Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciemne kulki


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foka, szansa, że taka 6mm kulka z farbą...

a) nie rozpadnie się w komorze HU

b) nie rozpadnie się w lufie

c) nie roztrzaska się zaraz po wyjściu z lufy, ot tak

d) poleci prosto, a nie skręci pod kątem 70stopni prosto w drzewo

e) strzelec jednak będzie miał szczęście i jakimś cudem Cię trafi

f) kulka rozpadnie się na Tobie

...są naprawde nikłe ;)

Link to post
Share on other sites
Wiesz .. ASG nie ogranicza się do kulek 6mm plastykowych... istnieją też kulki 6mm z farbą...

 

 

Podpowiem Ci że te "kulki" z farbą istnieją od początku chyba ASG i jakoś po około 20 latach nie zauważyłem żeby poważne firmy sobie nimi głowy zawracały więc to że istnieją kawałki farby zalane w jakimś syfie i maja kaliber zbliżony do 6mm nie znaczy że są częscią "poważnego" ASG ale skoro Ty twierdzisz inaczej to przepraszam.... :wink:

 

Może zapytaj ile razy zebrani na WMASGu ludzie używali przez ostatnie 10 lat w trakcie rozgrywek tego czegoś z farbą....

Link to post
Share on other sites

CHryste... odpowiadacie jakbym napisał coś w stylu:

"Ej ludzie używajcie kulek z farbą!"

 

Więc dobra, napiszę to prosto i nie zwięźle.

((Powtórka post'a))

 

Cóż... kulki kolorowe, rzeczywiście dobry pomysł, ale żeby podnieść poziom FP do maximum to mam pewne marzenie. Mianowicie chciałbym aby producenci zrobili naprawdę porządne kulki z farbą, żeby obmyślili system produkowania kulek z farbą, ażeby nie było problemów z ich wystrzeleniem, czy też z rozbiciem się ich na przeciwniku... oczywiście kolejnym problemem jest zmywalność takich farb z mundurów... wiadomo trzeba by było wymyślić farbę łatwo-zmywalną, nawet po tym gdyby trochę zaschła. Wiele pracy i nie myślę, żeby w przyszłości (bliskiej) coś takiego powstało... za dużo roboty, pozatym koszta były by stanowczo większe. Tym nie mniej nie tracę nadziei i może kiedyś forma ASG przybierze świetny poziom, pod względem FP. A do tego czasu... Sami nie oszukujcie, a takich co oszukują wywalajcie.

 

P.S. Thor... idź porąb drewno na opał, albo wyżyj się na siłowni, albo zrób cokolwiek ze swoją energią. Bo jak narazie jesteś wybacz określenie:" sarkastycznie chamski". Twoja agresja w stosunku do (w tym przypadku) mnie, wygląda tak jakbyś przeszukiwał forum w oczekiwaniu na "na kim by się tu wyżyć".

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kulka ma wytrzymać siłę jaka na nią działa w komorze i nie rozpaść sie na HU to trudno jej kazać rozbić się bez problemu na przeciwniku. A nawet jeśli to są pewne odległości, na których nie ma szans się rozbić. I co wtedy?

Dostałeś!

Nie dostałem, nie ma śladu.

 

Dotychczas ludziom wystarczały zwykłe kulki. Poza tym FP nie zależy od amunicji tylko od ludzi. Jak ktoś chce oszukać to zawsze znajdzie sposób.

Link to post
Share on other sites

W sumie prawda... kiedyś do tanich sprężynek używaliśmy kulek z farbką... cóż ostro sklalem kolesia bo ten chciał cichaczem oszukać i po dostaniu farbą schował się za ścianą, wyciągnął szmatkę i manierkę...

 

Wiem, że to dość trudne(nie rozbicie w lufie, a rozbicie na przeciwniku), ale nie tracę nadziei, że kiedyś ktoś coś takiego wymyśli ;-)

Link to post
Share on other sites

Rak jeszcze raz powtórze: Skoro masz takie "chore" jak na ASG wymagania i marzenia to przesiądź się na paintball....

 

Tym nie mniej nie tracę nadziei i może kiedyś forma ASG przybierze świetny poziom, pod względem FP

 

Taak wpadł koleś który już zdążył poznac ASG "na wylot" i wie "że kiedys ASG będzie świetne" bo teraz to nie ma farby i jest do bani... :wink:

 

Wybacz ale zostanę sobie tutaj i poczytam jeszcze co wymyślisz ciekawego... Może będę miał okazję jeszcze troche pobyć sarkastycznie chamski i wyładowac swoja agresję na Twojej osobie :mrgreen:

 

A wogóle to wiecie na wschodzie strzelają się z wiatrówek proponuje takie rozwiązanie dla miłośników "farby"

Link to post
Share on other sites

O właśnie, tak sie zastanawiałem co to ten hardball ;]

 

OT się zrobiło, więc może nie rozważajmy tutaj na temat kulek z farbą, bo niestety ten pomysł nie jest trafny w AS.

