Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

Taaaa, ale ja już mam 3 takie P90. W żadnym mi się nigdy nic nie zepsuło.

 

Pierwsze przejechało 35k kulek, a kupiłem używkę. Drugie strzela od półtora roku i śmiga. Teraz mam trzecie i nawet wiem, że mam zęby tłoka nieco zjechane, ale od 3 miechów działa.

 

Także to są takie teoretyczne minusy, ale co mi za rożnica, czy mi giwera padnie za 5, czy za 4 lata?

 

Fakty są takie, że na M100 z precką P90 jest rewelacyjne, a z 12V cudownie zrywna, co tylko zwiększa jej potencjał w budynkach.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jack, a jakie to są ogniwa?

Bo ja do M100 w UMP też dałem batkę 12V na ogniwach KAN 2000mAh i powiem szczerze, że jestem dość zawiedziony.

 

Nie wiem, czy jest to wina silnika (ponoć odpowiednik EG700), czy czego. Pistolet ma rof identyczny, jak podłączam do niego baterię 9.6V 4200mAh Intellect.

Link to post
Share on other sites

4,2K Intellect to masakratorskie ogniwa :)

 

Ja ma w P90 oczywiście Intellect IB1400.

 

ROF nie jest zabójczy - 25k/s na M100, 21k/s na M110 (jednostronne łożyskowanie). Ale np. po wstawieniu Systema Magnum ROF rośnie do 28k/s na M110 - czyli ogniwa mają zapas wydajnośći, a wąskim gardłem jest EG1000 :)

 

Ale 25k/s mi starcza.

Link to post
Share on other sites

...- na singlu nie pozostaje wtedy sprężyna rozprężona tylko antirewersal zatrzymuje sprężynę w połowie następnego cyklu lub pod koniec. Efekt po strzale masz naciągnięta sprężynę...

 

Jack, to prawda?

Jak to sie dzieje, przerywacz nie nadaza przerywac?

Co to jest antirewersal (przerywacz-jebadelko?)?

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Po prostu silnik jest tak rozpędzony że nie wychamowuje tuż po strzale tylko np. zatrzymuje się w połowie drogi następnego cyklu.

Antirewersal to jest taki zatrzask przy zębatce silnikowej który uniemożliwia ruch wsteczny zębatek i tłoka.

Link to post
Share on other sites

Gdy się włoży Systemę Magnum i baterię 12V1400, to giwera strzela dubletami na singlu, bo mechanizm nie zdąży się zatrzymać po pierwszym strzale. Coś dla fanów bursta ;-)

 

W mojej P90 mam spreżynę 110 (390fps) batkę 12VIB1400 i silnik G&P HiSpeed : szybkostrzelność 25 kulek/sekundę. Świetna sprawa na bliskie dystanse, bo pojedyńczy strzał nastepuje niemal natychmiast, a przed serią mało kto potrafi się uchylić.

 

Ja również miałem problem z przerywaczem - nie miałem singla. Rozwiązanie było proste: sprzedać stare P90, kupić nowe. Wystarczy znaleźć kupca, który singla nie używa.

 

PS: Każdego maniaka uczciwie przestrzegam, że przy takich ekstremalnych tuningach trzeba liczyć się z szybkim zużyciem cześci gearboxa. Dlatego trzeba być zawsze przygotowanym na kupno nowego tłoka, zębatek, szkieletu czy silnika. Wyścig zbrojeń "trochę" kosztuje...

Link to post
Share on other sites

Ja się pochwalę, że od pewnego czasu mam w swoim P90 (którego ostatecznie nie stuningowałem, bateria Intellect 8,4V small ) 3 tryby prowadzenia ognia. Semi, auto, burst...

 

Jak na semi delikatnie wciskam spust to strzela semi, jak mocniej, leci ZAWSZE 5 pociskowa seria. Na auto po krótkim wciśnięciu spustu też leci 5 kulek, a jak go przytrzymam dłużej to leci aż puszczę, czyli normalnie.

