Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

Same emki, świat to jedna wielka emka a my żyjemy na krawędzi wyrzutnika łusek.

Może jakiś FN, AK, P90 NIE!! Systema zrobiła same emki.

W tym miejscu kończy się OT.

 

Może ktoś mi powiedzieć czy te zębatki wytrzymają więcej niż....tradycyjne?

Z tego co widzę, to układ zębów jest skośny a tak sa ułożone zęby np. w skrzyni biegów w samochodzie.

 

Sam sobie odpowiedziałem?! :F

Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Systema zrobiła same Emki, ponieważ są one używane w US Army. PTW zostały zaprojektowane i wyprodukowane NA POTRZEBY ARMII (a która armia świata mogłaby sobie pozwolić na zabawki za bagatelka 2 tys dolarów? Tylko amerykańska :) )

 

Co do zębatek - skoro ciągną sprężyny od M90 do M150 przy standardowym przełożeniu (i pewnie z wyższymi nie byłoby problemu) to RACZEJ są pancerne (przypomne że tradycyjne zębatki trzeba wymienić jeżeli wstawiamy mocną sprężynę i polega to na zwiększaniu przełożenia).

Dodatkowo te od PTW wyglądają naprawdę pancernie i warto zwrócić uwagę na to, że zębatka tłokowa styka się ze środkową czterema zębami na raz (cztery mini-zębatki). Wydaje mi się że zęby od PTW są trochę szersze niż w standardowych.

Link to post
Share on other sites

To raczej pytanie do sklepu, nie?

Z tego co widzialem nie maja w ofercie baterii 12V dedykowanej do PTW.

Marzan (ktory sie udziela w tym watku i jest posiadaczem M16 Max) moze miec taki akumulator.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi powiedzieć czy te zębatki wytrzymają więcej niż....tradycyjne?

Z tego co widzę, to układ zębów jest skośny a tak sa ułożone zęby np. w skrzyni biegów w samochodzie.

 

Z tego co mnie uczyli na studiach skośne zębatki (wymyślił je polak :) ) są stosowane aby wyciszyć ich pracę a nie przedłużyć życie. Wsteczny bieg w samochodach jest na zwykłej zębatce i dla tego na wstecznym wyje skrzynia biegów. Wytrzymałoś zębatek Systemy musi być zasługą bardzo dobrych materiałów.

Edited by morspl
Link to post
Share on other sites

Poza tym w skośnych zębach wektor siły rozkłada się w dwa kierunki co w połączeniu ze stycznością 2 zębów na raz powoduje duże zwiększenie wytrzymałości. Do tego należy pamiętać żeby GB był porządnie skręcony bo zębatki go rozepchają na boki. :D

Link to post
Share on other sites

Oczywiście ciężko nie dodać, że ASGShop po raz kolejny dowiódł swego profesjonalizmu decydując się na dystrybucję Systemy PTW.

 

W bardzo "ciekawej" cenie. Taniej wychodzi karabin u źródeł + bilet last minute do gongongu :)

Link to post
Share on other sites

W bardzo "ciekawej" cenie. Taniej wychodzi karabin u źródeł + bilet last minute do gongongu :)

 

 

To prawda, tym bardziej, że do niedawna wersje MAX mieli za 4999 zł, teraz nie wiedzieć czemu podwyższyli na 5439 zł. Kit też o 400 zł w górę... Tylko ciekawe, jak by to uzasadnili.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

tym bardziej, że bez gwarancji można mieć z HK znacznie taniej niż na Allegro.

Jak?

Bo jak ja liczyłem, to mi wyszło jakoś 400-500pln taniej właśnie (wliczając przesyłkę i cło/podatki)?

Edited by Hallor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co do baterii to w wersji MAX, 1200 mah to stanowczo za mało. Bateria wystarczyła znajomemu na 4-5 magazynków. Pozostaje dorobienie baterii o większej pojemności na własną ręke. Pozatym po pierwszej strzelance spalił się chyba bezpiecznik. Ogólnie PTW ma znakomity zasięg, prezentuje się nieżle, a dźwięk strzału jest przyjemny dla ucha. Magazynki są wykonane z dobrej jakości metalu o całkowicie innej fakturze niż typowe magi innych firm. widoczne są nawet zgrzewy ktore moim zdaniem dodają klimatu. Po wyciągnięciu magazynka wypada tylko jedna kulka, a nie cztery. Konstrukcja jest zwarta i solidna. Chwyt pistoletowy jest węższy niż w replikach tego modelu innych firm, czyli jest taki sam jak w pierwowzorze co ukazuje to, iż jest to najlepiej odwzorowana replika karabinków z serii M16. Kolba podobna jest do kolby typu "Spiecial Forces". Piszę, że podobna bo ta z PTW jest szersza niż np. kolba firmy G&P i w miejscu gdzie styka się z policzkiem podczas celowania znajduje się prostokąt wykonany z materiału przyjemnego w dotyku dla skóry. Materiał ten znajduje się po obydwu stronach. Dzięki temu kolba zachowuje ergonomie zarówno dla osób prawo i leworęcznych. Zdaję sobie sprawe z tego, że PTW nie jest kierowany głównie na rynek ASG, ale moim zdaniem jest to jakiś przełom w tworzeniu replik strzelających kompozytem. Możliwość regulacji mocy poprzez wymianę cylindrów dosłownie w minutę jest wygodne gdy np. z terenu otwartego gdzie potrzebny jest zasięg i moc jesteśmy zmuszeni do wejścia do budynku gdzie trzeba martwić się o ograniczenia mocy czy też o noszenie ze sobą słabszej broni bocznej. Reasumując, jest to nowoczesna, świetnie odwzorowana, bardzo dobrze strzelająca replika. Mogłba by być tylko tańsza :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zeby nie zaśmiecac chcialem powiedziec , że trzeba "uwazac" z ustawianiem hopupa. Uważać na to , żeby nie dac tego jakiemus jełopowi. Chodzi o to , że jesli ktos mysli ze wkrecajac srubke od hopupa sie go wlącza to jest mocno w błedzie. Gdy ktos bedzie chcial podkrecic hopa maksymalnie i bedzie probował wkrecic srubke na sile to mozna rozwalic pierscien komory. W miejscu gdzie dociska go ta mała srubka jest on cienki i potrafi pęknąć przy wkrecaniu do oporu. Pisze to ku przestrodze , chociaz groźba takiej usterki jest minimalna ( mi ,nie z mojej winy niestety sie przytrafiła)

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...