgorszym uszkodzeniem repliki lub poparzeń ciała przy korzystaniu z aku LiPo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zrobiłem na szybkiego układzik z użyciem trochę słabszego mosfeta IRF3205 N-MOSFET 110A 0.008R T0220 i podczas testów z silnikiem AEGa bez obciążenia śmigał pięknie, radiator nie zmienił temperatury a silnik katowałem aż był mocno ciepły.

 

Zadowolony podłączyłem silnik od miniguna, i: wcisnąłem spust na ułamek sekundy i niestety mosfet nie dał rady - full auto do momentu odłączenia baterii - nawet się nie nagrzał, odrazu się przepalił wewnątrz.

 

Oczywiście dałbym IRL3713, tylko jeszcze go nie mam :/

I tutaj pytanie - skoro w miarę dobry mosfet padł natychmiast, to czy 3713 będzie nadawał się na dłuższy czas ? Czy odrazu budować układ w mostku, lub podwójnym mostku ?

 

 

Układ który wykorzystałem to najprostsza aplikacja: mosfet + 2 rezystory. W sumie może warto dać diody transil, możliwe że silnik indukuje duże napięcie zwrotne i pada mosfet po wyłączeniu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam serdecznie

Posiadam Replikę HK416 AGM jest to model 052 AGM.

Zasilanie na front w atrapie lasera.

Chcę wymienić całkowicie okablowanie na niskooporowe i zastanawiam się nad układem MOSFET

chciałbym zakupić :

kable z mosfet

 

lecz mam parę wątpliwości.

Mianowicie :

1. czy mogę przerwać ten układ tuż za gearboxem i połączyć je konektorami typu wsuwka nasuwka (takie jak do silnika) tak aby część kabla zasilającego wraz z mosfetem była odczepiana. Spowodowane jest tym że konstrukcja replikinie pozwala na przeciągniecie przez otwór w korpusie nic co jest wieksze od kabla z konektorem...Czy taki układ ma sens?

 

2. Obserwując temat mam wątpliwość odnośnie baterii. Zakupiłem nową 8.4v czy ten układ nie będzie powodował zbyt szybkiego rozładowania?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...