Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie znalazłem nigdzie informacji: jakie są faktycznie różnice pomiędzy PTW MAZ, a zwykłym PTW (które w standardzie jest z cylindrem M90), prócz tych że:

  • do wersji zwykłej nie można wsadzić cylindra M150
  • jakieś zębatki w gearbox-sie zwykłego PTW są wykonane z magnezu, a w MAX-sie wszystkie są stalowe

Rozważam zakup PTW i nie potrzebuję do szczęścia 500 fpsów, a nie chcę płacić ponad 4 tysięcy za coś co nie do końca będzie solidne i co będę musiał za jakiś czas naprawiać (a części zamienne do PTW nie są zbyt łatwo osiągalne i nie należą do najtańszych

Wolałbym dołożyć i kupić dodatkowy cylinder i skorzystać z największej zalety PTW czyli możliwości błyskawicznego dostosowania ilości FPS-ów do rodzaju rozgrywki.

 

 

 

Proszę więc posiadaczy Systema PTW o podzielenie się swoimi uwagami.

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Witam. Z tego co wiem , asgshop może wyrazi zgodę na zakup wersji max odrazu z innym cylindrem (niekoniecznie czerwonym).Więc 500 fps nie musi być koniecznie ;)

Ogolnie trudno podzielić się uwagami bo wszystko już zostało opisane w recenzjach / różnych wątkach. Ja od siebie moge dodać , że mam problem z magazynkami. Najchętniej wywalilbym je przez okno i stosował zwykle aegowe. Albo mi sie klinują skrzydełka trzymajace kulki i wyjmujac maga mam fontanne kulek , albo cos nie chca podawać i puste strzaly z PTW padają. A w najgorszych momentach to kulka nie jest wciskana do końca do komory i jest ścinana przez dysze i wypadają same flaki które potem prowadza prosto do zacinki. W mojej broni problem jest o tyle częsty ze mam pewien brak zaufania do niej. Scenariusz wyglada z reguły tak:

-Strzelam , kulka rozpada sie na kawałki

-Dalej nic nie poleci bo resztki kulki skutecznie uniemożliwiaja strzelanie

-Wyjmuje magazynek , robi się fontanna - wszystkie kulki na ziemie

-"zmuszam" PTW do paru strzalów na pusto celem przedmuchania syfu

-Wkladam nowy magazynek.

-Modle sie , żeby się nie powtórzylo

Zaznaczam ze czyscilem magi , poszerzalem odrobine otworki w "uszkach" magów ale nadal problem sporadycznie , bo sporadycznie ale wystepuje. Kupie niedlugo niebieski cylinder i 9.6V batke oraz 3 maga. Jak sie okaze ze na zupelnie innej konfiguracji problem nie przejdzie to chyba rozwale tą bron o beton.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W PTW nie ma czegos takiego jak "wytrzyma-nie wytrzyma". Nie ma "wzmocnionych czesci". Jest standard ktory nie wtrzyma praktycznie niczego i jest MAX ktory wtyrzyma praktycznie wszystko. MAX ma czerwony zespol cylindra i tloka, co o czyms swiadczy. Standard przy czerwonym sie prwdopodobnie wysypie. Generalnie nie po to placisz ponad 5 tysiecy PLN za wersje MAX zeby sie martwic "czy ma wzmocnione czesci".

 

@ Kaz0r - rispekt. W przeciwienstwie do innych na tym forum nie bales sie przyznac, ze bron za 5 kafli ma wady. I to spore jak widac.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za uwagę o magach. Pierwszy minus dla systemy.

 

Natomiast stwierdzenie, że standard nie wytrzyma praktycznie niczego mnie nie przekonuje - producent przewiduje do niego cylindry od M90 do M130 czyli maksymalnie 430 fpsów. To nie jest nic.

 

Interesuje mnie jak to chodzi w "praniu" - czy nie ujawniają się jakieś słabe elementy, jakieś niedociągnięcia wStandardzie przy użytkowaniu np M130.

