Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ano fakt, mój błąd. w takim razie repliki będa takie jak repliki PASGT, bo zmian wizualnych raczej nie ma, tylko obniżenie wagi przy zachowaniu właściwości balistycznych, wygodniejsze to podobno. O podobne zawieszenie i fasunek w replikach trudno raczej. W sieci nie znalazłem w sprzedaży LWH nowych, ale podobne Gentexy ok 400$ kosztują.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum a to mój pierwszy post. :D

Noszę się z zamiarem kupienia tego

http://www.rangershop.pl/ar-6231.html

Czy ktoś nosi ten kask, z czego jest to wypełnienie bo wygląda na gąbke i czy bardzo w tym gorąco, czy warto kupić ten kask ?

Co innego ewentualnie polecilibyscie jeśli chodzi o kask, w cenie do ok 200,-

Bardzo proszę o odpowiedź :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest british

coście się tak na te oryginalne pro-teki uwzięli? poszukajcie na allegro kopii, wygląd ten sam, ergonomia podobna, poziom ochrony identyczny... poza tym kul-trendi-pr0-madafaka komandosi też czasem używają replik, więc możecie czuć się rozgrzeszeni.

 

Noszę się z zamiarem kupienia tego

http://www.rangershop.pl/ar-6231.html

(...)

Co innego ewentualnie polecilibyscie jeśli chodzi o kask, w cenie do ok 200,-

 

na pewno NIE kopię pro-teca w cenie oryginału...

Link to post
Share on other sites
Rebe dzikki icon_jewish.gif. Dziś widziałem taki czarny, tylko z innym logiem za 99zł ;)
Na pewno nie taki jak mój. Ja swojemu strzeliłem z boku orła o dwóch łbach. Co prawda też zapłaciłem za niego mniej niż 160 zł, ale swojego czasu sporo go używałem. Teraz mi się wkład wewnątrz trochę ruszał więc przykleiłem go "dobrąnawszystkoizolką".
Link to post
Share on other sites
wygląd ten sam, ergonomia podobna, poziom ochrony identyczny...

No i oto mi chodziło:) Idę sprawdzić czy taniej w markecie czy w sk8shopie :D

kul-trendi-pr0-madafaka komandosi też czasem używają replik, więc możecie czuć się rozgrzeszeni

Nie jestem jakimś fanatykiem odwzorowania wieć to nie miało dla mnie znaczenia, po prostu często znana marka i wyższa cena oznacza wyższą jakość. Choć jeżeli nie ma drastycznej różnicy jakości to wolę wydać mniej :wink: i tak potraktuje go montaną po zakupie.

Thx wszystkim za pomoc początkującemu :)

Link to post
Share on other sites

A ja używam czegoś takiego. Kask snowboardowy firmy Demon.

 

hpim60200et.th.jpg hpim60212zj.th.jpg hpim60228ou.th.jpg

 

Z przodu była jeszcze trupia czacha i piszcele (koloru białego), ale zakleiłem. Sprawdza się świetnie bo nie zasłania uszu (porównuje do Fritza), ale przy obecnym poziomie FPS zaczynam sie bać o bębenki w uszach. Lekki. Podczas jazdy na desce w głowe robiło się miejscami gorąco (pomimo mrozu), ale podczas ostatnich upałów w ogóle nie odczułem jego obecności. Może zbyt tani nie był (około 150 zł) ale ma podwoje zastosowanie i jest matowy. W komplecie mial tez takie ochraniacze na uszy (na zdjęciach ich nie ma). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jestem z Katowic jeśli możesz to napisz który Auchan :wink:

Dziś byłem w kilku supermarketach i widziałem jedynie coś z tandetnego plastiku który uginał się przy naciśnięciu palcem 8O i kosztowały ~50,-

Poland teraz snowboardowe były za 99,- bo sezon się skończył, ale kolor jakiś inny i musiałbym wyłuskać kase na montane czarny mat .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam ponownie,

 

 

