Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

............................................

 

A magi na co2 to mistrzostwo głupoty.... nie potrafie zrozumieć jak mag po 12 godzinach traci zdolność bojową.... Cuda już z nim robiłem... i dalej kiszka...

 

 

 

 

Sam się nad tym zastanawiałem, jakiś czas temu i rozobrałem zawór w takim magazynku co2 do Hi Capy. Może wiesz jak go prawidłowo złożyć. M. zdaniem sprężyna kurka w greengazowej Hi Capie jest za słaba.

zatem, jak należy prawidłowo złożyć taki zawór, tzn. jaki winien być układ jego części składowych, tj.- idąc od wnętrza magazynku (od dołu) na zewnątrz (do góry):

A) uszczelka (chyba silikonowa) z ok. 1,5 mm. otworem, wokół którego od jednej strony jest wyraźne wklęśnięcie. Czy to wklęśniecie ma być u dołu, czy u góry ?

B) metalowy pierścień o szer. 5-7 mm. z kilkoma małymi otworkami bliżej jednej krawędzi. Czy te otwory mają być skierowane do wnętrza magazynka, czy na zewnątrz ?

C) stożkowa sprężynka – czy powinna iść węższą końcówką do góry, czy do dołu?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Edited by happy
Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprężyna nie jest za słaba napewno.... podkładałem, zmieniałem... efekt ten sam.... co więcej.... po tych 12h na zawór działałem prezyzyjnym narzędziem-śrubokrętem- i zawór puszcza gaz... a raczej go ulatnia... bo chmur nie ma takiej jak trzeba.... ale trzeba do tego dużej siły... żaden gaziak taką nie dysponuje...

 

Wina leży po stronie uszczelki w magu... uszczelka ta wykonana jest z jakiegoś dziwnego materiału.... który jak by "chłonoł"co2... poprostu po wyciagnieciu jej z maga "strzela" gazem na stole...

 

A sam zawór powinien wyglądać następująco:

od dołu maga do góry(zew.)

uszczelka

pierścień do uszczelki

tulejka z dziurkami

spręzyna szerszą strona do uszczelki

walec-kołek, chu.. wie jak to nazwać

zew. pierścień uszczelniający

 

I taka mała podpowiedź... pireścień jest swoistą regulacją zaworu.. za mocno dokręcisz- nie działa- za lekko puszcza.... kwestia wprawy...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wybaczcie odkopanie tematu, ale mam parę pytań.

Części zamienne, jak jest z dostępnością? Czy pasują te z Hi Capy Marui albo innych Coltów?

Czy u Was dysza też tak ciężko chodzi na sucho? Trzeba ją odrobinę dopychać palcem żeby wracała i się zastanawiam czy ma tak być i mam ją przesmarować czy coś się pochrzaniło.

No i - jakieś propozycje co robić jeśli zamek rzadko zostaje z tyłu po ostatnim strzale? Powiększyć trochę to wgłębienie w zamku albo cuś?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No i - jakieś propozycje co robić jeśli zamek rzadko zostaje z tyłu po ostatnim strzale? Powiększyć trochę to wgłębienie w zamku albo cuś?

Popsikaj olejem silikonowym ten 'dzyndzel' który blokuje zamek, by swobodnie chodził. Albo wsadź mocniejszą sprężynę do magazynka.

Edited by Psycho_Mantis
Link to post
Share on other sites

zmień gaz na mocniejszy

normalna sprawa przy połaczeniu ciężkiego zamka ze słabym gazem

 

 

...... wsadź mocniejszą sprężynę do magazynka.

 

 

 

ciekawostka

 

Psycho_Mantis zdradż mi proszę gdzie można kupić mocniejsze sprężyny do magazynków

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Mam hc 5.1 WE, rozkładam ją do malowania. Niestety nie będę miał pojęcia jak ją złożyć, ale to później. Póki co:

 

- Jak rozłożyć do końca te elementy http://img338.imageshack.us/gal.php?g=img0308j.jpg , tj. wyjąć komorę hop up czy co to tam jest z zamka, wyjąć spust, wyjąć zwalniacz maga.

 

- Skąd wziąć taką farbę? Nigdzie nie mogę jej znaleźć... Ktoś malował na taką ciemną stal/grafit? Najlepsza byłaby dla mnie w szpreju, nie mam aerografu.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Te elementy znaczy które? Na zdjęciach z zamka juz wyciągnięto komorę HU więc...

