Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jesli ktos pisze wymiary z dokladnoscia do 0.1 to raczej nie na oko nie wiem postaram się dowiedzieć w 100% wymiary dopiero potem zamówie p.s przy 11.1 35 opłaca się mosfet pakowac nie chce mieć super mosfeta ktory poprawi rof czy cos tylko chce zeby styki w augu były zapezpieczone bo juz i tak od auto jeden musiałem lutować...a troche zabawy w tym było bo to już nie lutowanie cyną...

Link to post
Share on other sites

Mam auga - wchodzi mi turingy 2200 - Wymiary: 103x33x24mm

Nic wiekszego ci nie wejdzie. Szerokosc 33 mm ... moze 34 wejdzie ale bedzie problem na dole.

Grubosc 24 mm - oznacza ze batka na dole jest 1 mm ponizej plastiku.

I tak trzeba ciac troche stopke zeby weszla.

Na dlugosc weszloby jeszcze z 5 mm bdyby nie jeden problem.

Gora wychodza kable zasilajace a w lipolach to sa naprawde wielkie kable. Srednica jakies 4 mm wiec ciezko sie wyginaja i potrzebuja na to miejsca.

Wiec jak chcesz miec pewnosc - kupij max o podanych przezemnie wymiarach.

 

Co do moniotor napiecia - wlasnie sprawdzilem podlaczony

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?pro...&prod_id=51

Batka 7,4 lipol, 2200 turingy, silnik pj hitorque, spring m120 - po strzelaniu na serii nawet nie zaczyna migac dioda, o wlaczaniu sie glosnika nawet nie wspominam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Kocur w takim wypadku ray gold raczej odpadnie bo jest większy na wysokość i najszerszy na grubość wezmę albo dualsky 28c ( na szer ma 34mm na wys 10cm) albo 35c (35.5mm wys 10.3cm co do tego ze 34mm wejdzie na styk to sie zgodze ale w tym najwęższym miejscu bynajmniej u mnie wypiłowanie nawet po 1mm z obu stron nic nie zrobi moze klapa sie bedzie slabiej trzymać ale moja i tak jest na wykonczeniu bo mam wycietą spora dziure na kable na zewnątrz bo spory szmat czasu na wierzchu miałem baterie.

 

p.s Kocur ile masz k/s na takiej konfiguracji ?

Link to post
Share on other sites

PO testech klinicznych mogę stwierdzić, że w porównaniu do batki 8.4v lipo 7.4 wypada prawie tak samo. No różnice są np. jeszcze większy moment obrotowy na silniku Pidżeja, delikatny wzrost rofa, brak dropów rofa. Chyba, żeby odczuć różnice w ROF'ie trzeba mieć jakiś silnik hi-speed. NIe wiem jak P&J kręci na 9.6v batce, ale reakcja na spust jest idealna tak, że tłok zostaje w połowie nast. cyklu. Nie wiem dlaczego tak jest może seger się wypowie na temat mojego graupnera Lipocharger 4. Ten badziew jest bez balansera. Nie laduje czy jak? Jak możecie to pomóżcie. Nie mogę uwierzyć, że moje lipo ma wydajność jak batka 8.4v(sanyo)

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

zauważ ze masz niższe napiec ie od 8,4. bo masz 7,4v :) jak nie masz balansera to dokup bo rozwalisz pakiet za jakis czas z resztą formowanie powinno przeprowadzać sie tylk oz balancerem a nie bez :) najpirw rozładowujesz pakiet wyjęty z paczki potem ładujesz, rozładowujesz, ładujesz, podczepiasz do giwery :D

Link to post
Share on other sites

Na szczęście oddałem tylko parę strzałów z tego pakietu, tak więc nie zdechnie. Następnym zakupem będzie własnie balancer, tylko nie wiem jaki. Seger masz jakieś typy? na dobry balancer za mniej więcej 160 zł?? Do tego dojdzie jeszcze pakiecik 11.1v kokam 1300 mAH 30C. Tak kupiłbym o większej pojemności, ale niestety ograniczają mnie wymiary. Tak więc nowe lipo z balancerem dopiero za miesiąc. Jak bym nie mógł mieć kasy juz teraz...

