Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie to ok, ale muszę zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Nie prowadź ścieżek przy samej krawędzi płytki, oraz nie zaginaj ich pod kątem 90 stopni, rób załamania 45 stopniowe.

I staraj się nie prowadzić ścieżek w kształt litery C lub bardziej zamykać w okręgi, bo to powoduje ich indukowanie.

Poza tym wyszło całkiem całkiem. No i jak chcesz chłodzić tranzystory, możesz robić pady większe od tranzystora, więcej ciepła odbierze,

ale to na ogół nie jest potrzebne. Ja to zawsze powiększam, ale nigdy nic mi się nie grzało specjalne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Chodziło mi o to, że w merfie czarny kabel jest nie tknięty, a na innych schematach mos podłączany jest właśnie do czarnego kabla. Z mikrostykiem chodziło o to, że koleś z tamtego forum nie pokazał co idzie od mosfetu do jakiego styku. Już rozwiązałem ten problem, nie długo wrzucę schemat.

Link to post
Share on other sites

Właśnie załatwiłem sobie drugiego IRL 3714. Wsadziwszy M125 SHSa przy stockowych zębatkach CM.028 podpiąłem lipola 7,4V 1850 mAh Pelikana i uruchomiłem gb. Porzęził, porzęził i stanął z naciągniętą sprężyną. Odpiąłem lipola, który raczył spuchnąć, przy oprawie z iskier i zapachu ozonu. Ponieważ radiator tranzystora i styki silnika nagrzały się do jakiejś absurdalnej temperatury, dałem całości odpocząć, po czym podpiąłem NiMha 9,6V. Poszły iskry z wtyczek tranzystor huknął, poszło przebicie no i czeka mnie lutowanie. Wobec tego mam dwa pytania:

 

1. Czy tranzystor nie wyrabia z nadmiaru obciążenia i działa jak wąskie gardło? Wobec tego czym go zastąpić lub jakie dać zabezpieczenie?

2. Czy pakiet miał za małe napięcie i trzeba dać mocniejszy?

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam :icon_smile:

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...