Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

Wreszcie jest giwera, którą można szpanować na zlocie ;-)

 

Nie wróżę PTW wielkich sukcesów w konkurenji np. z systemem MILES. Białe kuleczki nie zasymulują huku i odrzutu prawdziwej broni, działającej na realistycznych dystansach. W MILES odpada też problem nieśmiertelnych... bo co to za żołnierz, który poddaje się po trafieniu z PTW - on ma nie czuć bólu.

 

Za to jako replika ASG budzi respekt...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kmieciu4eveRm, MILES jest fajny ale nie wiem czy dla cywili jest dostepny...

poza tym czy bierze on pod uwage np wiatr? no i raczej nie skosisz tym lisci z drzewa pod ktorym chowa sie przeciwnik :P

 

sprzecik musi byc dobry ale przy takiej cenie chyba bym wolal replike w ktorej dziala raczka przeladowywania :)

Link to post
Share on other sites

marzan - moze po prostu niektorych nie stac i zazdroszcza ;-). Mnie tez nie stac (jak na razie), ale dobrze ze sa ludzie ktorych stac i ktorzy beda mieli w swoich lapkach swietna replike! Ale jednym mnie zawiodles - w replice za 5 tysiecy NIE DZIALA RACZKA PRZELADOWYWANIA? WTF? Czy mimo wszystko mozna (majac zamkniety korpus) odciagnac ja "dla klimatu"? Czy gdy body jest zlozone nie spowoduje to zadnych niekorzystnych ruchow cylindra?

 

Acha, jak ma sie sytuacja z wpasowaniem body np. Guardera? Znaczy podejrzewam, iz z racji tego ze GB nie ma w Systemie szkieletu stricte, to pewnie nie pasuja, ale... co mi szkodzilo zapytac ;-).

 

 

Marzan, napisz jeszcze parę słów o wrażeniach dźwiękowych plis.

 

 

A ja zadam pytanie z innej beczki : Co z częściami zamiennymi?

 

Znaczy rozumiem systema dostarcza 4 czy ile tam zestawów cylindra.

 

Ale co z gb/elektronika/pozostałymi duperelami (i.e. złamie się spust i repilka do wywalenia?)

 

--

Sprzedam nerkę w dobrej cenie ;)

Ale jednym mnie zawiodles - w replice za 5 tysiecy NIE DZIALA RACZKA PRZELADOWYWANIA? WTF? Czy mimo wszystko mozna (majac zamkniety korpus) odciagnac ja "dla klimatu"? Czy gdy body jest zlozone nie spowoduje to zadnych niekorzystnych ruchow cylindra?

 

Acha, jak ma sie sytuacja z wpasowaniem body np. Guardera? Znaczy podejrzewam, iz z racji tego ze GB nie ma w Systemie szkieletu stricte, to pewnie nie pasuja, ale... co mi szkodzilo zapytac ;-).

 

Rączka przeładowania jest zakończona takim dzyndzlem. Jak odciągasz rączkę po otwarciu karabinu to ten dzyndzel powoduje wysunięcie się cylindra.

 

Jeżeli chcesz mieć ruchomą rączkę podczas gdy karabin jest zamknięty to musisz ten dzyndzel zlikwidować. Potem wstawić sprężynkę i będziesz mieć tak jak w AEG.

 

Żadne body z AEG nie pasuje do PTW ponieważ każde body AEG jest szersze (grubsze) względem oryginalnej broni.

 

Marzan, napisz jeszcze parę słów o wrażeniach dźwiękowych plis.

 

Hmmm ciężko to opisać. Ogólnie karabin nie jest bardzo głośny.

Dźwięk uderzenia głowicy jest całkiem przyjemny.

Dźwięk mechanizmu jest całkiem inny niż w normalnych AEG i zamiast

odgłosu kręcenia zębatek, jest tylko takie szybkie - frut :D

 

A ja zadam pytanie z innej beczki : Co z częściami zamiennymi?

Znaczy rozumiem systema dostarcza 4 czy ile tam zestawów cylindra.

Ale co z gb/elektronika/pozostałymi duperelami (i.e. złamie się spust i repilka do wywalenia?)

 

SYSTEMA oferuje dosłownie każdą część, począwszy od każdego pinu, podkładki a ukończywszy na całych kolbach, body itp. Jednak zaznaczam, że nie ma się tutaj czym martwić, ponieważ karabiny są bardzo dobrej jakości a obecna 3 generacja PTW cechuje się wysoką niezawodnością.

 

Proponuję wszystkim zainteresowanym zapoznać się z instrukcją składania Kit-a. Można tam zobaczyć dokładnie jak karabin jest zbudowany i jak pewne elementy działają.

Oto link: http://www.zshot.com/download/SCK_Draft.pdf

Link to post
Share on other sites
Nie wróżę PTW wielkich sukcesów w konkurenji np. z systemem MILES. Białe kuleczki nie zasymulują huku i odrzutu prawdziwej broni, działającej na realistycznych dystansach. W MILES odpada też problem nieśmiertelnych... bo co to za żołnierz, który poddaje się po trafieniu z PTW - on ma nie czuć bólu.
MILES ma bardziej zastosowanie na otwartych przestrzeniach, a PTW w CQB. MILES działa przy pomocy lasera, a cały człowiek nie jest obłożony odbiornikami, jest ich tylko kilka - z dużej odległości wiązka lasera jest już szersza i trafienie człowieka = trafienie w odbiornik. Przy małych odległościach trzebaby celować dokładnie w odbiornik.

 

Kiedyś w 3CT było coś takiego jak MegaQuest - bieganie w pomieszczeniach z karabinkami laserowymi, w kamizelkach z odbiornikami. Jak się trafiło na kolesia 1-2 m od siebie to następowała komiczna scena - kto pierwszy trafi w odbiornik.

