Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciemne kulki


Recommended Posts

Coraz częściej zauważam na strzelankach "matrixy", czyli unikanie kulek. Pierwszym sposobem na uniknięcie takich zdarzeń jest tuning, ale w końcu przez niego pozabijamy. Drugi pomysł, to używanie kulek koloru czarnego, czy też koloru ciemnozielonego, albo granatowego (chyba ten najmniej byłby zauważalny). Czy istnieją takie kulki? Czy nie sprawia problemu strzelanie takowymi, np ktoś dostał kulką, lecz jej nie zauważył, a także nie poczuł...

 

Czyż takie kulki nie wprowadziły by więcej realizmu do rozgrywki?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sam takie kiedyś zrobiłem i przetestowałem zanim pojawiły się w sklepach.

Jeśli twoja giwera wali centralnie tam gdzie celujesz to napewno będzie to rozwiązanie.

Ale jeśli np. wiatr będzie znosił kulki, wtedy nie będziesz w stanie skorygować bo nie będziesz widział gdzie strzelasz.

No i takie kulki to bardziej przydają się tam gdzie walka toczy się na sporych dystansach i pozostajesz długo niezaóważony.

Kulki do testów zabarwiłem w soku z markera.

Link to post
Share on other sites

Hmm, malowanie kulek to raczej trefny pomysł, są dosyć dokładne, a warstwa farby pogorszaba by ich jakość.

 

Rozwiązaniem jedynym było by produkowanie kulek z ciemnego kompozytu, no ale jak teraz tu efektywnie trafić z pomysłem do firm produkujących kulki...

Link to post
Share on other sites

Jakiś rok temu na wmasg był news, że CyberGun wprowadził takie kuleczki. Ja akurat chętnie bym łyknął takie kuleczki - ale na zimę, żeby było widać ich lot na sniegu. Matrixy matrixami, ale jednak wolę widzieć jak leci kulka - wiatr, zamoczony hop-up i lufa... Nigdy nie wiadomo czy kulki poleca tak jak powinny...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Pojawiły się czarne kulki 0.2g, które można zastosować w bardziej precyzyjnych lufach ^.^. Jak na razie można je dostać w Gunfire. Mam nadzieję, że kulki te będzie można dostać w wersji 0.23 i 0.25. Cena zadowalająca. No i brak matriksów.

Link to post
Share on other sites

Pozwólcie, że ja wtrące swoje 3 grosze... NasZ kolega miał kulki koloru granatowego i strzelanie takimi kulkami w zaroślach czy też w lasach jest lipne... Z tego względu, że nie widać czy w_ogÓle lecą... Przy tej prędkości i ciemnego koloru kulek jest praktycznie nie zauważalne cos takiego... Co innego w zimie, kulki ciemne byłyby bardziej zauważalne i można było by określić czy ktos by dostał. To jest moje zdanie... ale pomyślcie dlaczego producenci kulek robią jasne żeby było widać jak lecą i jak daleko i czy w_ogÓle lecą w cel... Ciemne kulki owszem ale do zimy...

 

[Pisownia! Wielokropek nie jest równoważnym zamiennikiem kropki! F.]

Link to post
Share on other sites

Ależ Watsonie, właśnie o to chodzi, żeby kulki nie było widać. Airsoft polaga na fair play i jeśli Ty musisz widzieć, że trafiłeś i krzyczeć, bo koledzy się nie przyznają to zmień kolegów. A dla trafionego kolor kulek ma małe znaczenie.

A chodzi o to, żeby nie było celowania po kulkach tylko normalnie, jak biały człowiek - za pomocą przyrządów.

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony jak widzimy, że nasza biała kulka odbija się od biegnącego człowieka, to mamy pewność, że trafiliśmy i śmiało możemy mu powiedzieć, że nie żyje. W czasie biegu albo przy trafieniu w oporządzenie nie czuje się uderzenia... A skoro my nie widzimy kulki, to jeśli tamta osoba nie poczuje... Gra się dalej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kiedyś miałem taką czarną owcę na celowniku po 3 (niby nie trafionych) strzałach w klate pÓźniej zaczĄłem strzelać tylko w ryj... Po pierwszym oboje doskonale wiedzieliśmy, że dostał ;) Wiem, mało inteligentne z mojej strony ale inaczej nie dało rady.

 

Jeśli chodzi o to co hindus powiedział: ja nosząc keVlara (ale nie kopie :D) i od niedawna IBA co_prawda bez kładów zawsze przed rozpoczęciem napie... no jak to sie mówi strzelanki na głos mówie, że mam ochorone ciałka i moge nie poczuć i prosze jak jak dostane, a będę grał dalej to żeby mi ktoś powiedział (albo trzepnął).

 

Pisząc na temat właściwy takie kulki z pewnościa znalazłyby moje uznanie bo to nie są Gwiezdne Wojny żeby strzelac kulkami jak promianiami laserowymi.

Link to post
Share on other sites

Używam xtreme 0,2g black od jakiegoś czasu.

Fakt często sie zdarza że jak sie przyczaję gdzieś i oddam jeden strzał

i dostaje jedna osoba z czterech idących to się porozgląda i ciśnie dalej.

Żeby nie zdradzać swojej pozycji nawet nie krzyczę że dostał bo

wiadomo że ściągnę na siebie ogień całej czwórki.

 

U mnie w grupie jeszcze dużo brakuje ludziom do ferplay niestety :(

 

 

Ale wracając do kulek to z niecierpliwością czekam na 0,25g

bo jednak przy 40 - 50 m jest już za dużo rozrzut i ciężko brać poprawki

na trafne celowanie.

Link to post
Share on other sites

Osobiscie nie widze sensu zmiany kulek na "mniej" widoczne...

U nas czesto osoby sie przyznaja do trafienia dzieki widocznosci lotu kulki, wiadomo ze strzalu z slabych replik mozna nie poczuc...

Jak wspomnieli poprzednicy: 1 zasada asg to fairplay... jezeli nie ma fairplay to będą obite ryje... inacej sie nie da :/

Link to post
Share on other sites

A jak się ma fairplay do chęci niezdradzania pozycji np snajpera ??

 

Bo jak dla mnie kwestia użycia ciemnych kulek ma się nijak do kwesti przyznawania się trafionego do tego że został trafiony. To jest problem przy którym kolor kulki nie ma znaczenia.

 

Ciemne kulki przedewszystkim mają pozwolić zostać dłużej nie wykrytym/zauważonym strzelającemu z większych odległości.

Link to post
Share on other sites

No cóż. Kolorowych kulek trochę brakuje. Każdy ma własne powody, dla których by chciał stosować inną kolorystykę niż tylko białe. Dla mnie inny kolor (nie koniecznie czarny) by ułatwił sprawę z rozpoznaniem kiedy mam połowę magazynka a kiedy się kończy. Coś dla zastąpienia smugowych w ostrej (jako znacznika ilości pozostałej amunicji w magazynku).

Link to post
Share on other sites

A mi się podobają filmiki "Bravo team" tam widać FP (mam nadzieję, że nie tylko na filmach) ... w sumie... po co robić kolorowe kulki? Niech się producenci wezmą solidnie do ulepszenia tych z farbą...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...