Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Mam pytanie, zastanawiam się nad kupnem pakietu li-po, ale kompletnie się na akumulatorach nie znam, wiem jedynie, że li-po "nie ma pamięci". Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego pakietu który nie rozwali mi repliki po paru strzelaniach.

Specyfikacja repliki(G36C JG):

 


  •  
  • Sprężyna M120 Guarder
  • Łożyska ślizgowe CA
  • Cylinder Systema ENERGY typ 0
  • Głowice cylindra SYSTEMA (ciche)
  • Lufa 455mm Systema
  • Guma Systema
     

Reszta stock (kable, silnik, styki itd.)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie mam taką ładowarkę.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=5143&name=G&P_-_Ladowarka_Pakietow_LiPo_-_Typ_B

 

Taką baterię

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=7293&name=GE_Power_-_LiPo_-_7.4V_1500_mAh_20C_[1]_-_GE-00224-B

 

Mam też do niej buzzer i teraz jest pytanie

 

Na strzelance padła mi bateria. Pociągnąłem jeszcze kilka razy za spust, ale już nie strzeliła. Poczekałem chwilę i chciałem strzelić na single, żeby zwolnic sprężynę, także nie zareagowała. Wróciłem do domu i podłączyłem ją do ładowania. Teoretycznie na ładowarce powinny się zapalić zielone lampki po 330 minutach. Ładowała się jakieś 10 godzin bo ciągle czekałem na zielone lampki. Po 10 h odłączyłem baterie i chciałem strzelić. Dalej nie dała rady. Co może być z baterią, ładowarką ? Jak sprawdzić która część nie działa poprawnie ? Nie mam innej baterii, ale miernik napięcia raczej bym ogarnął. Które druciki we wtyczce dotknąć miernikiem ?

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie padło ci jedno ogniwo.

Mnie się to zdarzyło, tylko, że ja miałem 11.1V, a teraz mam 7,4V.

Ale równie dobrze możesz mieć uwalone te cienkie kable.

A co do ładowarki, to powinna sygnalizować ładowanie lub uszkodzenie pakietu.

Edited by gregoszcz
Link to post
Share on other sites

Na strzelance padła mi bateria. Pociągnąłem jeszcze kilka razy za spust, ale już nie strzeliła. Poczekałem chwilę i chciałem strzelić na single, żeby zwolnic sprężynę, także nie zareagowała. Wróciłem do domu i podłączyłem ją do ładowania. Teoretycznie na ładowarce powinny się zapalić zielone lampki po 330 minutach. Ładowała się jakieś 10 godzin bo ciągle czekałem na zielone lampki. Po 10 h odłączyłem baterie i chciałem strzelić. Dalej nie dała rady. Co może być z baterią, ładowarką ? Jak sprawdzić która część nie działa poprawnie ? Nie mam innej baterii, ale miernik napięcia raczej bym ogarnął. Które druciki we wtyczce dotknąć miernikiem ?

 

Na małej wtyczce, czarny - biały - 1 cela, biały - czerwony - 2 cela. Napisz jakie masz napięcia. Napisz jakie jest napięcie pakietu. Coś wymyślimy.

Link to post
Share on other sites

Witam

Czy ta ładowarka http://allegro.pl/show_item.php?item=1309394137&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any będzie kompatybilna z tą baterią http://allegro.pl/lipol-2200mah-3s-20-30c-selekcja-turnigy-li-pol-i1306551905.html ???

Pytam bo słyszałem że wejście ładujące różnią się od ciebie w zależności od producenta.

 

Ładowarka będzie pasować, ładowarki tego typu podłączasz pod złącze balansera, a tam wtyczki są takie same. Ew. musisz uchechłać xt60 i dolutować to co masz w giwerze. Jak tam pakiet :zastanawia:

 

edit.

Złącze balansujące jest zawsze takie samo, ew. czasem jest odwrócona kolejność - minus jest od lewej, nie od prawej strony wtyku.

Edited by blackriver
Link to post
Share on other sites

też nie ;]

 

ilosc pinów uzalezniona jest od ilości cel. pakiet 3 celowy ma 4 piny 2 celowy ma 3 piny.

 

chodzi o rozstaw tych pinów ( flightpower i pochodne maja rozstaw 2mm natomiast inne mają rozstaw 2,54mm oraz dodatkowo róznica jest w obudowie złacza)

Link to post
Share on other sites

też nie ;]

 

ilosc pinów uzalezniona jest od ilości cel. pakiet 3 celowy ma 4 piny 2 celowy ma 3 piny.

