Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Ja mam za to pytanie jak nosic ALICE. (czytałem instrukcję)

 

Mam dylemat czy:

1. Nosić ALICE na brzuchu.

2. Pod brzuchem.

3. Całkiem nisko jeszcze niżej niż pod brzuchem(biodra(?))

 

Kolejny to:

1. Wsadzać bluze BDU do spodni

2. Nie wsadzać.

 

Ostatni jak nosić alice z kamizelką PASGT:

1. Alice na kamizelce

2. Tuż pod kamizelką.

3. Całkiem nisko jeszcze niżej niż pod brzuchem(biodra(?))

 

Proszę od odp.

 

PS. Skład ALICE:

-2xładownica z przodu i szelki o nie zaczepione

-2x manierka

-Buttpack i szelki o niego zaczepione.

-Kompasówka

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może chce wiedzieć jak się powinno nosić i jak według większości jest wygodniej potem przeanalizować wypowiedzi i zobaczyć czy rzeczywiście tak jak się powinno nosić jest wygodniejsze od "tak mi się podoba".

 

PS. Nie obraź się, ale skoro twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu proszę nie wypowiadaj się. Bez urazy.

Link to post
Share on other sites

A wrecz przeciwnie, wnosi. Sprawdź jak Ci bedzie najwygodniej i sam zdecyduj. Ja z rekonstrukcji mam taki nawyk że musze miec pas w pasie zeby byl dosc ciasno a na zdjęciach wielu zolnierzy nosi prawie na jajach pas i do tego luźno. Także co czlowiek to nawyk.

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem każde położenie i każde mi pasuję więc chce się dowiedzieć jak powinno się nosić i dalej wiadomo.

 

I właśnie jeszcze pozostaje sprawa pasa luźno, normalnie czy ciasno. Wiem że każdy nosi inaczej, ale konstruując oporządzenie "wynalazca" miał jakieś z góry ustalone "warunki" noszenia. Jak i pewnie jakoś w US uczyli jak to nosić najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Pas na biodrach jest dość niewygodny, kucając ładownice wchodzą ci w uda i jest kiszka, pas powinno(mi tak lepiej) się mieć trochę wyżej. Najlepiej jeżeli masz na dobry rozmiar smocka brytyjskiego ta pas miej tak, żeby dostać się do dolnych kieszeni ;]

Link to post
Share on other sites

Z bdu wyciąć dolne kieszenie, przeszyć na ramiona, bluzę do portek. Będziesz d3lt4 i nikt Ci nie podskoczy ;)

 

Śmiej się śmiej ale tak jest najwygodniej ;) Biegałem w BDU i ACU teraz BDU mam przerobione na RAID i wolę je bardziej niż mulicama w ACU i ACU w UCP ;]

 

 

A co do pytań kolegi - skoro pytasz o takie szczegóły jak się nosi tzn jak noszą żołnierze bądź nosili to może takie pytanie raczej w dziale o rekonstrukcji i stylizacji?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Foka pisze. Poza tym... załóż na pasie ładownice z przodu (im większe i bardziej kanciaste, tym lepiej) i spróbuj się w tym położyć. Albo poczołgać - szybko się dowiesz, czemu tak, a nie inaczej ;).

 

Ja z przodu na pasie mam latarkę i magazynek do pistoletu - jedno i drugie najwyzej minimalnie wyższe, niż sam pas. Z cegłą w rodzaju ładownicy na 3 magazynki w tym samym miejscu faktycznie zrobił bym sobie krzywdę przy kucaniu, klękaniu czy leżeniu...

Link to post
Share on other sites

Ummm... Ty mówić do pawian? ;) Co to znaczy "na ukos"?

 

Jeśli pępek masz na godzinie 12, to na 10 (i 2) powinno dać się sensownie powiesić ładownice. Na 9 i 3 na pewno. 8 i 4 może być cięzko sięgnąć. od 5 do 7 - zarezerwował bym na rzeczy, których naprawdę nie muisz miec natychmiast pod ręką (manierka, cargo, itp.).

 

Ale i tak najważniejsze, żeby Tobie było wygodnie.

Link to post
Share on other sites

Śmiej się śmiej ale tak jest najwygodniej ;) Biegałem w BDU i ACU teraz BDU mam przerobione na RAID i wolę je bardziej niż mulicama w ACU i ACU w UCP ;]

 

Ja do tej pory miałem przeszyte kieszenie ze starej bdu do nowej na ramiona, po jakimś czasie zdecydowałem się usunąć te z dołu bo po prostu przeszkadzają. Bo d3lt4 ma rację 8)

 

Kalashnikov - ładownice daj możliwie najbardziej z przodu tak żeby nie przeszkadzały. Im bardziej z przodu, tym wygodniej do nich się sięga, przynajmniej mi. Spróbuj kilka konfiguracji i sam dojdziesz do optymalnego położenia. W końcu po to jest modularność.

Link to post
Share on other sites

Odradzam noszenie pasa leżącego na biodrach ;-) Po całodziennym zlocie kręgosłup boli(sam nie wiem czemu, ale boli ;-) ) Dotyczy się to samego pasa... Jak będzie z szelkami, to jeszcze zobacze ;-)

 

 

A jak ten twój pas wygląda? Jak jest obciążony? Ma comfortpad?

 

Nie wyrywałbym się tak z "doradzaniem" czy "odradzaniem" podając tak mało szczegółów...

Link to post
Share on other sites

Odradzam noszenie pasa leżącego na biodrach ;-) Po całodziennym zlocie kręgosłup boli(sam nie wiem czemu, ale boli ;-) ) Dotyczy się to samego pasa... Jak będzie z szelkami, to jeszcze zobacze ;-)

 

Załóż szelki to pogadamy, i do tego comfortpad najlepiej. Podstawową wadą zwykłego lc-2 jest obcieranie bioder, jak go porządnie obciążymy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...