Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaki materiał jest w tłumiku


Recommended Posts

Hehe "materiał wyciszający " te bajki opisywane przez producentów ... Postaram Ci zrobić rysunek "profeszynalnego tłumika " stosowanego w broni ostrej i wiatrówkach i innych rzeczach

 

[ Dodano: 14.02.2006, 21:17 ]

Generalnie musisz mieć 2 rurki pcv(jedna większa o ok . 0,5 cm ) , uszczelki , klej , szmatkę , wiertarke

_____________________________________________________________

Dobra bierzemy mniejszą rurke i wiercimy w niej otwory jak w serze szwajcarskim :D Ułańska fantazja nie muszą być równe , uszczelki powinny mieć ok 7 mm otwór i pasować do mniejszej rurki . Wklejamy uszczelki w rurkę czekamy aż zaschnie klej . bierzemy szmatkę i owijamy mniejszą rurke i wciskamy w rurke większą , malujemy w kamo , czarny lub jakim chcemy kolor i voila :)

Link to post
Share on other sites

Raczej nie chodzi o podanie dokładnego "przepisu" budowy, a podstawowych informacji. A takowe znajdziesz w którymś numerze dowolnego pisma o broni palnej albo chociażby w necie. Teraz trocę śpiący jestem ale jutro mogę dać taki schematyczny rysunek przekroju tłumika. Chyba że Bandito mnie uprzedzi :)

Link to post
Share on other sites

Tłumik:

Najprostszy i jeden z najskuteczniejszych przepisów to rurka przez która przelatuje pocisk, co "jakiś" kawąłek rurkę "zatyka" przegroda z tworzywa "gumopodobnego", pocisk przebija się przez te przegrody wytracając prędkość poniżej prędkości dźwięku, w momencie przebicia częśc gazów również "wychamowuje". Taki tłumik nadaje się do kilku-kilkunastokrotnego użytku.

 

Typ 2:

Rurka z układem otworów wsadzona w drugą rurkę. w skrócie większa rura to wewnątrz układ różnych przegród połączonych ze sobą w określony sposób "kanałami". Pocisk przelatując przez wewnętrzną rurę, mija kolejne pierścienie otworów przez które "uciekają" gazy wypychające pocisk, ulegając rozprężeniu w częsci zewnętrznej z komorami. Po pierwsze niwelowany jest dźwięk gazów opuszczających wylot tłumika, po drugie pocisk również jest wychamowywany poniżej prędkości dźwięku.

 

Njprostrzym tłumikiem może być plastikowa butelka po napoju. Pocisk wpada przez otwór/szyjke do butelki, za nim gazy które jako że mają mniejszą masę najpierw wyprzedzają pocisk potem na denku się "rozbijają" i wracają w kierunku szyjki butelki, w tym czasi emniej więcej pocisk przebija denko i w zasadzie jedyny dźwięk to dźwięk pocisku bo gazy zasuwają w tym czasie "spowrotem"

 

Generalnie w tłumikach zamiast np dłubania komór w zewnętrznej "rurze" czasem wciska się tam poprostu np wióry stalowe (takie od toczonych elementów metalowych chodzi o to żeby gazy i ich dźwięk miały na czym się "rozbić". Genralnie zasada na jakiej dziąłają tłumiki jest podobna do tej która prowadzi do budowy idealnego pokoju do słuchania muzyki bez odbić i takich tam, czyli ściany obite gąbką w kształcie wyprasek na jajka. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Njprostrzym tłumikiem może być plastikowa butelka po napoju. Pocisk wpada przez otwór/szyjke do butelki, za nim gazy które jako że mają mniejszą masę najpierw wyprzedzają pocisk potem na denku się "rozbijają" i wracają w kierunku szyjki butelki, w tym czasi emniej więcej pocisk przebija denko i w zasadzie jedyny dźwięk to dźwięk pocisku bo gazy zasuwają w tym czasie "spowrotem"

 

Też oglądałem ten odcinek Mc Gywer'a, ale obawiam się że to nie zadziała.

Mc Gywer to chyba nie jest atorytet w dziedzinie balistyki.

