Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Jezeli to ma byc duzo, to nie chce wiedziec ile dla twoich znajomych to malo :P

 

A tak serio - pozbadz sie chlebaka i kup cos normalnego (modulowy butt pack, waist pack itp), poza tym jezeli bawisz sie w noszenie strzelby tylko jako backup'u to moze pomysl o ladownicy na przedramie na shellsy - zwolni ci to troche miejsca na chescie. Co wiecej, pomysl o tym, zeby na chescie nosic 3-4 magi w shinglach, plus pare dodatkowych na pasie (wiem, ze to moze moje zboczenie, ale minimalna ilosc magow zapasowych to cos kolo 9). Mozesz tez pomyslec o przerzuceniu wszystkiego wlasciwie tylko na pas.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozumiem Cię, mam 5 magów i uważam, że wciąż brakuje mi 5 do szczęścia. :-P

Modułowego butt packa lub waist packa szukałem (tanio!) i nic nie mogłem znaleźć. :-P

Na razie nie mam zasobów pieniężnych na dodatkowe wydatki.

Czyli jak oceniacie to ile mam sprzętu, jest tego ile trzeba, czy cos zabrać, dorzucić?

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Na szybko nowa wersja beltkitu. Oparta na starej dobrej ALICE. Szelki w trakcie przerobek, narazie zrobione na wersje H. Wg widoku od lewej:

-3 razy potrojna kieszen na magi do M4

-Kieszen na manierke z naszyta kompasowka

-SAW 200 w roli kieszonki uniwersalnej/kieszeni na dodatkowe pudlo dla gunnera

-kieszen na manierke

-Bianchi z klamka (Glock lub Colt 1911)

-kieszonka pelniaca role apteczki

-kompasowka

 

Brakuje jeszcze kieszeni na magi pistoletowe (bedzie po lewej) i jakiegos noza. No i comfort pada coby wygodniej sie nosilo. Dodatkowo dojdzie jeszcze camelbak, tylko ze rowniez czekam na to az do mnie dojdzie (no i pozniej malowanie go jeszcze czeka :P). Ktos ma jeszcze jakies sugestie?

 

sdc12982.th.jpg

 

Malowanie jest w porządku, tylko mam jedna uwagę, nie lepiej było pomalować graty na brązowo?

Link to post
Share on other sites

szaszlyk133 Ile to tanio?

- chlebak wp (zapasowa czapka, gogle, żarcie, kubek i pierdółki) - na nim naszyta kieszonka z lubawki a w niej mały notesik zabezpieczony przez wodą oraz izloka

Wywal kubek (lub zmień na składany), zamiast żarcia bierz batony, gogle zostaw w domu i zmieścisz się do ładownicy SAW 200 i jeszcze ci na sporo "pierdółek" miejsca zostanie.

Link to post
Share on other sites

@Wukasz: te chlebaki z demobilu WP można dostać w cenie 1 piwa ;) W AMW chyba nawet taniej, coś mi się tak przewinęło przez oczy.

 

@szaszlyk133: to nie jest dużo, naprawdę. Z drugiej strony, zawsze możesz wypatroszyć oporządzenie, połoyć każdy element ekwipunku na podłodze, i zapytać sam siebie "a po co mi to?" (kiedy ostatnio tego użyłem, czy przypuszczam, że w przewidywalnej przyszłości będę tego potrzebował?).

Jeśli dojdziesz do wniosku, że niepotrzebnie coś nosisz - wiadomo, wywalić.

 

Mnie na przykład zastanawia po co Ci gogle (ochronę oczu nosi się na oczach ;) - domyslam się, że to zapasowe) i "zapasowa" czapka. Owszem, chłodno jest (listopad w końcu), ale jedna czapaja chyba starczy?

 

Pozostaje jeszcze pytanie, co nosisz w plecaku (albo mógłbyś nosić, wywaliwszy to z pasa).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
szaszlyk133 Ile to tanio?

Aktualnie nie mam kasy, wiec możliwa każda najniższa cena, bo stać mnie na 3 piwa na razie i tyle, z tym, że bym się do tego zadłużył xDD

 

-gogle były dla kolegi, w tą sobotę się przydały.