 

cieszę się, że wątek ochrony głowy tak się rozwija :-)

 

tymczasem mając na względzie kwestie ekonomiczne, wybrałem kask będący hmmm repliką ProTeca, a dostępny na allegro za circa 35 pln (plus przesyłka). Solidna rzecz, atestowana, powinna wystarczyć; fotki w załczeniu

pozdr

w

 

helm20yj.th.jpg

 

helm211kw.th.jpg

Link to post
Share on other sites

A tam, popatrz sobie po zachodnich forach jak ludzie biegaja. Tutaj RACK, oporządzenie MOLLE, MICH TC-2000, kabury, pouche, wszystko na kontrakcie wiadomo, hatche, blackhawki, pointblanki itp. No ale co z tego skoro duża część w maskach - zero klimatu, jak na paintballu wygldadaja. Remek ma racje, ale zdaje sobie sprawe ze sa inne podejscia do tej kwestii. Ja moze podchodze do tego inaczej bo bardziej sie dla mnie liczy pobieganie z replika i jakies tam manewry a nie 1000 fragów.

 

Dobrze kupic hełm, gogle. Sam biegam w takiej konfuguracji ale po ostatnich wydarzeniach (ktos dostal w czambo i zeba stracil, przez skore a to juz hardkor) sie zastanawiam jak chronic zęby wiec rozumiem ludzi w maskach.

 

A tak ogolnie od siebie dodam, że ludzie - obojetnie jakiego fritza kupicie (byleby mial odpowiedni ksztalt) i dacie mu dobry pokrowiec (do FRITZA a nie do M1 stalowego, patrz niżej) to bedzie wygladac tak samo jak oryginał. Szczerze polecam takie rozwiązanie. Pozostaje tylko kwestia zapięcia - w oryginale nie ma plastikowej nakladki na brode (niektóre repliki maja takie rozwiazanie) tylko dwa paski materiałowe.

 

Pokrowiec na M1 stalowy:

http://www.specshop.pl/images/PokrowiecNaHelmUS.jpg

 

Pokrowiec na FRITZA czyli o to nam chodzi:

http://www.specshop.pl/images/PokrowiecFritz.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam MICH'a & bolle x800. Zasłania mi to powiedzmy 45% twarzyczki.

 

Co do pozostałej części twarzy... Staram sie nei usmiechac podczas rozgrywki. Dodatkowym plusem jest to ze w szczecinie nie ma 600FPSowych potworów(choc pewności nie mam bo jednak zawsze zdarzą sie jakies popromieńce) , wiec troszke pewneij sie czuję.

Jednak widziałem skruszonego zęba ze stockowej Ski TM z 15 metrów, wiec... To co moge przezyc to arafatka/kominiarka. A ryzyko urazów jest wkomponowane w ASG.

 

JEdnakze nie dyskryminuje nikogo w masce, berecie, garnku, turbanie. Biegajcie w czym chcecie, tak samo biegajcie w worku po ziemniakach ale mi nie kazcie w takim czyms biegac.

Bo dla mnie ASG to klimat.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

taaaa... Jakby od razu nie mogli kupic jakiejs wiatroweczki PCP :P ta sama moc, przy duzo nizszej cenie (liczac aega z upgradem) :P

 

Tak swoja droga... Ktos juz (i to chyba nie raz) zadawal pytanie, czy do tego 'helmu' z taniemilitaria.pl pasuje pokrowiec wz.93?

 

Mnie to takze interesuje bo nie wiem czy mam sie szykowac do krawca ;)

 

[ Dodano: Pon Maj 08, 2006 8:58 pm ]

Odrobinke odgrzeje...

 

Ale wiem, ze kilka osob czeka na odpowiedz.

 

 

Otoz oryginalny pokrowiec na polski kewlar pasuje na helm z taniemilitaria.pl. Pasuje i to calkiem dobrze, a jeszcze lepiej wyglada=]

 

to tyle.

 

Mantiz

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...