Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

Dać się da ale nie każdy ma dostęp do ambitniejszego warsztatu i/lub części zamiennych... Czyli AK 74 z częściami RPK będzie mutantem na poziomie zwykłej 47'ki z częściami RPK?

 

Na detalach typu większa skala na szczerbince nie zależy (w AS się nie sprawdzi, chyba że wyskalowana do możliwości broni), a modyfikację typu

Do wymiany jest kolba, łoże, obsada łoża, kolano gazowe (nowsze wersje mają jak w AK-74) szczerbinka, podstawa muszki, tłumik płomienia, pokrywa komory zamkowej i komora zamkowa no i lufa oczywiście.

drobnej się nie da nazwać.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nareszcie skończony. SLR 105 A1 firmy Classic Army został przerobiony w miare możliwości na AKM'a. Wymieniłem takie części jak: podstawa muszki, kolano gazowe oraz rura gazowa nieznacznie zmodyfikowana na potrzeby repliki ASG. Wytoczona nowa stalowa lufa z gwintem. Sklejkowa kolba, łoże i nakładka. Zamontowałem nową szczerbinke przeznaczoną do strzelań z tłumikiem PBS-1 no i oczywiście replika tłumika PBS-1. Dodatkowo przerobione dwa bakelitowe magazynki 7.62 z Iżewskich zakładów. Imitacje nitów zostały zeszlifowane i zastąpione nowymi, oraz poprawione osie spustu.

Pozostało tylko wymienić chwyt na bakelitowy albo zrobić samemu.

No i zdjęcia marnej jakości ale jak będzie aparat to i zdjęcia będą lepsze.

000yh3.th.jpg 001zo6.th.jpg002mo2.th.jpg

 

003vw2.th.jpg005lg3.th.jpg 004yu7.th.jpg

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Jeden kolega w temacie o CM31 pytał jak rozebrac przednią część body, wkleje swoje wypociny również tutaj, i kilka " tuningowych " trików:

Przesuwasz kolanko gazowe w strone końca lufy.. wyjmujesz rygiel rury gazowej, jak zejdzie rura z nakładką to przesuwasz łoze do przodu (bo przednie okłucie rury gazowej je blokuje), wyjmujesz łoże i masz dostep do przedniego body, wykrecasz wszyskie śrubki i masz dostep do lufy i HU.

 

Powiem tak - Tyle pier*olenia że szok, proponuje zrobic mały tuning, wyjąć ten badziewny pręt z ruły, zrobić kolanko gazowe na stałe, wypiłowac te wybrzuszenia na srubki w tej czesci co trzyma ten pręt, kolanko gazowe spiłowac tak zeby rura dała sie zdejmowac po wyjęciu/upiłowaniu rygla. Wszysko ładnie siedzi i mamy łatwy dostęp do wszyskiego. Aha zapomiałem proponuje tez wypiłować te "łoże HU" tak zeby po odkreceniu śrubek HU umiał przechodzić bez przez tą część bez problemów.

 

Po tylu zabiegach które zajmą mniej czasu od jednorazowego wyjęcia lufy mamy zrobioną przednią część body z bardzo szybkim i stałym dostępem do wszystkich elementów. Proponuje też wywalić te gówniane imbusy, które i tak przestaną działać, wzamian za to srodek kolanka i muszki posmarować żywicą epoksydową. Sam tak mam, i jak raz musiałem ściągać kolanko to myślałem ze do głowy dostane, tak siedziało. Aha, i jeszcze jedno - proponuje zrobić tani i bardzo skuteczny zabieg za 5zł - kupić wycior z prawdziwka, daje niesamowicie dużo, przynajmniej w moim AK, mam drewna i usztywniło niesamowicie cały przód kałacha, zrobiłem z niego te gówienko które w drewnie mi sie uwaliło, które wystaje z tyłu i wchodzi do body i "trzymie" łoze na miejscu, teraz jest 2 nieba lepiej.

 

Uff to chyba wszysko, pozdrawiam.

 

 

EDIT:

http://www.piekary.net/~menelaos/xxx/

AK przed malowaniem.

pozdr.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Ta, do plastikowego body, trzymie jak cholera ;)

 

Maryś Maryś.. kolba może tam troche w dół o 1cm sciągło ale nie miałem innego wyboru, takie mam body które jest ścięte tak że odkłada to sie na taki efekt, ale wjak trzymiesz w łapach to leży perfekt i ładnie sie przykłada ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To może ja w cieniu innych pochwale sie małym liftingiem mojej Aśki ;)

im000247vd0.th.jpg

im000250nv9.th.jpg

im000251pz6.th.jpg

im000252tp6.th.jpg

im000253nr2.th.jpg

 

Miałem cholerne problemy z dwoma elementami, mianowicie z kolbą, która nie chciała siedzieć, tak jak siedzieć powinna, i z tlumikiem który po nakręceniu skręca lub rozwala kulki. Pierwszy problem zażegnałem nowym bolcem trzymającym kolbe w body, narazie siedzi, zobaczymy czy wytrzyma, a z tłumikiem juz sobie radze, u tokarza jest mój nowy pomysł.. mam nadzieje ze zadziała. Do Kałaszka dorobiłem sobie mag. bakielitowy DDR'owski, szkoda ze nie Izmash, ale zawsze cos ;)