 

chodzi o rozstaw tych pinów ( flightpower i pochodne maja rozstaw 2mm natomiast inne mają rozstaw 2,54mm oraz dodatkowo róznica jest w obudowie złacza)

 

Widzisz Seger dobrze wiedzieć. Człowiek uczy się całe życie. Jednak mampakiet LiPo Fullymax 11,1V@35C kumpel ma Firefox 11,1V@20C i wtyki do balancera są różne - napięcie takie samo czyli ilość cel też się powinna zgadzać (3).

 

Co do pytania kolegi Ryba.

Za "stówkę" to może być bardzo ciężko kupić coś przyzwoitego. Na upartego można stosować ładowarki bez balancera, ale kończy się to przedwczesnym zgonem pakietu. IMAX B6 to takie w sumie minimum, z tym że na pewno nie za "stówkę". No i do tego jeszcze zasilacz trzeba kupić czyli kwota wyjściowa wzrasta 3x.

 

To co podałeś w jednym poprzednich postów (link do allegro) to ładowarka kalibru tych co do chińskich replik dają.

Edited by Red_Bullet
Link to post
Share on other sites

Pytanie do ludzi, którzy siedzą w temacie kałaszków - jakie są obecnie największe LiPolki 11.1 wchodzące pod dekiel do AKMSa? Mam na myśli jakieś normalne C i pojemność, bo 1050mAh i 15C to śmiech na sali, tym bardziej że przyzwyczajony jestem do dużego rofu. Oczywiście w miarę możliwości coś ze sklepu nie asgejowego.

 

I tak w ramach ciekawostki:

ICS Turbo 3000, 400fps, mosfet z hamulcem + 11.1V 3700mAh 35C (albo 40, nie pamiętam) = 34k/s :maniak_OK:

Niedługo będzie to napędzać M100 na stockowym chińskim silniku, zobaczymy ile wyjdzie :]

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

A jak wam lipo się zachowują pod koniec pojemności(kiedy napięcie na ogniwach wynosi średnio załóżmy 3.15v), przy sprężynach m150~, bo mój poprostu nie daje rady naciągać sprężyny i nie jestem pewny czy to przez duży opór, czy wydajność pod koniec pojemności lipo jest zbyt mała, podkreślam, że silnik mam neodymowy.

Link to post
Share on other sites

podkreślam iż warto by było obejrzeć krzywą rozładowania akumulatora ;)

 

w przypadku lipoli masz dość płaską krzywą co skutkuje tym, że napięcie nie jest zbyt dokładnym wyznacznikiem poziomu naładowania/rozładowania ogniw

 

i tak przykładowo między 100% a 70% rozładowania masz różnicę powiedzmy 0,5V a między poziomem 70% a 40% tylko 0,1V. Granica owych 3V* jest dlatego, że po jej przekroczeniu w ogniwach lipoli zachodzą nieodwracalne reakcje chemiczne nie sprzyjające jego zdrowiu. Nie oznacza to, że w każdym pakiecie właśnie przy tym napięciu aku okaże się rozładowany.

 

*z tego co wiem to tą krytyczną barierą jest 2,8V ale lepiej nie ryzykować uwaleniem pakietu i trzymać się zaleceń producentów ;)

Link to post
Share on other sites

Jakie powinno byś prawidłowe napięcie na jednym celu pakietu 7,4V 1300mAh :zastanawia:

Kolego brak słów :angry: stronę wcześniej w tym temacie pisałem ile max V ma być na 1 cele w pakietach lipo a Ty walisz takie pytanie.

I co ogólnie masz na myśli "prawidłowe"?? ma być od 3V do max 4.25V na cele, nabijaj do 8.4V ten pakiet i rozładuj do 6V ten pakiet.

Doleciało ? :bialaflaga:

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4912

 

Charakterystyka :

 

* Pojemność : 1800 mAh

* Napięcie : 7,4 V

* Stały prąd rozładowywania : 54 A (30 C)

* Wymiary : 16 x 34 x 104 mm

* Waga : 123 g

 

Wchodzi mi do chwytu przedniego w M4 :)

 

Ba, powinna też wchodzić do P90 (chyba, że ktoś gdzieś widział jeszcze mniejszą LiPo'lkę? Byłbym wdzięczny za informację). Co cieszy mnie niezmiernie, bo właśnie czegoś takiego szukałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...