Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cytat:

"Chciałbym się stylizować na Specnaz w Czeczeni, jednak najpierw chciałbym wybadać grunt (jak z cenami i dostępnością), proszę o rady."

 

czyli powinienes miec oporządzenie "górskie"

Polecam:

- Gorka (jakiejkolwiek firmy)

- Plecak RD54, RD99, lub Tortilla

- oporządzenie "Smiersz" albo "biustonosz" Jeger lub rzadziej Pionier

- buty ruskie skoczki (skóra "groszek")

- chusta z czegokolwiek

- tielniaszka w czerwone lub niebieskie paski (ale w Czeczeni/Kaukazie to raczej WW walczy, więc lepiej czerwone paski)

Edited by Tadeusz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja z kolei miałbym ochotę "zrobić się" na współczesnego ruskiego piechocińca (tj. Federacji Rosyjskiej) lub też dość ciężko uzbrojonego funkcjonariusza OMON-u. O ile jeszcze przy wyborze umundurowania i ew. naszywek potrafię sobie poradzić, o tyle przy wyborze oporządzenia zaczynają się schody. Po prostu nie wiem co też ruski sołdat ma na sobie.

Link to post
Share on other sites

Czy to jest bekas czy może TO.

Generalnie oba mundury są podobne tylko kamuflażem się troche różnią.

 

 

No i tak panowie rusofile się znacie ;)

To są mundury Noch 91m/Костюм летний " Ночь - 91 М"/ produkcji Ana.

Tzn. Co do pierwszego nie jestem na 100% pewien, ale drugi to na 300%:)

My w Poznaniu takich używamy/Ten drugi Pan jest ode mnie z ekipy/:) Sam mam taki. Do tego kamizelki Grad tej samej firmy.

Jak już tak się chwalimy:

http://www.wmasg.pl/fotki/ekipy/215/1207155957.jpg

Aha i tak na przyszłość to sprawdźcie najpierw u źródła a później piszcie posty w stylu:

"Na 100% bekas, daje rękę uciąć."

 

A co do używania AKSU to ja jak byłem mały to widywałem jak zwykli milicjanci/głównie z drogówki/ ich używali:) A w Czeczenii nie tylko wojsko jest. Także rozrzut w przeznaczeniu tego karabinku jest chyba duży, nie? Także co do naszywek to bywa różnie.../WW się obwieszają naszywkami np./ Ale faktem jest, że flora z chustą nie będzie wyglądać najlepiej.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Trafna uwaga, towarzyszu Ilya. Zapewniam ze na obu zdjeciach i pod "Bekas" i pod "TO" sa to 91M Noch produkcji ANA a ten pod TO (obecnie w posiadaniu przedstawionego na zdjeciu tow. Pyry) kiedys byl moj :D (Buahahahha moj mundur jest slawny lol) Prosto z fabryki ANA w SPB od dobrego znajomego Dimitriya.

 

Wiec podsumowojac ZADEN z przedstawionych mundurow nie jest Bekasem.

Edited by Agamemnon
Link to post
Share on other sites

Z informacji jakie znalazłem na russian combat gear:

 

-mankiety regulowane w 91m, wąskie w m7

-m7 ma dodatkową jedna kieszonkę na prawym rękawie

-kieszenie na klacie w m7 są na rzep, a w 91m chyba guziki (?)

-m7 ma jedna kieszeń więcej z tylu na spodniach

-w m7 u spodu w nogawkach sa gumki i pasek na stopę, w 91m są sznureczki (?)

 

Proszę właścicieli Nocha i m7 o sprawdzenie mojego porównania. Pytanie to kolegów Eliasza i Agamemnona: jakie zapięcia są w poszczególnych kieszeniach 91m i ile jest kieszeni na spodniach ?

Link to post
Share on other sites

Co do kieszeni w 91m to:

spodnie: 2 zwykłe kieszenie+dwie z przodu/zapinane na guziki/+jedna z tyłu/rzepy/+1pod amunicje sygnalizacyjną/rzepy//nie wiem jak lepiej przetłumaczyć/+kieszeń na nóż/na knopki:) nie pamiętam jak się nazywa toto po polsku:) takie okrągłe zatrzaskiwadełka:)/

Mankiety w 91n nie są regulowane, zapinane na guzik.

Noch taką kieszonkę też ma./to znaczy nie wiem jak M7 bo nie kojarzę do końca który to/

Zgadza się klata na guziki.

I na nogawkach sznureczki zamiast paska

Pozdrawiam.

