Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Szelki narazie testowałem w domu, choć przy tym samym obiążeniu i większym było o 101% lepiej(niż z samym pasem) ;-) Jak będzie w boju to jeszcze zobacze... Chodzi mi o sytuację, kiedy lc-2 z 3 ładowniacmi całym swym ciężarem opiera się na biodrach, kiedy skróciłem pas i nosiłem go ''na wcięciu'' ból nie występował.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam inną

Jak już zakupisz to co wujek Catch napisał to zepnij to w całość i idź do lasu, wróć idź znów za tydzień, wróć idź znów i wtedy może dowiesz się jak Ci wygodniej ....

skąd mam wiedzieć nie znając Cię i Twojej budowy jak będzie Ci łatwiej

wszystko wychodzi w praktyce

 

wtedy napisz co i jak

Link to post
Share on other sites

ca6d2be2349c17f2m.jpg

Tak wygląda moja konfiguracja:

Pas PT2, szelki i od lewej:

- kieszeń na radio

- 2 ładownice na M4\HK416

- apteczka(przerobiona chińszczyzna)

- kieszeń MRE (na różne pierdoły)na niej:

- mała kieszeń na worek z kulkami

- kieszeń na bidon rowerowy

- kieszeń na granat dymny

- kabura z 2 ładownicami

- ładownica M4\HK416

- kieszeń na granat dymny

 

W przyszłości po drugiej stronie niż bidon kieszeń na latarkę kątową, na apteczce worek na odzysk, na szelkach mała kieszeń na składany nóż.

 

Do kompletu dochodzi plecak PP25 z camelbakiem.

Link to post
Share on other sites

po 3h spacerze calkiem znośnie

do bocznej mam tylko 1 magazynek i jak do tej pory na strzelance nawet razu nie używałem a w ładownicach są szybkoładowarki

 

to nie miwo, to helikon po przeróbkach a dokładniej to zostało tylko usztywnienie z helikona

postaram się zrobić lepsze foty to wrzucę (może nawet w "ambitne")

Edited by amper
Link to post
Share on other sites

oba zarzuty wobec mocowania i ładownic pistoletowych i worka na zrzut moim zdaniem są bezpodstawne

 

jest w cholerę firm które oferują kabury z ładownicami na zewnętrznej powierzchni tak jak zauważył Szaszłyk ..to taktyka zielona i są tam zupełnie inne priorytety.

trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co jest ważniejsze ..albo co sie stanie jak zamontuję kieszeń tam czy siam

 

identycznie jeśli chodzi o worek na zrzut

jaki to argument masz w zanadrzu Majorze pisząc że to kiepski pomysł ?

 

ideą w zielonej jest mieć jak najwięcej potrzebnych rzeczy przy sobie

a nie ścigać się w ich wymianie

masz główną broń i walisz najpierw z niej ..potem sięgasz do POPRAWNIE ZAMONTOWANYCH ŁADOWNIC DO BRONI PODSTAWOWEJ i to jest najważniejsze kryterium jesli chodzi o zieloną ..magazynki i granaty

jak ktoś może je wyciągać szybko to może nosić gdzie chce

 

co w takim razie powiedzie chłopakom z SAS lub innych używających kamizelek z ukrytymi wewnętrznymi kaburami gdzie po jednej stronie masz klamkę a po drugiej magazynki i każde jest zapięte na pionowy zamek ?

 

bron krótka jest do wymuszanie posłuszeństwa , jako zapas podczas ucieczki i przy awarii broni długiej ....ale nie jest najistotniejsza

Link to post
Share on other sites

identycznie jeśli chodzi o worek na zrzut

jaki to argument masz w zanadrzu Majorze pisząc że to kiepski pomysł ?

Apteczka to apteczka, powinna być łatwo i szybko dostępna a nie zawalona gratami. Wyobraź sobie że musisz szybko użyć apteczki a wisi Ci na niej worek z 8-10 pustych magazynków.

