Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Suka była używana "wszędzie" proszę nie generalizować...załogi śmigłowców i takie tam bzdury. Co jeśli powiem, że widziałem kilku strzelców Mi-24 z AKS-74? Zburzy to "teorię" kto używa AKS-74?

 

Saperzy używali, snajperzy... nie ma zasady. Widać w rękach różnych typów jednostek.

Powiedziałbym że poza paradami, spotkaniami i ćwiczeniami nikt naszywek nie używa. Chyba, że w wersji "zgaszonej".

 

A ten sklep śmierdzi pashą? czy mi się wydaje?

 

 

Yakarow najadłeś się chyba jakichś jagód dzisiaj. Napisałem:

a) raczej

 

b) parametry suczki generalnie ograniczają zakres jej użycia więc proszę Cię...

 

Co do naszywek to mógłbym stzrelić tekst w Twoim stylu, na zdjęciach z Biesłanu bodajże biegają z naszywkami. Zburzy to teorię?

 

Sklep to tylko przykład :P

http://pl.youtube.com/watch?v=YQGzNn62-Ak

Chodzi mi ściślej o ubiór tego oddziału ale jest mi trudno to zidentyfikować (głównie na początku filmu).

Broń - AK74 (?)

Mundur - KZS lub KLMK (?)

"jakiś plecak"

"jakieś oporządzenie"

I chusty na głowie, których nigdzie nie mogłem znaleźć :P

Bez obrazy ale po prostu nie wiem co oni mają na sobie i ze sobą.

 

P.S. Jaki dobry sklep z normalnymi cenami polecacie? Jakieś nazwy tam widziałem wcześniej ale nie pamiętam ich adresu...

 

Mogę się zgodzić z Yakarowem,że nia ma narzuconego etatowego wyposażenia i generalnie korzystają z tego co mają , jedyny warunek to przydatność.

 

KZS i KLMK to nie mundury tylko maskałaty. Oporządzenie różnie, to co oferują sklepy też, plecak to widziałem ktoś miał też RD-54 tożsamy z używanym w Afganie.

Chusta to chusta.

Edited by Geno
Link to post
Share on other sites
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy taka postać byłaby w miarę wiarygodna (na początek, reszta szpejów z czasem ;) ):

AKS-74, flora, szmata na głowie (husta)

 

Teraz posiadam Alice i to nie kompletne (szelki Y, pas LC2, manierka z pokrowcem, kompasówka i plecak medium woodland)

 

Wiecie coś na temat kamizelek STURM (teraz na allegro za 2 stówy)?

 

P.S. Chustę zrobiliście z jakiejś Tescowej koszulki lub czegoś podobnego? :P Trochę głupie pytanie ale poważne...

Edited by sniper_tarzan
Link to post
Share on other sites

sniper_tarzan:

A czy taka postać byłaby w miarę wiarygodna (na początek, reszta szpejów z czasem icon_wink.gif ):

AKS-74, flora, szmata na głowie (husta)

Pocięty tshirt starczy.

 

Tak w ogóle poszukaj jakiegoś innego filmiku, bo na tym, który podałeś naprawdę niewiele widać (tzn. coś tam widać, ale trzeba się wysilać i oczy sobie psuć ;) ).

Link to post
Share on other sites
Co do naszywek to mógłbym stzrelić tekst w Twoim stylu, na zdjęciach z Biesłanu bodajże biegają z naszywkami. Zburzy to teorię?

 

Nie do końca. Podczas akcji wewnątrz Rosji, oddziały specnazu czy Omonu są dobrze oznaczone. Mówię chociażby o oczojebnych, żółtych naszywkach przez pół pleców. W akcjach poza granicami FR (Czeczenia na przykład), z oczywistych powodów się tego nie praktykuje.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca. Podczas akcji wewnątrz Rosji, oddziały specnazu czy Omonu są dobrze oznaczone. Mówię chociażby o oczojebnych, żółtych naszywkach przez pół pleców. W akcjach poza granicami FR (Czeczenia na przykład), z oczywistych powodów się tego nie praktykuje.

 

Dlatego pisząc o 74u zaznaczyłem raczej tak jak można napisać,że RPG używa się raczej do niszczenia pojazdów co nie oznacza,że nie można strzelić w śmigłowiec ;-)

 

Dość OT.

 

Konkluzja taka,że w tych naszywkach co zgodnie stwierdzamy raczej nikt normalny nie biega.

