Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

głupi pomysł bo:

+nie wiadomo czy przyłbica jest wystarczająco mocna

 

O to właśnie pytam.

 

+zdaje mi się że hełm będzie zsuwać się z głowy

 

...

 

+można dostać kule obok przyłbicy

 

Jak już to teoretycznie pod, np. gdy będę leżał na plecach, ale akurat zabezpieczenie tego to nie problem.

 

+będziesz wyglądać głupio, tak jakby w kasu motocyklowym

 

Nie sądzę. Policja używa osłon na twarz i jakoś nie wygląda "głupio"...

LINK

LINK

Wygląd czy realizm stawiam za funkcjonalnością i bezpieczeństwem.

 

 

 

Ciekaw jestem jak miałoby wyglądać celowanie z broni długiej w czymś takim...

 

I to jest argument ;)

 

Dzięki za wypowiedzi.

 

pozdrawiam

wesoły

Edited by wesol
Link to post
Share on other sites

Boże człowieku to że policja chodzi w czymś takim to nie znaczy że Ty nie będziesz wyglądał w tym przekomicznie :mrgreen: Ciekawe jak Ty w tym się na brzuchu położysz? Ciekawe jak zabezpieczysz taką powierzchnie przed parowaniem? A poza tym do ASG to pasuje jak świni siodło :-F

Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma parować? przeciez jest od dołu otwarte, więc przepływ powietzra jest dość duży... Co do leżenia na brzuchu, też nie widzę raczej problemu, przecież i tak leżąc podnosisz głowę żeby coś widzieć. Inna sprawa, że wugląda to jakoś niespecjalnie i sam bym sobie czegoś takiego nie sprawił.

Co do samego hełmu w ASG - przydaje się, o czym przekonałem się już dwa razy. Raz ściana w słabo oświetlonym pomieszczeniu pod wieczór, a raz zwalony pień drzewa, który spostzregłem za późno biegnąc za kolegą - za późno się schyliłem i aż mi sciągnęło hełm z głowy. Ale łeb cały hehe

Link to post
Share on other sites

Dodatkowy argument brzmi następująco:

Jeśli kulka Ci się dostanie pod "Przyłbice", to może zacząć rykoszetować od niej i od twarzy, co by nie przyniosło pozytywnych skutków. AirSoft to taki sport gdzie ochrona oczu powinna bardzo ściśle przylegać do twarzy, przy czym dobrze chronić oczy. Dla tego właśnie powodu w CQB uzywa sie przeważnie gogli.

 

Pozdrawiam RoNiN691

Link to post
Share on other sites

Dodatkowy argument brzmi następująco:

Jeśli kulka Ci się dostanie pod "Przyłbice", to może zacząć rykoszetować od niej i od twarzy, co by nie przyniosło pozytywnych skutków.

I ile razy zrykoszetuje?

Parę razy dostałem w twarz i nie zauważyłem, aby kulka odskakiwała od niej na kilka metrów.

Link to post
Share on other sites

Też mi się z tym rykoszetowaniem nie widzi - zresztą żeby kulka dostała się pod przyłbicę to teżmało prawdopoodbne, bo ona ma przecież zakrzywiony kształt i obejmuje twarz zarówno z przodu jak i z boku. jedyna możliwość jaką widzę żeby kulka wleciała do środka jaką widzę, to żeby ktoś strzelał od tyłu z ukosa - wtedy możliwy byłby ryukoszet od wewnętrznej strony przyłbicy, ale to chyba ekstremalnie mało prawdopodobne... Równie dobrze kulka może wlecieć pod okulary, których wielu używa zamiast gogli.

Link to post
Share on other sites

I zdarza się, że wlatuje, co sugeruje, aby używać jak najściślej przylegającej do twarzy ochrony oczu. Gogle przylegają najlepiej, zaraz po nich okulary, a przyłbica? Ja osobiście nie kusiłbym losu i różnicę w cenie pomiędzy hełmem z przyłbicą a bez dołożyłbym do sprawdzonych okularów.

Link to post
Share on other sites

do rekonstrukcji - yeaaah! klimat nieziemski! narysujesz na nim czerwona gwiazdę i nawet możesz udawać Rosjanina...

 

do użytkowania - (opinia moja i kolegów z teamu) żenada, nie wygodne ciężkie i do dupy. A jak dostaniesz to ci będzie strasznie dzwoniło w uszach.

Link to post
Share on other sites

Nie ma bata niestety. Próbowałem wszelkimi możliwymi sposobami, a i tak musiałem oddać go do krawca (koszt 20 PLNów). Dałem na wzór polski pokrowiec wz.2000 i wszystko jako tako teraz się trzyma. Wprawdzie jak to kobiszcz z wojskiem mający tyle wspólnego co ja z filatelistyką, krawcowa przerobiła go o jakiś 1 cm za krótki, ale lepiej mieć taki niż nie mieć w ogóle.;p A hełmu i tak używam jeno na zimę. No i do CQB.

Link to post
Share on other sites

Po przeróbce prezentuje się całkiem nieźle, jednak w paru miejscach kończy się idealnie z krawędzią hełmu, ergo - jest za krótki i trzeba go podwiązać kocimi oczami albo innym pdobnym badziewiem, żeby przyzwoicie się trzymał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...