Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam.

Trochę pogrzebałem przy swojej PTW.

Zdobyłem co nieco od ostrego KNIGHT'S-a.

Szyny RIS podeszły bez problemu.

Ale podczas zakładania zespołu składanej muszki problem się pojawił. Chodzi o to, że dbałość SYSTEMY o wymiary zgodne z oryginałem nie do końca jest taka, jaka jest o tym opinia.

Po zdemontowaniu stałej podstawy muszki i założeniu tej składanej od ostrego okazało się że:

- średnica otworów na lufę jest identyczna;

- średnica gniazda rurki gazowej i odległość od obsady okładzin oraz średnica otworu kołka mocującego rurkę jest identyczna;

- różnica wystąpiła w rozstawie (odległości) pomiędzy otworami kołków mocujących zespół muszki na lufie.

 

Różnica o tyle upierdliwa że każdy otwór był przesunięty inaczej w stosunku do frezów na przewodzie lufy.

Przedni 1 mm do tyłu a tylni 1,5 mm do przodu.

Problem rozwiązałem poprzez zaspawanie frezów pod kołki na lufie. Opiłowałem nadmiar spawu. Nałożyłem zespół składanej muszki, przewierciłem 3 mm wiertłem z lewej do połowy i 3,5 mm wiertłem z prawej i zakołkowałem. Kołki od ostrego nie są walcowate tylko stożkowe dlatego należało kombinować ze średnicą wierteł.

http://img441.imageshack.us/img441/479/dscn7695ef3.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/4691/dscn7696vz3.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/1691/dscn7699va9.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/7383/dscn7700tj9.jpg

 

 

Wcześniej zakładałem RISA od CA i P&J. Oba pasowały po delikatnym opiłowaniu występu utrzymywanego delta ringiem.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uwaga dotycząca magazynków:

można je rozebrać całkowicie, trzeba tylko 2 par rąk do ponownego włożenia sprężyny.

Magi są lekko zgrzane w 2 czy trzech miejscach i delikatnie można je "rozkleić".

Można zdemontować też 2 zapadki na metalowych bolcach i wyeliminować konieczność zwalniania "Bolt Catch".

Przetestowane - działa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mam takie pytanie czy w serii replik z burst'em po naciśnięciu spustu bez względu na czas naciskania zawsze wylecą trzy kulki?

Czy np. naciskając bardzo szybko wystrzelimy tylko 1lub 2?

 

Druga sprawa czy TW5 będzie się sprawdzać w lesie ze sprężyną M130?

(dość duża moc, ale krótka lufa)

 

Czy akcesoria CA/ics (np. front grip TLF ) podpasuje to TW5?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jak ma się sprawa zestawów do samodzielnego złożenia, poza tym, że nie mają oznaczeń?

Słyszałem następujące plotki:

- częstsze awarie

- niespasowane części np inny wymiar szyny Ris

- brak kontroli jakości takich części jak silnik, zębatki itp, co daje możliwość uszkodzeń na starcie

 

ASGShop, "mówi", że to jest dokładnie to samo co już złożony, jedyna różnica to brak oznaczeń i rozłożony stan :).

 

Ma ktoś challenge kit ?

Link to post
Share on other sites

Też mam, mój egzemparz użytkuję prawie rok. W zasadzie to zdarzyła się jedna poważniejsza awaria, przyczyny nieznane nawet dla serwisantów, usunięto - śmiga dalej bez problemu. Poza tym PTW to nie sztaba ze stali która się nie zepsuje, to urządzenie które może ulec awarii jak każde inne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czytam, czytam i nigdzie nie widziałem jak wygląda sprawa zasięgu w M16''stkach w wersji MAX.

Mianowicie na jakich kulkach jaki jest zasięg całkowity, a jaki skuteczny?

 

Jak wygląda celność przy oddanych strzałach do tarczy(sylwetka człowieka), na odległości 50m, a jak na większej np 70m?

Link to post
Share on other sites

Czytam, czytam i nigdzie nie widziałem jak wygląda sprawa zasięgu w M16''stkach w wersji MAX.

Mianowicie na jakich kulkach jaki jest zasięg całkowity, a jaki skuteczny?

 

Jak wygląda celność przy oddanych strzałach do tarczy(sylwetka człowieka), na odległości 50m, a jak na większej np 70m?

A może przy 100m? W asg celny strzał z 50m jest już wyczynem godnym snajperki. Zgodnie z tym co pisało w artykule o PTW na wmasg różnica w strzelaniu między mocniejszymi, a słabszymi cylindrami polega na tym, że kulka jedynie szybciej dolatuje do celu. Nie ma to natomiast większego wpływu na zasięg.

Ale dokładniej niech się wypowie marzan albo ktoś inny bardziej kompetentny ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Ehhhhhh...

Jeżeli PTW jest sprzedawane do np. szkoły to różne jednostki czy grupy na tym ćwiczą.

 

Nie istnieje coś takiego jak kontrakt do danej jednostki czy wojska.

 

PTW w US jest używane w treningach od Policji poprzez SWAT czy inne grupy antyterrorystyczne a skończywszy na U.S. Army i U.S. Marine Corps...

 

Jest wielu użytkowników z różnych jednostek ponieważ PTW Mil/LE może zakupić każdy ze służb mundurowych i wykorzystywać karabinek do własnego treningu.

Link to post
Share on other sites

Powtarzam pytanie - czy jakakolwiek jednostka na świecie używa Systemy PTW ?

A może jakichś innych PTW ?

masz PTW Mxx oraz PTW MP5. Jeżeli PTW jest wykorzystywane w PL to które będzie ?

nawet jeśli to się nie chwalą za bardzo tym faktem.

Tam samo nie sądzę by jednostka planowała zgodę na użycie loga / nazwy w celu umieszczenia na listach referencyjnych.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...