Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Panowie, z racji tego że nie mam smykałki a tym bardziej czasu prosiłbym jakąś sprytną osobę aby sprawiła żeby mój Intek 4040 zadziałał razem z zestawem Bowman z-tactical i tym o to PTT: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_295&products_id=7208&name=Z-Tactical_-_P-Tor_PTT_Military_-_ICOM Proszę pisać ewentualnie na PW, aby nie zaśmiecać tematu. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problemem nie jest PTT, a Bowman. Też miałem wersję z wtyczką 5 pinową i bez przeróbki słuchawka odmawiała posłuszeństwa.

Natomiast z Sordinami działa wyłącznie nieprzerabiany przycisk. W przeciwnym razie nie ma fonii, a radio nadaje przez cały czas, bez możliwości przerwania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam może mi ktoś powiedzieć jakie wejście słuchawkowe ma krótkofala TOPCOM 9100

http://allegro.pl/kr...2561400380.html

 

Z góry dzięki

 

edit: Wydaję mi się, że jest to wtyk motorola choć prosze o pewną odpowiedz a i czy ten przycisk PTT z wejściem na bowmana pasował by do tej krótkofali bez żadnych przeróbek ?? http://gunfire.pl/product-pol-1152195626-TCI-Tactical-PTT-Military-Standard-Version-MOTOROLA.html

Edited by Skavek
Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadam oryginalne radio MaxCom WT350. Zakupiłem do niego zestaw słuchawkowy Bowman Elite II i Przycisk PTT U94 - typ MOTOROLA. Ten wtyk pasuje lecz musiałem przerobić przycisk PTT (odwróciłem pozycjami 3 żyły).

I właśnie mam problem, doskonale słychać jak ktoś nadaje lecz jak ja chce nadać to tylko w radiu odbiorczym słychać sam szum.

Próbowałem zadziałać z rezystorem 2.2k lecz po zamontowaniu tak samo jak tu: http://www.wpairsoft...rsion-1147.html (schemat) nadawanie całkiem nie działa.

Ktoś może już próbował przerabiać taki zestaw do tego radia ??

Za wszelką podpowiedź z góry dzięki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie mojej krótkofali Motorola TLKR-T5

A mianowicie podczas rozmowy, inni użytkownicy normalnie odbierają mój głos lecz ja ich nie słyszę.

Kanały mamy te same lecz znajomi mają różne radiotelefony, chwilę się zastanawiałem i zauważyłem, gdy nacisnę przycisk MON słychać szum lecz gdy kolega coś mówi do swojej krótkofali normalnie go słyszę lecz gdy przerwie mówić znowu słyszę szum gdy nie przyciskam przycisku MON nic nie słysze chociaz świeci się ikonka na wyświetlaczu, że jest odbiór, nie wiem o co chodzi.

 

Czekam na odpowiedz Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Od ponad dwóch tygodni nigdzie w Polsce nie mogę znaleźć dostępnego Puxing PX-2R, w odpowiedzi od sklepów dostałem, że Puxing PX-2R został wycofany ze sprzedaży w obrocie Polski. Skłoniło mnie to do poszukiwań alternatywy, co sądzicie o Baofeng UV-3R, czy jest tak samo wart polecenia jak Puxing?.

 

Z góry dzięki za pomoc w doborze PMRki.

Link to post
Share on other sites

JarekM, dzięki, muszę się nad tym zastanowić

 

Włodek, patrzyłem na allegro nie ma żadnej nówki z zakresem 400-470 MHz

 

Jak widać wyżej w moim poprzednim wpisie - też zastanawiałem się mocno nad zakupem Puxinga PX-2R.

 

Jednak u znajomego miałem okazję przetestować i pobawić się Baofengiem UV-5R. Jakość dźwięku bardzo dobra, duża moc nadawania, i, co bardzo ważne - gniazdo słuchawkowe Kenwood, do którego można spokojnie kupić PTT z takim właśnie wtykiem i nie bawić się w przeróbki na własną rękę. Bowman Elite II od Z-tactical + PTT także Z-tactical świetnie i bezproblemowo współpracują z tym Baofengiem

 

Moje radio już do mnie leci z 409shop, w sumie wyniosło mnie ok 150zł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak widać wyżej w moim poprzednim wpisie - też zastanawiałem się mocno nad zakupem Puxinga PX-2R.