 

PS> to jest Noch/ona-po polsku noc:)/ także będzie Nochi:) Jak będziesz miał więcej pytań to pisz.

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

Eliasz, rosyjski znam tyle co z czterech pancernych liznąłem, wiec odmianę sobie spolszczyłem. Niemniej jednak sobie zapamiętam ;)

 

Tak więc trochę się gubię, bo informacje które podałeś, trochę obiegają od tego co napasali na RCG.

Wg. nich, spodnie 91m powinny mieć tylko pięć kieszeni (2 tradycyjne, 2 z przodu na udach i 1 na nóż/flary sygnałowe z tyłu... nie licząc otworów w kolanach na wkładki ochronne).

Natomiast TEN mundur posiada jeszcze jak napisałeś; 1 na pupie (rzep) i 1 z tyłu po lewej ze ściągaczem, zamykaną na rzep - jak w opisie M7. Kieszenie na klacie i na ramionach na rzepy... Kumpel (aktualny właściciel tego uniformu) nie doszukał się tylko dodatkowej kieszeni na prawym rękawie na długopis/latareczkę, aby całość pasowała do opisu - następnym razem sam obejżę, może ktoś odpruł, albo kolega przeoczył.

Tak więc nie czuję się jeszcze do końca przekonany :-)

Tutaj są opisy; może coś źle zrozumiałem, albo ktoś podważy wiarygodność informacji na tej stronie i w końcu na 100% dowiemy się co to jest i czym się różnią te dwa wzory: M7 i 91M.

 

edit; orty i inne takie.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Tej ja już wiem o co chodzi z tym M7 bo ostatnio w Poznaniu był kolega co go chyba miał! Bo był prawie identyczny z moim/znaczy na tyle, że nie mogłem na pierwszy rzut oka powiedzieć czym się różnią/

Wydaje mi się, że coś się na tym russian combat gear pokićkało im tam. Niestety bym musiał poszukać więcej info na innych stronach a teraz nie mam za bardzo czasu. Opisałem tyle kieszeni ile jest faktycznie. Oraz w sumie tyle podaje producent:

http://www.ana.spb.ru/?m=6&h=2&a=391

Jak tylko znajdę czas to postaram się poszukać w necie więcej wiadomości. Oraz może porobię fotki dla ciekawskich ;) Aha no i może mi się uda skontaktować z kolegą co miał u nas na miejscu taki mundurek. To go też zobaczę dokładnie:)

Link to post
Share on other sites

Co prawda to po pierwsze nie ten dział, a po drugie to mundur radziecki a nie rosyjski, ale... ;-)

 

Posiadam mundur "Afgan". Mundur jest nowy (prosto z magazynu). Pas w spodniach max.106 cm z możliwością zmniejszenia przez ściągacze. długość całkowita spodni 120 cm. 60-5 rozmiar sowiecki rękaw 67 cm klata 135 cm 182 do max.190 cm wzrostu. Największy rozmiar sowieckiego munduru jaki był .

Chciałbym go wymienić na maskalat KLM-K w rozmiarze na chłopca 188cm (chyba 3 rozmiar?) + jakieś ładownice z szelkami/kamizelka (za ewentualną małą dopłatą).

 

Kontakt przez priv/ mail: forest1987 małpa wp.pl

 

Moderatorze nie zabij mnie :F

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jak dobrać wyposażenie dla takiego typowego "lone wolfa" (może być zwiadowca lub żołnierz rosyjskiej SF do działań na tyłach wroga w nocy i w dzień) z lat 90 tych,broń wybrałem AKS-74 z PBSem i jakimś kolimatorem ;)

Pozdrawiam,

Matos.

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym zrobił coś takiego:

- KLMK / Flora / VSR,

- M23 Pionier.

 

I wyglądasz bardzo na lata 90te, a na kogo konkretnie to już trudniej powiedzieć - na pewno będziesz bardzo Specnaz i WDW ;)

 

Przy okazji AKS-74 nie bardzo pasuje w połączeniu z PBSem (delikatnie mówiąc). Jeśli już to AKM/AKMS.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kazik_ pisze, mundurki w kamuflażach: Flora, VSR, Kyamysz (i podobne), jako oporządzenie, to jakaś sowiecka kamizela - stanik typ 2, wszystkie Tarzan'y, wszystkie Grad'y i na wspomnianym Pionierze kończąc.

 

Większości z wymienionych rzeczy (szczególnie oporządzenia), nie znajdziesz w sprzedaży w naszym kraju.

 

PS. do mundurków, jeszcze łapią się wczesne gorki - te jednokolorowe, bez odcieni.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...