Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Moim zdaniem lepsze są shingle na rzep, przynajmniej jeśli mówimy o otwieraniu. Gumka ma tę zaletę że można ją wymienić jak się coś zużyje ale mam wrażenie że sama obsługa tego gumkowego zapięcia jest upierdliwa, chociaż to kwestia indywidualna. Resztę napisał Sz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A oto prawie skonczne moje oporzadzenie na LBVce

d7fc55b06a981bc7m.jpg

 

Po moich ostatnich pomykaniach po lesie oraz dyskusji z Catchem wazne jest dokupienie komfort pada. Nie zdawalem sobie z tego sprawy do momentu gdy po 6ciu godzinach czajenia sie w lesie czulem ze szelki i moje barki to juz jeden twor :(

 

Torba na mag od SAWa pelni role Dumpbaga (nie testowane w polu jeszcze), nie jest za duzy spokojnie mozna wsadzic 6-7 magazynkow, ale jak dla mnie wystarcza to na jedna potyczke, pozniej trzeba albo doladowac albo zurzyte do plecaka a z plecaka swierze.

Brakuje mi jeszcze jednej ladownicy LC-2, 1 manierki, medicala, no i oczywiscie komfortpada

Link to post
Share on other sites

Przydałaby sie również jakaś szybka ładownica na pasie, z tych oryg w LBV bardzo słabo sie zmienia. Co do dumpa to jak dla mnie wtej chwili najlepszy patent to za bluze po prostu. Ja na Twoim miejscu również dopiął bym cargo do tych oczek, bo mocno wypchane będzie skakac Tobie po dupie, a to bardzo denerwuje.

Znalazłem bardzo seksowne soe szelki tak na marginesie:

 

http://img53.imageshack.us/img53/3409/hharnesssoe1da7.jpg

http://img76.imageshack.us/img76/9895/hhar...soerear1fk8.jpg

 

Szerokie, pasek piersiowy, grube, no rewelacja.

Edited by Pluton
Link to post
Share on other sites

Junior, nie wiem czy przyjąłeś co Ci Pluton powiedzał był - najpierw przypnij prawidłowo cargo do LBV'ki (przeciągając jego taśmy przez D-ringi na panelu tylnym kamizelki, po to tam są, zobacz sobie instrukcję jak to ma wyglądać) a potem się martw czy ci będzie z plecakiem działało. A tak na marginesie - będzie działało bez problemu. Plecak po prostu "siądzie" na cargo co odciąży nieco ramiona.

 

Różne plecaki, efekt ten sam:

plecak_cargo1.jpg

plecak_carg3.jpg

plecak_cargo2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro Filip [aka Pluton] się skonsultował to ja też chętnie posłucham rad. Muszę dorobić więcej fot. Sprzęt do cqb/mout Na pasie którego tu nie widać worek na odzysk, maska pgaz, krótka na udzie, camel i ladownice dla ziomala Plutona na plecach. Wszekie potrzebne dodatkowe badziewie - pas uwentualnie panel na lewej nodze. Wychodzi 2 magi w giwerze, 7 kamizelka, 3 ladownica pudelkowa na pasie, ewentalnie nastepne 4 na udzie. Jakieś sugestie? Zaznaczam że to sprzęt złożony nie z myślą o asg.

p1010033zt8.jpg

Link to post
Share on other sites

Mer - heh tak lepiej ? ;-) [pierwsza linia bez pistoletu akurat tutaj - ladownica do dlugiej jako opcja]

p1010036ji4.th.jpg

A tu całość w minimalnie starszej konfiguracji:

http://img300.imageshack.us/my.php?image=metrosczep5vn0.jpg

 

 

 

Catch22: Chce się skonsultować. Może ktoś poda lepszy patent czy coś wytknie czego Ja ani mój dreamteam nie widzą. Obsługe krótkiej mam wyuczoną z klatki i jest dobrze. Nóż jest bardzo wygodnie dla mnie umocowony. Jedyna wada takiego patentu to to że jest na 2 linii. Co do dutybelta chętnie przerzucę się na Wasz produkt bo nie jestem zadowolony z tego co mam.

