Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Słabo to info coś do Ciebie dociera. Ile razy jest napisane wszędzie, żeby raczej trzymać się z daleka od:

1. sklepów ersoftowych - bo w modelarskich jest to samo, albo i lepsze za połowę taniej

2. trzymać się z daleka od firefoxów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. mam problem z Lipolami. Ostatnio zauważyłem, że po trzymaniu na auto rof spada znacznie (efekt kończącej się baterii). Po zaprzestaniu strzelania znowu jest normalnie do tych magicznych 5-10 sek. Sprawdziłem ogniwa przy których replika nie strzelała 3.66 3.66 3.66. Mam Li-po Kings Armsa 11.1 1100 15C. Ładuje ja dobra ładowarka z balancerem. Replika ma 450 fpsów. W poprzednim sezonie wszystko było ok. Czy niskie temperatury mogą mieć jakiś wpływ?.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jako iż batki firefox są podobno bardzo złe i niedobre, poszukałem trochę bardziej(trochę na airsoftowych i z DUŻO na modelarskich) i znalazłem tylko 1 typ batki, która zmieściła by się do prowadnicy kolby. Na dodatek jest to batka ze sklepu airsoftowego:

http://bbmax.com.pl/akumulator-lipo-1050mah-74v-20c-ge-power-p-392.html

jeśli utnę 1cm body na którym jest prowadnica to ta: http://bbmax.com.pl/akumulator-lipo-1500mah-74v-20c-ge-power-p-123.html

 

Na sklepach modelarskich jest wiele ciekawych batek, ale wszystko 2-5k mah, to daje dosyć duże rozmiary...(przekątna za duża)

Muszę mieć batkę max 130x26mm [długość x przekątna] I moje pytanie:

*Czy batka GE Power będzie najlepszym rozwiązaniem dla mojej repliki(ograniczając się tylko do tych "wymiarowych")? Czytałem recenzje wmasg o tych batkach.

*Są jakieś sklepy, gdzie można ją kupić taniej niż w sklepach Airsoftowych?

*Jeśli nie warto, to co mogę wrzucić do tej prowadnicy, bo więcej pomysłów już nie mam :|

 

Wybaczcie, ale jakoś nie czuję chęci marnowania czasu na przeczytanie 70 stron o lipo(przeczytałem ~15 i odpuściłem, więcej spamu niż info, informacje są rozbieżne, albo przestarzałe), więc nie piszcie, że "info słabo do mnie dociera". Nie możesz mi pomóc, nie pisz :)

Pozdrawiam

Edited by taken
Link to post
Share on other sites

Kilka osób w teamie ma już coś takiego. Nie powiem, bo wygląda to bardzo ładnie, ale chciałbym wsadzić batke do prowadnicy, żeby się "lansować inaczej" niż ci z batkami w pokrowcach. ;) Batka w prowadnicy to było moje marzenie od kiedy kupiłem replikę ;p Nie potrzeba mi też jakiegoś hiper-ugi-mega wymiatającego pakietu, tylko taki który nie dostarczy mi więcej stresu niż przyjemności ;)

Link to post
Share on other sites

Witam. mam problem z Lipolami. Ostatnio zauważyłem, że po trzymaniu na auto rof spada znacznie (efekt kończącej się baterii). Po zaprzestaniu strzelania znowu jest normalnie do tych magicznych 5-10 sek. Sprawdziłem ogniwa przy których replika nie strzelała 3.66 3.66 3.66. Mam Li-po Kings Armsa 11.1 1100 15C. Ładuje ja dobra ładowarka z balancerem. Replika ma 450 fpsów. W poprzednim sezonie wszystko było ok. Czy niskie temperatury mogą mieć jakiś wpływ?.

Wpływ ma na pewno chwilowa wydajność prądowa baterii, która jest większa od stałej wydajności.

Główną zaletą akumulatorków Li-Po jest duża ilość Coulombów i pojemność Amperogodzin w małym opakowaniu o praktycznie dowolnym kształcie.

Innymi słowy, Li-Po 1.1 Ah i 15C to wydajnościowo taki trochę mniejszy NiMh jaki dostajemy od fabryki w pudełku z zabawką.

Pomóc może Li-Po o większej wydajności.

 

Kilka osób w teamie ma już coś takiego. Nie powiem, bo wygląda to bardzo ładnie, ale chciałbym wsadzić batke do prowadnicy, żeby się "lansować inaczej" niż ci z batkami w pokrowcach. ;) Batka w prowadnicy to było moje marzenie od kiedy kupiłem replikę ;p Nie potrzeba mi też jakiegoś hiper-ugi-mega wymiatającego pakietu, tylko taki który nie dostarczy mi więcej stresu niż przyjemności ;)

HobbyKing.com jest twoją odpowiedzią.

Link to post
Share on other sites

Bo batki NiMH są kiepskie w porównaniu do LiPo i oba silniki pobierały prawdopodobnie maksymalną ilość amperów jaką może dostarczyć taki akumulator, nie dochodząc do maksimum swojej mocy.

 

Przy tym LiPolu był zapas amperów i silniki pobierały maks jaki były w stanie pobrać nie dochodząc do maks A jaki może dać akumulator i lepszy silnik kręcił się szybciej.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

planuje zakup pierwszego li-po jako ze posiadam podstawowe info o tych bateriach chciałem się zapytać o rzecz której w tym temacie nie znalazłem

mianowicie czy na pakietach 11,1 30c 1300 mAh i 7,4 30c 2000 mAh będzie podobny rof w tej samej replice?? teoretycznie wydajność prądowa maja podobna. chyba ze coś źle liczę ??

Edited by John Petrucci
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...