 

Nieprzyznanie się osoby trafionej, która jest fair, nie czuła ani nie widziała kulki to już jest ryzyko osoby używającej kulek mniej widocznych. Nie można przecież zrzucać winy na kogoś kto nie mógł zanotować trafienia. Wiec, gdy wszystko jest fair, brak dobrej widoczności kulek to problem raczej strzelającego, niż obrywającego.

 

Co do samych trafień to zdarzyło się mi i nie tylko mi przyznać do trafienia dlatego, że widziałem kulkę/kulki lecące w moją stronę, a trafienia nie czułem, bądź go w ogóle nie było.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że osoba która nie poczuła ani nie usłyszała trafienia równie dobrze może nie zauważyć zafarbowania munduru. I co wtedy? Będziesz biegał za nią "dostałeeeeeś" ?

 

AS jest dobre takie jakie jest teraz, mi żadne kulki z farbą nie potrzebne by dobrze się bawić, a pomysł z kolorowymi jako oznaczeniem stanu magazynka, oraz dodatkową możliwością ukrycia swojej pozycji imo bardzo dobry.

 

Dyskusja znowu sprowadza się do tematu FP. Jeżeli osoba notorycznie nie przyznaje się do trafień, to możecie ją wykluczyć ze środowiska. Nie ma zmiłuj.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Przepraszam że, rozkopuję stare tematy. Ale ciemnych kulek jest coraz więcej w cenach białych. O każdej gramaturze i tej samej jakości co oryginalne białe.

ICS produkuje czarne kulki na madonion.eu do dostania w cenie normalnej (ics robi bardzo dobre kulki, polecam)

Xtreeme też robi ciemne kulki.

 

Może ktoś jednak testował po tym jak stały się naprawdę powszechne.

Proszę o wypowiedzi. Ja zamówię teraz z 2000 czarnych na próbę. Zobaczymy jak się będą sprawowały, i czy uda mi się wyregulować kolimator aby wogóle w coś trafiać :)

Serdecznie Pozdrawiam

Mateusz

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czarne, czarne... hmm...

a oliwkowe mogą być ? :D W tajgunie można dostać 0.25 właśnie w tym kolorze. Miałem i spisywały się dobrze, zero zacięć.

Jednak te kulki nie sprawiają zbyt dobrego wrażenia ;) . Kupiłem do... pistoletu :-F , ale mniejsza o to, ich konsystencja czasem jest niejednolita (zauważam jakby zacieki, czy jakby to nazwać), na jakiejś kulce zauważyłem ubytek tworzywa, jakby odłupane na powierzchni około 0.5 mm kwadratowego (a nie przyglądam się kulkom zbytnio).

Link to post
Share on other sites

Dorzuce moje 3 grosze. Uzywalem w snajperce (Atoz SWD 600fps) kulek ciemnozielonych, plusem bylo to ze gosc nie wiedzial z ktorej strony dostal, minusem to ze jak nie dostal, nie wiedzialem ile skorygowac.

 

Przepis na zrobienie kolorowych kulek:

- idziemy do sklepu chemicznego

- kupujemy barwnik do ubran - braz, oliv czy czarny

- bierzemy garnek

- wlewamy wody

- wrzucamy barwnik

- wrzucamy kulki

- gotujemy i mieszamy (wg instrukcji na opakowaniu barwnika)

- wyciagamy i dokladnie suszymy kulki

 

Przetestowane na kulkach 0,33 i lufie precyzyjnej. Kolor nie schodzi tak jak pod wplywem mazaka czy farby, barwnik nie tworzy dodatkowej warstwy na kulce i jest bardzo trwaly.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Jak dla mnie to jeszcze zależy kto by mógł takiej amunicji używać. My mieliśmy człowieka który nie dość, że przeleciał 5-cio kulkową serią w bliżej nieokreślonym kierunku i mówi: "Ty i ty dostałeś, schodźcie na respa!" to jeszcze wychodzi na środek pola bitwy i mówi "Strzelajcie we mnie, ja mogę robić uniki od waszych białych kulek bo je widzę a wy od moich nie". Takie zachowanie działalo mi na nerwy.

 

Ja wolę zwykłe białe kuleczki. Nie ma to jak poprawka po 1 nietrafionym strzale ze sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...