 

-plecaka nie noszę, mam piękny w panterce leśnej i wgl jest super, ale zrobiłem tak, że raczej beltkit służy mi ostatnio jako plecak, tzn w akcji go wywalam xD

są wtedy dwie opcje, obrona i atak:

- obrona - rozkładam belta przede mną i z niego wyciągam magi

- atak - mam w kałaszku spięte dwa, jeden dodatkowy na chescie i jeden jeszcze w lewej łapie, co daje mi 4 magi razem, przy czym wszystkich mam tylko 5 :P

 

Ogólnie to jakbym dał sobie ładownice podwójną z pasa na chesta to bym miał całe ammo i rzeczy do walki na chescie a na belcie tylko plecakowe typu jedzenie, picie i mniej potrzebne rzeczy.

Problem w tym, ze podwójna za bardzo od chesta będzie odstawać i utrudnię sobie (imo uniemożliwię) czołganie.

Problem zostałby rozwiązany przez drugą pojedyńczą na maga którą dam na chesta.

 

Ogólnie co myślicie o noszeniu:

-lekki czest + belt z rzeczami plecakowymi (zarcie picie, pierdoły)

-lekki belt + plecak

-lekki czest + plecak

-zarąbany belt ze wszystkim, przez co będzie mi się obręcał, źle ciążył, przeszkadzał, podwijał itp itd.?

Która opcja najlepsza?

Link to post
Share on other sites

Która opcja najlepsza?

Najlepiej to beltkit, chest i plecak ;)

Na belta dajesz to co najbardziej potrzebne m.in. nóż, manierkę, apteczkę, klamkę i amunicję do klamki, do tego poncho i jakaś żelana racja.

Na chesta amunicję do głównej + granaty a do plecaka luksusy, które nie będą Ci potrzebne w walce i wszystkie rzeczy bardziej bytowo-biwakowe m.in gore-tex, menażka, zapasowa odzież, zapas wody i jedzenia.

To tak w dużym skrócie i uproszczeniu.

Na tą chwilę wątek ma 77 stron, przeczytaj go od początku, to raczej nie będziesz miał problemów z tym co i gdzie dać. A co jest najwygodnejsze, to już będziesz musiał sobie sprawdzić w polu.

Link to post
Share on other sites
Na belta dajesz to co najbardziej potrzebne m.in. nóż, manierkę, apteczkę, klamkę i amunicję do klamki, do tego poncho i jakaś żelana racja.

Przełożyłbym apteczkę do plecaka, za to dołożył do pasa malutką kieszonkę na śrubokręty i nożyk drobny.

 

Na chesta amunicję do głównej + granaty a do plecaka luksusy, które nie będą Ci potrzebne w walce i wszystkie rzeczy bardziej bytowo-biwakowe m.in gore-tex, menażka, zapasowa odzież, zapas wody i jedzenia.

Na krótsze wypady sobie plecak odpuszczę a chesta po prostu mam malutkiego bo strasznie mały fus jestem, poza tym, jak dam więcej niż podwójną ładownice na maga do będzie przeszkadzać w czołganiu (narazie mam jedną na maga, jeden granat i jedną do klamki (jako szybkoładowarkę)).

Więc sprawa komplikuje się o to, że na chescie nie mam za dużo miejsca a na pasie tak (posiadam pt-3 z miwo).

 

wątek ma 77 stron, przeczytaj go

dotychczas znalazłem sobię czas, że przez 4 dni zdążyłem przeczytać 45 stron, ale aktualnie nie mam tyle wolnego, a chętnie bym doczytał. :/

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites

Apteczka powinna być zawsze przy sobie. Co prawda w airsofcie w przeciwieństwie do wojaczki bardzo rzadko się zdarzają rany postrzałowe zagrażające życiu czy poważne wypadki ale z apteczką jest jak z prezerwatywą - lepiej mieć i nie skorzystać niż żałować, że się nie wzięło. Mi apteczka najczęściej służy jako źródło maści odkażających i plastrów na rany po kulkach i drobnych skaleczeniach. Śrubokręt i scyzoryk bez problemu znajdą swoje miejsce w mundurze.

Link to post
Share on other sites

Szaszlyk133, to z koncepcją linii oporzadzenia się zapoznałeś :) teraz pora zastosować w praktyce :)

 

Zgadzam się z Kantkiem: apteczka to rzecz pierwszej potrzeby, musi być z Tobą. Acz możesz sie zastanowić, co chcesz w niej mieć, 95% sytuacji airsoftowych z którymi ja się spotkałem wymagało plastra z opatrunkiem i wody utlenionej. Parę razy przydało się coś więcej. Choć znowu: lepiej mieć i nie potrzebować, niż odwrotnie. De facto mógłbyś zredukować apteczke podręczną i upchnąć ja w kieszeń munduru, jeśli tak Ci ciasno.