 

Pozdrawiam, Menel.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Do plastikowego body montaż boczny.. no cóż, dać sie da, ale ruskie optyki za lekkie nie są, możesz łatwo połamać body, lub poprostu szyna sie uwali. Co do drugiego, jeśli jest robione pod SeLeRa, to do cymy też pasować będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Ale mogą mieć nawet montaż na śmiegiełko, plastik body nie wytrzyma solidniejszej lunety czy np. ACOG'a, u mnie w metal body widzę jak od strzelania śrubki same się odkręcają, przy takim czymś w plastiku masz 100% urwania montażu. Sam montaż jest ciężki z szyną, dolicz optykę i masz z głowy.

Mam pytanie odnośnie CM.031 - da się na stockowym body zamontować montaż boczny pod optykę? Dalej, http://taiwangun.com/?str=product&prId=717 będzie to pasowało bez żadnych walk z pilnikiem do CM.031?

Moja propozycja, to zakup samych szyn, nie wiem czy ten grip będzie pasował, wiem jak to można zrobić taniej

Link to post
Share on other sites

Może dlatego, ze szyna powinna siedzieć na nitach a nie śrubeckach ? ;) Z deczka głupi pomysł z tym ACOG'iem, do kałachów daje sie optyke do kałacha, a nie M16 .. Z tym że to plastikowe body jest słabe musze się niestety nie zgodzić. Plastik, bo plastik, ale twardy w cholere, po wzmocnieniu żywicą od srodka myśle ze spoko można by używać PK-A, lub PSO-1, masywniesze POSP'y mogłyby narobić szkód..

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam VFC AKS-74N, i dwa midcapy do niego:

-G&P czarny, rozkładałem go na czynniki pierwsze i zrobił na mnie nie najlepsze wrażenie pod względem wykonania, ale ma wielkiego plusa-kolor

-VFC pseudobakelitewy-jak wszystko VFC jest bardzo dobrze wykończony, i nie miałem z nim żadnych problemów użytkowych...ale jego kolor jest tak badziewnie doskonale brzydki :F (uprzedzając-tak, wiem że w oryginale bakelitowe magi byly pomaranczowe, ale te od VFC są ZA ładno-pomarańczowe)

I teraz pytanie (może śmieszne, ale nie znam się na malowaniu)-czy da się pomalować ten pomarańczowy mag na czarno tak, aby było to trwałe i nie wygłądało tragicznie? jaką farbę czy podkład radzicie?

Link to post
Share on other sites

34e2dab2c91fdd9am.jpg

 

MOJE CUDO :) choć czeka mnie jeszcze trochę zabawy :)

 

Z pozdrowieniami do ortodoksów i Promant'a:)

 

p.s. UES mam 2 taki tłumik jak na zdjęciu, ale dodatkowo tamten ma wyfrezowania pod "klucz"

 

Moja bejbe magi VFC w skorupkach od ostrych - troche zabawy ale przynajmniej nie są pomarańczowe ;]

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz ze swojego AKS-74UN zrobić coś pr0tactical, to proponowałbym też zmienić pasek na jakiś nowocześniejszy.

 

PrezesOi - polecam kupić skorupy od śliwkowych magów G&P do 74 ;) Nie będziesz musiał malować, koszt podobny, a i efekt będzie pewniejszy. (PS. oddam je chętnie za 10zł/sztuka).

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

kazik, nie ma być pr0 tactical :) ma być mój. A pasek mnie nie gryzie :)

A w otworze w przednim chwycie chce zamontować włącznik latarki :) Ale to troche czasu minie - musze na jakiegos porządnego surefire'a nazbierać

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Udało mi się wsadzić łoże oraz nakładkę z tantala do mojego AKS-74N z VFC

Linki do zdjęć:

 

http://img159.imageshack.us/img159/3724/p1000262nz7.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/4809/p1000263qf1.jpg

 

Trzeba było pobawić się w przycinanie nakładki i dopasowywania jej do rury gazowej. Łoże to wersja ciemna, nakładka ma kolor śliwkowy.

 

Replika według mnie wygląda znacznie lepiej w tej tonacji okładzin, niż standardowe drewno które się świeci...

Link to post
Share on other sites

jeszcze nie wymieniałem, czekam teraz na podstawę muszki by później wiedzieć o ile mam przedłużać lufę wraz z " tłumikiem płomieni " . Końcówka lufy będzie toczona wraz z tłumikiem. Ciężko jest w ogóle dostać jakieś części do Beryla :wink:

 

kolba ( składa się ) i dolne łoże jest od Beryla

górna nakładka od rury gazowej jest z Tantala

 

na razie stan robót oceniam na 50%

 

http://asg.badi.pl/album_page.php?pic_id=2596

http://asg.badi.pl/album_page.php?pic_id=2597

http://asg.badi.pl/album_page.php?pic_id=2529

 

to jeszcze ze starym przemalowanym magazynkiem

RDS Radom

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...