Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Ok włożyłem słupek ,mazaynkami już nie ma problemu, ale kuli cały czas zostają w środku jakieś rady?

Zaproponuje dwa rozwiązania:

1. wstawić mocniejszą sprężynkę pod słupek albo jakąś podkładkę tak by słupek mocniej wchodził do komory,

2. czekać - podobno ta wada znika wraz z dotarciem repliki.

 

Vaco, spróbuj wpuścić troszkę jakiegoś smaru (doraźnie pomaga nawet olej kuchenny) w otwór w którym porusza się język spustowy. Może pomóc.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Słupek wchodzi na jakąś tam głębokość .

Słupek ma kołnierz, jeżeli ten kołnierz delikatnie zeszlifujesz na grubości to słupek będzie wchodził głębiej w komorę HU.

Dodatkowo rozciągasz sprężynę wyciskającą słupek a pod nią dodatkowo podkładka grubości 1-1,5 mm.

 

Pomaga bo robię to w każdej replice i nie ma problemów z wpadającymi kulkami.

Link to post
Share on other sites

Jak kiedyś nie czytałem o uszkodzeniach zespołu spustu (przynajmniej nie kojarzę) tak ostatnimi czasy pojawiły się przynajmniej dwa. Nie chce być jakimś Kubusiem defetystą, ale czyżby jakość spadła?

Edytuj: Zagadaj z użytkownikiem GrubyPL17 - miał jakiś czas temu (pare dni temu jeszcze pisał do mnie w tej sprawie) AGMa na części - nie pamiętam co mu pękło, ale może ma to, czego szukasz.

MarekMac, powiem tak - jakoś spadła, i nie da się tego ukryć. W moim AGM'ie również poszedł spust, jak i również pękł gwint od obudowy, od rury tej metalowej. Kto by pomyślał kawał metalu do plastiku, gdzie nie byle jakie siły tam działają. Moja na razie leży, więc przeleciałem superglue, by było. Zespuł spusty również od tłoka się połamał co go trzyma, ja to rozwiązałem tak że na gorąco porobiłem dziurki przez te pęknięte miejsca, kawałek drutu by to usztywnić i jak na razie śmiga dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę postrzelałem się z kolegami i zaczęły się problemy , wczoraj było dobrze ale dzisiaj, AGM połyka kulki do środka , raz strzela a raz nie , zasięg wynosi 16m około regulacja HP nie pomaga. Jakieś pomysły ?

Rozkręcić, wyczyścić, poskładać.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że karaluch też mówił o tych kulkach.

Magazynki mają na końcu sprężyny te takie cycuszki, dosyć łatwo się gubią (parokrotnie je wyjmowałem z worka z kulkami, hi-capa albo szybkoładowarki :D), ale gdy jeszcze siedzą to faktycznie, w moim tylko jedna kulka ucieka z komory i w tym wypadku odwrócenie strzelby do góry nogami niweluje tę potencjalną niepowetowaną stratę amunicji :P

Link to post
Share on other sites

A więc napiszę coś od siebie. Z kumplami zaczynamy dopiero się bawić w ASG i na początek aby nie inwestować zbyt dużo pieniędzy kupiliśmy po shotgunie AGM 003, 4 w wersji long i 1 short. A więc tak co do samych replik w 2 wersjach long samo opada zabezpieczenie przed strzałem, w pozostałych jest ok i chodzi "sztywno". Najlepsze się zaczyna dopiero przy ustawianiu hop-up, jeden kręci na ust. minimum na okolo 30-40m wystarczy przesunąć o 2 mm do przodu i kulka po 20-25 metrach leci w niebo w pozostałych modelach jest różnie(każdy strzela max przy inaczej ustawionym hopku). Skuteczny zasięg w każdej replice zamyka się w granicach 40-45m. Co do magazynków na razie nie mamy problemu opisanego przez Mixon'a, a 3 szt. przy każdym to mimo wszystko troszkę za mało jak dla nas. A i bym zapomniał czasami potrafią wystrzelić 2-3 kulkami chociaż nie zdarza się to zbyt często.