Link to post
Share on other sites
z tego co się orientuje posiadanie tłumika dźwięku w broni palnej jest przestępstwem,
Nie jest. Trzeba mieć tylko odpowiednie zezwolenie. Jeśli nie masz to jest ;)

 

wiec podanie jak go wykonać również nim jest i użytkownik nie powinien się dowiedzieć jak to zrobić
Nie jest. Ja wiem jak zabić człowieka... Jestem przestępną?
Link to post
Share on other sites

Wiedza a umiejętności to nie to samo, Foka, to nie to samo... ;)

 

A żeby było w temacie - widziałem schemat w którym oprócz przegród poprzecznych w ściankach tłumika umieszczone były spiralne rurki wychodzące na zewnątrz. O ile pamiętam, to był tłumik dla MAC11 chyba.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Też oglądałem ten odcinek Mc Gywer'a, ale obawiam się że to nie zadziała.  

Mc Gywer to chyba nie jest atorytet w dziedzinie balistyki.

 

Sniper ja nie oglądąłem tylko sam sprawdzałem a to myśłę jest dość wielka i zasdnicza róznica. Dodam że cąłkiem nieźle tłumi strzał ze sztucera myśliwskiego bodajże jakiś remington to był. Właściciel stary myśliwy wyśmiewał "tłumiki" jako wynalazki hoolywoodzkie i się upierał że nie da się wytłumić huku w żaden sposób więc musiałem mu udowodnić :) butelka po żywcu niegazowanym, kawałek taśmy izolacyjnej jako montaż.

 

Jak masz możliwość to proponuje sprawdzić. Jestem pewien że gdyby strzelać z amunicji "słabszej" poddźwiekowej to wytłumienie byłoby takie jak profesjonalnych tłumików "pierwszej" generacji.

 

Pozdrawiam

 

 

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2006 ]

Tłumiki o których pisałem na początku należą do najskuteczniej tłumiących (te z przebijanymi przegrodami) ale sa używane tylko przez "profesjonalistów" :) (cokolwiek to znaczy :mrgreen:) z prostej przyczyny są tylko kilku-kilkunastokrontego użytku i dlatego sa relatywnie drogie.

Ale za to pierwszy strzał z np pistoletów klasy S&W 645 i jego rodziny czy pistoletów o energii strzału zbliżonej (np Beretta M8, Glock itp nabój 9mm parabellum czy podobne) jest w zasadzie nie do usłyszenia z odległości już 20-30 metrów przypomina dźwięk szybko "użytej" pompki do roweru.

(użytej zgodnie z przeznaczeniem :) czyli w sposób pompując a nie w sposób "pałka i w głowę:" :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

Przepis na prosty tłumik używany przez agentów Mosadu w latach '70 stosowany do pistoletów strzelających pociskami cal.22 . Stalowa rurka wypełniona metalowymi podkładkami, (na przemian) z otworami odpowiadającymi kalibrowi pocisku oraz odpowiednio większymi, co tworzyło ciąg przegród rozprężających gazy ładunku miotającego.

Link to post
Share on other sites
Sniper ja nie oglądąłem tylko sam sprawdzałem a to myśłę jest dość wielka i zasdnicza róznica. Dodam że cąłkiem nieźle tłumi strzał ze sztucera myśliwskiego bodajże jakiś remington to był.

Jestem pod niesamowitym wrażeniem.

Skoro mówisz że to działa, to zwracam honor.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Witam wszystkich w temacie,pytanie jest tylko dlaczego nikt nie napisał o najbardziej istotnym drobiazgu?amunicji!nie po to są przegrody z gumopodobnych materiałów żeby spowolnić prędkość początkową pocisku do poddzwiękowej ,po to chyba wymyślono aminicję cięższą by w tłumikach była efektywniejsza a zachowała siłę uderzenia,zresztą wielu to wie :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Sześć lat. Chyba rekord...

Złota łopata z diamentami, liśćmi dębu, wstęgą i okuciami. Gratulacje.

 

Nieee.... rekord to 8lat - niedawno pobity :biggrin:

 

Ale tu mamy drugie miejsce , więc srebrna łopata się należy :wink:

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...