 

Do plecaka - "luksusy", czyli rzeczy, któych nie potrzebujesz w czasie gry. W tym śrubokręty i inne narzędzia - chyba, że masz szwajcarski scyzoryk czy innego multitoola, które nosisz po kieszeniach munduru. W końcu jak Ci replika siądzie, to nie będziesz jej rozkręcał w krzakach pod ogniem - albo oberwiesz, i zejdziesz z pola walki (nawet długiej gry) by spokojnie naprawic ja w respie / trupiarni, albo pozyczysz od kogoś sprawną, prawda?

Link to post
Share on other sites

Ja się trochę nastawiałem na to, że na pasie upchnę wszystko co potrzebne razem z rzeczami plecakowymi.

Ale jak na razie to co zmienię to:

-walne parę plastrów i wodę utlenioną do munduru oraz mniejsze śrubokręty.

-zmniejszę ilość rzeczy na pasie do manierki, zrzutu, magów i ammo (+batony).

-nie wiem czy to dobry pomysł, ale zrobię sobie chest jako przed-ostatnią linię (bo jest mniejszy, lżejszy itp) i dam do niego tylko szybkoładowarkę na 100bb i jeden mag (może hi-cap :P)

-w plecaku będę nosił resztę niepotrzebnych śmieci.

 

Wszystko jest ok?

Może jakieś poprawki (mile widziane :P)?

Link to post
Share on other sites

kami.th.jpg

Bandolier CQB na 6 magazynków

Shellsy do shotguna

Pare petard na różne okazje do szybkiego użycia

Bowman

CQB sling

 

kami2.th.jpg

Kamizelka:

Od lewej - pojedyncza ladownica pistoletowa na czerwona szmate

Pod lewa pacha mała kieszeń cargo do przenoszenia kulek

Radiopouch z radyjkiem

Na plecach pokrowiec na camelbaka który czeka na swój zbiornik ;) obecnie traktuje go jako mini plecaczek. Na nim podczepiona regulowana taśma gdyby trzeba było coś na plecy przeczepić.

Pod prawa pacha Medic Pouch którzy służy do noszenia zapasowych baterii, multitoola, scyzoryka, izolki, kluczy ampulowych i inne tego typu narzędzia

Na prawo od medic poucha jest uchwyt na shotguna (który wbrew pozorom wygodnie się nosi)

 

Blast Belt:

Podwójna ładownica na magazynki do pistoletu. W jednej jest szybkoladowarka do kulek a w drugiej magazynek zapasowy do klamki

Worek na odzysk

Utility pouch na granaty - 10 sztuk

2 granaty podczepione na uchwyty uniwersalne. Dosyc wygodne zastosowanie i szybko mozna dobyc granatu

 

Panel udowy na lewa noge z 2 magami

Kabura udowa z klamka na prawej nodze

 

 

 

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Magazynki do krótkiej na panel udowy, bo słabo widzę do nich dostęp jak nad nimi wisi kieszeń bezpośrednio. Zaopatrzyłbym się też w kompletną apteczkę i podłapał jakiś podstawowy kurs, a nie nosił jakieś pierdolety po kieszeniach medycznych.

 

Noszenie granatów trzymających się tylko na gumkach to proszenie się o kłopot. Dodaj parę kieszeni normalnych. Tak samo noszenie na wierzchu gołych petard to raczej mało chwalebna inicjatywa.

Link to post
Share on other sites

Co do medic pucha to chce zrobić tak własnie jak mówisz.

Co do granatów to czekam aż dojdzie do mnie podwojna ladownica na granaty - wtedy zastapi ona miejsce uchwytow uniwersalnych.

 

A co do ladownic na magi do pistoletu to wyprobuje Twojego pomyslu, aczkolwiek wtedy lewa czesc pasa nie bedzie dociazona... wiec cos by tam trzeba umiescic

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Planuję kupić kamizelkę IBA, szukałem różnych fotek z tymi kamizelkami ale nic ciekawego jeśli chodzi o rozmieszczenie ładownic itp. nie znalazłem.

 

Ma ktoś jakieś ciekawe rozwiązania zastosowane w tej kamizelce ? jakieś patenty czy coś ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

IBA podspodem, a na to FLC z ładownicami. Chyba że konieczni chcesz mieć ładownice na IBie to wrzucasz jak na normalnego PC - ładownice na magi na środku, carga na boki, camel na tył, magi do krótkiej, i granaty na cyckach.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...