Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Siemanko ! Chcę zakupić owego shotguna jako pierwszą replikę. Czytałem jak wiele osób ją polecało, ale też wiele skarg że po 2 strzelankach coś się zepsuło. Czy jest to częste ? I którą wersję polecacie, long czy short ? W cytadeli koszt wersji short 44 zł, long 55 zł. Nie duży koszt a zabawa może wydać się ciekawa :) czekam na wasze opinie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wybór wersji to sprawa mocno spersonalizowana. Long daje możliwość lepszego celowania (kolba), short większą manewrowość. Ja wolę mieć kolbę (w budynkach i tak rzadko się strzelam).

Jeśli chodzi o wytrzymałość to póki nigdzie nie przywalisz i będziesz dopychał czułenko przeładowania do końca (najbliżej końca lufy) to powinno być git. Możliwe, że będziesz miał zacinki języka spustowego, ale doraźnie pomaga na to przesmarowanie albo może też Ci się zdarzyć, że kulki będą wpadać do środka. W takim wypadku należy dać mocniejszą sprężynkę pod słupek przy komorze HU (aczkolwiek ktoś kiedyś pisał, że shotgun musi się dotrzeć i u niego po pewnym czasie problem ten sam zniknął).

Link to post
Share on other sites

Wybór wersji to sprawa mocno spersonalizowana. Long daje możliwość lepszego celowania (kolba), short większą manewrowość. Ja wolę mieć kolbę (w budynkach i tak rzadko się strzelam).

Jeśli chodzi o wytrzymałość to póki nigdzie nie przywalisz i będziesz dopychał czułenko przeładowania do końca (najbliżej końca lufy) to powinno być git. Możliwe, że będziesz miał zacinki języka spustowego, ale doraźnie pomaga na to przesmarowanie albo może też Ci się zdarzyć, że kulki będą wpadać do środka. W takim wypadku należy dać mocniejszą sprężynkę pod słupek przy komorze HU (aczkolwiek ktoś kiedyś pisał, że shotgun musi się dotrzeć i u niego po pewnym czasie problem ten sam zniknął).

MarekMac, możesz być pewien i przestać pisać że kulki wpadają do środka. Owszem, na początku wpadają, później jak napisałeś "dociera się". Mi przez pierwsze dwie strzelanki zacinał się, kulki wpadały do środka. Jak już się dotarł - bajka. Nie dość że ma kopa, to nie jednego elektryka zdejmę z większej odległości. Do tej pory nie mam z nim najmniejszego problemu, no po za tym że muszę coś wymyśleć by łatwiej było wyjmować magi :P Oczywiście przy słupku nic nie ruszałem/zmieniałem - żadna kulka nie wpada. A ze spustem to chyba wszystkie pompki AGM to mają, wystarczy parę kropel oleju i po problemie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, dzisiaj zakupiłem AGM'a 003 wraz z kulkami G&G, i wystrzeliłem ich już prawie 1k :D

Po przebiegu 500 kulek 2-4 takowe znalazły się w środku repliki.

Jako, że zawsze coś popsuje, najwzywaczjniej w świecie boję się jej rozkręcać.

Czy może coś się stać jeśli ich ze środka nie wyciągnę, czy w płynie to jakoś negatywnie na strzelbe?

Dodam, że celność jest świetna. Fakt, nie miałem porównania do żadnej innej repliki niż odpustowe "uzi" i "kałachy", ale na kulkach GG .25G trafiam w butelkę po coli z 20m bezproblemowo :)

Proszę o poradę, mam nadzieje, że coś doradzicie :)

Link to post
Share on other sites

 

Czy może coś się stać jeśli ich ze środka nie wyciągnę, czy w płynie to jakoś negatywnie na strzelbe?

 

 

Odpowiedź masz w tym temacie.Zapoznaj się i sam usuń kulki, zrób modyfikacje "dinksa" w komorze HU.

A kolejnym razem zanim coś napiszesz to poszukaj odpowiedzi bo może już jest.

Link to post
Share on other sites

Kulki włażą gdzieś w mechanizm i go blokuja. Jak przeładowujesz to poruszasz elementami mechanizmu i pewnie kulki same wypadną, a samoczynny strzał jest powodowany tym, że wcześniej, po naciśnięciu spustu ruszony został mechanizm spustowy.

Rozwiązania problemu kulek w środku (tych co już tam są) są dwa:

1. rozebrać replikę i wyjąć kulki,

2. (osobiście nie stosowałem) wywiercić dziurkę w dole repliki i liczyć na to, że tamtędy wypadną (zdaje się, że ktoś kiedyś pisał w tym temacie o takim rozwiązaniu).

Natomiast by problemów uniknąć w przyszłości:

1. czekać aż replika się "dotrze" - są ludzie którym to pomogło,

2. kombinować ze słupkiem przy komorze HU - jeśli go nie ma (ale powinien być) to wstawić pasujący, jeśli jest za krótki wstawić dłuższy lub dać podkładkę, jeśli sprężynka jest za słaba wstawić mocniejszą.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Gdy kupiłem te strzelby (okolice lipiec-sierpień 2011) próbowaliśmy jeszcze rekrutować nowe osoby do ekipy na zasadzie "przyjdź, my wszystko damy (replikę, kulki, ochronę oczu), jak się wkręcisz to kupisz własne". Często więc któraś ze strzelb była w obcych rękach, a i kulki dawałem potrzebującym. Nie mogę więc policzyć przebiegu ani na podstawie wystrzelonych kulek (sam nawet nigdy nie liczyłem ile ja wystrzeliłem w trakcie danej strzelanki, a co dopiero ktoś inny) ani na podstawie ubytków w paczce.