 

Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, umiem już normalnie używać semi, a nawet przyjemnie jest mieć kontrolowanego bursta :D

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moja miesięczna też szczela. Szczerze mowiac karabinek czy jak kto woli pistolet maszynowy jest poprostu rewelacyjny. Po zakupie FN P90 TM nie mam już przynajmniej problemów z przechodzeniem miedzy gęstymi zaroślami lub wpełznięcie pod płytę betonową. Wygoda, komfort, ergonomia to jest wszystko w jednym i jeśli dodać jeszcze porządny tuning CQB i LAS jest WASZ.

 

Coś czuję że po kupnie i przetestowaniu FN F2000 kupie kolejną P90 i przetuninguje ja z większym doświadczeniem niż obecną.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie wrocilem po pol roku.

Strzelilem trzy razy (dwa lata temu pekl przerywacz mam tylko auto).

Rozlozylem AEGa.

Podlaczylem nowy przerywacz...P90 nie dziala.

 

Bateria sie grzeje jak przy zwarciu gdy naciskam spust.

Co moze byc pzyczyna awrii?

Jak to naprawic?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Poza tym tłumik od TR pasuje tylko do TR, poza tym dobry tłumik masz już za 89 (ss-100 lub ss-80 G&G, tłumi tak samo).

 

Nie wiem czy to sarkazm, ale na wszelki wypadek, dla podobnie jak ja myślących wolniej, wyjaśnienie - tłumik od TR jest całkiem standardowy, z powodzeniem działał u mnie na CA36.

Link to post
Share on other sites

Nie pasuje do gwintów w 14- w M15 CA i MP5 TM, a także konwersji SPR CA. Tyle wiem na 100%, bo sprawdzałem osobiście.

 

Wiem, że nie pasuje też do gwintów 14- w innych giwerach, bo w różnych miejscach ludzie na forum pisali.

 

Oczywiście nie pasuje też do emek G&P, bo tam jest gwint 14+, ale to osobna rzecz ;)

 

Jak Ci się chce, to możesz na strzelance sprówbować poprzykręcać go tu i ówdzie, ja przy okazji tez spróbuję dla porządku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie znalazlem tematu, w ktorym ktos kiedys narzekal na brak ladownic do magazynkow P-90. Pisano wtedy o trzymaniu ich w kieszeniach cargo tudziez wynalazkach wlasnego pomyslu. Znalazlem cos w systemie modulowym co moze sie posiadaczem tego przefajnego PMa przydac ^_^ :

 

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1359 - BLACK

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1454 - OLIVE

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1447 - prawie TAN ;-)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie lepsze są te z Miwo na FATy 140 - 35 zl za podwójną, kamo do wyboru, sposób montowania do wyboru.

 

Było już wcześniej - str. 6 - ale przypomnę - LINK, ja mam oliwkowe podwójne, mocowanie molle, dużo lepsze niż te co podałeś. Jakby ktoś chciał mam foto (PW). Inne kolory wg strony Miwo:

 

angielski DPM (Cordura), francuski CCE (Cordura), holenderski Tri Color pustynny (Cordura), polski wz.93 "Pantera" leśny i pustynny; oraz kolorów bazowych: oliwkowy, czarny (Cordura) i piaskowy

 

Teraz tylko jeszcze jeden hicap i może wreszcie low dla lansu ;) Aha, 0,5 litra mineralki też ładnie wchodzi :)

Edited by _domino
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jako że również jestem użytkownikiem ładownicy, pozwolę sobie odpowiedzieć.

Ładownice można obecnie dostać w wersji pojedynczej, podwójnej i potrójnej, do każdej kieszeni wchodzi jeden mag. Mimo że siedzi trochę luźno, nie powinien wypaść; jak ktoś by się uparł, mógłby wciskać dwa magi. Do ładownicy również świetnie pasuje butla z green gazem.

Wg. mnie - nie ma co żałować kasy.

Btw. Ja mam w DPMie i z klipsami alice, jakby ktoś się pytał, to wizualnie prawie nie gryzie się z kamizelką w holenderskim DPM.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...