Link to post
Share on other sites

No co się dziwisz Supeł, nawet gromikowie mówili że jak nie musisz ratować wdów i sierot to wrzuć F1 zanim wejdziesz do pokoju w którym nie oczekujesz gości. Co do dublowania fixeda folderem to niech sobie sam Dziki Gąś odpowie na pytanie co wolałby mieć przy sobie w ostatecznej ostateczności - folderek moze sobie i tak w kieszeni spodni nosić, ale tak na serio to jest jednak zabaweczka.

 

Szczep, ja Ci kieszonek przepinał nie będę, każdy sobie sam dogrywa próbuje u innych podgląda patenta. Mogę tylko powiedzieć że pierwszą linię oparłbym na dobrej udówce na kydexowej płetwie (czytaj Safarce jednak) i główny nóż nosił razem z nią na pierwszej linii. Druga rzecz to ładownice do krótkiej - masz je tylko na drugiej a kaburę na pierwszej, jak się coś zdupcy i zrzucisz drugą to zostaniesz bez magazynków do krótkiej - dla mnie wada. Podobnie jak dump blokujący dostęp do panelu udowego - toś se gola strzelił, na rufe z nim! Miejsca na pasie masz w ch... jeszcze wiec pomyślałbym o: a) czymś na strzelbę; b)czymś jeszcze medycznym albo utility na pas z tyłu. Się przydać może się, jak by powiedział Zenit.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
jedno pytanie Szczep ...F1 do CQB ??

Podobno może się przydać ;-)

 

Oczywiście endurkę zawsze mam w kombinezonie. Chyba dopnę na pierwszą linię kukri. Skoro marines potrafią nosić miecze w Iraku to czemu nie.. ;-)

 

Na zdjęciu nie ma pistoletu bo był się pożyczył koledze razem z kaburą. O i tutaj dochodzimy do sedna - jaką kaburę polecacie - do glocka. Chciałbym żeby, o ile to możliwe, łączyła w sobie kilka rzeczy:

- możliwość mocowania zarówno na płetwie na udzie, jak i na pasie

- zastanawiam się nad wariantem z miejscem na latarke przy glocku [m3]

czy taka kabura trzyma też glocka bez latarki?

- dostępność w Polsce

Z magami do krótkiej na pierwszej lini masz rację. Z drugiej strony jestem zwolennikiem noszenia panelu udowego tylko w ostateczności. Na zdjęciu faktycznie wygląda jakby worek zablokował dostęp do panelu. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, jak do tej pory nie przeszkadzał. Tutaj troche inne ujęcie

dostepfg6.jpg

Sprawdze wariant z workiem na rufie, chociaż przyzwyczaiłem się do worka z przodu.

Niepotrzebnie dorzuciłem do zdjęcia pas bez wszystkiego bo się zasugerowałeś. Poprawię się jak wróci pistolet z kabura.

Swoją pierwszą linię planuję mieć z kaburą, maską, magami do krótkiej [3 sztuki], magami do długiej [pudelkowa ladownica na 3 sztuki, workiem, panelem udowym z rzeczami w zależności od potrzeb i może z duuużym no nożem. Pałkę teleskopową wrzucę na kamizele jak tylko dorwę dobrą "ladowniczkę" na nią.

Rozmieszczę, pstryknę fotę i wtedy pogadamy o konkretach.

Fajny wątek, naprawdę.

 

 

P.S. Nasz teammate EL Stolarro kombinuje jak koń pod górę żeby z uprzęży Lhotse Mercy zrobić też duty belta. Zastanawiam się czy wasza mutacja może też iść w tą stronę [dolóżenie dupowsporów etc.] Ciekawy produkt by mógł wyjść

Link to post
Share on other sites

Podobno może się przydać ;-)

 

Oczywiście endurkę zawsze mam w kombinezonie. Chyba dopnę na pierwszą linię kukri. Skoro marines potrafią nosić miecze w Iraku to czemu nie.. ;-)

 

Kuk do zielonej rozumiem, do mniasta trochę mniej, łom się bardziej przydaje ;-)

 

O i tutaj dochodzimy do sedna - jaką kaburę polecacie - do glocka. Chciałbym żeby, o ile to możliwe, łączyła w sobie kilka rzeczy:

- możliwość mocowania zarówno na płetwie na udzie, jak i na pasie

- zastanawiam się nad wariantem z miejscem na latarke przy glocku [m3]

czy taka kabura trzyma też glocka bez latarki?

