Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owszem mało wygodny, ale bez pewnego magicznego dodatku tzw. 'jump-pad'-z tą wkładką dla spadochroniarzy onegdaj a obecnie dla wszystkich jest rewelacyjny :wink:

 

Mógłby ktoś zamieścić fotki/instrukcje jak ta wkładkę poprawnie umieścić?

Jakoś nie mogę dopasować...:) Trzeba odkrecić tylną srubkę w hełmie i wtedy jakoś przełożyć te paski?

Link to post
Share on other sites

Wygląda na inną. Zobacz szerokość tego wycięcia w środku.

Wszystko obija się o to jak tłumaczyć "crown" ;)

 

crown (Ectaco-Poland)

v,

1 koronny

2 korona

3 dynastia

4 wieniec

5 ciemię

6 denko kapelusza

7 zwornik

8 wypukłość

9 koronować

10 ukoronować

11 wieńczyć

12 uwieńczyć

13 zwieńczać

 

To by wskazywało, że ja mam założony do góry nogami. Ale z kolei założenie odwrotnie może spowodować wypadnięcie wkładki... Wali mnie to. jest wygodnie i działa... ;)

 

Może ktoś pokaże inne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Helm to podstawa,

Ja osobiscie i wiekszosc naszych czlonkow posiada helmy lub ich podrobki.

Nie wyobrazam sobie zadnej rozgrywki bez ochrony glowy.

Czeste doznane urazy potwierdzaja to. Zdarzalo sie potknac i uderzyc, nadzac na wystajacy ze sciany pret zbrojeniowy, a nawet dostac cegla bo kolega ja stracil pietro wyzej. Jako grupa odwzorowujaca Bundeswehre, kladziemy duzy nacisk na oryginalnosc wyposarzenia i posiadamy kevlary bw. Sa one wygodne i przewiewne a ich ceny nie sa az tak przerazajace bo wahaja sie w granicach 25-60 EUR.

 

Skorzystam z okazji i podziekuje organizatorom Bornego za duzego GUZA, z uwagi na to ze nie pozwolono mam wystepowac w helmach !!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem. Są całkiem ok- szczególnie za tą kase. Troche mi się na głowie gibał, zjeżdzał na oczy i zapięcie pod brodą było za długie, ale gdybym kupił o nr. mniejszy, to by chyba działało (nosze coś pomiędzy M a L i wziołem L). Jak się dokupi do niego mocowanie trzypunktowe, to lezy doskonale. Jest przewieny, wiec sobie w lecie głowy nie odparzysz ;)

Link to post
Share on other sites
LINK

A co sądzicie o tym??

 

Też mam ten hełm. I podzielam zdanie Small_huntera - to dobry hełm, za taką kasę teraz raczej nie znajdziesz nic lepszego. Co prawda owszem hełm ma tendencję do gibania się (szczególnie na dłuższych włosach ;) ) ale na kominiarce i z goglami (na twarzy) trzyma się nieźle.

foto

Link to post
Share on other sites

Pechowi jacys jestescie 2 lata grania bez helmu i jeszcze ani razu (oby jak najdluzej) kuku w glowe sobie nie zrobilem. postanowilem jednak sobie zakupic jakis kaszkiet jak z kilku metrow kolo mi wyjechal z Mossberga 8mm w czolo. Padlo na Micha. Ludzie w Fritzach wygladaja jak by wycieci z Gwiezdnych Wojen, a w Protecu wygladam jakbym mial wodoglowie :wink:

Link to post
Share on other sites
Miałem. Są całkiem ok- szczególnie za tą kase. Troche mi się na głowie gibał, zjeżdzał na oczy i zapięcie pod brodą było za długie, ale gdybym kupił o nr. mniejszy, to by chyba działało (nosze coś pomiędzy M a L i wziołem L). Jak się dokupi do niego mocowanie trzypunktowe, to lezy doskonale. Jest przewieny, wiec sobie w lecie głowy nie odparzysz ;)

 

Pragnę tylko zauważyć, iż w tym konkretnym przypadku który pokazał kiwi hełm ma "uniwerslany" rozmiar od M do XL. W związku z tym mam obawy czy osoba której rozmiarami głowy bliżej do M nie będzie w nim wyglądała jak Lord Czarny Hełm z Kosmicznych Jaj (regulacją raczej nie zmniejszamy rozmiaru samej skorupy) :) Spójrzcie chociażby na fotki na aukcji - jeżeli styropianowa głowa jest rozmiarów naturalnych to moje twierdzenie niestety się sprawdza :)

 

Aczkolwiek cena rzeczywiście bardzo korzystna. Replika w specshopie, z gąbkowym wypełnieniem, kosztuje 149 (choć ma wg mnie lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o brodę, zapięcie na klips i możliwość wyboru rozmiaru - osobiście brałbym chyba ten właśnie), a produkcja CA (z fasunkiem) w różnych sklepach ceną dochodzi do 200.

 

Swoją drogą - czemu nigdzie nie ma czegoś pośredniego :) tzn paski i plastikowy element przy brodzie ("podpórka") + wnętrze z fasunkiem a nie gąbką :).

Link to post
Share on other sites

Pragnę tylko zauważyć, iż w tym konkretnym przypadku który pokazał kiwi hełm ma "uniwerslany" rozmiar od M do XL. W związku z tym mam obawy czy osoba której rozmiarami głowy bliżej do M nie będzie w nim wyglądała jak Lord Czarny Hełm z Kosmicznych Jaj (regulacją raczej nie zmniejszamy rozmiaru samej skorupy) :) Spójrzcie chociażby na fotki na aukcji - jeżeli styropianowa głowa jest rozmiarów naturalnych to moje twierdzenie niestety się sprawdza :)

No właśnie ta styropianowa głowa wygląda cokolwiek dziwnie. Jest chyba jednak mniejszą niż naturalna... albo może to złudzenie optyczne. Mam taki hełm i mimo wszystko jednak w nim tak specyficznie nie wyglądam. Co prawda faktycznie hełm zgrabniej by wyglądał, gdyby skorupa była odrobinę mniejsza, ale w pełnym rynsztunku tego aż tak nie widać.

 

Niemniej jednak ostatnio oglądałem film "44 minuty" i tam panowie SWATowcy mimo wszystko te garnki mają całkiem pokaźnych rozmiarów - w niektórych ujęciach rzeczywiście wyglądają jak Lord Vader :)

Link to post
Share on other sites
Widział ktoś może gdzieś repliki LWH, ewentualnie zna przybliżoną cenę kevlarowego oryginału?

dobre ponad 100 baksów.

Zwykle używki na ebayu. nie widziałem nigdzie indziej

 

Na SDSie nówki są. Cena oczywiście odpowiednia, jednak największym problemem jest wysyłka. Z tego co wiem takiego sprzętu często nie puszczają przez granicę.

 

LINK

 

A tu repliki na WGC:

 

LINK

 

LINK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...