Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Samą kolbę prawdopodobnie trzyma nad ramieniem, przynajmniej tak to wygada na zdjęciu.

Jeśli to prawda ,że był na pierwszej zmianie(nie wiem,nie znam - więc nie wątpię). To nawet z nawyku trzymał by inaczej broń.

No chyba ,że już nie ma zębów. :-F

 

A może to tylko to zdjęcie robi takie dziwne wrażenie.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie liczylem ile mi zajmowalo robienie zmiany zarowno z workiem czy bez (ale nawet bez raczej nie wrzucalem magow do ladownicy a za koszule co dla mnie jest duzo wygodniejszym rozwiazaniem). Ale fakt faktem, ze worek jest przydatny acz nie niezbedny :]

 

Wrzucanie magów za pazuchę to stara dobra szkoła i do tego dobrze mieć smocka :)

Tylko teraz to większość nosi kamizelki zintegrowane, a za nie trudno cokolwiek wsadzić.

Ogólnie worek na odzysk się przydaje, ale można też wypracować sobie indywidualną technikę. A z czasem dochodzi się do tego własnego idealnego rozwiązania. Ja się przyzwyczaiłem i lubię mieć coś, w co mogę wrzucić pusty magazynek, choć są takie sytuacje, że wyrzucam je na ziemię, a zbieram jak już jest po wszystkim. :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko idzie w miarę gładko jak się ma magazynki m4/m16 - z magami do kałacha już nie jest tak słodko ;) Jako, że zawsze latałem z emką, a od niedawna mam dodatkowo AIMa to z przyzwyczajenia też wrzucam magi do kieszeni - nie układają już się tak fajnie jak emkowe ;)

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Policz sobie komórki na kamizelce - podziel przez dwa i największa liczba całkowita mniejsza lub równa od otrzymanej jest liczbą ładownic dwukomórkowych(do których taki shingle należy o ile się nie mylę) która na nią wejdzie :)

 

 

Patrząc tak na szybko na podstawie zdjęć z internetu stwierdzam że zmieści się.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
Na stronie pisało 2 podwójne do M4(jedna 4 magi miała mieścić)

A tu zonk przyszły 2 ładownie i jedna mieści 2?

Skoro było napisane "podwójna ładownica" to znaczy, że ma miejsce na 2 magi - jakby miała mieścić 4 to byłoby napisane "poczwórna". Nie wiem czemu wydedukowałeś sobie, że podwójna ładownica ma mieć miejsce na 4 magi...

Edited by Neskey
Link to post
Share on other sites

Ech... Neskey, nie wyskakuj przed orkiestrę, bo system zapisu się kłania.

 

Podwójna ładownica - oznacza ładownice o dwu kieszeniach na jednym panelu.

 

Jak masz napisane podwójna ładownica na 2 magazynki (2X2) to wiadomo o co chodzi. Pierwszy parametr określa ile jest kieszeni na danym panelu/module, drugi ile magazynków włazi do każdej z tych kieszeni.

 

Ładownica 2x3 oznacza podwójną ładownicę, do której możemy zmieścić po 3 magazynki do każdej z dwóch kieszeni.

 

O to między innymi chodziło w prowadzonej jakiś czas temu dyskusji o shinglach - shingle mieszczą zasadniczo po 1 magazynku w każdej kieszeni/przegródce. Więc jak mówię potrójny shingle - to wiadomo że chodzi mi o płaski modułowy panel mieszczący 3 magazynki.

 

W kieszeniach kombinowanych - mieszczących np magazynki i do długiej i do krótkiej na jednym module stosuje się zapis na przykład 2x1 AK/4x1 G17

Link to post
Share on other sites

No i Catch ładnie rozpisał to co chciałem w skrócie przekazać ;)

 

To teraz pytanie:

Jak nazwiemy otwartą ładownicę mieszczącą 2 magazynki zrobioną na wzór shingla, czyli z palsami na zewnątrz oraz gumką przytrzymującą magazynek od góry.

Link to post
Share on other sites

No i Catch ładnie rozpisał to co chciałem w skrócie przekazać ;)

 

To teraz pytanie:

Jak nazwiemy otwartą ładownicę mieszczącą 2 magazynki zrobioną na wzór shingla, czyli z palsami na zewnątrz oraz gumką przytrzymującą magazynek od góry.

 

 

Ładownicą na 2 magazynki, modułową, otwartą (ew. bungee retention)

Link to post
Share on other sites

No,no panel 6X2 to śmiały plan. Ciekawe tylko dlaczego właściwie nikt na świecie nie wychodzi specjalnie poza układ 3X2? Może na przykład dlatego że taki wielki moduł jest bez sensu - lepiej wtedy i lżej robić oporządzenie hybrydowe, kombinowane? Tak wielki moduł narzuca nam maksymalne ograniczenie konfiguracji sprzętu i jak się nam coś odwidzi to już nic z nim nie zdziałamy. Dlatego jeśli mamy w głowie jakąś niezmienną wizję oporządzenia można równie dobrze zamawiać sprzęt klasyczny lub hybrydowy. Oszczedzimy wtedy na masie którą normalnie pochłania system taśm modułowych.

Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że tworzenie projektów pod indywidualne zamówienie jest mniej opłacalne. Zamiast zrobić jeden typ kamielki ze stałymi kieszeniami i sprzedać w niewielkiej liczbie (bo niektórym będzie on pasował, ale reszcie nie bardzo), lepiej zrobić taką kamizelke w systemie modułowym i mieć dodatkowe zyski ze sprzedaży kieszeni. Do tego uszczęśliwi się większą liczbę klientów. Taki panel 6X2 to niegłupi pomysł, ale ilu chętnych się znajdzie? Osobiście wolałbym dwa panele 3X2, bo zawsze moge zmienić kamizelke a ładownice wykorzystać w nowej, a panel 6X2 mógłby być już za duży.

 

Ale to jest tylko moje zdania i mogę się mylić (czyli maniaka kamizelek modułowych :-F

 

Wracając do tematu. Waszym zdaniem da się wygodnie używać plate carriera (miwo, system 20mm) z pasem PT3? Na osobniku 178cm wzrostu. Pytam bo posiadam taki komplet i jest mi w nim wygodnie, ale jakie jest wasze zdanie?

 

Pozdrawiam

Edited by Mike Pawel
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...