Link to post
Share on other sites

z dużej odległości wiązka lasera jest już szersza i trafienie człowieka = trafienie w

 

 

Lasery mają to do siebie, że wcale wiązka nie jest dużo szersza na dużej odległości, chyba że by ją sztucznie rozproszyć. Oświetlając księżyc z Ziemi laserem powstanie okrąg o promieniu kilku metrów (nie pamiętam dokładnie ilu).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od klasy lasera. Widziałem zwykłe wskażniki, które po 100 m miały plamkę 2-3 mm, ale też takie ponad 1 cm. W MILESie jest to zrobione tak, żeby działało ;) Zresztą Polacy też mają swój system laserowy, nie pamiętam nazwy.

Link to post
Share on other sites

A ja jestem ciekawy tego kitu... Tam są pokazane specjalne klucze do nakręcania na lufę czy coś takiego, teflonowe szczypce, specjalne śrubokręciki, tubka teflonu od systemy, loctite 262 do ustalania. Moje pytanie jest czy są w tym kit'ie te narzędzia albo chociaż te specjalne chociaż jak chociaż ten klucz do lufy.

Link to post
Share on other sites

A ja jestem ciekawy tego kitu... Tam są pokazane specjalne klucze do nakręcania na lufę czy coś takiego, teflonowe szczypce, specjalne śrubokręciki, tubka teflonu od systemy, loctite 262 do ustalania. Moje pytanie jest czy są w tym kit'ie te narzędzia albo chociaż te specjalne chociaż jak chociaż ten klucz do lufy.

 

Wydaje mi sie ze jakis specjalny i bardzo nietypowy klucz moze sie znalesc w tym pudełku, ale lepiej niech wypowie sie kolega z asgshopu, albo ktos kto to składał. Mnie zastanawia inna rzecz, a mianowicie gwaranacja (bardziej z ciekaowsci) i to czy po kupieniu tego zestawu do zlozenia, asgshop podjalby sie tej roboty;)

Link to post
Share on other sites

Kosmicznie wyglada sprawa dzialajacego cylindra.

 

Ruchoma dysza na sprezynie jest podczepiona do głowicy tłoka która również znajduje się na pręzynie. Gdy naciska sie na spust zebatki rozkrecaja sie do duzej predkosci i zaczynaja naciagac tłok ktory na poczatku cofa sie sam (bez glowicy tłoka - co amortyzuje lekko udeze zebatek w tłok) a ona 'dochodzi' po chwili odciagajac na poczatku do tylu dysze co pozwala zaladowac kulke. Sprytne...

Edited by Blade04
Link to post
Share on other sites

Sprytne, ale po pewnym czasie może się zdażyć "wyrobienie" uszczelki która przytrzymuje dyszę podczas odciągania i nie będzie podawać ;)

 

Ponawiam pytanie do Marzana - Czy w tej systemie objętość cylindra i średnica dyszy odpowiada zestawom Bore Up w zwykłych aegach? [wywalone] - nie rób off-topa

Link to post
Share on other sites

Konstrukcja zespołu cylindra jest taka a nie inna aby współpracował z raczka przeładowania właśnie.

Po włożeniu pierwszego magazynka, pociągnięcie za rączkę przeładowania powoduje cofnięcie całego cylindra i załadowanie do lufy pierwszej kulki. Na moje oko jest to ruch w granicach 3cm. Niestety dust cover pozostaje cały czas zamknięty i producent właśnie taką pozycję dla niego przewiduje cały czas.

Ciekawie rozwiązano burst, stosując układ optyczny, na bodaj diodzie podczeronej, zliczający pełne cykle obrotu zębatki tłokowej- co eliminuje możliwość smarowania zębatek nadmiernymi ilościami smaru.

Hallor - to co widać na boku GB to nie są mosfety na bank. To dwa mikrostyki które właczane są dzwignia trybu ognia przesuwającą element nad mikrostykami. Jeden mikrostyk załączony - singiel, oba- auto.

 

Edit

Jednak raczka nie cofa całego cylindra, nie mogę rozkminic co i za co zaczepia.

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie do Marzana - Czy w tej systemie objętość cylindra i średnica dyszy odpowiada zestawom Bore Up w zwykłych aegach? [wywalone] - nie rób off-topa

 

Wymiary cylindrów i dysz są podobnej średnicy lecz nie ma co tego porównywać lub myśleć o przełożeniu czegokolwiek do AEG - to inna konstrukcja.

 

 

Konstrukcja zespołu cylindra jest taka a nie inna aby współpracował z raczka przeładowania właśnie.

Po włożeniu pierwszego magazynka, pociągnięcie za rączkę przeładowania powoduje cofnięcie całego cylindra i załadowanie do lufy pierwszej kulki. Na moje oko jest to ruch w granicach 3cm. Niestety dust cover pozostaje cały czas zamknięty i producent właśnie taką pozycję dla niego przewiduje cały czas.

 

Edit

Jednak raczka nie cofa całego cylindra, nie mogę rozkminic co i za co zaczepia.

 

Po zamknięciu karabinu, nic nie da rady cofnąć. Cylinder jest maksymalnie dopasowany do body i nie da się wcisnąć nawet żyletki pomiędzy ścianki.

 

Tak jak mówiłem wcześniej raczka jest zakończona takim “dzyndzlem”, który zahacza o cylinder i pozwala na szybsze wyjęcie cylindra.

 

Można to przerobić lecz wtedy cylinder trzeba wyjmować paluchami.

 

Klapkę wyrzutową łusek można zrobić tak by była otwarta – wystarczy przełożyć sprężynę dociskową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...