Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja używam KZM-a już z rok, na lato jest niezastąpiony. Podczas upałów nosiłem go na same gacie, chociaż trafienie potrafi wtedy bardzo zaboleć. Szwy w paru miejscach się odpruły, już dawno, ale dalszych uszkodzeń nie było. Co do trwałości materiału - taki dresik, no ale coś za coś. Zresztą chyba nikt wam nie każe kłaść się w jeżynach. Ale powiew chłodnego wiaterku, gdy inni gotują się w mundurach... :). Co do możliwości spakowania, to właśnie to sprawdziłem - mieści się w dwóch ładownicach AK od Smiersza.

Link to post
Share on other sites

Ktoś się orientuje, czyjej produkcji jest ten maskałat? Bo o ile na mnie na Frontowcu jeszcze się rozmiar znajdzie, o tyle na kolegę 190cm już nie bardzo. A jestem pewien, że na takich dużych też szyją.

 

Producent, jak popadnie - może być Modox, może być cokolwiek. Produkt budżetowy, niska jakość materiałów i wykonania.

Kolega poci się w medusie/chimerze/partizanie m (3 nazwy, 3 producentów)? Nic dziwnego - medusa ma podwójny materiał, każdy w innym kamuflażu.

Partizany mają ten sam wzór po prostu druga strona to szczwane wykorzystanie "prześwitu" kolorów.

 

Wg mnie lepiej dozbierać do partizana produkcji SSO lub VSO. Różnica jest taka, że SSO - rosyjski, VSO - białoruski. Różnice w kroju są znikome.

 

Jeżeli chcesz to mieszać z DPM'owymi rzeczami - to odpuść sobie pochodzne SS-lato i wybierz coś w "srebrnym liściu", akurat na okres gdzie roślinność jest soczysta - na okres gdzie DPM jest już za ciemny.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Jeśli na Czeczenię to chyba dozwolona jest pewna swoboda w dobiraniu ekwpinku, bo wtedy wielu żołnierzy nie miało jednolitego umundurowania, prawda? Pod mundur może być ubrana ta pasiasta koszulka, czy jest ona zarezerwowana tylko dla WDW? Będzie do tego pasowało standardowe AK-74 czy lepiej, żeby to była wersja ze składaną kolbą?

Edited by pixxel
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A pro po butanu, kupiłem komplet w stanie magazynowym (230 zł), trochę za ciemny ale co pranie jest coraz bardziej akceptowany dla mnie. Ogólnie podoba mi się, jestem zadowolony. Do tego dobrałem kopię lifczika z red-zone, czy jak to tam się pisze :icon_smile: mogę polecić do ASG.

 

 

 

Odnośnie rozmiarów maskałatów, przy 196 cm także noszę 6. Pasuje.

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra to może inaczej.

Co będzie się lepiej sprawowało w całorocznym użytkowaniu ?

Gorka jest grubsza i pewnie latem będzie w niej piecyk ale będzie raczej lepsza niż Anorak w okresie jesień-wiosna.

 

Dobrze myślę ? Jestem totalnie zielony w tym, a chciałbym sobie sprawić jedno z dwóch.

Efekt kamuflażu pomijam.

Link to post
Share on other sites

Interesują mnie te 2 modele:

http://vitiazspec.com/p/1530/363/anorak-pogranicznik-kamuflaz-kombinezony-maskujace-mundury-i-maskalaty.html

http://vitiazspec.com/p/1548/377/gorka-e-3-cyfrowa-flora-mundury-gorskie-mundury-i-maskalaty.html

 

Tak jak pisałem co lepiej będzie się sprawować w całorocznym użytkowaniu. Możliwe także, że będę nosił bluzę na co dzień (w chłodne, deszczowe dni lub na grilla/ognicho w plenerze) w funkcji kurtki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...