Link to post
Share on other sites

Na początek flora będzie idealna, bo jest mundurem i można nosić o każdej porze roku. KLMK, KZS, Partizana możesz dokupić później jako dodatek do munduru.

Jak już będziesz chciał wypasiony mundur, to znajdziesz w sklepach nawet lepsze niż bekas ;)

AKS-74 również doskonale się nadaje dla specnazowca, potem sobie dokupisz vintoreza ;)

I nie zapomnij o tielniaszce :P

Link to post
Share on other sites

Hehehe dzięki wielkie za radę, teraz przynajmniej wiem na czym stoję ;) Myślałem jeszcze nad AKS-74U + PBS-4 ale nie wiem czy i gdzie tego używają. I ostatnie pytanie. Dla snajpera (SWD) wystarczy tylko KLMK?

 

P.S. Dzięki za cierpliwość dla nowicjusza ;). Jak bywałem na swoich lokalnych forach, to nie było tak miło, łapanie za słówka etc. Także jeszcze raz dzięki :D

 

P.S.2 I jeszcze jedno. Składacie zamówienia, na jakimś waszym lokalnym forum? Macie jakiś zaufany sklep. Jeśli można, to bym się dołączył do przesyłki pewnego razu ;)...

Edited by sniper_tarzan
Link to post
Share on other sites
KLMK to jest dobre dla martwego snajpera icon_wink.gif

Kombinezon ten poza brzózkami latem jest dosyć słabo maskujący dlatego lepszy byłby partizan, a najlepsze tradycyjne ghille.

 

Nie zgodzę się. Przez całe lato używałem KLMK i spisywał się wprost fenomenalnie. Wszelkie trawy, polany, zagajniki, większe i mniejsze lasy z krzakami, wszędzie bardzo dobrze maskował, aż sam się zdziwiłem. Ja zdecydowanie polecam KLMK na lato.

 

P.S.2 I jeszcze jedno. Składacie zamówienia, na jakimś waszym lokalnym forum? Macie jakiś zaufany sklep. Jeśli można, to bym się dołączył do przesyłki pewnego razu icon_wink.gif...

 

Wpadaj na rus.mil.pl, ostatnio cały czas kręcą się tam jakieś wspólne zamówienia 8)

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Mi (chyba) chodzi o ten tak jakby "podstawowy, normalny" Specnaz. Siły spjecjalnjego naznaczjenja (czy jakoś tak, bez urazy :D) W każdym razie mam zamiar zająć się działaniami po za terenem zurbanizowanym.

A czy naszywka "Rossija Woróżjennyje sily" na lewym ramieniu, powinna być nawet na mundurze polowym (w czasie normalnej akcji)?

 

P.S. Czekam na przyjęcie do forum :D

Link to post
Share on other sites
Czy to jest bekas czy może TO.

Generalnie oba mundury są podobne tylko kamuflażem się troche różnią.

Tak, oba mundury to bekasy (chociaż ten z rusmilitary, który podał Geno ma inny krój - więc albo ja źle prawię, albo na stronie jest inny wzór ). Kamuflaż drugiego jest taki sam - jaśniejszy przez oświetlenie.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites
Mi (chyba) chodzi o ten tak jakby "podstawowy, normalny" Specnaz. Siły spjecjalnjego naznaczjenja (czy jakoś tak, bez urazy icon_biggrin.gif)

 

Zapewne chodzi Ci o Specnaz GRU, bo on się jakoś tak utrwalił w ludzkiej świadomości jako ten "zwykły, typowy" Specnaz ;) No to wiedz, że akurat jeśli chodzi o GRU, to jedyna pewna rzecz jaką o nich wiadomo, to to, że istnieją ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, oba mundury to bekasy (chociaż ten z rusmilitary, który podał Geno ma inny krój - więc albo ja źle prawię, albo na stronie jest inny wzór ). Kamuflaż drugiego jest taki sam - jaśniejszy przez oświetlenie.

 

Na podstawie tych zdjęć trudno jednoznacznie wyrokować, iż są to akurat bekasy - śmiem nawet twierdzić, iż raczej nie są. Kamuflaż jest tego samego typu ale nie ten sam. W zależności od producenta różnie on wygląda, różne odcienie poszczególnych kolorów oraz kształty plam są różne.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak - M7 :) Poza tym bekas ma tylko kieszeń na lewym rękawie - M7 na obydwu. Inaczej są zakrywane kieszonki na klacie i chyba są na zamek w bekasie, a w M7 na rzepy (wprawdzie tego nie widać, ale miałem mundur tego Pana na pierwszej focie).

 

edit; ort

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...