Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciemne kulki


Recommended Posts

Problem polega na tym że powinno się eliminować takich jak ten wspomniany przez Ciebie delikwent. Po jednym takim wybryku raczej nie miałby wstępu na imprezy organizowane przeze mnie czy ludzi z którymi się bawię.

 

Prawda jest taka że ciemne kulki w pewnych sytuacjach pomagają i na pewno niezaprzeczalnym ich atutem jest to że nie zdradzają pozycji snajpera. W szturmowych "zagrywkach" wg mnie nie mają sensu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg. mnie mają jeżeli ma się celnego AEGa. Przed każdym strzelaniem można wyregulować HU lub/i wyzerować celownik optyczny na białych kulkach, a potem strzelać na samych czarnych ew. z domieszką białych, jedna na 5 lub 10 czarnych. Grunt to w miarę bezwietrzna pogoda.

Link to post
Share on other sites

1 na 10 czy na 5? 1 na 3 lub na 2 wydaje się być sensowniejszą proporcją... to zależy jak długimi seriami się strzela więc to raczej indywidualna sprawa ;). Według mnie przy bardzo dużym wietrze nie ma co ich stosować, chyba że zimą. Choć nie zaszkodzi mieć jednego maga z czarnymi kulkami na ludzi lubiących akrobatyke ;).

Osobiście bałbym się malować/farbować kulki - po co zasyfiać HU i lufe jak można kupić w podobnej cenie kulki czarne w stocku :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, ale ja osobiście bedę testował sposób chochoła...

 

Używając low i realcapów nieocenione są kulki właśnie oczojebne - pomarańczowe lub czerwone. wystarczy 5 ostatnich i jest git, wiesz kiedy się ładować i nie musisz liczyć.

 

A co do reszty kompozytu to jednak sporo ludzi jest wręcz zmuszona do celowania po kulkach... i to właśnie dlatego używają białych.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Od ponad 6 miesięcy używam ciemnych (czarnych) kuleczek. Przy każdym zamówieniu staram się zamawiać kulki tej samej firmy i gramatury w stosunku ilościowym czarnych do białych 3:1 - białe służą mi do regulacji przyrządów celowniczych (kolimator) oraz do kontroli hop-upa przed każdą strzelanką.

Jako że pakuję do magazynków po około 40 kulek to staram się aby ostatnie 6-10 było białych - faktycznie poprawia to kontrolę nad zawartością maga, zwłaszcza w stresie i przy intensywnej wymianie ognia.

Co do efektu działania - nie zauważyłem żadnej różnicy (w sensie pogorszenia celności) między różnymi kolorami (bo i dlaczego miało by tak być?) Do tej pory używałem zazwyczaj kulek firmy extreme.

Białe kulki zawsze mnie denerwowały - nawet nie chodzi o matrixy" ale odkrywają przy strzale moja pozycję - a świadomie pozostając przy stockowym AUG-u TM i używając strzału pojedynczego - ma to wpływ na efektywność wykorzystania tej broni.

Poza tym nie po to mam przyrządy celownicze i nie po to je kalibruje żeby celować po kulkach (założona lufa Tanio Koba Twisted Barrel o długości 509mm całkowicie satysfakcjonuje mnie w aspekcie skupienia na odległości do 35m)

Pewnym problemem faktyczne jest pewien opór niektórych przed przyznaniem się do tego że zostali trafieni jeśli nie widzą kuleczki a 260fps (przy wadze kulek 0.25g) może nie być odczuwalne - dlatego na większe imprezy staram się dokładać nieco białych kulek tworząc namiastkę pocisków smugowych (i tak wtedy używam kontrolowanej serii więc stanowi to pewien kompromis między realizmem a mechaniką gry).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

SebaSoltys : z tymi czterema kulkami na końcu maga to świetny pomysł i zacznę go stosować, dzięki :) , a wracając do tematu to używałem trochę czarnych kulek G&G, wszytko pięknie i ładnie lecz zdarzało mi się trafić gościa a ten powiedział że nie dostał, a ja tracę pewność bo w sumie kulek nie widziałem . Druga sprawa to ustawienia optyki i korekcja na wiatr, który jest zmienny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ja używam od pewnego czasu czarnych kulek extreme 0,2g przy stocku CA z precką 6,03mm, nie zanotowałem żadnych zacięć a w dodatku przy lepszej pogodzie nawet WIDZĘ kulki w moim ACOGu. Spowodowane jest to odbiciem światła słonecznego od kuleczki co ułatwia sprawę strzelcowi a nie zmienia faktu po stronie ofiary (przynajmniej jeszcze tego nie odnotowałem). Niestety pozostaje tutaj fakt uczciwości graczy gdyż niekiedy po ewidentnym trafieniu brak odpowiedzi po stronie trafionego twierdząc że kulki nie widział.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sposób z książki "Po prostu żołnierz"

 

Normalne ammo-czarne

Smugowe-biało

Ładujemy reala/lowa/mida do połowy NORMALNYMI ,w połowie dajemy 3,4 SMUGOWE i dalej wciskamy NORMALNE. Ostanie kulki (-4) ,powiedzmy 5,6 to znowu SMUGOWE.

W ten krótki sposób mamy prosty sposób na kontrolowanie stanu amunicji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...