Link to post
Share on other sites

Ja słyszałem że z własnej apteczki korzystasz w ostateczności,gdy pateczka kolegi któremu pomagasz się skończy. W takim przypadku worek wiszący nie będzie utrudniał chyba działania.

 

Trochę inaczej jest w ASG...no ale tam jeśli używamy apteczki to zazwyczaj możemy mieć na to "chwile" czasu,bo nie walczymy o czyjeś życie...zazwyczaj.

 

Ale wg. mnie na apteczce powinieneś zrobić jakiś krzyżyk żeby było wiadomo że to to a nie jakieś zwykle cargo :)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Na moje oko w przypadku noszenia czegoś dodatkowego na apteczce może nie mieć wpływu bo:

1)Jeśli apteczka jest zrobiona w taki sposób, że z niej i tak wyciągasz zawartość, która się znajduje w oddzielnym woreczku (a chyba tak się teraz robi większość podręcznych apteczek). To ważne by od strony zamka (zapięcia) był swobodny dostęp.

2)Starasz się korzystać i tak z apteczki rannego gościa.

Może mieć jednak wpływ jeśli:

1)Oznakowanie apteczki jest zasłonięty przez dodatkowy sprzęt a w takim przypadku trudniej to będzie zlokalizować, która z ładownic/kieszeni na gościu to apteczka.

Link to post
Share on other sites

Narazie kolega Amper wogóle nie oznaczył apteczki,a słyszałem o kilku sposobach na to,i w wielu worek na odzysk wcale nie utrudnił by identyfikacji kieszeni. Więc to wcale nie jest to zły pomysł...

 

P.S. A w czarnej pistolet służy za co jak nie za rezerwę na wszelki wypadek...

Link to post
Share on other sites

Ładownice do bocznejj powinny być dostępne nie gorzej niż do broni głównej. Sasole może i robili kiedyś różne rzeczy ale teraz już raczej się tego nie widuje - kabury i ładownice są nowocześniejsze i lepiej dostępne i u Brytyjczyków i Australijczyków i u Nowozelandczyków.

Link to post
Share on other sites

Na początek to nie jestem żołnierzem i konfiguracja jest dostosowana do asg:

- apteczka jest w razie jakiegoś większego wypadku czyli akcje sie przerywa

nie mam aż tylu kieszeni aby można było pomylić apteczkę z czymś innym

- worek po dzisiejszej strzelance postanowiłem umieścić na ładownicy obok apteczki - kwestia prób i błędów

3efbfe66ef26fd1cm.jpg

 

- sprawę bocznej już wyjaśniłem

 

Dzięki za rady ale myślę ze już wszystko sobie ustawiłem.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, ja bym chciał zapytać o boczną.

Mam FLC, jadąc od lewej do prawej to na razie mam tak : ładownica medyczna, manierka, waistpack, manierka, medyczna.

imgp1878dw5.th.jpgthpix.gif

Jedną medyczną planuję zastąpić IFAKiem co by się nie myliło w której są medykamenty, drugą medyczną chce używać jako ładownicy "na coś". W planach mam zakup 2x shingle na 2 magi i włożenie ich pod ładownice. Pomiędzy manierką a ...medyczną ( znowu ... ) będzie nóż. Na razie jest to konfiguracja na weekendowe strzelanie, bez plecaka.

I teraz pytanko. Ma ktoś pomysł gdzie wrzucić boczną ? czy jakąś ładownice wyrzucić, czy może coś przestawić ?

Prosiłbym o rady :)

Edited by Chmielu7
Link to post
Share on other sites

Chmielu7

 

Ta kabura może być dla Ciebie ciekawą opcją click Ale nie jestem pewny czy założysz ją pod ten pas.

 

Moim zdaniem nie potrzebujesz dwóch manierek. Jak już musisz to zostaw jedną... Przestaw manierkę (tak jedną :P) bliżej waistpacka nic się nie stanie, jeżeli będzie zachodził na nią ;)

Na lewą stronę daj szhingla na 3 magi i na nim tego nieszczęsnego medica i jednego CQB.

Generalnie zostawiłeś dużo wolnego miejsca.

