Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pytanie, razem z teamem chcemy kupić radia PMR, ale się zastanawiamy jakie wziąć za rozsądne pieniądze. Może coś doradzicie. gramy w terenie zalesionym z dala od budynków. Chcemy aby radia miały zestawy słuchawkowe, były małe i poręczne oraz nie drogie z 170zł max za dwie sztuki w komplecie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Poszukuje kogoś kto posiada i użytkuje Radiotelefon GRMS - Midland GXT 700.

Byłbym wdzięczny gdyby takowa osoba miała ochotę ze mną nieco porozmawiać na temat tej radiolki na Gg lub PW.

 

Przepraszam za offtop.

Sam znalazłem odpowiedź na swe pytanie jak i dopomógł mi Kolega andronikus z 1st S.O.C z którym dokonałem porównania GXT700 z GXT650.

 

Otrzymałem już informacje na temat modelu Midland GXT700. Jest to uboga droga wersja Midland GXT650. Nie posiada on tylu przydatnych funkcji co 650. brak tu skanowania ,blokady klawiszy czy regulacji VoX. Nie ma tez jakże cennej opcji ustawiania podkanałów. Jedyna zaleta to mała prądożerny. Jest wyjatkowo wydajny pracujac nawet na ustawieniu Hi - zasilenia 4 baterie AA LR6 (standartowe/klasyczne "paluszki").

W podsumowaniu jeżeli szukasz radia GRMS odradzam model Midland GXT700.

 

Moda proszę o doklejenie mego posta do powyższego ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Od ponad miesiąca próbuje wybrać jakie radio kupić. Mam kilka typów i chciałbym wybrać coś z pośród nich. Zasięgając porady u znajomych oraz w sklepach otrzymałem różne opinie. Jedne osoby wychwalały dany model, a inne mówiły, że jest nic nie warty.

 

Oto moje typy:

 

http://www.allegro.pl/item424446324_intek_...plet_2_szt.html

 

http://www.allegro.pl/item423451801_motoro...w_calej_ue.html

 

http://www.allegro.pl/item420963758_radio_...ma_w_sobie.html

 

 

W opcje jeszcze wchodzi Intek Minicom DUO.

Jeśli ktoś miał do czynienia z którymś z wyżej wymienionych modeli lub po prostu w przeciwieństwie do mnie zna się dobrze na tym temacie to prosił bym o pomoc.

Z góry dzięki.

 

[Następnym razem zadaj sobie trochę trudu i poszukaj odpowiedniego wątku.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć wiecie możne jaka wtyczka do zestawu suchawkowego jest w radyjku TopCom TwinWalker 6800 ? Czy będzie pasowała do niego wtyczka Mikro Jack do Motorolli ?

 

Jestem w ogóle nieobeznany w tych wszystkich wtyczkach i przepraszam jeśli pytanie możne się wydać głupie.

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites

czy ktoś z Was organoleptycznie sprawdzał czy navcom łączy się z motorolka talkabout T5622 ?

bo mam problemy ;-)

jeśli w navcomm'ie (wersja na pasmo 70m)

zaprogramujesz kanały PMR, to przy założeniu że oba radia są sprawne,

to nie może byc z tym jakiegokolwiek problemu - ale organoleptycznie nie sprawdzałem (nie mam navcomma)

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy w którymś z radii nie są ustawione kody CTCSS, sprawdź czy oba radia są na 100% na tej samej częstotliwości (tzn. PMR na kanale a navcomm na częstocie), sprawdź czy w navcomie nie ma ustawionego "shiftu" czyli na jednej częstocie radio słucha ale na innej nadaje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wszystko jest kompatybilne. Jeżeli kupujesz kopię headsetu to pamiętaj o wtyku typu K czyli Kenwood.

 

A jak nie to idź do serwisu CB radyjek z oryginalnego Bowmana słuchawy i PTT zrobili mi ładne podłączenie do navcomma. Za niewielkie pieniądze.

 

Co do headsetu, sprawuje się bardzo dobrze, nawet jak coś się popsuje, urwie kabelek albo jakaś taka pierdoła to masz ich tam 4 sztuki i nawet osoba nie znająca się na tym jest w stanie to naprawić :) Mówię na swoim przykładzie.

Link to post
Share on other sites

Sprawują się z tego co wiem całkiem nieźle, zwłaszcza za takie pieniądze.

ja też potwierdzam,

te 24 USD to jedne z najlepiej wydanych dolarów....

czekam również na zamówioną kopię headsetu Peltor ComTac II,

i jeśli będzie to ten sam poziom wykonania ....

to chyba zmienię zdanie o chińskich produktach :)

Link to post
Share on other sites

Mam to radyjko:

 

http://www.maxcom.pl/cms.php?img=101

 

Potrzebuje do niego lepszej słuchaweczki i mikrofonu ( również z przyciskiem, który wciskamy żeby gadać ). Nie znam się na tym zupełnie więc wybaczcie mało profesjonalne nazewnictwo :P Mniej więcej coś takiego:

 

http://allegro.pl/item506041980_tanio_sluc...ox_faktura.html

 

Co będzie najlepsze a przede wszystkim będzie pasowało do mojego modelu, bo zdążyłem się już dowiedzieć, że nie wszystkie dadzą radę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit:

 

Zależy mi żeby było dostępne w Polsce i żeby nie było kosmicznie drogie :) Ma po prostu działać i nie urywać ucha :P

Edited by jackobi
Link to post
Share on other sites

Ten przycisk, o którym mowisz to przycisk PTT (Push To Talk), albo nadawania. Z kolei ta słuchawka z linku podanego przez Ciebie nie ma tego. Używam identycznej w pracy, razem z Motorolą XTR446. Zdjęcie może sprawiac wrażenie delikatności, jednak sama słuchawka jest dosyc solidna i niezbyt wygodna. Nie wiem czy da sie coś znaleźć z przyciskiem PTT na takie wejście. Taką infomracje otrzyłem od navcom'u, kiedy również szukałem czegoś takiego.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy da sie coś znaleźć z przyciskiem PTT na takie wejście. Taką infomracje otrzyłem od navcom'u, kiedy również szukałem czegoś takiego.

a tutaj mamy coś w sam raz http://www.allegro.pl/item510595744_slucha...ox_navcomm.html nie znam się na tym zbytnio ale z opisu wynika że mamy kilka rodzajów wtyków do wyboru i mamy tam VOX lub PTT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...