Link to post
Share on other sites

Słabym elementem PTW jest też bezpiecznik. Lubi się szybko spalić i to w najmniej oczekiwanym momencie :/ Byłem świadkiem 3 takich przypadków. Najlepiej zaraz go na początku wymienić żeby nie mieć przykrej niespodzianki. Tam są bezpieczniki typu samochodowego.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie moge dodać , że mam problem z magazynkami. Najchętniej wywalilbym je przez okno i stosował zwykle aegowe. Albo mi sie klinują skrzydełka trzymajace kulki i wyjmujac maga mam fontanne kulek , albo cos nie chca podawać i puste strzaly z PTW padają. A w najgorszych momentach to kulka nie jest wciskana do końca do komory i jest ścinana przez dysze i wypadają same flaki które potem prowadza prosto do zacinki. W mojej broni problem jest o tyle częsty ze mam pewien brak zaufania do niej. Scenariusz wyglada z reguły tak:

-Strzelam , kulka rozpada sie na kawałki

-Dalej nic nie poleci bo resztki kulki skutecznie uniemożliwiaja strzelanie

-Wyjmuje magazynek , robi się fontanna - wszystkie kulki na ziemie

-"zmuszam" PTW do paru strzalów na pusto celem przedmuchania syfu

-Wkladam nowy magazynek.

-Modle sie , żeby się nie powtórzylo

Zaznaczam ze czyscilem magi , poszerzalem odrobine otworki w "uszkach" magów ale nadal problem sporadycznie , bo sporadycznie ale wystepuje. Kupie niedlugo niebieski cylinder i 9.6V batke oraz 3 maga. Jak sie okaze ze na zupelnie innej konfiguracji problem nie przejdzie to chyba rozwale tą bron o beton.

 

Pozdrawiam

 

Po prostu masz zabrudzony magazynek :)

Stąd wszystkie problemy.

Musisz wybić piny z maga i rozebrać go. Następnie dobrze przeczyścić i przesmarować. Jak to zrobisz to wszystko wróci do normy.

 

(Jak nazbiera się syfu w magazynkach do AEG to też są problemy.)

 

 

Słabym elementem PTW jest też bezpiecznik. Lubi się szybko spalić i to w najmniej oczekiwanym momencie :/ Byłem świadkiem 3 takich przypadków. Najlepiej zaraz go na początku wymienić żeby nie mieć przykrej niespodzianki. Tam są bezpieczniki typu samochodowego.

 

Nie do końca to prawda Arczi :)

Zazwyczaj bezpiecznik lubi się spalić nowicjuszom, którzy nie do końca potrafią jeszcze wyczaić kiedy kończy się bateria.

 

Tak jak to miało miejsce w Tomaszowie ;) na słynnym skrzyżowaniu... He he he

(Pewnie o tej sytuacji wspominasz)

 

PTW reaguje trochę inaczej niż normalny AEG na brak prądu i naciskanie wtedy spustu powoduje przepalenie bezpiecznika.

Identycznie jak w normalnych AEG przy słabej baterii.

Link to post
Share on other sites
PTW reaguje trochę inaczej niż normalny AEG na brak prądu i naciskanie wtedy spustu powoduje przepalenie bezpiecznika.

Identycznie jak w normalnych AEG przy słabej baterii.

 

Zgibułem się - reaguje inaczej, lecz identycznie?

 

Ja na swoją PTW nadal czekam...

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że jak w normalnym AEG masz wyczerpaną baterię i naciskasz na spust to bezpiecznik też się przepali.

 

A objawy wyczerpania baterii w PTW nie są do końca takie jak w AEG.

Czasami brzmi to jak ślizganie się zębatek lub cofanie się.

Link to post
Share on other sites

Już wiem o co chodzi - z autopsji. Włożyłem batkę i sądziłem, że GB padł, albo coś...

 

Mam takie techniczne pytanie. Przy kolbie, tam gdzie wchodzi bateria sa niby dwie uszczelki ( po obu stronach ) Liche to jak diabli i ledwo sie toto trzyma - jedna wypadla samoczynnie, przy ruszeniu kolbą. Czy nie lepiej je poprostu zostawić w domu?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Uzywam 1600 Sanyo, orginalnej z systemy. Posiadam dwie takie. 1 starczyła na 9 magów po ok 100 kulek.

 

Problem jest z magami - single jest fajowy, bo strzela diabelnie prędko - zero opÓznienia - jednak jak sie stawia ogień zaporowy to 2 magi to mało...

 

Musze dokupic ze dwa jeszcze...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...