 

Pozostał Ci tam zespół BB. Odkręć szczerbinę i śrubę w zamku, z tyłu. Wyciągnij zespół BB. Ściągnij z niego cylinder, odkręć gł tłoczka BB i nie zgub sprężynek (dwóch lub jednej, różnie, zaleznie od rocznika).

 

Chwyt ze spustem? Wsadź płaski śrubokręt w otwór po drugij stronie niż wciskasz guzik od magazynka. Przekręć o 90 stopni w prawo czy tam lewo. Wyciągnij cały guzik zwalniania magazynka. Teraz spust wyjedzie Ci do tyłu. Koneeec :D

 

Na ostatnim zdjęciu nie widzę skrzywienia żadnego... Żerdź sprężyny kurkowej jest zgięta ale nie na boki tylko przód-tył (tak ma być).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Troszkę odkopie temat, ale myślę że informacja okaże się cenna dla użytkowników Hi-Capy od WE.

 

Chciałem się z Wami podzielić tanim sposobem na zwiększenie FPS, siły BB przy jednoczesnym nie zwiększaniu konsumpcji gazu. Jak to możliwe? Proszę bardzo:

 

NINE BALL Gas Route Packing for Marui Hi-Capa

nbptgrp1l.jpg

 

W porównaniu do stockowych gum WE, ta od 9Ball'a jest wyższa i dużo lepiej uszczelnia się z cylindrem. Efekt? W porównaniu do stocka niesamowita poprawa siły BB i gratisowe 20FPS :)

Gumki można dostać na WGC za 8$/sztuka lub za 13$ w dwupakach. Bardzo tani i efektywny tuning, IMO dużo lepsze i tańsze wyjście niż zawory hi-flow.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dzięki :) niestety nie dostałem instrukcji do mojej klamki, stąd brak pomysłu :)

 

EDIT:

 

i jeszcze jedno pytanko - co mozna zrobić by poprawić osiągi Hi Capy? Na razie mam zmienione zawory dolne w magach - zawory górne to jakaś masakra cenowa - jest sens je zmieniać? Obecnie na jednym naładowaniu gazem idzie jakieś 100 kulek więc dużo. Czy poza tymi uszczelkami jest sens coś zmieniać? Hop up, lufę?

Edited by asmodean
Link to post
Share on other sites

i jeszcze jedno pytanko - co mozna zrobić by poprawić osiągi Hi Capy? Na razie mam zmienione zawory dolne w magach - zawory górne to jakaś masakra cenowa - jest sens je zmieniać? Obecnie na jednym naładowaniu gazem idzie jakieś 100 kulek więc dużo. Czy poza tymi uszczelkami jest sens coś zmieniać? Hop up, lufę?

Mam Hi-Cape 5.1 WE, jakiś czas temu nabyłem lufę Lay-Laxa, nówka sztuka, bodaj z WGC sprowadzona. Do tego Gumka HU King Armsa, czerwona. Efekty? Gorsze niż na stocku. W sumie nie wiem na cholerę była mi zmiana lufy i gumki, bo stockowe dawały świetne osiągi - kuleczki ładnie kręciło, celność była jak na tak krótką lufę świetna. Sprawdzałem jeszcze konfigurację lufa LayLax + gumka stock WE - również gorzej niż na stocku :) Nie wiem jak strzela Twoja klamka, ale w moim przypadku zmiana była tylko na gorsze.

 

Jeśli zawory górne to dla Ciebie masakra cenowa to przykro mi- nie poprawisz osiągów hi-capy.

Szukając po necie znalazłem porównania ile dawały zawory hi-flow. W przypadku FPS czasem dosłownie nic, czasem ~20. Jak z kopniakiem? Nie pamiętam już. Ale jak dla mnie nie jest to warte 70pln dla jednego magazynka. Przynajmniej nie w przypadku HC 5.1 WE.

 

Co obecnie mam włożone w klamkę, można zobaczyć w moim profilu i taką konfiguracje uważam za optymalną (może jeszcze wrócę do głowicy tłoczka Shooters Design). Ostatnio chronowana na .25g i propanie pokazywała 315-320FPS przy ~20*C, więc jak na klamkę całkiem całkiem. BB też kopie bardzo przyjemnie, dużo mocniej niż stock.

 

Jeszcze odnośnie tych gumek 9Balla, radzę je często smarować olejkiem silikonowym. Ja u siebie trochę to olałem i zauważyłem, że jedna gumka zaczęła się już wycierać, a wystrzeliłem jakieś 200, może 300 kulek...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...