- dostępność w Polsce

 

Safarka z SLS i tylko ona. Serio. Na pas trzeba dorobić/kupić inną płetwę ale po prostu się to to przekręca na 3 śrubki i działa. Co do kabur z latarką to Ci na bank nie powiem - kolega dorabiał do kabury od USP wkładkę do środka z PCV i Glock w niej siedzi jak ta lala. Być może tez taką wkładkę da się dorobić do wersji latarkowej - i wtedy albo nosisz goły z "wypełniającą" wkładką albo wyciągasz wkładkę i nosisz z Latarką. Ale raczej trza mieć dwie kabury. Jak coś jest do wszystkiego...

Link to post
Share on other sites

mimo że jestem zapalonym nożownikiem nie demonizował bym tak noszenia z głownia stałą stałą przy 1 lini.

w ogóle jakoś bym się tym nie przejmował ..w wypadku normalnych działań CQB kiedy to my jesteśmy ci dobrzy ...raczej nie pozbywamy sie ochrony ciała jakim jest kamizelka.

jak się zapalimy to i tak zrzucimy wszystko..ale walczyć już raczej nie będziemy..

inaczej będzie w działaniach MOUT..tam może sie coś takiego zdarzyć.

 

a co chcecie w ogóle robić tym nożem ?? składakiem też dużo można zrobić.

nóż robi funkcje ratowniczą nie musi podważać i wybijać ..mamy jeszcze toola :-P

 

Ja zakładam że jak będę zmuszony zrzucić kamizelkę to walka nie będzie trwał już długo ...choć może mnie oświecicie.

 

inaczej w zielonej; tu jestem stały w uczuciach..podział na linie musi być jasny i wyraźny..tutaj nawet dziele sprzęt na 4 linie.

 

a jeśli chodzi o dumpa to osobiście polecam sztywnego na udzie ...o niebo lepszy a na jego powierzchni można dopinać kieszenie ..

 

dumpqy2.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardzo kategoryczne? 8O

 

Bardzo kategoryczne to by było gdybym napisał "tylko fastexy, wszystko inne to syf". A ja tylko napisałem moje preferencje i co ja wolę używać. Dlaczego? Bo tak mi najwygodniej.

 

Dla mnie w dużym uproszeczeniu charakterystyka wygląda tak:

Velcro - łatwo otworzyć, łatwo zamknąć, głośne otwieranie.

Napy - łatwo otworzyć, trudno zamknąć, w miarę ciche otwieranie.

Fastex - łatwo otworzyć, łatwo zamknąć, ciche otwieranie.

Link to post
Share on other sites

A rzep zdecydowanie łatwiej obsługiwać jedną ręką niż fastexa (tak mi się wydaje przynajmniej).

 

Oczywiście masz rację, ale rzep jest hałaśliwy. O ile w ładownicach karabinowych nie ma to większego znaczenia, o tyle w kieszeni na granaty/pociski do 40tki może mieć. Fastex typu pouch clip można również szybko i łatwo obsługiwać jedną ręką. Oczywiście o ile fastex ma odpowiednią budowę. Np. acetalowe fastexy ITW Nexusa są bardzo sztywne i ciężko się je otwiera. Klamry YKK otwiera się mięciutko, aż przyjemnie się robi :lol: Prawda Foka?

Link to post
Share on other sites
Klamry YKK otwiera się mięciutko, aż przyjemnie się robi :lol: Prawda Foka?
Pewnie tak. Musisz zapytać mojej dwójki, bo na plecach trudno byłoby mi to otworzyć :P

 

Kolejną wadą Velcro jest to, że z czasem haczyki zapychają się różnymi syfami (co można wyczyścić) i wyrywają się (na to już nie ma rady).