 

 

 

amper

Radio daj na szelki ;) Szkoda, marnować na nie miejsca na pasie.

Link to post
Share on other sites

Witam, miałem okazje przetestować Kaburę oraz torbę zrzutową podpiętą do palsów na IBA - Nie zdało TESTU, nie polecam. Podczas ruchu rusza się nam cały tors, co powoduje ze pasy ciągną oporządzenie, jeśli zaś ściśniemy pasy z kabury bądź innego oporządzenia umieszczonego na nodze, to oporządzenie się nie rusza (tak właśnie powinno być) ale za to ciągnie nam barki w dół, po 2 godzinach wracacie do domu z okropnym bólem pleców. Chodzić też się za bardzo nie da. Postaram się to obrazowo przedstawić, w momencie gdy ruszamy prawą nogą (podnosimy ją), prawa część torsu "idzie do góry", a że pasy nie są elastyczne, przykurczają nas.

W związku z tym podczepiłem oporządzenie "nożne" pod zwykły pas skórzany podpięty pod modularne szelki, które ubieramy pod bluzkę i to myślę jest najlepszym rozwiązaniem. Szelki są elementem koniecznym, żeby nam spodnie nie spadały, zwłaszcza jak mamy ciężkie opo. Przemieszczanie nie sprawia problemu, szelki nie uwierają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Poszukuję kamizelki taktycznej/modularnej w kolorze : Woodland/Olive do 500 zł. W której mógłbym zmieścić +- 10/12 magazynków od M16; 3 APS 96; 2 H&K USP; 2 granaty dymne; 2 odłamkowe + jakieś drobiazgi typu nóż etc. Przeglądałem wiele stron ale nie znalazłem czegoś odpowiedniego :poddanie: :wink:. I tu proszę was o jakieś propozycje/zestawy.

 

Z góry dziękuję.

Edited by RuN_
Link to post
Share on other sites

Skoro szukasz modułowej to po co piszesz co chcesz przenosić?? I skoro chcesz modułową to po co w woodlandzie skoro i tak zakryjesz to kieszeniami?? Generalnie masz kilka wyjść:

1. Kupić FLC2 i do tego komplet kieszeni w woodlandzie.

2. Kupić coś w oliwce i do tego komplet kieszeni w woodlandzie.

3. Kupić oporządzenie w oliwce, pasuje do każdego munduru (tutaj największe pole wyboru). Jeśli zdecydujesz się na oliwkę to masz wiele wyjść, miwo, prywatni krawcy (na przykład ja, a co, zareklamuję się :mrgreen:). Jeśli koniecznie woodland to chyba tylko amerykańskie masz do wybory, ewentualnie prywatny krawiec ale nie ma chyba osoby dysponującej materiałem w woodlandzie nadającym się na oporządzenie. Generalnie 500zł to już całkiem przyzwoita kwota w której można się zmieścić ze złożeniem czegoś bardzo sensownego o jakości na dobrym poziomie.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Zaznacza, że szuka modułowej (nie modularnej) a podaje co będzie nosił, żeby łatwiej było pomóc. Proste według mnie... Pozwolę sobie zignorować "rady" Majora.

 

Przy tej ilości wyposażenia, którą chcesz nosić, przyda się coś co będzie dobrze rozkładać ciężar - wspominane FLC jest raczej kiepskim wyborem. Osobiście poleciłbym albo klasyczny beltkit czyli zestaw pas plus szelki lub klasyczną kamizelkę oporządzeniową w stylu LBV. Kamizelka CMVS oferuje szerokie możliwości rozbudowy (możesz dołączyć też pas w MOLLE) a jednocześnie wygodne szelki. Jeśli zdecydujesz się na beltkit to masz do wyboru oba MIWO lub rozwiązania innych producentów.

 

Tak naprawdę to wszystko w tym momencie zależy od indywidualnych preferencji jak i rodzaju działań - beltkit nie sprawdzi się dobrze przy pojazdach, gdzie idealny jest chestrig/plate-carrier, ale nie dadzą Ci one tak dużej dostępnej powierzchni.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...