 

Jednak u znajomego miałem okazję przetestować i pobawić się Baofengiem UV-5R. Jakość dźwięku bardzo dobra, duża moc nadawania, i, co bardzo ważne - gniazdo słuchawkowe Kenwood, do którego można spokojnie kupić PTT z takim właśnie wtykiem i nie bawić się w przeróbki na własną rękę. Bowman Elite II od Z-tactical + PTT także Z-tactical świetnie i bezproblemowo współpracują z tym Baofengiem

 

Moje radio już do mnie leci z 409shop, w sumie wyniosło mnie ok 150zł.

 

 

 

http://forum.wmasg.p...ana-do-puxinga/

 

Looknij do mojego posta tam...Nie wiem czy czytałeś czy nie ale będzie dla potomności

 

Edit: Niewiem dlaczego ale wczytało mi tylko 3 pierwsze posty ze strony 52...dziwne

Edited by virusotron
Link to post
Share on other sites

Szukam zestawu słuchawkowego dla Intek 5050 i Wouxuna. Koniecznie mikrofon na pałąku, ptt na klipsie.

Natrafiłem w internecie na takie propozycje:

KME-200A INTEK

KME-801

ZST-EGTK03

ZST-EBTK01

MA-30

 

Czy może wiecie czym się one różnią? Jak z ich trwałością? Jak z wygodą (pod kontem ASG). Ktoś może coś polecić? Może inne propozycje?

 

Dodatkowo, czy spotkał się ktoś z takim czymś, żeby na klipsie prócz PTT był przełącznik A/B? Żeby można było z klipsa zmieniać częstotliwość?

Link to post
Share on other sites

szukasz mikrofonu na pałąku, więc dlaczego dajesz poz. 2 i 3 jako przykład ?

ZST-EBTK01 wygląda bardzo podobnie jak zestaw którego używam od dawna: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103883 z czym że ten od chińczyka ma lepiej rozwiązany przycisk PTT (na osobnym kablu z możliwością umieszczenia w dowolnym miejscu).

Tak czy inaczej będziesz zadowolony z tego zestawu.

Co do przełączania częstotliwości ... chyba Ci się z czymś pomyliło....

Można przełączać "kanały" (czyli zaprogramowane wcześniej częstotliwości) ale to raczej przyciskami typu góra-dół.

A/B kojarzy mi się z przełączaniem pasma w duobanderach.

Powiedz dokładniej o co Ci chodzi

Link to post
Share on other sites

 

http://forum.wmasg.p...ana-do-puxinga/

 

Looknij do mojego posta tam...Nie wiem czy czytałeś czy nie ale będzie dla potomności

 

Edit: Niewiem dlaczego ale wczytało mi tylko 3 pierwsze posty ze strony 52...dziwne

 

No ok, ale akurat mnie się ten temat nie przyda ;)

 

Btw:

Miałem okazję już testować Baofenga UV-5R z przyciskiem PTT i Bowmanem na długim strzelaniu. Nie gubi sygnału, bardzo głośna modulacja, świetna jakość dźwięku, z relacji kumpli wynika, że ja także byłem bardzo dobrze słyszalny. Z racji dużej mocy zasięg jest wyśmienity. Generalnie - polecam serdecznie.

Edited by Afrati89
Link to post
Share on other sites

Oczywiście chodzi mi o duobandera. W Intek 5050 działa to tak, że jak pojawia się sygnał na drugim kanale to automatycznie sam zaczynasz mówić na drugim kanale. Nie ma możliwości szybko wrócić do swojego kanału. W Wouxunie zablokowanie klawiatury powoduje jednoczesne zablokowanie przycisku A/B. Możesz sobie słyszeć sztab ale, żeby z nim pogadać to musisz wyjąć radio, odblokować, przełączyć. Niewygodne w warunkach ASG. Liczyłem, że ktoś już to zrobił i można to kupić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Radio pracuje w zakresie PMR/FRS/GMRS - czyli bardzo popularnych zakresach.

Ograniczeniem jest to, że 16 zaprogramowanych kanałów jest niemożliwe do zmiany bez podłączenia do komputera i przeprogramowania a więc jak pojedziesz na imprezę gdzie używane będą częstotliwości inne niż zaprogramowane - niewiele poradzisz.

Samych podstawowych kanałów PMR jest 8 więc zajmują Ci one 50% pojemności pamięci (wszystkie FRS/GMRS to dodatkowe 22 kanały).

Moim zdaniem to spore ograniczenie.

Odrębną kwestią jest to, czy w zestawie jest software do programowania - jeśli nie (a radio programują w sklepie przed wysyłką do klienta) to jesteś w ciemnej d****e.

IMHO nie warto ....

Za 60 USD (z wliczonymi kosztami przesyłki) kupisz u chińczyka w pełni programowalne z klawiatury radio pracujące w tym zakresie (400-470 MHz)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...