Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Kupiłem sobie Proteca taki zwykły kask z allegro, niestety się błyszczy. Zastanawiam się czy go wpierw potraktować papierem ściernym i potem pomalować czy tylko pomalować?? No i jeszcze kwestia farby jakiej użyć żeby nie rozpuściła mi plastiku (abs)??

Link to post
Share on other sites

normalna farba w spray'u da rade, tylko popros o matowa bo sa i blyski (zazwyczaj). przy okazji popros o kilka konowek typu 'soft' (to co zaklada sie na dysze szprajersa ;) ) bo te standartowe, ktore sa z puszka sa zazwyczaj do dupy. maluj z duzej odleglosci - powiedzmy 25-30cm, tak aby nie robic zaciekow i aby warstwa sie rownomiernie nakladala... no i najpierw lekko przetrzyj helm papierem sciernym o drobnym ziarnie... pzdr

Link to post
Share on other sites
maluj z duzej odleglosci - powiedzmy 25-30cm, tak aby nie robic zaciekow i aby warstwa sie rownomiernie nakladala... no i najpierw lekko przetrzyj helm papierem sciernym o drobnym ziarnie... pzdr

 

 

dokladnie tak! i nie naciskaj na "spust" caly czas tylko wykonuj szybkie ruchy od jednej strony do drugiej (od lewej do prawej albo od prawej do lewej...zależy od osobistych preferencji :D)...pryskaj "krótkimi seriami", unikniesz wtedy zacieków i równo rozłożysz lakier

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Protec Protec... u nas w 3-mieście wszyscy uzytkownicy szybko porzucili używanie tego cuda... dlaczego ? ten kask ma dziwną tendencje do świecenia sie "jak psu jajca" :lol: i wszelkie zabiegi zmatowiania spełzały na niczym. Daj znaćczy Tobie uda sie osiągnąc cokolwiek ;)

Link to post
Share on other sites

No niestety Protec, Protec:)) Kwestie finansowe i brak czasu na szukanie czegoś innego po za tym jakoś tak do Delty mi blisko:PPPP Szykowałem się na strzelankę na niedzielę i koniecznie chciałem się wyrobić z tym kaskiem a tu wyjazd służbowy i DUPA. Także jak dziś nie zdążę to pewnie dopiero po niedzieli zadziałam z malowaniem, dam znać czy dało radę wyeliminować efekt psich jaj. (a następna strzelanka pewnie dopiero w sierpniu:/)

Dzięki za pomoc!!

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
u nas w 3-mieście wszyscy uzytkownicy szybko porzucili używanie tego cuda... dlaczego ? ten kask ma dziwną tendencje do świecenia sie "jak psu jajca"
Bo się nie nadaje do lasu, bo to kask, a nie hełm i jest przeznaczony do użycia w CQC... A tego u nas nie za wiele...
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
a co powiecie o tym: klik!

 

helm wg mnie dobry. Kupilem go i sprawuje sie dobrze. Właściwie kupilem czarny i pomalowalem go na oliv wiec nie wiem czy akurat ten sie swieci (bo mi nie). Helm ma moze jedna wade jak dla mnie za slaba regulacja "paska na brode". Pokrylem go dodatkowo siatka maskujaca. chlopaki z klanu mowia ze sie swietnie maskuje. Tylko ta cena mnie rozwala, taki helmik kosztuje max 8 dych, nie daj sie zrobic w konia.

 

http://asg.gora.w.interia.pl/hhh42.jpg

na tej focie jest z tylu (koles najblizej po lewej -trzymam ak)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Tez planuje hełm, ale jakiś do 50 PLn... I raczej Fritz... tylko pytanie: Czy w tym http://www.allegro.pl/item156943825_helm_a..._promocja_.html nie bede wygladal jak lord Vader?

Biorąc pod uwage to, że mam nie wielką głowe :)) z tego co widzialem rozmiar "uniwersalny" wiec skorupa hełmu ma stały rozmair... do tego oczywiscie pokrowiec na pasgt.

 

juz ktos wspominał o tym w tym topicu ale link nie odwoływał sie do tego samego...:)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu się czepiacie naszych polskich garczków

OK Metalowy i ciężki

OK - dla maniaków orginalności nie do pomyślenia w połączeniu np z bluzą BW..

Ale chroni bdb.. - testowane na sobie :-P

 

Jak dla mnie ma tylko jedną wadę - głośne brzdęk przy trafieniu (ale to wyeliminuje się odpowiednim pokrowcem)

 

A ceny są śmieszne za fabrycznie nowy hełm dałem chyba 10 zł...

 

I nie obchodzi mnie to czy komuś się podoba że latam w podróbce amerykańskich spodni kurtce BW i polskim hełmie... z G36.

 

Łepetyne mam odpowiednio osłoniętą

Dodatkowo - Hełmik przydaje się nie tylko w CQB - W lesie rewelacyjna sprawa jak biegniesz przez krzaki - Hełm+gogle +śliska kominiarka i w sumie gałęziami się nie przejmujesz (no może poza przerośniętą akacją....)

Link to post
Share on other sites
zauwaz tylko ze stalak jest cholernie niewygodny w noszeniu...albo to mi sie po prostu to wydaje... a mowisz ze w lesie sie przyda?? a probowales sie w nim polozyc??
Nie zauważy bo kolega ma tendencję do wygłaszania opinii jak większość młodzieży na tym forum - kupuje najtańszy szjas bo na nic innego go nie stać (co samo w sobie w najmniejszym stopniu nie jest złe), nigdy nie miał w rękach czegoś lepszego, więc nie ma porównania i uważa, że to wystarcza do głoszenia teorii "po co wydawać kasę, skoro za grosze można kupić cos innego i jest zajebiste".

 

Jak dla mnie ma tylko jedną wadę - głośne brzdęk przy trafieniu (ale to wyeliminuje się odpowiednim pokrowcem)
No tak, trudniej oszukiwać...

 

A ceny są śmieszne za fabrycznie nowy hełm dałem chyba 10 zł...
To za wz. 51. Spróbuj dostać (dużo wygodniejszy) wz. 67 w stanie magazynowym :P
Link to post
Share on other sites

Nie polecam metalowych hełmów do cqb. Często lecą rykoszety od ścian i jak dostajesz, to nie wiesz, czy zostałeś trafiony bezpośrednio od wroga, czy może przypadkiem kulka odbiła się od ściany za tobą. Wspomnę jeszcze o tym, że jak dostaniesz serią z bliska w garnek jesteś, że tak powiem "oszołomiony" :). W każdym razie stalowca do cqb już nie zabieram.

 

Co do wygody. Gdy ubierze się pod niego cienką czapeczkę, nie jest źle. Ciężki też nie jest, no chyba, że dla dzieci ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...