Link to post
Share on other sites

Witam. Swojego AGM z długą kolbą dostałem przed nowym rokiem. Zamówiłem na taiwangun wraz z kulkami P&J 0,25g. Replika póki co spisuje się świetnie, a wystrzeliłem już ok. 2tyś kulek. Żadne z wyżej wymienionych mankamentów niema miejsca, replika jest celna i mocna. W puszce od piwa z 3m przebija na wylot 2 ścianki, czyli ma te 300fps o których pisali. Pozdrawiam.

Edited by lobudek
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie zamówiłem kolejne 2k kulek - czyli po ich wystrzeleniu będę mieć dokładnie 3000 kulek przebiegu.

Replika spisuje się świetnie, no może poza wpadającymi kulkami do środka.

Replikę kupiłem głownie do strzelenia w puszki i inne "obiekty" i pomimo obaw o celność, replika strzela naprawdę dobrze, na 20m nie ma problemów z trafieniem w 2l butelke :)

Link to post
Share on other sites

Tyle fali zachwytu a moja replika odwala coś.

Do 10 metrów może celna a dalej niezależnie od ustawienia hop-up strzela pod dużym kątem mocno skręcając raz w prawo a raz w lewo.

Używam kulek P&J 0.20 i 0.23, które w innych replikach np cm.028 sprawują się świetnie oraz aluminiowych 0.30 (te wypadają najlepiej ale dalej straszna loteria i dodam, że było całkiem bezwietrznie) :/

Link to post
Share on other sites

Tyle fali zachwytu a moja replika odwala coś.

Do 10 metrów może celna a dalej niezależnie od ustawienia hop-up strzela pod dużym kątem mocno skręcając raz w prawo a raz w lewo.

Używam kulek P&J 0.20 i 0.23, które w innych replikach np cm.028 sprawują się świetnie oraz aluminiowych 0.30 (te wypadają najlepiej ale dalej straszna loteria i dodam, że było całkiem bezwietrznie) :/

Wystrzel trochę tych kulek. Powinna się "dotrzeć" :)

Link to post
Share on other sites

Jakbyś wyczyścił gumkę ze smaru i zmienił smar w cylindrze to byś nic nie musiał docierać ale tak to jest jak sie nie czyta tematów tylko pyta.

 

A kule to śmiało możesz 0,28 używać.

 

Oj.. czytałem cały temat jakieś kilka miesięcy temu, więc możesz się przyczepić jedynie do mojej pamięci :)

Dzięki za radę, "odsmaruje go trochę" a kulki to jeszcze pomyślę ale na pewno G&G muszę się przekonać jak się sprawują bo wszystkie strzelanki jadę na P&J-tach.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. Powiem tak, moja pompka niestety ale swoje przeżyła. Nie mam jej zbyt długo, ale pierwsze co: Na ostatniej strzelance, gdy naciągałem tłok i cylinder dopchałem do przodu powinien być taki przeskok, u mnie po którymś strzale nie robiło tego. Okey, strzelała nadal gitarowo, wróciłem do domku rozebrałem i tak... Gwint rury przy obudowie - pęknięty, standard... nie zostało nigdzie uderzone itd tylko widać że po prostu pękło przy lekkim ruszaniu. Na jednym się trzyma więc okey. Idziemy dalej - zespół spustu w połowie złamany, chodzi o tą cześć co ma dwie "nogi" i wchodzi w nią jeszcze jedna część. Z jednej strony już widać pęknięcie. Więc, pompka na razie strzela jak strzelała, ale nie wiadomo ile jeszcze pochodzi ;/

Link to post
Share on other sites

Jak moja się rozleci - to i tak będę ją dobrze wspominać.

Jest to moja pierwsza poważniejsza replika, jak za te pieniądze (60 zł) to cud, miód malina, celność jest bardzo dobra, wykonanie też daje rade :)

Co do celności, wczoraj zmierzyłem odległość 50m, załadowałem magazynek i strzelałem w kosz takiej wielkości : http://www.toitoi.pl/tl_files/produkty/KOSZ%20NA%20SMIECI/kosz_na_smieci_zdj5.jpg

Przy dość dużym wietrze, zerowym hopku, kulkach g&g 0,25g więcej jak połowa kulek wchodziła.

Link to post
Share on other sites

A ja piszę ku przestrodze innych użytkwników tego agm-a. Miałem problem z kulkami w środku wiec go rozkręciłem i w miedzyczasie zgubiłem słupek od spustu ten na którym się trzyma. Bardzo łatwo jest zgubić sprężyne czy co kolwiek innego. Gdybym dał sobie spokój replika była by sprawna i działała by ale oczywiście musiałem ją rozkręcić. Przestroga nie radzę rozkręcać guna z głupich powodów :(.

Link to post
Share on other sites

Gdybyś jej nie rozkręcił, a w środku byłyby kulki to też nie wróżyłbym długiego życia repliki. Kulki blokowałyby elementy repliki co raz, że wkurzałoby, a dwa - mogłoby wprowadzać jakieś obciążenia na elementy plastikowe, a takie obciążenia w końcu mogłyby spowodować pęknięcia, a nawet złamania elementów i kaplica.

Jak wymyślę jakieś zastępstwo dla wspomnianego przez Ciebie słupka to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...