Już jestem zadowolony z tego pakietu, a w technologii lipo się zakochałem.

Link to post
Share on other sites

Sam używam balancera Graupner LiPo Balancer 6 Plus z ładowarką ultramat 12. Jakość produktów graupnera w tej półce cenowej jest naprawde na najwyższym poziomie. Standardowo pasują do niego wtyczki standardu kokam, jeśli masz 3e/dualsky to czeka Cie dobranie odpowiedniej przejściówki!

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam ak z m130 i batke li-po 11,1v 20c no i jak dla mnie bardzo za duży rof,ogólnie to było na próbę,jestem zadowolony z li-po więc teraz kupie lepszą batke i zastanawiam się czy nie wystarczy np taka :

 

http://www.allegro.pl/item879328608_li_pol...e_opakowan.html

 

Testowałem ak na 7,4v też ale boje się że szybko straci napięcie...

 

Teraz chce kupić dobrą batke i nie wiem czy 7,4v czy 11,1v ??

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem baterii Li-Pol a jako że jest to moja pierwsza bateria tego typu chciałbym prosić o pomoc w prawidłowym ustawieniu ładowarki (iMAX B6) coby nie spalić pakietu i chałupy przy okazji.

Baterie mam taką http://www.nastik.pl/dualsky-2200mah-2s1p-p-2394.html

 

Żeby nie było że jestem leniem podaje własne ustawienia do oceny... ;-)

W temacie przeczytałem że pakiet trzeba dwa razy rozładować i naładować przed pierwszym użyciem....

 

ROZŁADOWYWANIE:

prąd rozładowania 1.0A

napięcie końcowe 6.0V (2S)

 

ŁADOWANIE Z BALANSEREM:

prąd ładowania 1.0A

napięcie znamionowe 7,4V (2S)

 

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE

typ akumulatora, napięcie nominalne Li-Pol 3.7V

kontrola zgodności liczby ogniw 10min

Capacity Cut-off 2500mAh

 

Złącze serwisowe podłączam bezpośrednio do ładowarki?

O czymś zapomniałem?

Link to post
Share on other sites

daj prąd rozładowania max czyli 1A ładowania 2.2A

złacze serwisowe bezpośrednio do łądowarki ( aby poprawnie :) ) rozł. ład. rozł. ład p[odczepiasz strzelasz :)

zapomniałeś podczepić kable pradowe :) i czy wtyk balancera zgodny jest ze złączem balansującym w pakiecie :) i jak masz batke nową to przylutuj konektory najpierw ( deans lub gold'y)

Link to post
Share on other sites

 

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE

typ akumulatora, napięcie nominalne Li-Pol 3.7V

kontrola zgodności liczby ogniw 10min

Capacity Cut-off 2500mAh

 

 

 

Hejka, miałem tego iMaxa i coś mi się kojarzy że powinieneś ustawić:

typ akumulatora Li-Pol 7.4v a nie 3.7v bo pakiet masz 2S, bo ładowarka będzie sprawdzać i nie będzie jej się zgadzać:) Powtarzam - tak mi się kojarzy:] Sprawdź czy się nie mylę!!!

Link to post
Share on other sites

Hejka, miałem tego iMaxa i coś mi się kojarzy że powinieneś ustawić:

typ akumulatora Li-Pol 7.4v a nie 3.7v bo pakiet masz 2S, bo ładowarka będzie sprawdzać i nie będzie jej się zgadzać:) Powtarzam - tak mi się kojarzy:] Sprawdź czy się nie mylę!!!

 

 

Wielkie dzięki! Zwrócę na to uwagę przy ustawianiu...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...