Link to post
Share on other sites

3 magazynki to oczywiście w moim przypadku za mało, więc postanowiłem dokupić kolejne. W kwestii opłacalności zamówiłem dodatkowego shota w wersji short. Paczka przyszła po 2 dniach, wszystko pięknie i ładnie do momentu wystrzelenia 2 magów przy 3 kilka kulek pobrało do środka. A więc po przestudiowaniu tematu znalazłem to:

 

Trzecią wadą jest to że potrafi pobierać kulki do środka, powodem jest cycek (z lewej strony komory HU), który ma je blokować, a jest za krótki, wada ta nie dotyczy wszystkich replik.

 

A więc zacząłem go rozkręcać. W ostatnim etapie przy rozpoławianiu części nie zwróciłem uwagi na "dzyndzel" przytrzymujący magazynki, skończyło się to tym iż wystrzeliła ta drobna sprężyna, której do tej pory jeszcze nie znalazłem, ale o tym później.

 

Po podłożeniu sprężynki pod "cycek" z lewej strony komory HU(pięknie to działa po złożeniu nic nie wpada do środka i tłok wchodzi w komorę tak jak powinien) zabrałem się za szukanie sprężyny zastępczej. Znalazłem uciąłem i zamontowałem. Po złożeniu od razu ją przestrzeliłem wszystko było ok i właśnie pojawił się banan na mojej twarzy przy zmianie magazynka. Zmiana sprężyny na inną spowodowała swobodne wypadanie magazynków po naciśnięciu "pypka" od ich zwalniania:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FdrOV5OpX1k

Edited by SupremeLeader
Link to post
Share on other sites
Zmiana sprężyny na inną spowodowała swobodne wypadanie magazynków po naciśnięciu "pypka" od ich zwalniania

 

Niestety zmiana sprężyny(na taką samą) w mojej drugiej strzelbie nie pomogła, magi same nie wypadają ale łatwiej je wyjąć.

Zamontowana sprężyna była mniej "sztywna" od standardowej w oby przypadkach.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Strzelbę przestrzeliłem już ponad tysiącem kulek (Rockets 0,25 g) i śmiało mogę powiedzieć że za takie śmieszne pieniądze nic lepszego nie kupicie.Jeśli chcecie nie wydawać dużo $$$ na 1 replikę to ten Shootgun was usatysfakcjonuje. Strzela równo i celnie ,mimo iż jest prawie cały plastikowy to wygląda b.ładnie. Z 10 m rozpołowiłem puszkę po piwie a z 30 m nie miałem problemu trafić w sylwetkę człowieka myślę, że dalej jak 40 m też trafi(w słonia :icon_lol: ). Jedynie co mnie wnerwia to luźna dźwignia ładowania(lata na boki jak by miała zaraz odpaść) i to że ostatnia kulka nie wchodzi do komory (trzeba odwracać replikę do góry nogami aby ostatnia kulka weszła). Oceniam AGM 003 LONG w skali 1-6 na 5 :icon_razz:

 

PS:

HOP UP na OFF

Edited by sanchezc4
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Strzelbę przestrzeliłem już ponad tysiącem kulek (Rockets 0,25 g) i śmiało mogę powiedzieć że za takie śmieszne pieniądze nic lepszego nie kupicie.Jeśli chcecie nie wydawać dużo $$$ na 1 replikę to ten Shootgun was usatysfakcjonuje. Strzela równo i celnie ,mimo iż jest prawie cały plastikowy to wygląda b.ładnie. Z 10 m rozpołowiłem puszkę po piwie a z 30 m nie miałem problemu trafić w sylwetkę człowieka myślę, że dalej jak 40 m też trafi(w słonia :icon_lol: ). Jedynie co mnie wnerwia to luźna dźwignia ładowania(lata na boki jak by miała zaraz odpaść) i to że ostatnia kulka nie wchodzi do komory (trzeba odwracać replikę do góry nogami aby ostatnia kulka weszła). Oceniam AGM 003 LONG w skali 1-6 na 5 :icon_razz:

 

PS:

HOP UP na OFF

40m? xd

Bierzesz poprawkę do góry jakieś 30cm, strzelasz i trafiasz gościa spokojnie na 45m xD

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zany prblem, przjyj temat a zandziejzs opdoiwedź.

 

1. Pisz poprawniej,

2. przeszukaj temat przed napisaniem posta.

 

Edytuj: ta pierwsza linijka została napisana celem pokazania ćwierćpiśmiennym jak ciężko czyta się ich wypociny (może do kilku dotrze).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...