Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Pytanie do użytkowników LiPo:

Posiadacie bezpieczniki w AEGach?

 

Tak mnie teraz naszło, że może jednak się "ubezpieczyć" w bezpiecznik? Co prawda od dobrych 2 lat nie posiadam takiego ustrojstwa jak bezpiecznik w żadnej z moich replik i do tej pory nie miałem najmniejszych problemów. Ale przez cały ten czas używałem aku NiMH, a tam poważniejszych konsekwencji po zwarciu raczej by nie było. Jak to u Was wygląda?

 

Żeby nie było - na chwile obecną używam LiPo w P90, bezpiecznika nie mam i nic się nie dzieje, jednak chętnie poznam zdanie bardziej doświadczonych userów LiPo.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sam bezpiecznika nie mam - ale bezpiecznik przydaje sie do jednego.

Jak cos sie mocno skopie w gearboxie - to zamiast na sile ciagnac (o ile macie mocny silnik) i niszczyc zebatki czy tlok - przepali sie bezpiecznik od za duzego oporu. Wlasciwie tylko do tego sie przydaje - bo zwarcie jako takie ciezko zrobic choc wiem ze sa tacy co potrafia ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś po raz pierwszy testowo podłączyłem do tuningowanej repliki Li-Po i jedyne co "wybuchło" to właśnie bezpiecznik.

Z instalacją wszystko ok było, poprostu nie wytrzymał takiego natężenia prądu.

Nie używam obecnie bezpieczników, gołe mosfety tylko.

Jeśli chcesz mieć bezpiecznik, wymień stockowy na taki o większym amperażu, albo przynajmniej miej taki w zapasie na strzelance.

Link to post
Share on other sites

Standardowy bezpiecznik ma 30 A, akumulator 11.1 2200 20 C daje 44 ampery stabilne i tak do 70 chwilowego max obciazenia.

Kwestia tylko czy dostanie sie takie 80-100 A bezpieczniki. Bo to juz ogromny prad jest, prawie zwarciowy.

Tak apropo ktos instalowal u siebie w replice automatyczny miernik napiecia pakietu zeby go nie rozladowac za bardzo (co jak wiadomo jest niebezpieczne i niewskazane ) ?

Widzialem takie czujniki za 26 zl

Glownie instalowane w modelach.

Link to post
Share on other sites

Mam problem .... kupilem lipola 11.1 2200 mAh 20 C i okazalo sie ze jest za mocny do auga zrobionego na rofa.

silnik Guardera revolution rozpedzil to do 36 k/s i zmielil zebatki...

Pewnie byloby wiecej ale za szybko poszlo ;)

 

Teraz sie zastanawiam jaka batke inna kupic ... czy moze lipola starszego - z 1000 mAh 15 C 11.1 V - czy bedzie mial duzo mniejsza wydajnosc ...

Czy tez wybrac 7.4 V ale jakies 3000 mAh i z 25 C ?

Potrzebuje ekwiwalnet pakietu 10.8 V 1500-2000 Nimh.

Ktos potrafi cos doradzic ?

Link to post
Share on other sites
Ale 7.4 wiekszej pojemnosci czy wieksze C jest istotne ?

 

Zapytałeś czy większa pojemność czy większy współczynnik C jest istotny. Więc wyrażaj się jaśniej i tak aby można było jednoznacznie zrozumieć twoją wypowiedź. No i jeszcze polskie znaki by się przydały.

 

Tak pociągnie więcej ale jak będzie tego potrzebował. Takim sposobem podłączając do AEGa akumulator samochodowy pobierał by Ci prąd rzędu kilkuset Amper co by spowodowało roztopienie twojej repliki. LiPo, Life są lepsze bo przy rozruchu silnika dają mu więcej chwilowego prądu niż NiMh czy NiCd.

Link to post
Share on other sites

mam pytanko, zamierzam kupić lipola, jednak nie chciałbym się decydować na sticka, bo raczej preferowałbym 7,4. kombinuję więc gdzie by tu batkę umieścić (mam Ak47 Tactical). znajomy mi podpowiedział żebym spróbował z kolbą SF, ale nie wiem jak wyglądają batki które się tam mieszczą, ktoś może mi powiedzieć lub podesłać linka?

Link to post
Share on other sites

Tia sprawdzilem - 3 + 3 + 2 do kolby SF ;)

A tak na marginesie - sprawdzilem baterie Lipolka 7.4 V 2200 20 C.

Na szybkostrzelnym augu daje wiekszego rofa niz wysluzone moze juz ale calkiem sprawne ogniwa firefox 9.6 V 2300 mAh.

 

Ktos z was kozysta z monitorow napiecia do lipoli podlaczanych pod wtyczke balansera ? Ciekawi mnie jaki to ma pobor pradu i w ile czasu rozladuje pakiet.

Link to post
Share on other sites

A więc zakupiłem sobie ładowarkę z balancerem firmy Turnigy (http://www.allegro.pl/item769033097_nowa_ladowarka_turnigy_z_balancerem_lipol.html) oraz baterię tej samej firmy.

 

Czy kiedy zapala się zielona lampka, sygnalizująca, że bateria jest naładowana, następuje jakieś zatrzymanie dopływu energii do pakietu? Chodzi mi o to, czy muszę wstawać w nocy i odłączać, czy mogę spać spokojnie?

 

Jak to jest z efektem pamięci w LiPo? Mogę bez strachu doładowywać co jakiś czas?

Link to post
Share on other sites

niestety ale kupiłes badziewiastą ładowarke. :( radziłbym wstawać i odlączac bo niestety ale nie wiem czy to pieruństwo odłacza prad samo...

 

efekt pamięci w li-po praktycznie nie wystepuje. (zalezy też jakich ogniw uzywasz;) ) ale raz na 10 ładowań zrób cykl rozładowania i ładowania.

Link to post
Share on other sites

Mam tą ładowarkę o której wspomniał Azur.

Jednak ja mam problem taki, że gdy podłączam pakiet, zielona kontrolka zaczyna migać. Pakiet nie jest wówczas ładowany. Do ładowarki dokupiłem taki oto zasilacz:

http://www.allegro.pl/item774092984_zasila...00_ma_12_4.html

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ładowarka nie ładuję? Instrukcję gdzieś posiałem, i bardzo żałuję :/.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...