Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hej,

z tego co przejrzałem temat moglibyśmy mośki podzielić ze względu na prąd pełnego otwarcia bramki.

Mi osobiście by pomogło takie zestawienie, ponieważ wykonałem dla siebie i mam zamiar kilku znajomym złożyć takie cudeńka - co replika, to inne batki (7,4 - ~14V).

 

Przyznam, że datasheetów najwidoczniej nie potrafię czytać, albo nie znajduje się tam informacja o tym, jakie napięcie otwiera bramkę w pełni. Wydawało mi się, że jest to Vgs(th). Jednak w datasheet jest to 1-2,5V, a wg. Waszych wpisów to coś koło 4V (dla IRL3713).

 

Stąd też pytanie: wspomnianego IRL3713 można pakować do replik 11,1V+, czy zaleca się inny układ?

Link to post
Share on other sites

Niesie to za sobą szereg komplikacji.

Po pierwsze wcale nie tak łatwo znaleść odpowiednie tranzystory dużej mocy.

Kolejna sprawa, to zwyczajnie zmiana akumulatora, komuś się wyładuje, pożyczy etc i może mieć problem jak strzela na 11.1 a musi podłączyć 7.4 lub jakiego ni-mh'a.

Link to post
Share on other sites

U mnie body to plastik (AUG JG), więc zdecyduje się na IRL3713, bo w zamyśle mam tuning mocowy, żeby zrobić z niego parasnajpe (m150, 11,1V, ultra torque).

 

1404 odpuszczę sobie, bo poskładanie nam wszystkim na tych samych podzespołach, to dodatkowy plus - te same mośki w zapasie.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, 3713 jest pod tym względem bardziej uniwersalny - obsłuży większe napięcia i obciążenia, bez nadmiernego nagrzewania się, przy niskim prądzie otwarcia w pełni bramki (co z kolei przyda się osobnikom, które będą jechać na 7,4 batkach i nie będą iść w zwiększanie FPS).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...