Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

No cóż, jeśli Tobie, takiemu wielkiem specowi i madafakaspecjaliście od wszystkiego trzeba tłumaczyć jak wyglądają nożyczki ratownicze i do czego służą to ja się poddaję. Zostań przy tym swoim bieganiu po lesie czy plaży i nie śmieć w wątkach o sprzęcie.

 

Uspokój się.

 

Pytam o to jak często używasz tych nożyczek w ASG, oraz o to czy nie wystarczyłby sam nóż.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Używam rzadko, jak połowa ludzi tu piszących swój sprzęt. Co więcej, apteczki używam ze dwa razy do roku. Mam przestać ją nosić?

 

Nie, nóż nie wystarczy - nożyczki są szybsze i łatwiejsze w obsłudze, a przede wszystkim BEZPIECZNIEJSZE.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie niż szelki ważniejszy jest pas. I w tym momencie pojawia się problem wzrostu.

BTP5 i ca. 20cm na zadku to dla mnie żaden komfort (w samochodzie czy siedząc na trawce w trakcie manewrów). Co więcej nie wiem ile on ma komórek Molle/Pals ale wygląda na nie za dużo. Z kolei w Miwo nie ma gdzie schować nadmiaru taśmy (co wkurza). Za to jest "sukienkowy" krój. Mi żaden nie pasuje :)

Link to post
Share on other sites

A ja się nie zgodzę, kupiłem BPT na kangurowej aukcji i po jednym treningu odsprzedałem dalej. Główny zarzut dotyczy tych standardowych szelek - bardzo źle mi się układały, odstawały i w ogóle jakieś-nie-bardzo. I nie chodzi o to, że nie są stricte przeznaczone do zielonej, bo wcześniej używałem miwowskich płaskich szelek z taśmy ("ucieczkowych", czy jakoś tak) i były ok (lubię płaskie szelki dobrze współpracujące z plecakiem), ale o to, że jeśli się nie ma tych 100cm w klacie, to szelki z BPT układają się na tobie jak marynarka po starszym bracie. Po prostu nie udało mi się pomimo najlepszych starań tak ich wyregulować, by dobrze rozkładały ciężar oporzadzenia na pasie.

 

I nie chodzi o to, że jestem miwofanatykiem, bo pas do repliki też mam od specopsa i jest naprawdę pierwsza klasa :-) (nie zamieniłbym go na żaden inny)

Link to post
Share on other sites

Też mam takie od Q Tactical Equipment (wszelka zbiezność z majorem Boothroyd'em zamierzona) ;). Bardzo je sobie chwale, wygodne solidnie uszyte, wzmacnaijace przeszycia. Pas po rekonfiguracji doskonale współgra z PC, bede miał chwilke czasu to je obfotografuje i zrobie dokładniejszy opis. Co do ceny to musisz uderzyć do ich autora, teraz nieco podrożały ;)

Link to post
Share on other sites
Guest british

Mam pytanie - szukam oporządzenia do tzw. "taktyki zielonej" - potrzebuje miejsca na jakieś 10 magazynków, apteczkę, małe cargo, butt-pack, ze 2-4 fragi, wodę (nie tylko w camelu), jeśli się da, to również kilka granatów 40mm, do tego chciałbym, żeby dało się w miarę wygodnie założyć na to plecak (zarówno patrol packa, jak i coś większego).

Rozważam opcje beltkit, lub opcję KP-9 (lub KP-12) z Miwo uzupełniona pasem. Jak lepiej?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Belt. Odpowiedni Pas skonfigurowany z shingle'ami i na tym ładownice na 3 magi. Poszukaj mojej konfiguracji, mieszczę tam 11magów, krótką, 2fragi, wodę, duże cargo na tyłku, i w aktualnej parę pomniejszych gratów. Kp12 ma sporo więcej miejsca ale przenoszenie plecaka jest też sporo mniej wygodne.

Link to post
Share on other sites

@british: Jeżeli gdzieś dorwiesz, to wspomniany przez ciebie sprzęt ze spokojem upchniesz do kamizelki Eagle TAC-1 z podpiętym pasem LC-2. Rozwiązanie może i nie najmodniejsze, ale z pewnością sprawdzone, solidne i moim zdaniem wygodne.

 

Zdecydowane plusy tego układu to szalona prostota i znaczne lepsze rozłożenie ciężaru niż ma to miejsce w beltkicie jako takim.

 

Do wad za to można zaliczyć jedynie częściową modularność i nieco przestarzałe elementy ALICE. Komu jak komu, ale mnie to akurat nie przeszkadza.

 

Oczywiście na plecak też się znajdzie sporo miejsca.

Link to post
Share on other sites

Sam właśnie wracam do idei TacV+pas ale wszystko w wersji molle. Bo nic mnie bardziej nie wkurza jak pękatość oporządzenia z którą walczę jak mogę. Dlatego bieżąca koncepcja to kamizelka molle (typu produktów Specops, kamizelki holenderskiej) i pas o wysokości 2 rzędów taśm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam problem z moją konfiguracją, lub z samym pasem.

http://img442.imageshack.us/img442/8374/pt3nowa.jpg

pt3nowalow.jpg

Tak to wygląda.

Problem jest albo w konfiguracji albo w pasie.

Wszystko niby jest git, pas siedzi sztywno (ale przełożyłem go tak, żeby leżał nisko) ale gdy przechodzę do czołgania pas podchodzi wyżej, dzięki czemu leży luźno i obraca mi się w taki sposób, że na stronie na której jest ciężej (lewej, z 4ma magami od AK) ładownice przechodzą bliżej środka brzucha i czołgać się muszę na JEDNEJ ładownicy na 2 magi do AK.

 

Można temu jakoś zaradzić?

 

Poza tym mam jeszcze pytanie, czy nóż sensownie zamontowałem, totalna improwizorka, wsadziłem go pod palsy i siedzi baaaaardzo mocno, interesuje mnie tylko czy zamontowałem go w odpowiednim miejscu (W innym się nie dało) jeśli w złym, to pytam jeszcze jak można go zamontować gdzieś indziej, jeśli konstrukcja pochwy wygląda tak:

nozg.jpg

czarne pola to otwory.

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie czołgania:

- czołgaj się tak, żeby pas nie podjeżdżał do góry albo

- załóż kaburę udową, będzie trzymała pas albo

- poprawiaj sobie pas jak podjeżdża.

 

Odnośnie noża: nie jest to rzecz, do której dostęp musi być szybki. Wystarczy, że nie przeszkadza, nie wypadnie i możesz go wyjąć i schować bez pomocy. Można kombinować z montażem na palsach przy pomocy gum w innym miejscu, tylko po co.

Link to post
Share on other sites

Szaszlyk 133 - coś ci podpowiem, nie wiem, czy taki "trik" da sie zrobić z Twoim oporządzeniem (nigdy go nie nosiłam) ale w PLCE ładownice nosi się na biodrach (co ty robisz, z wyjątkiem tej malutkiej ładownicy po lewej) ORAZ klamra zapinająca pas jest na lewo mierząc od pępka - klamra w PLCE jest duża i kanciasta - można się z nią czołgać/leżeć, ale wygodniej jest mieć klamrę na boku (chyba, że wymienisz sobie na taką klamrę jak w 58 Pattern lub ALICE).

 

Plus - nie przeszkadza ci ten wiszący pas-trok (przy klamrze)?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...