Link to post
Share on other sites

Wracając do nozy w zielonej testowałem kukrasa :P

 

minidsc04872fl5.jpg

 

Moge spokojnie siegnąc i wyjąc jedną ręką, do schowania potrzebuje pomocy, żeby sie nie dziabnąć w dupsko. Za to nie przeszkadza nic-a-nic, kosa znika po wsadzeniu do pochwy.

Do 40 ja osobiscie jestem za napami - szybsze od fasteksów, pewniejsze od rzepa, jak to ma znaczenie to równiez cichsze. W przypadku kieszeni konkretnie na 40 nie ma znaczenia jak szybko sie ją zamyka, tylko jak szybko otwiera.

Link to post
Share on other sites

Głębokość ładownicy może być regulowana, niewielka to filozofia. Co do zapięcia to kwestia induwidualnych preferencji są firmy np. BDS oferujące zapięcia podwódne z opcją odpięcia fastexa. W większości przypadków wystarczy rzep+nap. Rzep działa zawsze a jak ktoś chce mieć mocniej zapięte to na początku może sobie zabezpieczyć klapkę napem. Jak strzelasz z granatnika (pomijam BS-15 może czy jakies takie pomysły) to ciche ładowanie nie jest twoim głownym zmartwieniem.

 

Pluton ja bym to Kukri nosił raczej poziomo za buttpackiem, rękojeścią do silnej strony.

Link to post
Share on other sites

taaak, a potem może sie wogóle okazać ze tak naprawde przyda sie batonik. Albo nie podpaska! ;) Takie rozważania to już typowa rzeźba w gównie - jak juz to taki granat upuścisz na ziemie albo do dumpa :)

 

Pluton ja bym to Kukri nosił raczej poziomo za buttpackiem, rękojeścią do silnej strony.

 

Jakiś pomysł jak zamocować? :)

Edited by Pluton
Link to post
Share on other sites

Trzy podstawowe surowce to takie zielonkawe lepkie z jednej strony występujące w rolkach, takie czarne wąskie występujące w paseczkach i robiące zip jak się je zapina, wreszcie taki smieszny zielony sznurek do spadochronów występuje w motkach albo szpulach.

 

DIY mister!

Link to post
Share on other sites
Jakiś pomysł jak zamocować?

http://img182.imageshack.us/img182/5180/kuk1oq7.jpg

http://img157.imageshack.us/img157/8877/kuk2df0.jpg

http://img157.imageshack.us/img157/393/kuk3kn3.jpg

http://img157.imageshack.us/img157/9152/kuk4pi0.jpg

 

Co prawda inny zasobnik ale może jakoś Ciebie to zainspiruje.

 

Trzyma się na jednym 'zipie'. Łatwo się dobywa, przy chowaniu trzeba się nagimnastykować. Wypada też zabezpieczyc przed zgubieniem kawałek linki wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Ile cennych uwag! ;) Za wszystkie dziękuję;)

 

Łatwo się dobywa, przy chowaniu trzeba się nagimnastykować.

To norma z takim dużym majchrem, z przodu szkoda miejsca, na udzie tez lipnie, zostaje troczenie do plecaka/pleców.

 

Tak wogóle to cos tez sznurek w sobie ma, skoro taki dobry gość jak ja ma zawsze przy sobie troche ;)

 

p1010087sf9.jpg

Link to post
Share on other sites

Znaczy z udem to nie wiem, ale znam takiego jednego ex-669 co nosi tak i jakoś nie narzeka:

 

afy.sized.jpg

age.sized.jpg

afz.sized.jpg

afw.sized.jpg

agh.sized.jpg

 

Znaczy, Wukasz, co to za dąsy znowu? Pro to jest Prosiak, Protec, Prodiż i Propan, ten temat jest raczej KON. Od Konkretnie. Owszem sznurek konopny może się przydać do mocowania maskowania, do jakichś takich powiedzmy niezbyt ważnych i niezbyt obciążonych rzeczy. Wtedy jest i dobry i tani i dobry bo tani. ale do mocowania i zabezpieczania elementów oporządzenia to para i shockcord, sztrapsy, MALICE i stumilówka. Znaczy, rozumiemy się?

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...