Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nasi Żołnierze w Multicamie


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Widzę że pośrednio zostałem wywołany do odpowiedzi więc zamieszczę krótkie info i kryptoreklamę :P

 

Tak materiał Suez,Frontiera 2 i Kamel są u mnie dostępne. Różnią się składem,gramaturą i splotem (2 ripstopy, jeden Twill).Ceny są dosyć różne od 35-60zł w zależności od materiałów i ilości.Wszystkie dodatkowe info zapraszam do mnie aby nie zaśmiecać tego tematu.

 

Co do materiału samego w sobie bardzo przyjemnie się szyje i nosi.Ja używam Suez-u ponieważ pierwszy wpadł mi w ręce,postaram się podzielić odczuciami po dłuższym terenowym użytkowaniu ponieważ narazie z braku czasu nie opuścił jeszcze 4 ścian mieszkania więc kwestii kamuflażu w terenie oraz wytrzymałości poruszyć nie mogę.Jest to stanowczo materiał letnio-wiosenny...lekki i przewiewny nie nadaje się jednak na zimę ani duże zlewy bo moim zdaniem będzie miał tendencje do nasiąkania...jak to materiały w 65% z naturalne bawełny.

 

To tyle w sprawie powyższego

 

Pozdrawiam Convicte

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do tego czy będzie on w nasze polskiej armii nowym "standardem", to skontaktowałem sie w tym celu z moim znajomym bosmanem i to mi napisał.

"Kamuflaż pozostanie bez zmian! Mają wejść tylko nowe kroje mundurów! A na tym zdjęciu to są specjalnie szyte mundury dla oddziałów specjalnych i oni mają różne kamuflaże!"

Zdjęcie do którego sie odnosi, to zdjęcie Gromowców w nowych mundurach.

Link to post
Share on other sites

ABW to pierwsze słyszę (mają swój wzór przecież na ćwiczebne rzeczy), Suez nosi GROM, trochę tego wziął BOR (ale są realne plany żeby zrobić własny krój w dwu wariantach kolorystycznych - Suezie i oliwce), jest też jeszcze jedna firma w Polsce która ma odzież w te łatki, ale o ile wiem najpierw mieli orginalny materiał z Crye, nie wiem czy mają coś z Suezu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W programie PROSTO Z POLSKI (leci teraz) pokazują program o operatorze GROMu któremu urwało dłoń od użycia FB. W trakcie programu pokazano operatora policji (CBŚ zapewne) w mundurze w kamuflażu Multi(C/K)am (ciężko stwierdzić który to)

 

J/w

 

cbslt2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hm... Czy jest szansa na kupienie takiego munduru gdzieś poprzez sklep dla mundurowych, albo w cywilu? Byłbym zainteresowany...

 

Z tego co sam się orientowałem gotowych mundurów raczej nigdzie nie dostaniesz z uwagi na to że były to na razie próbne serie a nie seryjna produkcja przykładowo.

 

O sam materiał nie trudno, poszukaj po allegro.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tego co sam się orientowałem gotowych mundurów raczej nigdzie nie dostaniesz z uwagi na to że były to na razie próbne serie a nie seryjna produkcja przykładowo.

 

O sam materiał nie trudno, poszukaj po allegro.

 

Pozdrawiam

 

Szkoda, bo po cichu liczyłem że trafi ona do sklepów dla mundurowych. Zresztą chyba jej komisyjnie nie spalili? :>

 

Pozatym - czytałem że w takich mundurach ma biegać straż graniczna, może w ichnich sklepach/zaopatrzeniu da się takie mundury zdobyc..? O ile już weszły do służby.

Link to post
Share on other sites

SG ma Tru-spec'owy Multicam

 

Pozwolę się nie zgodzić. Na sieci można znaleźć kilka artykułów prasowych opisujących nowy materiał Frontiera i Suez czyli polski MC z których to uszyte są mundury straży granicznej oraz jednostki Grom.Dodatkowo jest to uwiecznione na kilku fotkach. Przykładowa fotka która pojawiła się już wcześniej w tym lub wątku na temat multicamu do artykułu prasowego o którym wspomniałem niestety nie pamiętam z jakiej gazety.

2ee8755b5103d8c2m.jpg

 

Dodatkowo było by to co najmniej dziwne aby Polska straż graniczna kupowała mundury od firmy która nie szyje nawet z materiału Crye Presicion a jedynie z Licencjonowanej podróbki.Mająs inną podróbkę polskiej produkcji pod samym nosem :mrgreen:

 

P.S.

Dzięki za reklamę johny89 :lol:

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites
("Kangur")

 

Na fotkach są mundury firmy Tru-Spec z oryginalnego MC. Kupione w kraju.

 

 

Jest tylko jedna kwestia jak to się stało że mundury Tru Spec-a są wykonane z oryginalnego MC skoro Tru Spec ma jedynie licencje na wykonywanie kopii materiału a nie dostęp do Crye Precision MC.Wydaje mi się że to jakiś skrót myślowy ze strony Kangura, ale może sam się wypowie w wolnej chwili.

 

Tak czy siak wracając do pytania kolegi munduru z MultiKamy raczej nie uświadczysz nigdzie niezależnie od tego czy byłby on w Straży czy też nie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedna kwestia jak to się stało że mundury Tru Spec-a są wykonane z oryginalnego MC skoro Tru Spec ma jedynie licencje na wykonywanie kopii materiału a nie dostęp do Crye Precision MC.Wydaje mi się że to jakiś skrót myślowy ze strony Kangura, ale może sam się wypowie w wolnej chwili.

 

 

Firma TS ma LICENCJE na produkcje materialu w kamuflazu MC, a WIEC jej produkty sa oryginalne.

 

Crye nie jest firma tekstylna i swoje materialy takze produkuje u kogos innego.

 

Takze Kangur ma racje :)

Link to post
Share on other sites

Czy macie pewność, że mundury na tym zdjęciu są uszyte z Sueza?

2ee8755b5103d8c2m.jpg

Ja stawiałbym jednak na TS. Na wszystkich zdjęciach na, których są ,mundury z Sueza widać, że ich producent używa ciemnego rzepa, a tutaj widać jasny. Jak na moim TS. Klapki kieszeni na rękawie też się różnią.

Dodatkowo za tym, że jest to TS przemawia to, że SG takie właśnie mundury kupiła.

Edited by Borax
Link to post
Share on other sites

Czy macie pewność, że mundury na tym zdjęciu są uszyte z Sueza?

2ee8755b5103d8c2m.jpg

Ja stawiałbym jednak na TS. Na wszystkich zdjęciach na, których są ,mundury z Sueza widać, że ich producent używa ciemnego rzepa, a tutaj widać jasny. Jak na moim TS. Klapki kieszeni na rękawie też się różnią.

Dodatkowo za tym, że jest to TS przemawia to, że SG takie właśnie mundury kupiła.

Pisałem już na ten temat... :wink:

Link to post
Share on other sites

Munduru w multikamie nie kupisz nigdzie. Możliwe, że ktoś na własną rękę kupi materiał i zacznie szyć kilka, ale to jest mało prawdopodobne.

 

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :) Ludzie szyją z tej tkaniny na zamówienie, wystarczy dobrze poszukać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...